Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
optika
Planinko011
 Nego uzgred. Gledam ti sliku i kao da si mi odnekle poznatHmmm???
 
Cvele
 "Da imas neki .243, 6.5x57, .270 da ne kazem 7 i 300 win magnum tu bi se prica prosirila na Redfild, Vorteks, mozda Hakko Superb sa turetima ali za 8x57 eto ja bi Meoptu..."

Ovo nisam bas razumeo, zasto je za 8-icu Meopta a za ove druge se siri prica...? Hmmm
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Planinko011
 

Cvele kaže:

"Da imas neki .243, 6.5x57, .270 da ne kazem 7 i 300 win magnum tu bi se prica prosirila na Redfild, Vorteks, mozda Hakko Superb sa turetima ali za 8x57 eto ja bi Meoptu..."

Ovo nisam bas razumeo, zasto je za 8-icu Meopta a za ove druge se siri prica...? Hmmm


Ovo je licni moj utisak na osnovu prica sa lovcima koje poznajem. Iskreno znam jednog lovca koji ima Redfild na 22-250, jednog koji ima Hakko superb na 30-06 (sto se moze reci da je isti trzaj sa 8) i jednog sa Vortksom na .243.
Htedoh reci da nisam cuo da je neko na te optike ispalio stotinak metaka sa 8x57 i 30-06 sa tim optikama. Na kraju sve je manje vise u Srbiji rekla-kazala a ako cemo da verujemo sta pise na tarabi tj na uputstvu proizvodjaca onda moze i na .375H&H.
Busnel, Leupold i Meopta su masovnije prisutni u Srbiji vec 15-20 god (nisam cio da se nekom raspala stakla a da nije pao) a ove potonje zasad znam da uzimaju mladi strelci koji pucaju na dalje kalibrima polozenije putanje sa tanjim koncanicama koje su manje pogodne za nocni lov na svinje sto ja najcesce radim a za sta je 8x57 dusu dao.

8x57 bi trebalo da ima svoje najbolje dejstvo kao i 30-06 do nekih 170m sto ne znaci da neko uvezban ili bas sa mil dot koncanicom ili turetom ne moze opaliti na 400m.
Cak sam i pisao da sam se skoro iznenadio kada sam lovio sa celom grupom lovaca listom sa 30-06 koji pucaju na 450-600m. Doduse puske su recimo Blaser R8 i svi imaju Swar sa turetom.
Ja nisam iz te price ali covek se uci dok je ziv.
Licno bih ocekivao .300win mag ili sort magnum, 7 rem ali eto oni to pucaju sa 30-06 koji imam ceo lovacki staz od 88-me ali nisam ga probao preko 250m cak ni na meti.

Na kraju i napisao sam da ce mozda drugi lovci iznati svoja iskustva pa eto izvolite.
Ja sam inace malo konzervativan i u glavi su mi jos price lovaca koji uglavnom i vise nisu sa nama ili ne love zbog godina.
 
Cvele
 Ja imam Redfield Revolution 3-9x50 Accu-Range, i za sada sam ispalio mozda 60-70 komada metaka, na 30-06 je montirana optika sa Hamerles Rade pikatini sinom i celicnim prstenovima, i za sada je sve ok, drzi sliku pogodaka a i u mraku se dosta lepo vidi... Kad' vec spominjes Leupold, Redfield je u stvari Leupold jer ga je isti odkupio....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Podunavac
 Ни у ХР више Меопта није јефтина. Једина предност је поврат пореза од 20% и да имаш среће (или везу) да не јаве нашима на српској царини да долазиш са оптиком (што раде). Планинко где си пазарио у Осијеку у којој радњи?

Ево цене Меопте у ХР, и углавном може да се добије попуст за кеш 10%.
http://www.lovact...g2=18.html
Tri prsta 2Kolce
 
hercegovac
 Od ovih srednjih optika bushnell elite je po mom misljenju najbolji.
 
canis aureus
 

hercegovac kaže:

Od ovih srednjih optika bushnell elite je po mom misljenju najbolji.


Odobreno
hercegovac, delimo mišljenje

Leupold OK a ako se ima malo više mogućnosti ondaK Meopta
Hakko Hmmm ono što sam viđao sasvim je korektno i za 8x57js
dok Redfield, iako je pod Leupold-om ipak nEje Leupold, ne sviđa mi se ič Confused i lično bih ga zaobiš'o sem ako nEje moranje

Za 8x57js i slJične ... 1,5-6x42 2,5-10x42(50) 3-9x40(50) su po mom mišljenju najuniverzalnije jer se mogu fino iskoristit' i u pogon' (naročito 1,5-6) i u lovu u doček' i na blizO i na dalje(kol'ko god 8x57js može da se iskoristi) a takođeR i x42(50) može korektli da posluži u sumrak end praskozorje
-moja preporuka bi bila 1,5-6x42 Stari (Meopta Artemis a ako se može MeostarR1, ... pa i Bušnel Trofi)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Slob
 Zahvaljujem Smile
Lisica
 
Planinko011
 

Podunavac kaže:

Ни у ХР више Меопта није јефтина. Једина предност је поврат пореза од 20% и да имаш среће (или везу) да не јаве нашима на српској царини да долазиш са оптиком (што раде). Планинко где си пазарио у Осијеку у којој радњи?

Ево цене Меопте у ХР, и углавном може да се добије попуст за кеш 10%.
http://www.lovact...g2=18.html


Pa u to vreme nisam isao sto je tamo jeftinije vec sto Capriolo principijelno nije imao bez crvene tacke a razlika je bila 300e. Sa tackom ovde 900e a bez u Osjeku 600e.
Nisam trazio povrat poreza a tada nisam bas siguran da je i mo0glo.

Prvu Meoptu smo potrazivali u petak a kako je neko isao za NS ona je u subotu bila u NS a ja je dobio u ponedeljak.
Po drugu sam isao u Osijek i cini mi se, iduci od Sida, da je bila recimo na drugo ili trece skretanje sa obilaznice a vlasnik je bio sa oko 60 godina tada a ima jedno 10 god i bio je predratni strelac a i u ratu je bio snajperista. Radnja je odmah u prvom bloku do obilaznice.
E mene je odusevila bratstvenojedinstvenost njegovog druga i njega iako su bili isto sa dve straneSmile.
Sportsko prijateljstvo nije prekinuto sem onoliko koliko nije bilo telefonskih veza sa HR. Jednostavno su znali da to sto im se dogadjalo nije njihova volja vec pamet domacih i stranih pijavica i parazita.
Sad pogledah i siguran sam da je Turkalj u Osjeku po karti a bilo je interesantno pitati za put na pumpi jer nas je 20tinu ljudi podozrivo gledalo ali kako sam bio sa korpulentnim drugarom 2x120kg (koji je bio tamo prvi put posle 10 godina a nije bas bio siguran da nije na kakvom spisku) a tada sa glanc novim tek izaslim Akordom pomislili ljudi verovatno ovi su neki mafijasi a ko bi drugi bio lud doci u Osjek sa BG, pa nije bilo dobacivanja.

Nejbolje i dan danas BG neki dzip od sto hiljada eura parkiraju u Splitu i niko ne sme da ga pipne jer bi ga njihovi mafijasi ubili a vlasnici nekog pola i sl ne smeju da se pomere od kola jer bi isao na plivanje.


Da se vratimo na temu ja bih bas ako nema nade za prilivom para uzeo tog Bushnela Tropfija 1.5-6x42 sa crvenom tackom pa kako ispadne.
Ali ako ima nade pozajmio bih 200-300e (ako se ima gde) i kupio Meoptu makar i fiksnu 6x42 bez tacke.

Zasto? Eto jos jednom, zbog bistrine stakla i blizeg fabrickog servisa u Ceskoj.
Ne znam da li iko ima iskustva sa zamenom ili servisom tih americkih Kineza- Busnela, Leupolda, Redfilda,
Jedino sto je bistrije od Meopte sto sam ja gledao su Swar, Zeiss a kroz Smith Bendera i Leupolda VX6 nisam gvirio (jesam kroz Elit 4200).
 
Planinko011
 

Cvele kaže:

Ja imam Redfield Revolution 3-9x50 Accu-Range, i za sada sam ispalio mozda 60-70 komada metaka, na 30-06 je montirana optika sa Hamerles Rade pikatini sinom i celicnim prstenovima, i za sada je sve ok, drzi sliku pogodaka a i u mraku se dosta lepo vidi... Kad' vec spominjes Leupold, Redfield je u stvari Leupold jer ga je isti odkupio....


Drago mi je cuti da lepo sluzi.
Za to da je Leupold kupio Redfilda sam znao ali koliko znam da je i Swar kupio Meoptu pa nije bas isto.
Za montazu sam bas napomenuo da se ne uzda u skidanje QRa da ne bude iznenadjenja posle 10-20 skidanja a voleo bih da neko i o tome podeli svoje iskustvo. Ja imam QR ali koristim kao fiksni a i zato preporucujem fiksnu montazu i taj Rade Hamerles ako nema 400e za EAW.
E h dobri stari SUHL Stari, to je bila montaza mada kazu majstori da je swenkom prevazidjena a ja ne bi to tako reko.
 
Cvele
 Redfield postoji Revenge i Revolution, a to su potpuno dve razlicite stvari... Na Revolutionu su stakla od Leupolda VXI a mehanika je od Leupolda VXII, a Revenge se proizvodi na Filipinima...

i68.tinypic.com/96fcy8.jpg
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
bojant
 Molim  za  brzu  pomoc !!!

Postovane  kolege  nadam  se  da  mi  mozete  pomoci  savjetima  a neko  mozda  i licnim  iskustvom.

Devetnestog decembra  2017  permanentno  sam  uvezao   karabin  i bokericu  iz Svedske  u Crnu  Goru .  Iz Svedske sam
sletio  na Sarajevski  aerodrom . Tu je bilo malo problema u smislu   zasto  nam  nisi  najavio  da  dolazis  itd.  Za oruzje  sam  imao  uredne  izvozne  Svedske i uvozne Crnogorske papire.  Posle  odredjenog  vremena  napustam  aerodrom  Sarajevo  i upucujem  se  automobilom u C Goru.
Na  izlazu  iz  Bosne  u cg sve  ok.  Na ulazu  u CG sve  ok.

Jucer  prvog  januara  prilikom  povratka  u Svedsku  problem  na  kontroli rucnog  prtljaga.
Pronalaze optiku  Swaroski z8i 2-16×50, koju  sam  uvezao  zajedno  sa  karabinom.
Cim  je  policajac ugledao rekao je,  ovo nisi  smio  da  nosis, ovo  je  snajper, ovo  moramo  oduzeti  i jos  masu strucnih idiotizama  tipa, ovo ce  biti  oduzeto  i u roku  od  nekoliko  dana  biti  unisteno .
Dolaze  Carinici  i objasnjavaju  mu  da  sam  sa  tom  optikom  i oruzjem  prije  odredjenog  vremena  uredno  usao  i izasao  iz Bosne. Da se radi o lovackoj  optici  koja  nije  na  specijalnom  rezimu.  Sve je  to  bilo  uzalud.  Gospodin  policajac  gori  od  zelje  da  mi  oduzme optiku. .
Poziva  cb Ilidza  ,dolaze  dva  policajca, na licu  mjesta  placam  kaznu zbog  prekrsaja, oduzimaju  optiku  i odnose  u cb ilidza.

Ja  ostajem  u Sarajevu , angazujem  advokata.
Advokat  misli  da ce  mi  optika  biti  vracena  . U medju  vremenu  sam  pokreno  i neke  veze  da  se  to  sto  prije  vrati  da ne  ide  na  sud  itd.

Cjenovik ovog  cirkusa :
Vrjednost  optike  je  2500 e,  montaza  450  e , zastita za stakla  120 e, advokat  od  500  do  800 e, propala  karta  250  e. Nova  karta   kupljena na brzinu 500 e. Hotel   ,  placena  kazna  itd.

Izgleda  idiotski  sto  ovako  pisem  i sto  pominjem  cjene . Hocu samo  da  vam  pokazem  kakav  problem  moze  da  vam  napravi  jedan  idiot  i koliko  to  moze  skupo da kosta  covjeka  u slucaju da mi sud ne  vrati  optiku.


Zamolio  bih  vas  postovane  kolege da mi  pomogete   ako  imate  neki savjet ,predlog i sl   kako bih  sto  prije  povratio  optiku  sudskim  putem ako  ne bude  islo van  suda I sl.


Veliki pozdrav za sve
 
DakiNS
 Malo si nejasno napisao , kažeš po povratku u Švedsku , a pominješ CB ILidža gde ti je na kraju oduzeta optika. Neprijavljivanje carinske robe je carinski prekršaj i verovatno ćeš da ideš kod sudije za prekršaje , tu nastaje problem , jer ako je u Bosni ti si putnik u tranzitu i trebalo je da po hitnom postupku ideš kod sudije.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bojant
 Kaznu sam platio na licu mjesta tako da nisu morali da me vode kod suduje. U suprotnom bih me odveli kod suduje.
Optika je evidentirana na papiru kada sam prvi put usao u Bosnu iz Svedske. Rekao sam da cu optiku vratiti nazad kada se budem vracao u Svedsku ali to niko nije zapisao na teanzitnom papiru.
Mogao sam imati stotinu papira,najava i sl policajcu je
samo bilo vazno da mi je oduzme i tacka. I da se sto prije zapljeni od strane cb Ilidza.
To su mi potvrdili i carinici koji su bili tu.
Carinik mi je rekao da lovacki opticki nisani nisu na specijalnom rezimu. To je moja polovna koriscena optika i da nisam morao da je prijavljujem njima.
 
DakiNS
 Pošto je carinski prekršaj , policajac nema pravo da je oduzme , pre će biti da je tražio da mu platiš . Pošto je vrednost optike velika , pretpostavljam da je računao na koju stoju evrića, za kafu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Finnskogen
 ja sad moram da pitam jer ne razumem, zasto je covek u prekrsaju?
postoji li razlika izmedju polovnog optickog nisana ili foto aparata ili oba moraju da se na neki nacin registruju. Na koji nacin covek moze da legalno nosi opticki nisan bez da rizikuje da mu isti bude oduzet


asto se tice kolege iz svedske moje je misljljenje da nisi trebao da placas nista na licu mesta vec da trazis da te vode sudiji za prekrsaje da on utvrdi krivicu, bojim se da je taj tvoj nisan nekome zapeo za oko i da ce se izgubiti u procesu
 
Finnskogen
 Plus na sve to, ceo slucaj se odigrava na izlasku iz BIH, ako sam dobro shvatio pri kontroli rucnog prtljaga pri ulasku u avion, tako da ne razumem da to predstavlja carinski prekrsaj.
Ali sa druge strane ako sam dobro shvatio mislim da postoji osnova za oduzimanje ako ga oni definisu kao deo oruzja jer ga kao takvoga nisi smeo nositi u rucnom prtljagu nego predati u transportni deo
 
Finnskogen
 pitanje je samo da li zakon u BIH definise opticki nisan kao deo oruzja ili ne kao sto je to slucaj u ostatku evrope/sveta.

Sledeci put trazi da ides kod sudije za prekrsaje upisi znacku/znacke ovlastenih lica i kontaktiraj Svedsku ambasadu/konzulat.
Da vidis kako omeksaju kada im im upises podatke i pozoves ambasadu. Sve im u momentu nekako bude jasnije
 
DakiNS
 Opticki nišan nije deo garderobe ili ličnih stvari , ukoliko nije u sklopu naoružanja i kao takav prijavljen na granici uz prateću dokumentaciju. Znači spada u carinsku robu bez obzira da li je nov ili polovan . Putnik je obavezan na ulasku u zemlju prijaviti sve što nosi , ali je i obavezan tražiti potvrdu o prijavljivanju robe u tranzitu jer drugačije nema dokaz o tome.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bojant
 Danas sam pricao sa carinicima.    Oni su mi rekli da je policija potpuno pogresno odreagovala i da je to bio njihov posao  , posao carine.

Zakon o oruzju i municij bih.
Na teret su mi stavili clan 54. tacka F.  sto u stvari nema blage veze sa mnom. oni su potpuno pobrkali loncice.    Ja sam stranac putnik u tranzitu.   Nabavku snajpera tj optickog nisana policiji   prijavljuju gradjani BIH   a ne ja kao stranac odnosno putnik u tranzitu koji se u bosni zadrzava nekoliko casova.

Nekoliko njih ce potvrditi istinu na sudu da se radi o istoj optici i da su zaboravili da navedu broj optike i da ce optika biti vracena na povratku u Svedsku.


Za mene je samo bitno da se optika vrati nazad sto prije a posle toga ce mo ih tuziti naravno.
Advokat mi kaze da je ovo cist slucaj i da ce optika biti vracena
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
Kahles optika OPTIKE I MONTAŽE 69 25.08.2020. 23:34
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Adekvatna optika OPTIKE I MONTAŽE 399 21.09.2018. 22:32
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,523 posete www.srbijalov.com