Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Cal. 20/76 iskustva i mišljenja!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja!
Podunavac
 Ja sam gledao ove godine u Osijeku na sajmu IŽ-27 u kalibru 20/76 mag. i veoma mi se svidela. Lepo deluje, skladno. A verujem da je zgodna i za upotrebu.
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 Ova IZ-27 sto je ja gledah Osmeh samo osnovni model na njoj nista posebno. A za skladnost nema ravne. zato jedva cekam ovaj sajam u Kragujevcu to je 40km od mene da bar pogledam nekoliko modela pa kad je izbor veci moze nesto i da se izabereB)
 
Podunavac
 

Hunter forever kaže:
Sve me nesto vuce da kada pocnem da lovim to bude sa kalibrom 20 a evo i zasto:

-Puske su lakse
-Elegantnije
-Bolje se mora nisaniti (zbog posipa)
-A i manje stete pravi na divljaci..



Hunter ne treba da se bojiš težine. Težina je čak i poželjna, pogotovo kod magnum municije.
Elegantnije jesu svakako.
Što se tiče nišanjenja 20/76 mag. ima istu količinu sačme kao 12/70 sa blažim laboracijama (32-34 grama). A nišaniti se mora sa svakom. Ni jedna ne puca sama.
A šteta na divljači zavisi od daljine, čoka, punjenja, pogotka, sačme ....tako da je i to relativna stvar.
Premda 20/76 nije loš izbor.
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 Magnum laboracije su nepotrebne (u lovu na sitnu divljac) Tako da je 20/76 dobra jer se moze pucati klasicna 20/70 na sitnu divljac a kada zatreba magnum DS 20/76 i rokaj Bye
 
Podunavac
 Magnum za kalibar 20 nije preterivanje, pošto sadrži manje sačme (kao standardni 12/70).
Tri prsta 2Kolce
 
Cvele
 Evo i ja da napisem par reci. Na sajmu u Nisu, prilazim jednom standu, i iz daljine ugledam jednu prelepu vitku bokericu s' belom glavom i nekim gravuricama na njoj, dizem pogled na vise i primecujem da pored ventilirajuce sine, i izmedju cevi nije pun spoj, vec kao kod sine- ne znam kako se tacno zove takav spoj. Puska je bila u kalibru 20/76 nisam mogao da se nadivim koliko mi se posvidela, prodavac prilazi i ja ga pitam koja je ovo puska(jer nije pisalo, a mislio sam po izgledu da je neka Beretta, Benelli, ili tako nesto) covek mi kaze Turska puska Huglu, koja je radjena za Ameriku i nosi naziv CZ, ne znam tacno koj model. Jedva se odvojih od te prelepe puskice, samo je po meni mana sto nema ejektore, sve ostalo je extra! Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Podunavac
 ČZ USA od jeftinijih modela nudi Redhead i Mallard, a od skupljih Wing Shooter i 2011 Limited Edition. Sve ih pravi Huglu i sve su solidne kvalitete, a ove skuplje i više od toga.
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 

Podunavac kaže:
Magnum za kalibar 20 nije preterivanje, pošto sadrži manje sačme (kao standardni 12/70).
Podunavac nisi me razumeo. Nije magnum 20/76 preterivanje,nego je nepotreban u lovu na sitnu divljac. posto se vecina njih zali na trzaj puske zasto onda sado mazo lov kad moze sa uzivanjem da se puca. nisam bas ljubitelj jakog trzaja puske moze dosta ugodnije da se puca sa standardnim laboracijama Bye
 
petar
 [xhide]Imam u planu uskoro mozda jednu ruskinju u ovom kalibru, e sad, videcemo kako stoje stvari, ali bi trebalo da padne jedna...Hmmm[/xhide]
Just like old times!
 
hamerles
 I ja je imam u planu a za koju cu se odluciti saznacu na sajmu u Kragujevcu kada malo bolje pogledam sve tri IZ-27,IZ-43,IZ-18Bye
 
vladant
 Gde ste videli elegantnu IZ 27 u kalibru 20/76? Ta puska je sve samo ne elegantna, a zasto? Jednostavno iz razloga sto su Rusi samo na glavi od 12-tice stavili cevi od 20-tice, tako da je puska teska kao i svaka druga u kalibru 12, mozda ih za neka druga trzista rade kako treba ali ovo sto ima kod nas je velika 0, a 20- tice se kupuju zbog elegantnijeg izgleda i manje tezine.
Moj predlog je Huglu bokerica ili polozara, skuplja je nekih 100-150 evra, ali je neuporedivo laksa, lepsa, zavrsna obrada odlicna i mnogo kvalitetnija od danasnjih ruskih pusaka. Cevi su i iznutra i spolja tvrdo hromirane.
Sveta Srpska zemlja!
 
hamerles
 Gde ima da se kupi ta Huglu bok ili polozara?Osmeh
 
vladant
 Ja sam ih gledao u Magnumu u Novom Sadu , ima ih povremeno u nekim prodavnicama, najbolje da se saceka sajam u Novom Sadu a mozda ih bude i u Kragujevcu. Ne mogu da se setim ko je generalni uvoznik ceske zbrojovke da li bese Grof ili Trofej, oni prodaju Huglu puske pod imenom Zbrojovke. To su iste puske.
Pogledaj Huglu sajt i videces.
Dosta sam citao americke forume i Huglu puske imaju ogroman broj obozavaoca a i strucnjaci ih veoma hvale. Takodje i Englezi ih hvale.
Sveta Srpska zemlja!
 
canis aureus
 

vladant kaže:
Gde ste videli elegantnu IZ 27 u kalibru 20/76? Ta puska je sve samo ne elegantna, a zasto? Jednostavno iz razloga sto su Rusi samo na glavi od 12-tice stavili cevi od 20-tice, tako da je puska teska kao i svaka druga u kalibru 12, mozda ih za neka druga trzista rade kako treba ali ovo sto ima kod nas je velika 0, a 20- tice se kupuju zbog elegantnijeg izgleda i manje tezine.
Moj predlog je Huglu bokerica ili polozara, skuplja je nekih 100-150 evra, ali je neuporedivo laksa, lepsa, zavrsna obrada odlicna i mnogo kvalitetnija od danasnjih ruskih pusaka. Cevi su i iznutra i spolja tvrdo hromirane.


Bravo 2
Trofej Komerc uvozi CZ USA "turkinje"
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Cvele
 hamerles, pogledaj moj zadnji upis-pre ovoga, bas sam o Turkinji i pisao ;) mnooooooooooogo lepa puska, odusevio sam se, ali opet kazem, po meni je mana sto nema ejektore... bar ova koju sam ja gledao, a puskica k'o violinica! Grin A da zaboravih da kazem, cena na sajmu je bila 43.000,00rsd sto nije skuplje nista od IZ, ali pitanje je kvaliteta jedne i druge, to ne znam, ali znam da je Turkinja mnogo, mnogo vitkija i lepsa.... B)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
hamerles
 

vladant kaže:
Ja sam ih gledao u Magnumu u Novom Sadu , ima ih povremeno u nekim prodavnicama, najbolje da se saceka sajam u Novom Sadu a mozda ih bude i u Kragujevcu. Ne mogu da se setim ko je generalni uvoznik ceske zbrojovke da li bese Grof ili Trofej, oni prodaju Huglu puske pod imenom Zbrojovke. To su iste puske.
Pogledaj Huglu sajt i videces.
Dosta sam citao americke forume i Huglu puske imaju ogroman broj obozavaoca a i strucnjaci ih veoma hvale. Takodje i Englezi ih hvale.
Pravo da ti kazem meni su se malo Zastavine i Ruske TANDZARE popele na glavu,dobro bi doslo nesto trece, samo je cena sex. Huglu puske su dosta skuplje. Ali da su lepe lepe su. Neznam samo kako su se pokazale na terenu pretpostavljam da su dobro jer ih svi hvaleB)
 
Cvele
 hamerles druze, izgleda da ne citas bas sve... sta ti se svidi izgleda, ili zavisi ko je napisao... Frown Grin cena Huglu pravljena za Amere je 43.000,00rsd !
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
hamerles
 Cvele gde si je samo video Huglu pusku po toj ceni??? IZ-27 je 47000din ovde kod mene po prodavnicama. Otisao bih do te prodavnice da pogledamOsmeh
 
vladant
 

Cvele kaže:
hamerles, pogledaj moj zadnji upis-pre ovoga, bas sam o Turkinji i pisao ;) mnooooooooooogo lepa puska, odusevio sam se, ali opet kazem, po meni je mana sto nema ejektore... bar ova koju sam ja gledao, a puskica k'o violinica! Grin A da zaboravih da kazem, cena na sajmu je bila 43.000,00rsd sto nije skuplje nista od IZ, ali pitanje je kvaliteta jedne i druge, to ne znam, ali znam da je Turkinja mnogo, mnogo vitkija i lepsa.... B)


Moguce da je Huglu polozara jeftinija, a sto se kvaliteta tice ko zna engleski neka ode na americki forum shotgun world, ima mnogo upisa na Huglu temama i niko nije rekao da je ta puska losa, jedan lik je bas namerno hteo da je testira i za nekih 7-8 meseci ispucao je oko 15000 metaka bez ikakvih problema. Ja sam pre neki dan posto sam trenutno u Engleskoj obisao neke prodavnice oruzja, gde sam pored ostalih pusaka (bilo je tu Bereta, Browninga, Aye) i neke za koje u zivotu nisam cuo, video i par Huglu pusaka, prodavac mi kaze da su se veoma dobro pokazale. E sad kada su dobre Englezima koji mogu da biraju apsolutno sta pozele, sta da mi kazemo.
Usput samo da kazem da nove puske Bereta silver pigeon kostaju 1350 funti, isto koliko i Browning Citori, Huglu je kostala 650 funti. Dok je cena Huglua mozda ista kao kod nas ove druge su mislim duplo jeftinije tamo.
Sveta Srpska zemlja!
 
hamerles
 

Cvele kaže:
hamerles druze, izgleda da ne citas bas sve... sta ti se svidi izgleda, ili zavisi ko je napisao... Frown Grin cena Hugl u pravljena za Amere je 43.000,00rsd !
Cvele druze procitao sam tvoj upis ali nesto nisam obratio paznju na cenu... 43000 nije velika cena. Videcemo ih na sajmu u Kragujevcu. Od turkinja mi se Huglu najvise svidja. Dobre su nema sta. Za lepotu nemam reci.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Long Range streljaštvo LOVNO STRELJAŠTVO 105 15.10.2019. 12:57
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice .... OPTIKE I MONTAŽE 50 22.11.2017. 12:37
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,972 posete www.srbijalov.com