Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice ....


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice ....
Sniper Hunter
 Od aca 81
 
Cvele
 Imam crvenu fiber Truglo musicu, perfektna je...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
aca81
 Meni je posebno interesanta ova tema jer sam veliki ljubitelj red dot nisana zbog njihove prakticne primene u sumskom lovu i brzog pucanja.Tema je bitna iz razloga zato sto na nasem trzistu ima samo 2-3 proizvodjaca koji nude ove nisane i treba se odluciti za pravi na osnovu upisa i iskustva kolega jer i pored toga sto red dot TRUGLO imam dve sezone nisam siguran jel pravi (kvalitetan) a cena je pristupacna,iznecu svoja iskustva i zapazanja.......

1. i veoma bitno je da ovi nisani nisu samo za pucanje na manje daljine (imao sam pogodak preko 300m)
2. posle brojnih padova i ispucanih vise neznam ni sam koliko metaka slika pogodaka se nije promenila
3. lakse se prati divljac i puca sa oba otvorena oka
4. lak za montiranje i ne oseca se na pusci (tezina).....verovatno ima jos neka mala prednost koje nemogu trenutno da se setim a sad cu vam reci zbog cega nisam siguran da je pravi

1. vec prve sezone je poceo da magli (mozda zbog nekog pada)
2. losa vidljivost u pravcu svetlosti (sunca)
3. ne izgleda najlepse na pusci ali koga briga ako je praktican
4. niska cena

pa bih molio sve koji imaju informacija o ovom proizvodjacu i nisanima da se ukljuce u diskusiju
img805.imageshack.us/img805/3613/73111305.jpg

Uploaded with ImageShack.us
DOBAR POGLED
 
Cvele
 aco, a kako resavas problem sa onom paralaxom, ili kako vec, posto se jako cesto javlja kod ovih jeftinijih... bar sam tako cuo Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
aca81
 ha ha...pa vidi ovako,zapazio sam da na otprilike 2/3 nisana nema ni trunke paralakse dok u samim krajevima je itekako vidna ali ko je malo vezbao drzace tacku sigurno u te 2/3 ali sam ja za svaki slucaj markerom za diskove tanko obelezio te dve trecine tj. nacrtao krug koji mi daje dodatnu sigurnost Smeko i kada se nadje crvena tacka u tom kruzicu onda nema promasaja,naravno da moze i bez njega ali sam se ja naviko i bas sam nekako siguran sa tim kruzicem da cu verovatno ako kupim neki red dot bez imalo paralaxe opet staviti taj kruzic Smile
DOBAR POGLED
 
aca81
 

Cvele kaže:
aco, a kako resavas problem sa onom paralaxom, ili kako vec, posto se jako cesto javlja kod ovih jeftinijih... bar sam tako cuo Smile

Cvele ovaj red dot me kostao 110e tako da i nije bas toliko jeftin,ima BSA za 6000,norconia za 5000,Gamo,Tasko,razne kopije po 20e.....nijedan od tih nije za preporuku ali ako je ovaj duplo skuplji trbalo bi da vredi bar malo vise Confused
DOBAR POGLED
 
aca81
 Gledao sam po ovim zapadnjackim (USA) forumima (naravno us pomoc google translate) jer me je interesovalo njihovo iskustvo sa BSA ali bas nijedan ga nije pohvali vec su svi do jednog rekli da je sr..e dok za TRUGLO dobrih 80% ima lepo misljenje e sad mozda na nase trziste dolazi proizvodnja iz drugih zemalja pa sam zato trazi ovu temu kako bi razjasnili kakav je to nisan i sta se moze ocekivati od njega....poz.
DOBAR POGLED
 
270
 Aco, prvo svaka čast na rešenje problema sa paralaksom, odlično si se dosetio! Odobreno
Ja nisam nikada u lovu koristio ovu vrstu nišana a samo sam na strelištu probao jedan znatno skuplji i iz nelovačkog oružija!
Moj lični utisak je da bi tačka koja je na tom bila veličine 2MOA, trebala biti duplo veća 4MOA, a i proizvode se sa tom veličinom tačke, jer je bez povećanja i maksimalna upotreba mu je do 100m gde bi ova veća tačka i na toj daljini pokrivala oko 11cm što nije previše a mnogo bi se lakše uočavala i postavljala na cilj!
Ipak upucavao sam karabine sa Truglo optikama (Kineske proizvodnje) i mogu ti reći da su naj niži kvalitet, dosta niži i od jeftinih Bushnell Baner optika!
Moja preporuka ti je da nabaviš nešto bolje jer uglavnom koliko sam shvatio koristiš oružije sa ovim nišanom u lovu!
Perfektan, Aimpoint serije 9000, u Magarevu (Americi) nov, prodaje se za oko 350 dolara (oko 260 evra) i ima ga sa tačkama i od 2 i od 4MOA a odgovaraju mu većina klasičnih montaže za optiku sa prstenovima od 30mm! Ako imaš neku šemu da ti tamo to neko kupi po ovoj ceni i dostavi, bolje teško da ćeš naći, a svoju višu cenu od Truglo će brzo opravdati, i svojim neuporedivo većim kvalitetom i performansama i time što nećeš morati da ga menjaš cele lovne karijere!
 
aca81
 Hvla kolega ;) znam ja sta je dobro ali mi je u ovom trenutku to puno para ali i mozda veci problem sto ih nema na nasem trzistu,bushnell baner optika nije nista skuplja (od truglo crvena tacka sa uvecanjem x2) samojos kad bi kvalitet bio isti Confused sto se tice crvene tacke meni bi odgovarala sto manja upravo zbog preciznosti na vecim daljinama a to je kod trugla lepo izbalansirano (jacina i velicina tacke) Odobreno "samo" da mi nije maglio prosle zime sada bi ga svakome preporucio a ovako.......
DOBAR POGLED
 
steva
 kolege jel ima kod nas da se nadje ovakav truglo nisan a da se moze montirati na sinu lastin rep,na PA.Hvala vam..http://www.opticsplanet.com/truglo-fiber-optic-brite-site-for-sig-8-front-and-rear-tg131s1.html
stevan
 
dadzic
 Stevo,

Ako ne mozes naci u Srbiji posalji mi poruku.

Dejan
Oni koji oruzje tope u plugove, orace za one koji to ne cine!
 
steva
 http://www.browne...3.aspx?avs Pozdrav kolege,i pitanje za one koji su upuceni (ali istinski i prakticno),mogu li ovi nisani da se stave na sinu lastin rep kod MP 153.Posto su predvidjeni za Remington, Mosberg, Winchester, Brawning ili neku drugu sacmaru Americke proizvodnje?http://www.truglo.com/IW_Products.m4p.pvx?;PRODUCTS_NO_TREE?cat=30700?company=TGI il;i http://www.truglo...=TGI???Ako je ta potpuno istih dimenzija kao kod Americkih pusaka,onda je to to?!Puno hvala unapred i POZDRAV Bye
stevan
 
steva
 http://www.kupuje...d=30386817 Mozda ce nekoga zanimati.
stevan
 
arsa
 Neznam gde bih postavio upis pa ajd' ovde... Da li neko zna gde se kod nas moze kupiti neki kvalitetniji red dot nisan??? Hvala unapred...Odobreno
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Podunavac
 Neznam gde može u Srbiji, ali ovde imaš nekoliko veoma kvalitetnih RD-a za umerenu cenu. A dobija se i povrat poreza za strane državljane. Pa ako imaš nekoga da ide u sloveniju...
http://www.optics...-pike.html
Tri prsta 2Kolce
 
arsa
 Hvala Podunavac... Prosto je neverovatno da u Srbiji moze da se kupi samo troglo ili busnel ?!?!?!?!
lovac Joca i Luka srbijalov
 
nidzamotocross
 Vidi u NS u Super Tanetu.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
neca90
 Jel moze neko da mi malo pojasni sta je to red dot,truglo...citao sam ovde na temi ali mi nije bas jasno...isto tako bih da pitam sta je to kolimatorski nisan?...Citao sam u zadnjem broju "Kalibra" za Beretin poluautomat se pominje...Npr.,koja je razlika izmedju ovih optika i onih,da tako kazem,"klasicnih" optika ?Smile
 
Podunavac
 

neca90 kaže:
Jel moze neko da mi malo pojasni sta je to red dot,truglo...citao sam ovde na temi ali mi nije bas jasno...isto tako bih da pitam sta je to kolimatorski nisan?...Citao sam u zadnjem broju "Kalibra" za Beretin poluautomat se pominje...Npr.,koja je razlika izmedju ovih optika i onih,da tako kazem,"klasicnih" optika ?Smile



Red dot je kolimatorski nišan sa crvenom tačkom. Razlika između klasičnih optika i kolimatorskih nišana je što ovi drugi nemaju uvećanje. U njihovom tubusu ili ekranu se projecira crvena tačka koja služi umesto končanice. Sa njom se nišani sa oba oka otvorena tako da se ima mnogo veće vidno polje. Kolimatorski nišani mogu da budu u dve varijante.

Ovakvi.
i57.tinypic.com/2d7xxl4.jpg

Ili ovakvi.
i59.tinypic.com/2ufvfbc.png

Naravno tu sad može da bude različitih varijacija dužina i oblika kućišta, ali ovo su dva osnovna tipa.
Tri prsta 2Kolce
 
neca90
 RazumeoSmile

Pretpostavljam da,posto nemaju uvecanje,ne mogu da se koriste za daleka gadjanja na lovnim daljinama, kao sto je cekanje,vec na kracim rastojanjima i u pogonu...?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
ZEISS optike OPTIKE I MONTAŽE 233 11.08.2020. 23:05
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,186 posete www.srbijalov.com