Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NIKON optički nišani


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NIKON optički nišani
PEZ
 Na predlog kolege Zloćka
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Zlocko
 Hvala PEZ Odobreno
Zna neko nesto o ovim optikama,koristite ih?
 
zmajcina
 Nabavio sam Nikon prostaff 3-9 x 50. Ja sam prezadovoljan. Garancija je 30 godina. Odnos cene i kvaliteta odlican.
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!
 
Zlocko
 Koja joj je cena? Kakva je slika? Na kojoj puski montirana (Kalibar)?
Mene sve zanima,nemojte zameriti Smeko Odobreno
 
PEZ
 Zloćko, evo linka pa pogledaj šta i po kojoj ceni nudi Nikon.
http://www.nikons...index.page
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
zmajcina
 

Zlocko kaže:
Koja joj je cena? Kakva je slika? Na kojoj puski montirana (Kalibar)?
Mene sve zanima,nemojte zameriti Smeko Odobreno

Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!
 
zmajcina
 Ja sam je platio 29.000 dinara tj. oko 260 evra. Uzeo sam je u refot B u Beogradu, oni su zvanicni zastupnici za nikon za Srbiju. Inace stavio sam je na 7x64. Slika je odlicna, jasna. Ja sam je uporedjivao sa nekim busnelom 3-9x40 koji je bio oko 17.000 dinara.(ne mogu reci koja je serija) i nikon je bio mnogo bolji. Evo ti linka za moju optiku pa pogledaj sta te interesuje. http://www.refot....-9x50-m-np
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!
 
Zlocko
 Hvala Odobreno
 
ssekir75
 најбољи двоглед који сам у животу имао у рукама је никон монарх. колико сам чуо, постоје и оптички нишани монарх, и не сумњам да су истог квалитета.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
golf071
 Dobri su ja sam imao dvogled,nedavno sam ga prodao,odlican kvalitet.Odobreno
Novine
 
lovacbp
 Kolege bio sam do Lovca u Novom Sadu I gledao sam Nikon 3-9x42 cini mi se. Cena 27000. Deluje mi Jako dobro a postoji i mogucnost kupovine na rate. Garancija je 30 godina i servis se radi u BGD u zvanicnom Nikon servisu.
Ovo mi je jako interesantno zbog garancije. Za Leopold garancija nije vise od 10 god a za Meoptu su mi rekli da je 10 god.
Garancija me je impresionirala. Da li je neko skoro uzeo Nikona i kako je zadovoljan?
Hvala
 
moravac 1
 

lovacbp kaže:
Kolege bio sam do Lovca u Novom Sadu I gledao sam Nikon 3-9x42 cini mi se. Cena 27000. Deluje mi Jako dobro a postoji i mogucnost kupovine na rate. Garancija je 30 godina i servis se radi u BGD u zvanicnom Nikon servisu.
Ovo mi je jako interesantno zbog garancije. Za Leopold garancija nije vise od 10 god a za Meoptu su mi rekli da je 10 god.
Garancija me je impresionirala. Da li je neko skoro uzeo Nikona i kako je zadovoljan?
Hvala
Gledao sam ih sve koji postoje....mislim na Nikon....i to je to za te pare...a mogu da ti daju i 50 godina garancije ja tu ne vidim razlku.Mozda prednos....i dobro se raspitaj sta obuhvata garanciju....jer u Austriji daju samo na sociva i nista vise.
srbija
 
ssekir75
 колега, јес'ти добро написо цену? 27000? Hmmm ако је то стварно толико, то уопште није скупо.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
rokvic
 Porediti Nikona i Meoptu......Dragoljupe......garancija na Meoptu za modle MeoStar je puno vise od 10 godina....a to sto nama uvoznik servira neku pricu ....to je drugi par opanaka....
 
lovacbp
 ssekir, 27000 i nešto sitno je cena.
Kolega rokviću i leupold daje doživotnu garanciju u USA na svoje optike a šta da radim s njom kad u Srbiji za svaki problem mogu samo da Glavu o zid.
Što se tiče drugog para opanaka cena Meopte MeoStar 3-12x50 je 107.000 din, 1-7x42 je 130.000, 2-12x50 je 132.000 din i tako dalje, cene u Capriolu.
Po mom mišljenju komentar ti nije na mestu, ako bih davao 800 - 900 evra za optiku, umesto 220 koliko je Nikon, veruj mi znam šta bih kupio, a to ne bi bila meopta. Odobreno
Takođe, garancija na meopte je 10 godina u Capriolu, kao što sam napisao....
 
lovacbp
 Hvala kolega moravac1 na mišljenju i savetima Odobreno. Proveriću svakako šta obuhvata garancija.
 
MMilos
 Imam ja Nikona 3-9 x 50.
Istrpela do sada dve kutije 7x64 i nije mrdnula.
Što se tiče kvaliteta slike, nisam nešto stručan, ali mogu reći da su boje žive a slika jasna. Bolji je od npr Zraka 6x42 u istim svetlosnim uslovima (upoređivao na licu mesta)....za ostale optike istog cenovnog ranga ne mogu da tvrdim - nisam probao ;)
 
sheytan
 Zrakova slika je i inače PREVAZIĐENA, tj. za današnje vreme nedovoljno kontrastna, bistra...

Noink dvoglede gledah na NS sajmu jesenas, i slika je vrlo pristojna, na prvi pogled. Ali, šta i očekivati od firme, koja pravi vrhunsq foto-optiq??? Smile

Opet, i najjfetiniji Bushnelli(ne pijačni!) imaju pristojnu sliq, pa meKanizam zna da im se razleti... Tako da je teško biti pametan, ako se ima skromna suma na raspolaganju... Confused

Npr., za 300wm od većine ovih pominjaTih bih najrađe uzeo baš Zraka, tj. najsigurniji bih psihićki bio s njega...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
MMilos
 Moguće, ne znam.

Ovo pišem jer sam samo sa Zrakom upoređivao u istim svetlosnim uslovima.
 
dreger
 Lovacbp jel sigurno 3-9x42 ili mozda 40mm,i dali je to nikon iz serije prostaf 3 ili koja je to vec?,mada pojavila se i poboljsana serija prostaf 7 ,3-12x42 koja je oko 45 000din.ali neznam dal je ima kod nas,jer je Nikon cekao dozvolu za izvoz u zemlje van evropske unije.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Upucavanje LK sa optičkim nišanom PUŠKARSKA RADIONICA 170 28.09.2017. 20:07
Paralaksa kod optičkih nišana OPTIKE I MONTAŽE 85 14.04.2015. 23:21
Nabavka optičkih nišana iz inostranstva OPTIKE I MONTAŽE 128 16.02.2012. 14:23
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,091 posete www.srbijalov.com