Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Skidajuće i fiksne montaže


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Skidajuće i fiksne montaže
sasaruma
 Kolega Podunavac gde u srbiji moze da se nabavi Rusan kocnica ? U napred hvala.
 
Podunavac
 Top Gun iz Požarevca je uvoznik za Rusan proizvode u Srbiji. Ceo asortiman može kod njih da se naruči ako trenutno nema na stanju.

http://mikron.hr/
Tri prsta 2Kolce
 
sasaruma
 Hvala kolega
 
Podunavac
 Nema na čemu.
Tri prsta 2Kolce
 
Gjorgi
 Danas mi je stigla moja prva optika
Radi se o burris fullfield 2-7×35
Planiram da je postavim na aluminijumske tunelske nosace od hamerles rade na zastavinom karabinu 8×57
Ima li neko iskustvo sa ovom kombinaciju
Unapred hvala
 
7x57
 Izbegni tunel ako možeš. Moja iskustva su loša sa alu tunelom, doduše sa težim optikama od tvoje. Uzeo si dobru optiku, nemoj da pogrešiš sa montažom. Na uvećanju dva puta imaš dovoljno veliko vidno polje da pucaš u pokretu, a ako ne možeš bez mehanike, uzmi Radetovu skidajuću montažu, sasvim je dobra. Pozdrav.
Draško
 
Gjorgi
 Hvala na savetu.
Tunelsku stavljam zbog leptir kocnice i terenu na kojem lovim
A kod nas ne mogu da nagjem jednodelnu celicnu vec samo alu montazu i zbog toga sam prinugjen na to.
Inace radim u firmi gde ima mnogo strugova i freze i nasi majstori mi kazu da mogu da mi naprave montazu ali ta opcija mi nije nesto narocito sigurna.
 
7x57
 Nazovi Radeta, poslaće ti poštom koju god montažu izabereš, a ako mora alu tunel onda uzmi njegov jednodelni, samo izmeri raspon između rupa, inače može da se desi da neće moći da se montira. Inače leptir nije problem, kod Top gun-a u Požarecu imaš Rusanovu leptir kočnicu koja ima manji otklon, pa ne smeta niže postavljenim optikama. Bila je negde oko 30 evra, ako se dobro sećam. Namestio sam par komada i nikakvo upasivanje nije bilo potrebno, već je samo stavim umesto postojeće vojničke.
Draško
 
Gjorgi
 Ja sam iz Makedonije kod nas je sve komplikovanije
 
7x57
 Onda uzmi šta ima i samo pažljivo sa montiranjem, a ručne radove kolega majstora izbegavaj u svakom slučaju. Dobar pogled!
Draško
 
sasaruma
 

Gjorgi kaže:

Hvala na savetu.
Tunelsku stavljam zbog leptir kocnice i terenu na kojem lovim
A kod nas ne mogu da nagjem jednodelnu celicnu vec samo alu montazu i zbog toga sam prinugjen na to.
Inace radim u firmi gde ima mnogo strugova i freze i nasi majstori mi kazu da mogu da mi naprave montazu ali ta opcija mi nije nesto narocito sigurna.
Kolega ako je leptir kocnica mozda je u pitanju karabin M48 i moras obraditi sanduk da bi mogao staviti montazu.
 
Gjorgi
 Vec imam fabricke izbusene rupe na sanduku sa navojom
Proverio sam i one su svi u osi
Zatvarac je promenjen od coveka od koga sam kupio pusku i on je sa ovakvom kocnicu.
Na starom kundaku se poznavalo da je kocnica bila stranicna.
Ja sam na ovu pusku promenio cev i kundak kod jednog majstora kod nas. Sad me zanima dali moram da prerezem navoje sa vecim jer kako mi se cini ovi fabricki navoji su nekako slabi
 
MMilos
 Ja ti ne bih preproučio alu montažu, a ni tunel.

Sa uvećanjem 2x možeš da pucaš i na divljač u pokretu tako da ti tunel ič ne treba.
Radetova pikatini šina + prstenovi su odlični za pare koje koštaju a i čelične montaže su takođe isprobana kombinacija.

Što se tiče kočnice, postoji nešto što se zove "dakota" kočnica i izgleda ovako:
https://www.google.rs/search?q=dakota...o9EXkLM%3A
 
sasaruma
 

Gjorgi kaže:

Vec imam fabricke izbusene rupe na sanduku sa navojom
Proverio sam i one su svi u osi
Zatvarac je promenjen od coveka od koga sam kupio pusku i on je sa ovakvom kocnicu.
Na starom kundaku se poznavalo da je kocnica bila stranicna.
Ja sam na ovu pusku promenio cev i kundak kod jednog majstora kod nas. Sad me zanima dali moram da prerezem navoje sa vecim jer kako mi se cini ovi fabricki navoji su nekako slabi
Ako su navoji fabricki onda su verovatno dobri ali je vazno da se nosaci pre zavrtanja zalepe lepkom namenjenim za to.Lepljenje je jako vazno i obavezno da nebi doslo do odvrtanja sarafa koji spajaju nosac i sanduk puske.
 
Gjorgi
 Hvala vam na informaciji jos me zanima dali srafovi idu sa montazi ili treba da ih sam trazim
 
7x57
 Još nisam naišao na montažu uz koju ne idu šrafovi. Nemoj da brineš. Za šrafove nabavi Loctite 243, ima ga u bolje opremljenim radnjama koje prodaju alat, boje i sl. To u stvari i nije lepak već mu je namena da sprečava samoodvrtanje šrafova. Ja sam ga čak testirao na ćaletovoj kosačici za travu na šrafovima koje federšajbne nisu mogle da drže na mestu. Radi, a pri odvrtanju šrafa nemaš nikakvih problema, nasuprot kojekakvim superlepkovima.
Draško
 
Gjorgi
 Jel moze neko da mi kaze kako se meri visina optike od cev.
Centar centar ili zid zid
 
Kale1204
 " Centar-centar" odnosno rastojanje izmedju ose cevi i ose optike.
Najlakse se to uradi kad se odvoji kundak.
 
Gjorgi
 Ok hvala
 
bravodenisu
 Nasao sliku.
Meni licno se ovako nesto jako dopada. Ovaj crveni iluminator na ovu optiku! Foto
brateeee!
ipic.su/7ysfjG.jpg


Obavezno je predstavljanje u profilu!

SrbijaLov AdminTim

Volim ovaj HOBI fazan
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lampe, nosači, montaže OPREMA 677 09.09.2019. 22:08
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,409 posete www.srbijalov.com