Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Informacije o radu LSCS


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Informacije o radu LSCS
slavaplana
 Izgubi li su kompas..................
 
Limun
 [xhide] Imam blagi osećaj da će jedan član UO LSCS uskoro biti smenjen[/xhide]
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
DakiNS
 Limune , da neće možda da osnuju "vladu u senci". Koliko sam shvatio do sada je vladao Elko u senci Tomicinih leđa.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
slavaplana
 Clan U.O. iz Trstenika je SEKRETAR ovog lovackog udruzenja...........koji prima platu za isti posao??????????

Statutom L.U. sekretar ne moze da bude u organima upravljanja kao i na osnovu Zakona o udruzenjima.............
toliko o poznavalju propisa...............SEKRETAR cak nije imao ni odluku Skupstine za ulazak u LSCS????Postavili su pitanje clanovi U.O. ko je tu odluku doneo.........ko je sta kome obecao iz LSCS .......?????pitajte Guberinica????Brzo se vraćam
 
slavaplana
 Limun neka me demantuje????
 
Limun
 Chut
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
slavaplana
 POCETAK BUNE NA DAHIJE DRUGI DEO


Pre nekog vremena odrzan je U.O. na kome su bili i prestavnici LSCS na kome je doneta odluka da POLAGANJE LOVACKOG ISPITA U LSS BUDE 4.500din???

Kad sam ovo cuo u malo me nije srce okinulo jer je LSCS to polaganje do sada naplacivao 1.700din preko LSKM????????

Odakle ideja da se ovoliko podigne cena i na kontu kojih troskova nije mi bilo jasno sve do juce..............

Manjak para u LSCS vise nemoze da se popunjava preko Ministarstva.............

Kako dopuniti deo para koji fali ....a fali dosta????


Polaganje lovackog ispita je islo preko privrednog drustva koje je u Kragujevcu registrovano kad sam bio clan U.O. i ako je U.O. na kome sam bio izabralo Tomicu za direktora tog drustva neznam cijom odlukom i kako Marko radnik Strucne sluzbe je postao direktor.....kad sam pre toga pitao zasto mMarko to ne preuzme da vodi receno mi je da nema iskustva i dovoljno znanja.......

Privredno drustvo Jelen d.o.o cerka firme LSS koja je osnovana na osnovu zakona o Divljaci i lovstvu za distribuciju lovnih karata ciji je direktor Ceranic prema mojim podacima je na kontu polaganja lovackih ispita za proslu godinu inkasiralo preko 6.000.000din????

napomenuo bih da LSS radi lovne osnove i godisnje planove po cenovniku ovog privrednog drustva i da je cena za clanove LSS 50% niza?????

Privredno drustvo LSCS i Marko su za osnovnu clanarinu prema LSCS radili sve DZABE???????????????


POENTA PRICE JE NESTO DRUGO.................


Na osnovu Zakona o divljaci i lovstvu LSS organizuje polaganje lovackog ispita ali na cenu polaganja Ministarstvo daje odobrenje?????


Od kad su privredna drustva u Vojvodini,Centralnoj SRbiji i Beogradu u poziciji da bilo sta organizuju??????Kako da to niko ne postavi pitanje odakle bilo kome pravo da se novac iz SAVEZA preliva ponovo strucnim sluzbama koje sada rade u privrednim drustvima i koje nikom zivom pa ni osnivacima ne podnose finasiske izvestaje kako i na sta trose novac koji su zaradili.............dokaz za ovo su finasiski izvestaji Saveza koji bez izvestaja za sva tri Saveza ovih dana treba da budu usvojeni a da niko od clanova U.O. tj.od OSNIVACA PRIVREDNIH DRUSTAVA NEMA OVU INFORMACIJU KAO NI PREDLOG TROSENJA PARA ZA OVU GODINU ????


Prema informacijama koje imam u Jelenu d.o.o. bruto plata po radniku iznosi oko 2.000.000din?????

BRUTO PLATA???????????????????????

Ako na plate dodamo novac Ministarstva koji je dobijen ..............ako dodamo lovni turizam........ako dodamo lovne osnove i godisnje planove koji su naplaceni sta dobijemo??????



Dobijemo da ponovo jedni isti ljudi imaju neogranicena srestva a da se niko drugi ne pita kako se isti novac trosi.......osnivac .........cuti ..........lepo svima ...

sisaj LOVCE KROZ LOVACKI ISPIT OD 4.500din????

2.000din bi LSCS trebalo da ima od svakog kandidata koji bude polagao.............evto matematike kako sa 700 ispita godisnje u proseku dopuniti budzet i ostati na clanarini od 350din za ovu godinu..........

ponovo ce lovci placati nesposobnost rukovodstva koje godinama tolerise neplacanje clanarine u celosti pojedinih udruzenja u LSCS.......podseticu da sam zbog prozivanja na Skupstini LSCS na kojoj sam trazio da se sa U.O. prenese odluka da udruzenja koja ne placaju clanarinu a mislio sam tada na Jagodinu i na Mrcajevce da oni ne mogu biti clanovi U.O. u LSCS kadfa me je Tomica na pola skupstine pred Guberinicem i Markom optuzio da RAZBIJAM OVAKVIM PREDLOGOM LSCS nakon cega sam se ja vratio u Salu zatrazio sam rec i podneo sam NEOPOZIVU OSTAVKU a da nikome nije bilo jasno zasto sam to uradio..........Isto sada imamo slucaj da su udruzenja koja placaju 100% clanarine na neki nacin kaznjena a to su udruzenja koja se sada bune javno,.Resavica......Aleksandrovac Zupski,Paracin,Kragujevac i ostali koji placaju za sve svoje lovce kako neko moze da istu clanarinu ne placa................Tomica je smirivao citavu pricu dosta dugo recima da netreba talasati da imamo i ova udruzenja na papiru ali pomaka na bolje nije bilo..........na zalost cifru od 20.000 lovaca kojoj tezi LSCS je za sada neostvarena prica jer od 16.000clanova na papiru jedva da oko 13.000hiljada i nesto manje placa istu??????????

Ako na gore navedene cinjenice doamo i ovu da je MARKO radnik privrednog drustva i da tamo prima platu postavlja se pitanje ko je radnik LSCS ?????

Da to nije Ksenija samo?????

Ko jos ima platu u LSCS????Meni nije poznato

Ovde je poenta da LSCS i sa 350din zivi jako dobro i da odluka od 4.500din nasig delegata u LSS samo nanosi stetu i njima i LSCS koji se zalaze za malu clanarinu na kontu malih troskova.............LSS ce imati po 200din pa saberite to sa 70.000clanova+novac od zakupa zgrade sto iznosi oko 20.000.000din???

4 zaposlena????sa oko 4.000.000din bruto troskova........sta su ostali troskovi???

LSCS znatno manje ali za koje troskove???
Vojvodjani su sampioni????1.400din po lovcu pa pomnozite sa oko 20.000lovaca????

ovde ne racunam troskove privrednih drustava i prihode istih koji nemaju veze sa Savezima i clanarinama istih????

ZIVOINOVICU VRATI SE SVE TI JE OPROSTENO!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bye
 
slavaplana
 Ako smo se vratili KAO LSCS da nas ponovo jedni isti sisaju kao ovce svaka cast sadasnjem rukovodstvu sto nam je omogucilo nastavak sisanja........pitanje je hoce li kosa narasti tako brzo jer su sisanja ucestala sa vise strana...............Sad
 
slavaplana
 Gandi iz Krusevca clan U.O. LSS ispred LSCS jedini nije glasao za clanarinu od 4.500din!!!!!!!!!!!!!Odobreno

POZDRAVLJAM!!!!!!!!!!!!!!!!


A TOMICA?????eeeeeeeeeeeee???????


lepo..u interesu lovaca ili mozda LSCS?????da bude vise para za bahanalije????Guberinicu podnesi ostavku bice svima mnogo lakse veruj mi...........!!!!!!!!!!
 
DakiNS
 Po svemu do sada napisanom vidim da sam napravio pravu procenu lika i dela.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
slavaplana
 gore sam naveo da Gandi nije glasao za clanarinu od 4.500din a trebalo je za cenu polaganja lovackog ispita.......greska!!!!
 
Evodija
 Pa to je neverovatno.
Ukrali ste slavu i odveli na druge teme.
Pomisliće BEKRIJE da smo ih zaboravili. Jaooo
Mada ih kod mene zovu BEĆARI. HaHaHa
Ipak su se oni dočepali "bajke...." Pa sad gledaju da nešto odrade i "politički".
Ali je ipak pravo čudo da ne javlja ni "peta kolona", da ih brani.
Ili će se ipak javiti samo čeka pravi trenutak. Smean
Cepaj Katalinski. Bravo 2
 
slavaplana
 A u LSCS blagi haos pred prestojecu Skupstinu LSCS oko cene polaganja lovackog ispita i cene od 4.500din?????????

Ljudi se pitaju zasto je Tomica i po cijem nagovoru glasao za ovako visoku cenu polaganja lovackog ispita????

Postavlja se pitanje ako LSCS bude imao po 50din od distribucije lovne karte za 20.000lovaca kako su racunali,ako od polaganja ispita imaju po 2.000din po kandidatu koji ide na privredno drustvo,ako od clanarine kapne neki dinar za jednim zaposlenim u LSCS Ksenijom i jednim zaposlenim u privrednom drustvu Markom gde ce se potrositi ostatak para kada su troskovi minimalni?????

Sem plata sta je to jos u finasiskom planu pre svega privrednog drustva i LSCS kao njegovog osnivaca????

Ako ce mo posteno ako je ovo sve tacno sto sam napisao a tacno je 100% LSCS clanarina i od 350din je VELIKA..................

Ako neko misli da se dzekira lovakim parama i da glumi laznu skromnost onda je u velikoj zabludi.............

posebna je prica u LSS i 200din x 70.0000lovaca + zakup prostorija sa 4 zaposlena???????????????

o tome drugi put...............

LSCS polako gasi sam sebe a da to ljudi koji su napravili LSCS ili namerno rade ili ne vide pored ociju ..........

kad budu shvatili sta rade bice kasno....................

mozda i to jeste cilj............
 
slavaplana
 https://www.faceb...mp;theater



ista ekipa na okupu.......dzabe pisemo i kritikujemo kad oni svi zajedno od zabave do zabave,od Skupstine do Skupstine ,od udruzenja do udruzenja love,jedu piju i bas ih briga sto ih ovde svi zajedno prozivamo..........kad se jede i pije tu su svi slozni............
 
slavaplana
 http://www.lovack...admore=250

Nadam se da ce javno biti objavljene cene svih usluga i svih privrednih drustava kako LSCS tako i LSS a i Vojvodjana posto su osnivaci Savezi a rad Saveza je javan koliko se secam................

Da lovci vide sta dobijaju a sta gube samim clastvom u Savezima.......

da li vise Savezi bilo kome trebaju odlucivace sama udruzenja svako za sebe.........Pored Zakona o divljaci i lovstvu koji se ne primenjuje i po kome jos uvek ni lovista nisu dodeljena u Srbiji dok su u Vojvodini ista dodeljena suprotno bas ovom zakonu a svi cute na tu temu.......nece niko da se zamera.............postavlja se logicno pitanje ko je ovde lud???????????

Drzavni organi ne postuju akt koji su sami doneli kako su hteli?????Rastanak
 
slavaplana
  Ono sto je bitno i sto delegati Skupstine LSS,LSCS i LSV-a treba da znaju jeste sledeca cinjenica da je cena uverenja o polozenom lovackom ispitu na koji Ministarstvo daje saglasnost Savezima kojima je ovo poveren posao od strane Drzave u 2015god 500din kao i prosle godine...........

To znaci da je cena za polaganje lovackog ispita od 4.500din van svake pameti i da je ovo PLJACKA LOVACA POD POKROVITELJSTVOM LSS i privrednih drustava Jelen D.O.> LSCS i njihovog privrednog drustva,LSV-a i njihovog privrednog drustva...........

4,000din odlazi za obuku,komisije,uverenje o polozenom ispitu.....putne troskove i dnevnice pa imamo situaciju koja izgleda ovako............

Predsednik komisije za polaganje ispita 500din po kandidatu ,clanovi po 300din...obuka po kadidatu 1500din itd.......puta 100 lovaca to izadje da jedan covek u komisiji moze da za dan dobije i 50.000din???????????

Pa to gospodo iz Saveza nije normalno.......................Privredna drustva pljackaju lovce i to se drugim imenom ne moze nazvati...........

Dogovorili su se ljudi da svi rade iskljucivo u svom interesu a ne u interesu lovaca koje prestavljaju............

LSCS je doneo odluku da ce polaganje u Centralnoj Srbiji biti 3.300din ili 3.200din kako cujem gde se oni odricu dela oko obuke za polaganje ispita..............ostalo ostaje isto..............

Postavlja se pitanje kako privredno drustvo Jelen D.O.O. obavlja i izdaje UVERENJE O POLOZENOM ISPITU ZA GRUPOVODJU koje kosta 5.000din ??????????

Ko je ovlastio iste da rade to sto rade i sta na to kaze nadlezno Ministarstvo????


Ja smatram da isto uverenje nikako ne moze da bude uslov da neko moze da bude Strucni pratilac u lovu jer Zakon o divljaci i lovstvu jasno propisuje ko i na koji nacin moze da vodi ljude u lov pored strucnil lica iz udruzenja....upravnika i lovocuvara..........ovde je i Sumarska skola iz Kraljeva pokusala da na brzinu organizuje nesto slicno cak je plan i program oko organizovanja ispita i edukacije lovaca poslala nadleznom Ministarstvu ...........odgovor koliko je meni poznato nisu dobili da to mogu da rade..saglasnosti jos nema ..............

Misljenja sam da smo svi zajedno mnogo ocekivali od LSS i ponovnog okupljanja lovaca na jednom mestu..........ovo je ispalo da samo pare interesuju pojedince i kako osisati lovce koji jedva da imaju za clanarine po udruzenjima..divljaci sve manje...to nije bitno ali sisanje lovaca im ide jako dobro.......licno sam ocekuvao da ce SOrmaz pokrenuti promene u LSS sto i jeste delimicno uradio,ali je pokleknuo pod pritiskom starih kadrova iz LSS koji rade novu strategiju lovstva posto je prva verzija PROPALA NA VLADI jer je skinuta sa sednice ...........Zakon o divljaci i lovstvu se menja a da se ni ovaj nije primenjivao od dana donosenja u celosti,o dodeli lovista nema ni reci sledece 3 god MINIMUM................

Postavlja se pitanje koje ja sebi na glas postavljam sta je trebalo LSCS da udje u pricu ponovnog okupljanja oko LSS i sta oni imaju od svega toga????????????

Tomica je skinuo sa sebe ogromnu odgovornost i teret predsednika LSCS koji nije priznat od strane Drzave..........poslata mu je jasna poruka da mora da se vrati u LSS po bilo koju cenu........clastvo postavlja pitanje zasto su se vratili po znatno gorim uslovima nego sto su oni bili pre izlaska iz LSS dok je Popovic bio tamo????

Sta imaju lovci to bolje i sta je njihov inteteres za clanarinu koji placaju???

Sta da rade udruzenja kojima isticu lovne osnove ovih dana???Sa kim da produze ugovor???Sa LSS ili Drzavom????Koja je uloga LSS i delegata na sledecoj Skupstini???

Sta imaju lovci za 200dina clanarine od LSS ako sve drugo placaju u pola cene privrednom drustvu Jelen D.O.O.????

Kad sve to plate cemu clanarina prema bilo kom savezu????

Mnogo se sve zakuvalo i ovo je lov u mutnom...........Savezi nemaju ni jedno strucno lice kako bi poveren posao Ministarstva oko polaganja lovackog ispita mogli isti da sprovedu............cistacice,vozaci i sekretarice koji su zvanicno radnici Saveza ne mogu da ogranizuju polaganje lovackih ispita a da je citava STRUKA U PRIVREDNIM DRUSTVIMA U SVA TRI SAVEZA...........mozda je gresim ali je tako..............

lovci neka cute i neka placaju sisalje za POLAGANJE LOVACKIH ISPITA,Uverenja o oceni trofeja,uverenja o polozenom ispitu za strucnog pratioca.............

Evo ja izdajem uverenja za vodjenje volova po ravicarskim i brdovitim krajevima GRATIS pa neka mi se ljudi jave da dobiju i ovo uverenje jer bez tog vodjenje volova vise nece biti isto................

papir znaci da su osposobljeni za ovaj vid posla..........Grin

Dok ima ovaca bice i vune..........DRzava gleda sve ovo i samo stao ne kaze ma sisajte ovce............ko ih sisa.............niko nista ne preduzima da se ovo spreci..........

Ne bi me iznenadilo da se uvede i uverenje o polozenom ispitu za nosenje puske u lovu ili uverenje za vodjenje kera u lovu ............ko zna sta kome jos moze da padne na pamet.............

uskoro cu objaviti jedno tako uverenje za strucnog pratioca koje je placeno 5.000din privrednom drustvu Jelen D.O.O. iz Beograda na cijem celu je Ceranic koji je organizovao grupu i lovci su polozili stekavsi zvanje Strucnog pratioca u lovu uverenjem koje im je izdao Jelen????

Obuka ne steti i lovci treba da znaju sta i kako da rade i kako da vode ljude za koje odgovaraju pod punom materijalnom odgovonoscu........
 
slavaplana
 Sutra je U.O. i Skupstina LSCS u Kragujevcu..............

Stara boljka a resenja nema...........Skupstinski materijal ne sadzi ko je sve platio clanarinu i posle dogovora i krajnjeg datuma koji je U.O. doneo..........udruzenja nisu platila ni dinara.............to je onaj ostatak para sa kojim je LSCS trebalo da premosti malu clanarinu na koju je racunao..........na nju kako sada stvari stoje nece moci da racuna.........

Cudi me da me niko nije zvao na Skupstinu LSCS?????????/Grin

Bas sam se trudio da u usvojim upisima budem vise nego korektan......

Ajde sto mene nisu zvali ali niko nije pozvan od ljudi koji su mnogo vise pomogli u formiranju ovog Saveza kad je to trebao......iz Uprave Strnad,Aca,za Cirovica nemam informaciju ali za ovu dvojicu dok su trebali zvali su ih svaki dan........a sada.........ali nema veze ne zameraju oni njima samo sto i ovi iz Uprave za sume kad bude trebalo vise nece biti dostupni.......tako to ide..........Vazno je da sva fama oko cene polaganja lovackih ispita razotkrivena i da se LAZ da Drzavi ide 2.500din na kontu saglasnosti Ministarstva na cenu polaganja koju LSS dobija kao poveren posao..........

Tomica se obrukao glasajuci za cenu od 4,500din i kad-tad ce morati da objasni lovcima sta je glasao na U.O. LSS????

Gandi kako meni rece licno nije glasao za ovu odluku...........

Urosu pred.Skupstine LSCS i LSS prestoji borba da kao manjina konacno pokusa da dodje do finasiskih izvestaja cerke firme Jelen .D.O.O. posto su Kragujevcani uredno dostavili za ovu Skupstinu rezultate svog privrednog drusta dok za Skustinu LSS izvestaja nema niti ce biti deo Skupstinskog materijala a pitam se zasto............

Iskreno se nadam da sutra niko nece nista da pita i da je Guberinic vec unapred podelio zaduzenja i ko ce sta da kaze posto je to radio na U.O. nedozvoljavajuci da pojedini clanovi U.O. predloze clanarinu od 400din sto se desilo loletu iz Resavice.........Takodje se nadam da ce Sekretar iz Trstenika koji za to prima platu i koji sedi u Skupstini LSCS bez odluke nadleznog organa ponovo sutra verifikovati mandat........to je dil i dogovor Guberinic -L.U.Trstenik i one delegacije koja je ucenjivala LSCS na Skupstini da Trsteniku sleduje mesto u u.o...........toliko o tome...........

Ponovo su na steti udruzenja koja u celosti izmiruju clanarinu............

Svi oni koji nisu hteli da oproste sudske troskove u sporu koji su dobili su osteceni na neki nacin......

O tome neka pitaju sadasnje rukovodstvo kuda ih vode.................

Mnogo srece svima sutra na Skupstini LSCS i molba da ne talasaju mnogo jer to ne voli niko..oni nisu tamo da razmisljaju svojom glavom vec da podignu ruku i da izglasaju sve sto je unapred dogovoreno...............

LSCS se vratio u pricu LSS ali pitanje je da li to ima smisla i da li to znaci da ce napredak u radu LSS biti vidljiv ponovnim vracanjem starih kadrova...........

Nesto nisam siguran...........Cao poljubac
 
Limun
 Slavo ja sam novi član skupštine LSCS i Aleksandar Pribaković, a kako stvari stoje UO LSCS će sutra raditi bez jednog člana. Sekretar nije više član UO jer smo za to mesto izabrali novog člana baš zbog toga što se to krši sa našim statutom. Sad možda ovo moje pisanje nekom neće da se svidi ali stav je jasan, mi smo ti koji određuju ko će da nas pretstavlja u savezima i .
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
slavaplana
 Jer ste to javili Guberinicu ili je danas morao citav dan da vas zove da to ne radite mozda??????

Ode covek koji je i dosao bez odluke Udruzenja u zaborav....................

A taman je zaseo u U.O.???????Steta.......

Guberinicu se i ovaj plan izjalovio..steta...........

ode jos jedan siguran glas na U.O.????A Tomica pojma nema kako ovaj mesetari i kako mu svaki upravni odbor unapred pripremi vodeci vodu na svoju vodenicu............pripremi Gandija,Duleta iz Knica,Loleta,Dragisu iz Paracina,Trstenik koji sada nema vise prestavnika u u.o..........tu su je ostala manjina na celu sa Veljom,Aleksandrovcem ,Rudincem,.......i sve izgleda savseno a u stvari sve izrezirano da ni sami akteri nisu svesni da su pijuni ili ti glumci u rukama sekretara............Tomica i pre juna treba da podnese ostavku jer je to jedino casno i moralno jer je pustio Guberinica da vrslja po Savezu................ako je za vajdu dosta je bilo............
 
slavaplana
 Gospodo iz LSCS delgati Skupstine koja je prosla tamo ste trebali da se javite da za rec i kazete u lice svima sta ste imali.......nemoj te od mene traziti da bijem Vase bitke a vi ste kao pickice precutali i odluke donosili jednoglasno.........izigrali ste svoje clastvo i Vama na cast .....sad ste se setili da mene zovete i da meni pricate kako je sve unapred bilo pripremljeno sa vec gotovim odlukama koje su samo formalno prosle Skupstinu....................sad ste se setili da je polaganje lovackog ispita i cena od 4.500din samo punjenje radnicima strucne sluzbe dzepova koji sus e godinama punili na ovaj ili onaj nacin.......sad ste se setili da iste te koje ste podrzali glasajuci za predloge nazivate lopovima i prevarantima a javno niste smeli da zucnete...............neka Vas Cenzurisanou u zdrav mozak sve zajedno i daj boze da polaganje lovackog ispita bude 100eura...............

Neka Sormaz masta o cinjenici da ce LSS imati prihode od 4mil.eura da valjda ponovo dele pozajmice i kredite za stanove..........3 zaposlena u LSS i Stojan koji je u peziji da trose 4mil. eura ....da nije malo mnogo Sormaze?????????????Guberinic Vam je sve objasnio na Skupstini po ko zna koji put pa ste njega trebali da pitate kako to da Drzava na polaganje lovackog ispita daje saglasnost na 2.500din a da isti ne dobijaju ni dinara od polaganja vec sve ide privrednom drustvu koje nema pravo po zakonu da tako nesto radi vec je to poveren posao LSS po Zakonu o divljeci i lovstvu???????Zasto se na Skustini niste borili da se punjenje dzepova radnika privrednih drustava prekine jednom?????Setili ste se mene ....meni da se zalite.....zalite se Sormazu....Tomici i onima koji su glasali na U.O. LSS za takvu odluku....???Meni se zalite sto materijal za Skupstinu LSS ima samo 2 strane????Pa Vi niste normalni svi zajedno???

Pitajte Urosa predsednika Skustine kakav je to materijal a ne mene???Pitajte Sormaza sta je to poslato delegatima a ne mene????

STa mene briga kako ce te Vi glasati i ko ce sedeti na mestima delegata u Skupstini LSS???!!!!!!!

Nemojte da zaboravite samo da ste Vi svi tu zbog LOVACA a ne da je obrnuto............

Sisajte ovce dok mozete...........dalo Vam se i sad vas bas briga.........tako treba pa da svi zajedno imamo i preko 4mil.eura u Savezima ako bog da............

Da slucajno neko nije pomenuo dodelu lovista,prazna lovista,broj lovaca,....,ma to nije bitno!!!!!!!Bitna je clanarina i sta ko ima da pita kako se pare trose!!!!!!!!

Adresa za pitanja su LSCS i LSS a ne ja gospodo delegati.........hvala Vam na pozivu da ja bijem Vase bitke.......ne moze se sedeti jednim dupetom na dve stolice...............nezameranje i Cenzurisanonje kako ja volim da kazem jeste lepa osobina pojedinaca ali je takodje i lako prepoznatljiva jako brzo........

svi ste pametni ljudi pa sami zakljucite ko je govorio u ineteresu lovaca a ko Vas zamlacuje i prica Vam price.......lovci su ovce za sisalje i nista drugo............

nisu dzabe ovi prestavnici po vise od 30god u svim mogucim rukovostvima,na ceelu svojih udruzenja po 3 decenije neki.........osedese po gostinjiskim lovovima,na zabavama,u Savezima a gde su rezultati.............nacionalna tradicija malo sutra samo licni interesi i male sitne prodane duse koje bi se zarad licnih interesa po zna koji put prestavile lovcima u svetlu da su oni bezgresni samo da zasednu tu gde jesu........lazu i pricaju price godinama ali to vecinu ne interesuje.........e pa kad Vas gospodo to neiteresuje neka vas muzu..........deru kozu sa ledja............tako treba............a SLava da pise i da pljuje .........dosta je bilo.neka malo neko drugi bije bitku............Slava lovi ,zivi i zivece za lov..............politiku neka vodi malo neko drugi..........

kad je svima Vama lepo....meni je jos lepse................Odobreno
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački glasnik LSCS LOVAČKE NOVINE 16 18.05.2016. 22:52
INFORMACIJE O RADU LSS! LOVAČKA UDRUŽENJA 409 19.10.2011. 11:18
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,272,302 posete www.srbijalov.com