Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Divlja mačka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Divlja mačka
petar
 Mozda se otrovala onim otrovima za glodare, sto bacaju poljoprivrednici, bilo je dosta slucajeva i druga divljac da strada od toga..Confused
Just like old times!
 
Browningbar
 Zima 2008. godine!
Pravo u centar!
srbijalov
 
Lala
 I ova na slici je imala trovanje, i to akutno trovanje olovom Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
darkon
 Na tom kraju gde sam je nasao,sigurno nije trovanje u pitanju,verovatno je ovo trovanje,koje je Lala napisao.
Nasao sam je ostavljenu na jedan trnjak,a vec sam je vidjao na toj livadi da izlazi i snimio je prethodnih dana.
Idem ja sa kerom,kad na dvedesetak metara vidim da nesto stoji na vec pomenuti trnjak.Bilo mi je cudno,pa okolo naokolo,polako se priblizavam i ustanovim da je u pitanju divlja macka.Ali ne smem da pridjem,mozda ima cvrst san,pa da je ne iznenadim.Grin
Odem,uzmem jedno drvo,onako poduze,pa se polako sa kerom priblizavam.Kad sam prisao,prvo sam malo prodrmao trnjak,pa posto nije odreagovala,video sam o cemu se radi.


Browningbar,cestitke na odstrelu,prelep primerak divlja macke.B)
Ajde ako ti nije tesko napisi nesto vise o samom lovu,municiji,njenu tezinu,muzjak,zenka...
 
spaleph
 Na otvaranju lova na zeca odstreljen mačak od 8kg. Najverovatnije melez sa domaćom mačkom.
Na istom mestu pre par godina isto u lovu na zeca odstreljen krupni mačak.
i51.tinypic.com/2aetaw8.jpg
Odstrel od pre par godina.
i54.tinypic.com/nfl4p5.jpg
I od ove godine.
i54.tinypic.com/29428us.jpg
i51.tinypic.com/33paopl.jpg
i53.tinypic.com/2ikr3w0.jpg
i56.tinypic.com/2j4vq1i.jpg
 
darkon
 Jeste melez,ali jako krupna.
Jednom sam imao priliku da vidim slicnu ovoj,cak mislim i da sam je snimio,ali nisam siguran.

Cestitke na odstrelu,bila ona melez ili ne,ipak je divlja.B)
 
Browningbar
 Pol: muski
Tezina: 9,5 kg
Municija: Krusik Special (4mm)
Oruzje: Zastava M-80(12/70)

Izvukla se ispred kerova i nije obratila paznju na mene u zasedi i onda bum...

Samo par dana pre toga na istom terenu smo odstrelili zenku tesku 7 kg!
Pravo u centar!
srbijalov
 
nenadx
 Cestitke,bas krupan primerak.Nije pravilo,povezivati sa tezinom,ali mora da je jaka medalja.Imas li mere ili ocenu lobanje?
Dobar pogodak
 
nenad_franc
 evo i slike macka koga je danas odstrelio drug! lice sam zatamnio jer nisam ja na slici! nismo ga merili jer niko nije hteo da ga nosi,samo mu je odsekao rep(koji je kasnije izgubio) a ostatak smo bacili u rupi gde se bacaju uginule zivotinje!
nenad_franc priložio:
07112010623-0011.jpg
 
nenad_franc
 Evo jedne sveze Smile
nenad_franc priložio:
01012011647-001.jpg
 
darkon
 Svaka cast na ulovu.B)

Da li si je ti Nenade ulovio?
 
petar
 Lepa macka, svaka cast...B)
Just like old times!
 
Browningbar
 Svaka cast na ulovu Franc!Bravo 2Bravo 2Bravo 2
Pravo u centar!
srbijalov
 
nenad_franc
 nisam ja,odstrelio ga decko iz moje grupe! ja nisam ima prilike da pucam na macku,ali za ovo kratko vreme koliko sam lovac,ovo je treca koja je odstreljena u mom prisustvu!
 
petar
 A ja nisam nikada video ni jednu, a kazu da je ima kod nas dosta, ali se retko i tesko vidja...Confused
Just like old times!
 
nenad_franc
 

petar kaže:
A ja nisam nikada video ni jednu, a kazu da je ima kod nas dosta, ali se retko i tesko vidja...Confused


ja sam je video dva puta! prvi put sam video onda kada je odstreljena ona prva sto sam je postavio,pa kada sam se vracao kuci video sam je kako ide uz put,ali mi je bila daleko za pucanje i nije odstreljena! a druga koju sam video je ova koju drzi moj drug,podigao je ker i jurio je prema njemu i on je odstrelio! ali pitanje je dal bih i mogao da je pucam,jer ja volim macke! bez obzira koliko stete prave u lovistu!
 
mirko knezevic
 Jednom sam u jesenjom lovu odstrelio d.macku,ali je ova skocila maltane ispod noge meni. Na prvi pogled sam mislio da je zec a onda kad sam video repinu pocnem paljbu sa petometkom. Cetri puta sam je gadjao i ona nikako da umre,a iskezila zube pticari ko pticari kerovi trce na pucanj,strah me bilo da ih ne zakaci,krupna macka hteo sam da fotografisem ali posle 4 metka Bornaghi sacma osmica nije imalo sta da se slika....Confused
 
Zex
 Ja ih najvise vidjam u prolece ali je lov tada zabranjenNo no no Veoma zilava zverka za odstreliti,ni jedna mi nije pala posle prvog metka(sacma) iako su pogodci bili idealni.
 
Browningbar
 

mirko knezevic kaže:
Cetri puta sam je gadjao i ona nikako da umre, krupna macka hteo sam da fotografisem ali posle 4 metka Bornaghi nije imalo sta da se slika....Confused


Kod tebe bi me cudilo da si je gadjao jednom ili dva puta!SmekoSmekoSmekoSmekoSmekoSmeko
Pravo u centar!
srbijalov
 
veskokv
 Radim u zandarmeriji i pred novu godinu sam bio na terenu u Kursumliji blizu granicnog prelaza Merdare!Kod nas na poziciju svrati jedan postariji lovac sav vazan, pokazuje ulovljenu divlju macku! Dobio sam je od njega i posle kraceg vremena poslao kuci da se preparira.Bilo mi je zao da tako vredna i retka zverka zavrsi u nekom jarku! Probacu ovih dana da postavim sliku gotovog preparata.ima je na sajtu Kotura iz Vranesa koji je i uradio pa ako neko moze da nadje neka javi!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Divlja svinja /Sus scrofa/ STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 3 18.09.2015. 08:18
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,290,259 posete www.srbijalov.com