Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Meopta


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Meopta
INTERMAKER
 Meopta
 
Darko
 Vrlo dobra marka koja ne zaostaje mnogo od najboljih tj. zeiss , svarowski.
Imam je vec oko cetri godine i veoma sam zadovoljan.B)
 
Lovac Stari
 Artemis 2000 3-9x42 na Lepold QR.
Imam je tri godine i mogu reci prezadovoljan. Ako nekada uzimam opet nesto, opet ce biti Meopta.
Dobar pogled.
 
Miki
 vec par godina imam meoptu artemis 3-12*50 sa 4c i osvetljenom tackom,mogu reci da imam dobra iskustva sa njim i par izvanrednih pogodaka,sve pohvale za optiku..

Pfft
 
lisac
 Imao sam u rukama Meopta Meostar 3-12*56 sa koncanicom br 4 osvetljenom tackom i Zeiss sinom,prvi utisak je da se radi o odlicnoj optici sa odlicnom slikom a duplo je jeftinija od Zeiss-a sa istim karakteristikama.Uz to ima i 10 god garancije.
 
petar
 Mnoge optike tog ranga imaju dozivotnu garanciju, sto rekose ovi u prethodnim postovima, Zeiss, Swarovski, Leupold itd...
Gde si je kupio lisac?
Just like old times!
 
vuk71
 drugaru sam upucavao karabin sa meoptom 7x50 izuzetno cista i jasna slika, odusevila me optika...za svaku preporuku
 
Radonjic
 Meaopta pripada Swarovskom tako da normalno mora da bude dobra. Trenuitno je ovde u Nemackoj naj prodavanija optika
Igor Radonjic
 
Podunavac
 Kolega Radonjić mislim da si nešta pogrešio. Meopta je samostalna Češka firma iz Prerova koja ima svoju filijalu (ispostavu) u USA u New Yorku. Koliko ja znam sa Swarovskim nema nikakve veze.
Tri prsta 2Kolce
 
Radonjic
 podunavac - Trenutno u evropi postoje dva giganta sto se tice optickih uredjaja svih vrsta ( sto je tebi i poznato ), a to je Swarovski i Zeiss. Kao sto i svi ostali giganti rade to radi i oni otkupljuju manje da bi imali manju konkurenciju ili jos vise zaradili. Naprimer Zeiss je vlasnik isto tako poznate firme Schmidt & Bender ( ima vecinski deo akcija ) Ovom vecinskom fuzijom od strane Zeissa je doslo do toga da sadasnji Schmidt & Bender se vise specijalizuje za vojne optike gde ostavlja slobodan prostor Zeissu sto se tice lovne i civilne upotrebe.

Sto se tice Meopte isto tako je i ona u vlasnistvu Swarovskog kao i Becki Kahles koji se polako gasi. Kod optickih nisana Meopte mozete videti da se koriste sociva prethodnih generacija Swarovskog Hablicht. Posto sadasnje optike Swarovskog su poznate premijum klase Z-6 i jeftinije Z-4 koje su dosta skupe za istocno trziste isto imena firma je prebacila svoje stare masine u Ceskoj gde je jos uz to i radna snaga jeftinija i tako proizveli jedan odlican produkt za dosta jeftinije pare.

Ovo mi je poznato jer u mestu u kome ja zivim postoji glavno prestavnistvo za Swarovskog u severnoj Nemackoj.

pozdrav uz Uvek dobar pogled
Igor Radonjic
 
Podunavac
 Moguće kolega, zato sam i napisao "mislim" i "koliko ja znam", nisam rekao da sam siguran. Ovaj podatak mi nije bio poznat. U svakom slučaju ako je tako, razlog više za kupovinu Meopta optike. U nekoj srednjoj cenovnoj klasi, mislim da je jedna od boljih.
Tri prsta 2Kolce
 
Radonjic
 podunavac - ma nikakav problem i ja sam od tebe nesto novo saznao. Sto se tice kupovine Meopte samo izvoli neces se sto posto pokajati. Imao sam sve varijante u rukama i mogu ti reci da je dosta mala razlika izmedju njih i starije serije Swarovskog koji je za vise od duplo skuplji
Igor Radonjic
 
Podunavac
 Nedavno sam gledao model Artemis 2000 1,5-6x42 i mnogo mi se dopao. Košta 3850 kn -10% za keš, što znači 3465 kn ( oko 470 evra). U međuvremenu sa gledao na ebay-u Bushnell Elite 4200 3-9x40. Sa svima dadžbinama izađe oko 310 evra sa dostavom na kućnu adresu, pa sam sad u dilemi. Kod Meopte mi više odgovara raspon uvećanja, a kod Bushnella cena.
Tri prsta 2Kolce
 
Max011
 img254.imageshack.us/img254/9615/dsc004444.jpg

Au što rade klikovi na Meopti milina!!!Grin
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
DESPERADOS
 Izuzetna optika a i ovaj model je vrh :

MeoStar R1 3-12x56 RD

meopta-history.com/foto/size1/foto-48e3294cb085a.jpg


Kod nas ih uvozi Capriolo .




*
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Planinko011
 Na dva karabina .243 i 30-06 imam iste Meopte Meostar R1 3-12x50 s tim sto je jedna stajala cetiri godine na 8x68s dok nisam nabavio Zeissa i sto se tice vidljivosti i nepromenljivosti grupe pogodaka posle dosta ispaljenih metaka zaista kolegama preporucujem kupovinu Meopte. Obe optike sam kupio u Osjeku po ceni od 600e i to zato sto ja volim 50-ticu a Capriolo uvozi uglavnom 56 i iskljucivo sa crvenom tackom a ja nisam hteo da za tacku tada dam 300e vise. Jedini problem koji sam uocio je da spadne guma sa okulara pri namestanju dioptrije. Kupio sam jednom prilikom i Bushnela Elit 4200 i brzo ga prodao jer je imao neku tarabu od koncanice a i vidljivost je bila slabija od Meopte. U odnosu na ruske optike i zrak sam dobio u lovu na srndaca sat lova dnevno - vise od po pola sata ujutru i uvece. A za kolege, koji tragaju za pravim resenjem prebirajuci kucni budzet, zaista je bolje u startu kupiti dobru optiku i jeftinu a cvrstu fiksnu montazu i obican zastavin karabin nego kupiti skuplju pusku a stedeti na optici. Mada je to tema za drugde mislim da nema skidajuce montaze bez svapske od najmanje 400e a nije neophodna kad su dobre fiksne sa cenom od 100e. To je neki moj zakljucak posle tri prodata karabina i cetiri - pet optika i u svakoj transakciji se po nesto parica izgubi plus gimnastika sa MUPomSad.
 
vlada lovac
 U pravu si Planinko i ja bih jednu takvu, ali trenutno nemam dovoljno vremenaConfused
 
DESPERADOS
 Ja sam uporedjivao moje Leupolde sa Meoptom i skoro da ne videh neku razliku u jasnoci slike , obe su vrhunske .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Planinko011
 Pa niko i ne spori da je Leupold vrhunska optika a od Swarovskog i Zeissa ga u Evropi deli samo tradicija i marketing a prodavci u Evropi cenu njegova visoke klase drze prejako jer da su cene americke retko ko bi kupovao nesto drugo. Meopta se ipak poredi sa Bushnelom Elite serijom, Nikonom i slicnim optikama koje su ipak 30% jeftinije od ove tri vec navedene. tj nemaju optike u klasi 2000-2500e.
 
DESPERADOS
 Nazalost marketing je cudo i mnoge firme prodaju svoje proizvode i dan danas samo na ime a ne na kvalitet.
Kada bi se sve rangiralo samo po kvalitetu mnoge izvikane firme bi brzo pale na dno .......Sad
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,051 posete www.srbijalov.com