Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LD Lukićevo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LD Lukićevo
Lala
 Tema otvorena na predlog član Skojić.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
skojic
 Hvala za temu . Mada sam mislio da bude sveobuhvatna za L.D. koja nerade u cilju poboljšanja lovstva ili bar njegovom očuvanju postojećeg.L.D. Lukićevo gazduje ravničarkim lovištem površine 2200 ha kroz koji se duž granice proteže kanal DTD u dužini od oko 5-6 km i tu se nalazi jedna bagremova šuma posađena od strane lovaca u površini od 7,5 ha i to bi bilo sve od nečega što bih se moglo nazvati značajnim staništem za divljač sve ostalo su oranice izuzev malih površina na više mesta koje su sve ukupno manje od pomenute. Na stranu rekla kazala da počnemo od prošle godine zimskih dana sa velikim snegom , naime kada je uvedeno VANDREDNO STANJE ( ovo me jako boli pa zato prvo pišem o njemu ) na zahtev malog broja lovaca izvršena je prihrana 1/3 lovišta sa jednom rol-balom deteline ( donacije ZZ V.L.Kurjak ) , 100 kg kukuruza u zrnu ( kupilo L.D.) i 400 kg kukuruza u klipu ( dali lovci koji su tražili prihranu ) . Ove godine ni toliko još nije izneto ,šta toliko nije ništa izneto a ked će ko zna . Ima tu mnogo problema ni ja nisam bezgrešan ali ovo je sramota za sve nas koji se vodimo kao ljubitelji prirode i lova . Sve ću polako pisati i zbog ovakvih primedbi sam na meti stalno a sve više i ostali što uviđaju šta se radi i kuda ovo vodi .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
Lala
 Koliko sam ja čuo, Lukićevo ima solidan fond srneće divljači i zeca, ili imam pogrešne info?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
skojic
 Neznem od koga ti imaš takvu informaciju ali stanje na terenu je drugačije . Poređenja radi jesenas u gostinjskom lovu učestvovalo je preko 50 ljudi ( ako se nevaram 54) prešli površinu od oko 600 ha ( to je oko 1/4 lovišta ) i odstreli se oko 20-ak zečeva ( mislim da je i manje) i to je bio prvi izlazak na zeca . Ni prošla ni pre dve godine nije bilo bolje . Fazana ima toliko da se izađe jedno 10 puta po 3-4 lovca i gotovo ( ubačeno 250 kom ) . Srneća divljač ti smo bolji u proletnjem selektivnom odstrelu odstreljen jedan ( treba 3 po planu ) za drugog izdata dozbola i uz dozvolu došao lovočuvar udruženja , posle dva dana jurcanja po kompletnom lovištu konstatovao da treba da se prekine jer ga nema ,ali nebi mi bili mi da nismo takvi u Avgustu se dobije dozvola i pored toga kavo je stanje naravno ništa . Elem kada je bio prisutan lovočuvar L.U. viđen je i srndać verujemo u medalji u septembru ga nađu mrtvog rana stara ( tako kažu ) podlegao povredama ranjavanja , sem L.U. niko više nije obavešten .Ima još samo polako o svemu ću pisati pa i o meni .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
skojic
 Za boravih ako su ti informacije iz plana o odstrelu t.j. sa prolećnog brojanja tek o tome ima šta da se napiše.
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
Indjijanac
 praksa uvek pokazuje da lošem stanju divljači u lovištu najviše prethodi loš rad organa upravljanja i lovočuvarske službe korisnika lovišta,predpostavljam da se i kod vas Skojiću nešto dešava u tom smislu?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
skojic
 

Indjijanac kaže:
praksa uvek pokazuje da lošem stanju divljači u lovištu najviše prethodi loš rad organa upravljanja i lovočuvarske službe korisnika lovišta,predpostavljam da se i kod vas Skojiću nešto dešava u tom smislu?
Baš tako !!! Nema mo mnogo nikada nismo nešto posebno imali malo lovište nemože da ima mnogo divljači ali i ono što je nekada bilo više nema . Primera radi pre 15-ak godina 72 lovca na povrsini od 300 ha odstrelilo 104 zeca naravno mnogo je i promašeno . Sada smo došli do čega , da nemamo ništa. Trenutno ima 22 lovc ( nekada 76 ) od lovno tehničkih objekata na 2200 ha : 4 čeke za visoku divljač 4 hranilice za visoku divljač i pre 15 dana postavljene 4 hranilice za sitnu divljač ( od pre 15 god do sad ih nije ni bilo). Sve ovo bi moglo da se popravi ali divljači treba mnogo vremena da se vrati u prvobitno stanje .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
skojic
 Za prolećno brojanje e to je tek priča moram da proverim na kojoj površini smo brojali zeca ( mislim 130-150 ha ) a nabrojali čitavih 8 jedinki u istom tom prohodu na krilnoj poziciji član upravnog odbora ( vođa iz senke ) nabrojao preko 25 jedinki srneće divljači ( koje niko drugi nije ni video ali on ima dvogled ruski 8x32) , šta je prijavljeno sam bog zna pa tako i plan odstrela .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
bogoljub
 Opšte poznato da je svuda sranje pa i kod onih što to nepišu javno.Jedni rade drugi muda lade a svi love pa se i fond divljači smanjuje.Da bi se fond divljači oporavio treba da prodje dosta vremena i da se uloži mnogo rada i novca .E sad pare nisu problem jer para i nema a oni koji su radili dosad radiće i odsad a oni što su ladili muda nastaviće i dalje tako dok bude takvo rukovodstvo LD i LU.Klackalica
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Evodija
 Skojiću taj što dobro vidi (iz senke), dalije on u senci PreCednika LU.
Velika je i sigurna senka PreCednika tvoga LU.Mapetovci
Ko li beše PreCednik tvog LU, baš me zanima. To je LU ZRENJANIN.
Znam ZUMBUL-AGA od DIJAMANTA.
A jel znaš kako je od PreCednika nayebala tvoja Upravnica LU,grofica.
Napiši nam ako znaš (zbog uglednog gosta u lovu)ROFL*ZoOm
* Ili da ga ne prekidamo u slavljuKolce
 
zoranp
 Kolega skojicu bravo na odvažnosti, ali nažalost i ti si sigurno u debeloj manjini u svom LD-u?...pa ćeš uskoro biti crna ovca, ali neka brate...dobro došao u klub!!OdobrenoBravo 2
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
DakiNS
 Kolega Skojić kaže:

ali on ima dvogled ruski 8x32= po njegovoj računici izgleda je to uvećenje 256 puta, rus je rus a pametan je pametanSad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Izgleda da sam ja nešto pobrkao u vezi podataka...

Na žalost, kako kažu kolege, nije Lukićevo jedino mesto gde je situacija 'sačuvaj Bože'.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
skojic
 Šta se dešava u L.U. Zrenjanin nebih otome nisam dobro upućen ,mada ima nekih glasina no ipak nemam dobre i validne informacije . Ako pitaš za pedsednika L.U. Zrenjanin Milan Pažin je predsednik ,predsednika L.D.neveujem da znaš .

Da sam crna ovca ,već odavno ali i to mora neko da bude .Pre 5-6 godina u selektivnom ostrelu srna učestvovalo nas je 6 (3-3) Ja sam sa namerom odstrelio povređenog srndaća u lovu a i prilikom guljenja kod mene prisustvovao je predsednik i kostatovali da je rana u predelu leve lopatice već zagađena ( moj pogodak je u vratu žavršio) ,posle 10-ak dana mi je prijava napisana što sam izvadio srndaća iz lovišta i izbačen sam iz L.D. i L.U.
Po tadašnjem zakonu ili statutu LSS imao sam pravo da to uradim ali da posle pregleda veterinar i konstatuje povrede međutim po statutu L.U. morao sam da zovem lovočuvara da ga on odstrel u dozvolu su upisali da je srna odstreljena , grupovođa je bio sa njihove strane a ujedno predsednik drugostepene disciplinske komisije komisije .Ja sam se posle pauze od 3 godine ponovo vratio u matično L.D. iako sam tada a i pre toga bio u još dva L.D. u različitim L.U. mišljenja sam i sada da napustim samo radi svog mira . Da zaboravih 90-te sam primljen a 91-e položio Lov. ispit.

Manjina pa po njima je 11 članova manjina od 22 člana ,za ovakvu situaciju malo ili mnogo su krivi i u matičnom Udruženju ,znali su za sve ali ništa .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
skojic
 Da ne ispadne da se svetim ovde sam od 2009-te i mogao sam tada da pišem jer je bilo sveže sve što se desilo iz predhodnog posta ali nisam i nemam nameru to da radim ni jedno ime neću spomenuti jer nije lepo pričati o ličnosti kada ona nije prisutna .
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
skojic
 Probali smo da preko prijava disciplinskoj komisiji ukažemona probleme i nekako se reši sve to ,ništa za sve nisu imali odgovornos i u startu su odbacivane prijave , Usmenim putem sa upravnicom nevredi jednostavno ljudi su nedodirljivi za nas . Na izbornim skupštinama pola pola oni sebe proglašavaju izabranim. Na zadnjoj su glasala i maloletna lica koja su prethodne godine primili samo da bi imali većinu ( to je za njih polovina ) ,opet ništa. Niko sluha nema za stanje kod nas.
Već godinama se lovi srneća divljač itonemilice pogotovu u zimskom periodu naravno sa dozvolom a mesa nema nigde 15 godina nije bila ni jedna lovačka večera . Šta se desi sa mesom to samo oni znaju .
L.D. u vlasništvu ima i obradivu zemlju koju obrađuje predsednik u zakupu , koliko i dali plaća zakup nezna se čak kada smo tražili izvode iz L.U. rečeno nam je da se to nevidi na izvodima .
Nije mi jasno zašto ih štite kada su na zadnjoj izbornoj skupštini L.U. bili protiv saašnjeg predsednika i sekretara.
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
Sremac75
 Kolega, ja mislim da bi ti o svim ovim nepravilnostima treba da napišeš jedno pismo Predsedniku LU i Upravniku lovišta...I da ovde objaviš to pismo, pa će možda nadležni reagovati poid pritiskom javnosti, jer se ove stranice čitaju i u krugovima bliskim policiji, pravosudnim organima, ministarstvu, sekretarijatu, LSS-u i LSV-u....
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Evodija
 Skojiću, ako je ovo što pišeš istina, NE SEKIRAJ SE.
U gornjem desnom uglu imaš podatak ONLINE GOSTIJU ------, nikad ispod 50. E to su oni o kojima pišemo. Oni su uvek prisutni.Smean Oni budno motre.B)
Vidiš li ti kakvo je stanje u tvom Udruženju, a PreCednik istog zabada nos, po celoj srbiji. Ali zato po vojvodini ide i čisti zeca, sa svojom "jagnjećom brigadom".
Otelo mu se Udruženje kontroli, pa će uskoro početi sa čistkama.
Zaboravlja da sam mu na vreme javio da je sa Avale krenula grudva snega prema njemu (a vidiš kakav je sneg u međuvremenu pao) da će ga zatrpati.
I da znaš služiće se svim i svačim i na kraju pokušati sa tobom lepo, ali ne sekiraj se dani su mu odbrojani a Kuvar mu trpa.
 
skojic
 Ima tu još mnogo čega a imamo i neka dokumenta ( ne sva ali ...) . Obraćali smo se mi i predsedniku L.U. sekretaru i upravnici tražili da prisustvuju nekoj os sednica zbora ili skupštine L.D. i ništa , na kraju smo obavešteni da su zauzeli stav "da netreba da se mešaju" . Tražili smo da se održi sastanak neformalan ( predizborni ) gde bi se našlo kompromisno rešenje i počelo raditi ni to nismo dobili .Na poslednja dva zbora koja su zakazivana pred samo održavanje ( jedan dan pre drugi dva dana pre ) nismo se pojavljivali jer ništa nismo dobijali time , podsećam ima nas 22 " lovca" neki nisu još položili lovački ispit a 11 nas nije došlo ipak se hvale kako su legitimno ponovo izabrani čak na zadnjoj ih je bilo prisutno 10 " lovaca ".

Ima tu još mnogo svari koje kada bih izneo javno došlo do svakakvih reakcija ali nije mi cilj da se neko nađe u policiji već da svojim pokoljenjima omogućim da divljač vide u prirodi ne u zoo-vrtu.
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
Evodija
 Tvoj preCednik LU, (ZUMBUL-AGA od Dijamata), je zauzeo stav da NETREBA da se meša. LAŽE. On je kao "majonez" - u sve se meša.ROFL
On njih ucenjuje Poslušnost ili smena.ena
Članovi foruma će biti uz tebe, biće teško ali će pobeći kao mačke s yebišta.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,007 posete www.srbijalov.com