Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice ....


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice ....
aca81
 

nidzamotocross kaže:
Kakva je situacija sa elektronikom, baterijama, itd. ?


Nidzo baterije sam kupovao kod kineza za 50 din.,cini mi se CR2032 ili tako nesta da ne trazim sad po kuci,trajale su koja kako od mesec dana do 3 meseca po zimi i da ne iskljucujem ceo dan sto je po meni sasvim OK...sve u svemu ja sam bio zadovoljan,naravno ima i mana.........najveci problem je bio to sto je usla voda pa mi pravila kondenzaciju, u prvih pola sata lova je maglio nisan dok ga nisam zadihtovao e onda se smanjilo vidno polje,drugi problem je mala paralaxa ali sam i to eliminisao crtanjem kruga na prednjem staklu Grin stakla sam izgrebao po gustisu i losije se vidi ali to nema veze sa nisanom,to je moja krivica Smile
DOBAR POGLED
 
nidzamotocross
 Znači sve u svemu, za nas planinske lovce nije baš najbolje rešenje. Kad se setim krša i stena i gustiša na takvoj podlozi... Koliko je optika stradalo kod nas u planini, od jeftinih kopija pa do cajsa, svara... Jedino kolegin Schmidt & Bender još uvek izdržava padove i ogrebotine. Zato u planini na sebi, oružju, psu ne volim ništa što može da "crkne". Pogotovo baterije i elektronika. Sve to može da funkcioniše, ali uz veliku pažnju i maženje... Zato je za naše uslove najbolja mehanika i kraj. Smile
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
aca81
 Pa vidi....u rancu sam uvek imao rezervnu bateriju ali nikada se nije desilo stara da crkne vec vidis da je pocela da slabi pa je zamenis,a sto se tice izdrzljivosti treba malo paznje za svaki nisan pa i za ovaj,npr. ja sam do skora svo granje i grmlje pomerao karabinom i nisanom kako bi prosao udaranje medjutim video sam kako se tesko dolazi do dobrog nisana a+ jos teze sve to ukomponije pa mi sad ne pada na pamet tako nesto Grin evo krajem prosle sezone sam pao prilikom prelaska jaruge ali sam pao prvo na bok pa na kolena i na kraju sam se svezo na ledjia ali karabin i nisan nisu pipnuli zemlju Grin mislim da ipak nije josa naprava bilo koji red dot za sumski lv i brzo pucanje na manje daljine.....ja opet planiram da u neko dogledno vreme kupim neki red dot i montiram na drugi karabin koji isto jos nisam kupio Grin
DOBAR POGLED
 
aca81
 Tek sad vidim koliko sam slova "progutao" ili mi je laptop zreo za ciscenje Smile
DOBAR POGLED
 
nidzamotocross
 Meni je ipak za naše uslove najpogodnija kombinacija sa klasičnim mehaničkim nišanima i to je to. Kolega je prošle godine pao sa svojim karabinom na kome je imao Cajsa, spustio se na leđa i na steni je ostala cela montaža zajedno sa optikom. Prošao je i sa blagim povredama, sva sreća pa se uhvatio za drvo. Kod mene čak i dugačka puška ume da stvara velike probleme, to sam osetio na svojoj koži ove zime. Zato i neću ni da pokušam sa tim, jer posle dve tri sezone intenzivnog lova, od njega neće ostati ništa..
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Milanco
 Da li neko zna gde mogu da se kupe ovakvi nisani?
 
Milanco
 Zaboravio sam da napomenem da me ne interesuju truglo nisani.
 
schweps
 

Milanco kaže:
Zaboravio sam da napomenem da me ne interesuju truglo nisani.

Kolega imas u Magnumu iz Jagodine mozete pogledati na njihovom sajtu.
Lisica
 
Milanco
 

schweps kaže:

Milanco kaže:
Zaboravio sam da napomenem da me ne interesuju truglo nisani.

Kolega imas u Magnumu iz Jagodine mozete pogledati na njihovom sajtu.


Hvala kolega.
Već sam gledao na magnumovom sajtu. Oni imaju samo TRUGLO nišane.
Mene interesuje ovaj LPA.
 
Oroz
 Razmialjam se da uzmem aimpoint micro H-2 ili H34L, pa ako neko zna koja je razlika i sto je bolje?
270
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
ZEISS optike OPTIKE I MONTAŽE 233 11.08.2020. 23:05
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,282,961 posete www.srbijalov.com