Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU 'Beograd'


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU 'Beograd'
kaludra
 da se radi u udruzenju radi
oni koji vole njima nije tesko.
ali mi nije jasno zasto je teze kontrolisati max15 ljudi u lovu na sakale nego 100 ljudi u lovu na fazane ili patke ,
a vecina lovaca na sakale su lovnici .
i ne znam dali ce se promeniti pravilo da ako se ne skupi minimum 10 lovaca onda nema lova na sakale
i to nije u redu neki prelaze i po 100km da bi lovili a kad dodju onda bude frka nema dovoljnog broja
 
mrwa22250
 

kaludra kaže:

ali mi nije jasno zasto je teze kontrolisati max15 ljudi u lovu na sakale nego 100 ljudi u lovu na fazane ili patke ,

Nikom nije jasno ali je redovna praksa u svim LU.Kod mene,99%napucane srnece divljaci koju po pravilu pronalazimo pored vode gde dolazi da skonca u mukama,napucana je sacmom.Dozvole za patke mogu non-stop iako ih nema,a za lisice cekanjem ne moze iako ih ima poprilicno."Patkari"bauljaju po celom terenu,mi se uredno prijavljujemo gde cekamo(sve ceke su numerisane)ali eto opet ne moze.Sta ja znam,valjda to tako trebaShock.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
SUMO
 Djole,
da li je ikad prekinut lov na predatore i vracen neko da ne ide u lov iako je bilo 6,7 ili 8 ljudi? Nije.
Problem je od ranijih godina. Voleli su pojedinci taj lov na sakala vise nego ista. Odem pa ih gledam i muka mi. Bude nas 35-40. Sve okoreli lovci na predatore. I dobiju dozvolu i mogucnost da sa karabinom budu u lovistu do 22h. Milina.
Sada kada se sakal ceka organizovano na jednom terenu, taj broj ljudi je 10-15. U subotu je skupstina, dajte predloge na pm sta vas muci i sta bi ste zeleli.

Inace, lu BG odbija od clanarine 1.500 rsd za svakog sakala plus nagradni lov na divlje svinje.
 
SUMO
 Drugari,
od 01.01. lovicemo predatore cekanjem kao i proletos. Organizovano i svaki put na razlicitom terenu.

Bilo bi lepo da nas sto vise bude na hvatanju zeceva 16.01.
 
kaludra
 di se ide
gde je skup
 
Planinko011
 

SUMO kaže:
Drugari,
od 01.01. lovicemo predatore cekanjem kao i proletos. Organizovano i svaki put na razlicitom terenu.
Bilo bi lepo da nas sto vise bude na hvatanju zeceva 16.01.


Drago mi je da to cujem. I to je ok da nas rasporede na terenu a da lovocuvari imaju kontrolu nad situacijom i gde je pucano.
Prosle godine nisam lovio ni svinje a ni pitao za predatore zbog prinove u porodici a po Bozicu cu gledati da se prijavim jer bolje da otpucam sakala u svom drustvu nego u drugom(doduse gde takodje gostujem redovno).
Licno ne bih zamerio ljudima koji se uclanjuju zzbog lova na svinja jer je LUB zasad vrhunski u tome (kao i za patke) a svinje su jos u ekspanziji pa se i u LU Kosutnjak napucase svinja u poslednjih par godina.
A mislim da smo mozda i na granici da nam se i PKB naljuti zbog steta a sto ne bi valjalo pogotovo ako ga privatizuju.
Ja se ne bih bunio i da je plan odstrela i 50, 100, 150 svinja jer je to stvar strucne sluzbe da proceni brojnost i napravi plan.
Mislim da su davno prosla vremena kada je neko lovio zbog kile mesa legalno jer dok ulozis gorivo i kukuruz a jos i vreme koje nisi radio na drugoj strani i platis udruzenju odstrel i meso to izadje tri puta skuplje od Metroa.
Tako da ipak mislim za legalne lovce da se radi o strasti a zasto i ne reci da je DS (uz vuka i sakala) vrhunski oprezna divljac u Srbiji i za pucanj na nju u otvorenom lovistu je i potrebno i veliko majstorstvo a i dosta srece koja se prenese i na lovca posle odstrela.
A iskreno ja sam zadovoljan i posle lova gde mi je krdo se provuklo kroz neku sikaru, kad ih cujem da krse, riskaju a tek kad cujem vepra i krmacu da dunu 2-3 puta kad nas osete ne treba nsta vise.
 
kimi
 

SUMO kaže:
Drugari,
od 01.01. lovicemo predatore cekanjem kao i proletos. Organizovano i svaki put na razlicitom terenu.

Bilo bi lepo da nas sto vise bude na hvatanju zeceva 16.01.


Što hvatate? Ima li za prodaju?
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Planinko011
 Da krenemo sa pripremama?

https://www.youtu...U807v1JlGw

Smeko
 
SUMO
 A pa ocekujem da vas vidim sve sa foruma ispred Metroa u subotu u 06. 16.01.

Inace, lepa vest. Lov sakala cekanjem pocinje od 09.01.
 
AcaNik
 А шта нам купујеш у Метро?
Smile
 
kaludra
 jel ce biti jedan ili dva lovna dana na sakalaBravo
a sesnestog ja pod obavezno + dva pomocnika
 
SUMO
 Aco, tad idemo da hvatamo zeceve. Skup je tu gde sam rekao. Mogu da vam kupim po lizalicuSmeko
 
SUMO
 Mislim jedan nedeljno. Jos ako malo bude snega, milina !
 
AcaNik
 Лилихип SmileKupovina
 
SUMO
 Gde ste nestali?
Lov na sakala dva puta nedeljno, vrlo uspesno. Divlje svinje se love u podunavskom delu, a od 01.09. lovice se u Ritu.
Fazanerija ce do iduce godine biti potpuno oporavljena I revitalizovana sa velikom investicijom.
Fazani naruceni od nekoliko fazanerija, plus penali iz Ristovace. Nece se pustati pilici, vec fazani dan pred lov. Zec jedan izlazak, predatori I preletna divljac lovice se u slucaju snega svaki dan.

to je nesto ukratko...
 
stefan092
 

SUMO kaže:

Gde ste nestali?
Lov na sakala dva puta nedeljno, vrlo uspesno. Divlje svinje se love u podunavskom delu, a od 01.09. lovice se u Ritu.
Fazanerija ce do iduce godine biti potpuno oporavljena I revitalizovana sa velikom investicijom.
Fazani naruceni od nekoliko fazanerija, plus penali iz Ristovace. Nece se pustati pilici, vec fazani dan pred lov. Zec jedan izlazak, predatori I preletna divljac lovice se u slucaju snega svaki dan.

to je nesto ukratko...

Moze li se gostovoati u vasem lovistu, zeleo bih da cekam sakala imam 3 prijatelja koji su clanovi LU Beograd. Mislim sa njima da idem?
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
AcaNik
 Нешто на препелице?
 
7x57
 Stefane, po biltenu LUB-a, gostovanje izgleda nije predviđeno u lovu čekanjem. U grupnim lovovima-pogonom na predatore članovi LUB-a imaju pravo da dovedu po jednog gosta lovca.
Ostaje jedino da se proveri da li postoje neki izuzetci.

Aco, u lovu na preletnu divljač (prepelice, patke, guske) dozvoljeno je da lovci povedu po jednog gosta u lov (četvrtak i nedelja). Kotizacija za preletnu divljač iznosi 500 dinara po gostu, a nedeljom je 2000 dinara, kada se lovi preletna divljač i fazan.

Pozdrav.
Draško
 
AcaNik
 Сасвим коректно! Још да нађемо водича Smile
 
7x57
 Ako imaš psa, ja imam člansku kartu LUB-a.Bye
Draško
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LU Beograd LOVAČKA UDRUŽENJA 278 18.09.2011. 21:51
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,666 posete www.srbijalov.com