Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Izbor prve puške za početnika!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Izbor prve puške za početnika!
INTERMAKER
 Izbor oružja po kalibru, kvalitetu i ceni.
 
borkovrsac
 PREPORUKA ZA POCETNIKE:
-ZASTAVINE ILI RUSKE PUSKE (bez obzira na kalibar, stvar ukusa)
-PAS OBAVEZNO!!! (zavisi sta cete loviti)
-PAMET U GLAVU!!!!!!!!
 
Cvele
 Šta misliš Borko o IZ27mic 12/76 ?! Planirao sam nju da kupim za početak Grin, kera već imam (NOD), a nadam se da i pamet imam ;) Grin 
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
borkovrsac
 IZ 27 je odlicna puska, mnogo cenim Ruske puske jer su pouzdane i lake za odrzavanje, sto ce ti biti mnogo bitno po povratku iz lova, napr. Dodjes mrtav umoran iz lova i nemoras da je cistis, samo je bacis u orman, pa je ocistis dan pre izlaska sledeceg lova i ona je kao nova. Mozda puska nije elegantna kao neka Italijanska, ali vredi svaki dinar ma koliko da si je platio (neverujem da je skuplja od nekog Suhla, ili Berete...). A po kvalitetu ne zaostaje ni malo. Sto se pasa tice, izuzetno cenim NOD, i sam sam lovio sa njima oko 5 godina, to je pas za sve namene (sem za jamarenjeSmile), ne znam koliko lovis barsku divljac ali nijedna se rasa ne moze pohvaliti za takvu vrstu lova kao NOD, naravno sem retrivera koji ti bas nece puno znaciti u lovu na fazana ili prepelicu. Ja trenutno imam samo NKD, ali cim mi se ukaze prilika nabavicu opet NOD, stvarno su nezamenljivi radnici za sve terene. A sto se pameti tice SIGURNO JE IMAS jer pamet nema samo onaj koji ne postuje prirodu i ne voli lov. Pozdrav druze!
 
Cvele
 Hvala na savetu ;) 
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Stevan
 Pozdrav svima...Poceo sam da lovim od ove sezone i kupio sam Iz27 ove godine na novosadskom sajmu.Zadovoljan sam! B)
 
zelhor
 Malko pocetnicko pitanje ali sta konkretno znace ti brojevi u sufiksu? Iz27 recimo?
 
Cvele
 Stevane, obican Iz27 ?! Meni se vise svidja IZ27mic, on ima jedan selektivni obarac, belu glavu, ejektore... zelhore, predhodnik Iz27-mici je Iz12 stariji model, e sad sta te brojke stvarno znace ne znam ni ja... verovatno je samo neka oznaka a mozda i nesto vise... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Možda ono '27' označava broj koliko puta opsuješ u lovu što je puška teška kao tuč Smile
A što se tiče pouzdanosti, tu su stvarno perfektne. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Xa, odnos cene i kvaliteta je ne prikosnoven... Po meni nije nesto preterano teska.... ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 POZDRAV ZA KOLEGE LOVCE ,POSTOSAM JA ISTO MLAD LOVAC ,MOJA PRVA PUSKA JE BILA IZ 27 1 C BAJKAL SA JEDNOM OBARACOM I SA PROMENJIVIM COKOVIMA I SA EJEKTORIMA ,PRAVA PUSKA ZA SVAKOG POCETNIKA .ALI SVAKI MLAD LOVAC TRBA DA ISPALI DOSTA MUNICIJE DABI BIO DOBAR STRELAC DA NAUCI PRETICANJE DIVLACI U GADJANJU I SVE OSTALO .PRVE GODINE KADSAM KUPIJO PUSKU ISPALIJO SAM 5000 KOMADA METAKA STO U LOVU A STO NA GLINENE GOLUBOVE .DOBAR POGLED MLADI LOVCI .Bye
 
Lala
 Mladi lovci treba da pogledaju šta starije kolege koriste. Videćete da je 80% lovačkih pušaka u cal.12
Nije bezveze što se većina lovaca odlučuje za taj kalibar. Za cal.16 kažu da je 'gospodski', a obzirom da većina početnika kupuje pušku da mu traje, onda mislim da je rusko oružje pravi izbor. Prihvatljive cene za solidan kvalitet.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Sve te vase preporuke nisu lose B).
Ali sada je trend malo drugaciji kod pocetnika, vremena su se izmenila!
Mozda tek svaki peti novajlija kupi klasicnu dvocevku, sada su u modi Ruskunje ali Kao sto je Baikal MP 153.
Dobar pogled.
 
Lala
 Tačno, Stari, ali sve u cal.12
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Svi vi drugari moi tacno i ispravno navodite novajlije na kupovinu oruzija,svaka vama cast.
Ali sada je vreme malo finansiski lose,pa ljudi nemaju bas neku veliku mogucnost da kupe pocetnicku pusku pa za 2-3 godine opet drugu pa sve tako do neke prave i skupe.
Moj je savet kupiti pusku srednje cifre kao naprimer rusko oruzije IZ a za kalibar neka odaberu sami.I uvek ce im ta prva puska najvise sluziti i nju ce najvise ceniti i voleti,to znam po sebi.
 
Lovac Stari
 

Lala kaže:
Tačno, Stari, ali sve u cal.12


To ne poricem.
Kada sam pocinjao lov, bio sam mlad Mesar sa skromnom platicom. Posto potom sam hteo da kupim i platim sam svoju prvu pusku. Koliko para toliko i muzike. Kupio sam Zastavinu polozaru 12/70 sa Engleskim kundakom. Kasnije dosla i jedna Bokerica isto 12/70. Sada mogu priustiti sebi sve poznatije marke, ali necu. Vrlo lepo i uspesno lovim sa ovom polozeno babom Grin.
Zato omladinci kupite nesto osrednjeg kvaliteta kao sto su TOZ ili IZ i neberite brigu.
Dobar pogled.
 
Rade kamenorezac
 

Krilas012Goran911 kaže:
Svakom lovcu pocetniku bi savetovao da sebi kao prvu pusku kupi jednocevku kalibra 20 i po mogucstvu da je orozara.
Zasto?
Svaki lovac pocetnik krece u lov bez vestine skustva i poznavanja navike divljaci.
Sa ouskom mabnjeg kalibra i u posvesti da ima sam jedan metak i jednu sansu za ostrel po kretanju divljaci, stime ce se truditi da bolje nisani i trudi ce se da zapazi graske prilikom promasaja,a i sa savakom novom sansom za odstrelj trudi ce se da predhodne greske iskoriguje.

P.S. IŽ je skračenica Iževski Zavoda 27 je tip ili model .
Pozdrav Goran
Zar nebi bilo bolje da je malo jaci kalibar?Sta mislis o modelump 18 em sport 12 76.Pozdrav
 
Lovac sa NLT-om
 

Rade kamenorezac kaže:

Krilas012Goran911 kaže:
Svakom lovcu pocetniku bi savetovao da sebi kao prvu pusku kupi jednocevku kalibra 20 i po mogucstvu da je orozara.
Zasto?
Svaki lovac pocetnik krece u lov bez vestine skustva i poznavanja navike divljaci.
Sa ouskom mabnjeg kalibra i u posvesti da ima sam jedan metak i jednu sansu za ostrel po kretanju divljaci, stime ce se truditi da bolje nisani i trudi ce se da zapazi graske prilikom promasaja,a i sa savakom novom sansom za odstrelj trudi ce se da predhodne greske iskoriguje.



P.S. IŽ je skračenica Iževski Zavoda 27 je tip ili model .
Pozdrav Goran
Zar nebi bilo bolje da je malo jaci kalibar?Sta mislis o modelump 18 em sport 12 76.Pozdrav



Rade Krilas Goran nije u mogucnosti da ti odgovori jer nije vise clan sajta.... Pozdrav i odg na pp ako si video
 
nenadx
 Nije lepo replicirati nekome ko nije u mogucnosti da odgovori,ali zarad objektivnosti.....Može se razgovarati o kalibru,jednocevki illi dvocevki,polozari ili bokerici,ali o orozari ne.Isuvise je resenje opaljivanja prevazidjeno i nesigurno kod orozare da bi se preporucivalo,narocito pocetnicima.
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 

nenadx kaže:
Nije lepo replicirati nekome ko nije u mogucnosti da odgovori,ali zarad objektivnosti.....Može se razgovarati o kalibru,jednocevki illi dvocevki,polozari ili bokerici,ali o orozari ne.Isuvise je resenje opaljivanja prevazidjeno i nesigurno kod orozare da bi se preporucivalo,narocito pocetnicima.


nismo mi krivi sto se Goran nije ponasao kako prilici ovom sajtu....
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Izbor štenaca KINOLOGIJA 78 22.05.2014. 00:18
Izbor kalibra LOVCI POČETNICI 460 14.10.2013. 13:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,156 posete www.srbijalov.com