Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna...
roedeer
 ... koja je razlika između Zastavinih karabina M70 i M98? Postoji li neka suštinska razlika? Koji se bolje pokazao?

Da iskren budem, završavam papire za jedan M98 u cal 308w, sa bushnellom elite 4200 i leupold qr montažom..Yes
 
Lala
 Pričao sm sa jednim mojim drugarom u vezi tvog pitanja, on je profi. Kaže da neke velike razlike u mehanizmu nema, jedino je M98 lepše odradjen u smislu završne obrade. Još kaže, ako je cena M70 i M98 slična, onda uzmi M98, a ako je znatna razlika u ceni, onda će te jednako dobro služiti i M70, za lov.
Što se preciznosti tiče, oni su sa M98 na 600 metara na strelištu pogadjali metu 20 cm x 20 cm, ali pošto se radi o profi strelcima, to za nas lovce ne važi na te daljine. Nama treba karabin koji može precizno da pogadja na 200-300 metara maximalno.
Znači, presudan faktor u tvojoj dilemi je cena.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Pored ova dva modela,postoji i LK 808 pa bi mogao razmisliti i o njemu ako je pusten kod nas u prodaji.Ovaj najnoviji model iz zastave je dosta bolji i sa vise novih resenja od prethodna dva.Iako su i prethodni cenjeni van zemlje(doduse najvise u USA)ovaj ima sanse da bude nase prestizno lov.oruzje.Novi zarvarac,te je sada izvlacenje tiho i lakse.Cev duga 650mm.Kocnica trostepena.Novo DAT resenje ubrznice.Magacin nov sa rezervnim okvirom,koji se lako i brzo menja.Uz kvalitetan hladno kovani celik,grupisanje 5 metaka na 100m u grupu od 2,13cm na probnim gadjanjima,sa prosecnom optikom,mislim da ce svaki lovac morati da bude zadovoljan.Ko zeli luksuz,imamo zaista dobre majstore ze gravure u metale i duboreze u drvu pa se dobija za mnogo manje novca prestizna i radna puska
Dobar pogodak
 
Lala
 Auu bre nenadx, pa ti si živa enciklopedija! Odakle ti svi ovi podaci?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
draza
 Pa covek je profi (ozbiljno)
Jedino sto mnogi zameraju zastavi je zavrsna obrada i losi kundaci zato Remington uzima samo cevke ,mnogi te puske zovu i "poluproizvodi".
Moje misljenje je da se radi o dobrim puskama solidne obrade e sad koliko ces imati srece pri kupovini to je pitanje .Ja moj M48
nebih menjao nizasta na svetuBye
 
roedeer
 Hvala kolege!
Najpre sam hteo M70, kao neko dobro rešenje u odnosu cena- kvalitet, ali mi je prijatelj ponudio njegov M98, kao što sam naveo gore. Puška je malo korišćena, kundak nije Zastavin, nego je poručen odnekud, ma puška je prelepa! Biće i slike uskoro Yes
Gledao sam i taj M808 u katalogu, malo mi izgleda robustno i teži je dosta od ova dva. E M707 je već nešto nalik M70, ali mnooogoo finije i lepše urađen, bar mi se tako na slici činilo...

Iskustva sa kalibrom 308w?? jesam li pogrešio što sam, silom prilika, odustao od 30-06??
 
draza
 Zavisi sta hoces da lovis sa tim karabinom . po mom misljenju zavrsice ti posao kao i 30 06
 
roedeer
 Pa uglavnom za srneću divljač i po koje svinjče u gostima...
 
draza
 to 308 win zavrsava ladno
Koliko mi je poznato da je donjs granica za DS 7x57 tako daq je 308 sasvim zadovoljan jer on je 7,62x 52 ako se nevaram
 
roedeer
 7.62x51,a 30-06 je 7.62x63.

Dražo, čime ti loviš?
 
draza
 Benelli Argo poluautomat
30 06 i imam jedan M48
7,9 ili 8x57
 
nenadx
 Drugari,ovde sam jer vidim da ima dosta mladih,koji zele dobro nasem lovstvu.Takodje zelja za znanjem je nesto sto cenim.Nezamerite,ako neki put preteram,to je iz najboljih namera..Sto rece draza,finalna obrada je problem zastave,ameri ga uvoze kao poluproizvod i prodaju kao svoj vec dugo(de Niro ga koristi u lovcu na jelene)Tamo je poznat kao MARK X,Windzor....Inace odlicno funkcionise u svim vremenskim uslovima,zbog vrste i obrade celika(ali i to je posebna tema)Sto se tice tezine, roedir sa njom se postize manji trzaj i otklon,tako da je postignut optimalan balans.Evo zanimljivosti o pomenutim kalibrima.Svi su oni bili vojni kalibri,sada su zamenjeni sa 223.Prvo je 7,9(8x57)zamenjen sa 30 06(7,62doduse ovaj samo u USA)pa su mu smanjili cauru,samim tim i punjenje na308(7,62)pa onda jos ustede materijala na 223(5,6)
Dobar pogodak
 
Zex
 Da li neko zna(verovatno mnogi),u kojoj meri kriv kundak utice na preciznost oruzja?
 
Kile_
 ne utice u opste ukoliko ti pravilni nanisanis,odnosno ako si lepo sastavio musice u ravni sa metom pogodak je zagarantovan,
Samo 300 i 4x4
 
patak78
 Kile nemogu se u potpunosti složiti sa tobom u vezi kundaka.
Svi ozbiljniji proizvođači lovačkih pušaka višeg cenovnog razreda, parave kundake po meri lovca. U obzir se izimaju fizičke predispozicije strelca, visina, težina, obim grudi, dužina ruku, itd.
Kada se uzmu sve te mere, vrhunski majstori izvajaju kondak i naprave pušku koja će stajati kao produžetak ruke lovca. Tada je greška svedena samo na nišanjenje.
Postoji i izreka za ovaj problem, "Puška gađa, a kundak pogađa"!
 
Kile_
 patak to je ok druga stvar,naravno pa ces ti verovatno bolje pucati iz puske koja ima kundak pravljen za tebe,a ja mozda losije,odnosno losije ce da mi "lezi"
a zex pominje krivi kundak,verujem da znas kako izgleda krivi krivi kundak Smile leze u rame pa se krivi na levo i sina ti bude medju oci Smile
Samo 300 i 4x4
 
patak78
 stvarno nemam pojma kako izgleda krivi krivi kundak
no nije ni bitno,
bitno je da se puškom koja ima krivi ( neodgovarajući kundak) jako teško postižu pogodci
naravno ovde govorim o puškama sačmaricama ( ne karabinima), kod kojih se nišanjenje vrši ubacivanjem puške u zgib rameni i poravnavanjem šine
ova radnja se uvežbava i vremenom postaje instiktivan
priznaćeš da lovac koji prvi put lovi sa puškom koja ima krivi kundak nemože da pogodi metu
 
Podunavac
 

roedeer kaže:
... koja je razlika između Zastavinih karabina M70 i M98? Postoji li neka suštinska razlika? Koji se bolje pokazao?

Da iskren budem, završavam papire za jedan M98 u cal 308w, sa bushnellom elite 4200 i leupold qr montažom..Yes


Što se tiče razlika ako izuzmemo malo drugačiji kundak jedina razlika je u kočnici. M 70 ima lovačku kočnicu sa desne strane pokraj zatvarača, a M 98 ima vojnu kočnicu leptir tipa na zadnjem delu zatvarača. Sve drugo je isto. Konkretno za kalibar 308 Win. mere su ti sledeće:
- kapacitet 4+1 metak
- težina 3,5 kg
- dužina cevi 600 mm
- korak uvijanja 300 mm
- broj žlebova 4
- ukupna dužina puške 1145 mm
Ovi su ti podaci identični i za M70 i za M98.
 
Aca-Novi
 Kupio sam bokuricu izh 27 m baikal e sad dal zna neko zasto na pusci pice mp 27 m a ne

izh 27 m..


DOBAR POGLED
srbijalov
 
Jastreb
 ne znam, ali se pitam otkuda JA na tvom avataru? Confused

evo ti i u boljoj rezoluciji...

i41.photobucket.com/albums/e270/Jastrebyu/IMG_0197.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna ??? ORUŽJE - SVAŠTARA 190 03.08.2024. 23:47
Da li neko zna PUŠKARSKA RADIONICA 354 25.11.2021. 00:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,889 posete www.srbijalov.com