Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?
I Jevtic
 a jel moze da se nagura TNT kako bi bilo ondak a bata kelt puc puc
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
kelt
 kratko ali yebitacnoHaHaHa
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
mauser83
 Ja punim svu svoju municiju, sa punjenjem se dobijaju najbolji rezultati zato sto kad punis mozes tacno za izmeris barut i dubinu zrna da postavis tacno. posto u fabrikama oni prave to serijski i nisu svi batch isti tako nekad mozes da upucas pusku i da bude ok ali posle kupis drugi batch i bice drugacije. svaka puska ce da puca drugacije iako je puska ista neka moze da puca dobro sa jednom municijom ali druga moze da nevoli tu municiju tako kada ja kupim novu pusku ja napravim par batch razliciti i nadjem koje moja puska voli. Reloading je jako zanimljiv hobi pored lova tako da svi skoro lovci u Australia pune svoju municiju isto tako zato sto je jeftinije ja naprimer da kupim ppu ovde za .308 bi kostalo oko $25 za kutiju od 20 metaka a ja moguda napravim moju bolju i precizniju municiju za $11.
Lov je Zivot i Radost!
 
Sniper Hunter
 

mauser83 kaže:
Ja punim svu svoju municiju, sa punjenjem se dobijaju najbolji rezultati zato sto kad punis mozes tacno za izmeris barut i dubinu zrna da postavis tacno. posto u fabrikama oni prave to serijski i nisu svi batch isti tako nekad mozes da upucas pusku i da bude ok ali posle kupis drugi batch i bice drugacije. svaka puska ce da puca drugacije iako je puska ista neka moze da puca dobro sa jednom municijom ali druga moze da nevoli tu municiju tako kada ja kupim novu pusku ja napravim par batch razliciti i nadjem koje moja puska voli. Reloading je jako zanimljiv hobi pored lova tako da svi skoro lovci u Australia pune svoju municiju isto tako zato sto je jeftinije ja naprimer da kupim ppu ovde za .308 bi kostalo oko $25 za kutiju od 20 metaka a ja moguda napravim moju bolju i precizniju municiju za $11.


Lepo i zanimljivo kolega ,ali kod nas u Srbiji zakon još ne dozvoljava samostalno punjenje municije za olučene cevi ,ali to ne smeta da ti iz Australije pišeš nama malo o tome kako ti radišiveli
 
ivanfox
 E štošta je zabranjeno kod nas,ja sam čuo da kolege sa naše lepe planine uglavnom sami pune municiju pa su zato valjda neprikosnoveni u gadjanju pokretnih meta i silueta karabinom.A kolega mauzer 83 ne bi bilo lose da nam pise oupsteno o lovu,lovackim sacmarama,psima,sta se i kako lovi na dalekom kontinentnu.
 
Indjijanac
 postoji tema lov u inostranstvu--australija,bilo bi lepo malo je osvežiti
Nazad na temu
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Sniper Hunter
 Tema koja će uskoro nadam se postati aktivna ,šta naše kolege forumaši misle o tome ?
 
kelt
 po onome kako se najavljuje, javna rasprava o predlogu zakona o oruzju i municiji tek treba da pocne, a mi lovci bi trebalo da ucestvujemo u tim rasparavama na bilo koji nacin. jer ovi retardirani zelenasi i kvazi mirovnjaci i pacifisti ce se sigurno ukljuciti da nam pobrkadu loncice (oni su placeni da to rade). daj boze da se u ovoj zemlji nesto promeni na boljeKolce
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 зар се не завршава расправа 24.02.2014?
 
arli
 Jedva čekam da zakon prođe u našu korist pa da lagano krenemo sa punjenjem. Imam prijatelje preko-inostranstvu samo se čeka zeleno svetloGrin
 
Joe the hunter
 Osamdesetih godina proslog veka ziveo sam u dva navrata 6 godina u Americi i naravno lovio.Vrlo brzo su me americke kolege lovci uveli u tajne punjenja karabinske municije i ja sam vrlo zdusno ispekao zanat.U Nemackoj na primer mozete puniti munciju ako ste zavrsili kurs za to i dobili licencu sa kojom mozete kupovati komponente i barut.Samo punjenje je vrlo ednostavno zahvaljujuci savremenim alatima, tablicama za svaki barut i vrste zrna tako da ako se postuje procedura bezbednost je zagarantovana a dobuja se izuzetana municija ujednacene laboracije sto ni jedna fabrika nemoze da garantuje.Bukvalno je moguce igrati se sa brzinama i pritiscima ali naravno u okviru balistickih tablica kojih se treba OBAVEZNO pridrzavati.Jedva cekam da nas zakon dozvoli punjenje karabinske municije i vise ni paru nedam na fabricku.
 
arli
 Valjda će nas pogleda onaj odozgore;)
 
AcaNik
 већ видим како ће код нас да изгледа обука за пуњење: пензионер мупа који ти објашњава како је опасно пунити муницију ;)
 
mrwa22250
 Raznorazne obuke obavezne su iz dva razloga.Prvi da se uzme lova zainteresovanima,a drugi da se zakonodavac ogradi u slucaju nezgode(jbg bio covek obucen ali eto desilo se).Kad je covek siroma u glavi dzaba mu obuka u KGB-u,uvek ce biti onih koji ce pokusavati malo preko tablica,malo brze itd.Gomila ljudi polozi vozacki i seda za volan,a samo retki pacijenti ispravljaju krivine sa 200+km/h i takvih ce uvek biti,ali to nema nikakve veze sa kvalitetom obuke ili predavaca.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Joe the hunter
 U Americi i Evropi postoji masa izuzetno kvalitetne literature koja se bavi procesom i karakteristikama rucno punjene karabinske municije iz koje cak i najvece govedo moze da nauci sve za bezbedan rad.Nadam se da ce se neko setiti da prevede neku od ovih knjiga i kod nas kada najzad zakon dozvoli ono sto je u celom svetu normalno.A oni koji smatraju da je to opasno neka i dalje koriste kupovnu municiju i mirna Backa(Sem I Banat).
 
Finnskogen
 POMOC !!!

Ne znam da li sam usao na pravu temu ali cu ipak pokusati.
Da li neko od moze da mi pogne/ima iskustva sa punjenjem municije u kalibru 30.06 springfield ? i kako taj kalibar podnosi kracu cev ?
Uzeo sam pusku Heym SR30 Concorde u kalibru 30.06 koja orginalno dolazi sa kanaliranom cevi od 50 cm. Pusku cu da koristim za pogonski lov u sumi gde se puca na kratkim rastojanjima tako da mi je kraca cev odgovarala, ali me sada ta ista dovodi u dilemu kod izbora municije.
Mislim da bih zbog duzine cevi trba izbegavati teska zrna uzimajuci u obzir povecan rekyl/trzaj i progresivnog/sporogoreceg baruta koji se koristi sa tim zrnima, ali zbog namene ne zelim niti da koristim lagana i brza zrna.

Tako da je nekakav moj zakljucak da bih trebao koristiti zrna srednjih tezina tj. 11-12 grama plus minus.
Prvo sto mi je palo na pamet jeste da koristim homogena zrna tipa Lapua Naturalis ali sam ustanovio da homogena zrna trbaju veci pritisak te zbog toga vec pri tezini od 11,0 grama Lapua Naturalis treba N160 barut koji je jako progresivan da bi imao V0 830m/s sa cevi od 60cm sto u stvari znaci da to meni sa cevi od 50 cm nikako ne odgovara.
Isti metak sa barutom N150 koji je relativno povoljan za krace cevi zbog brzeg sagorevanja ima V0 789 m/s i to na gornjoj granici punjenja od 3,13 grama dok je na doljnjoj granici sa 2,75 grama svega nekih V0 692 m/s
Situacija je malo bolja ako bih koristio N550 barut koji je u stvari visoko energetska verzija N150 baruta sto mi svakako ne odgovara jer visoko energetski barut pravi bljesak i oblak dima i kod cevi od 60 cm a da ne govorim o 50 cm.

Lapua Mega je svakako kvalitetna alternativa i dobar izbor jer iako pri pogodcima zadrzava oko 93% mase zbog svoje konstrukcije zahteva manji pritisak pa bih otprilike iste rezultate dobio sa zrnom od 12,0 grama.
Koristeci n150 barut na gornjoj granici od 3,28 grama V0 791 naravno sa cevi od 60cm sto mozda i nije losa opcija s obzirom da cu pucati na daljinama od 10-50 metara u krupne zivotinje ( Los ).

Ako neko ima ikakvih iskustava saveta ili moze da mi ukaze na eventualne pogreske i stvari na koje bih trebao da obratim paznju.

Unapred hvala
 
Vuja
 Da li neko zna koja se kazna dobije ako se ispostavi da neko puni karabinsku municiju? Sto je po našem zakonu zabranjeno.
 
Jank
 

Vuja kaže:
Da li neko zna koja se kazna dobije ako se ispostavi da neko puni karabinsku municiju? Sto je po našem zakonu zabranjeno.


Nisam baš siguran ali mislim da je ova adekvatna Zatvor pa puni ako nemaš drugog posla...Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Vuja
 Jank nisam ja u pitanju nemam ja zivaca za to, pitam zato što su jednom članu uprtavnog odbora mog udruženja upali u kuću našli caure, barut, zrna i oduzeli oružije pa zato pitam. Hvala
 
ssekir75
 јес да нема логике,али ако у закону пише да је забрањено, онда је - забрањено... не турај прсти поза врата ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Sellier&Bellot (Za olučene cevi) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 107 01.09.2020. 21:55
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,899 posete www.srbijalov.com