Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dogradnje i izmene


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dogradnje i izmene
nenadx
 Cesto lovci nisu zadovoljni svim elementima na svojoj pusci.To nezadovoljstvo opet moze biti funkcionalne ali i estetske prirode.Koja god da je pobuda,lovac zeli da njegovo oruzje ima njegov licni pecat,pa pristupa raznim dogradnjama,promenama pojedinih delova isl.Recimo cesto sam vidjao zamenjene mehanicke nisane... Firma Wiliams je poznata bas po sirokom asortimanu,tih sitnica,koje mnogo znace.Ovde je prikaz meh.nisana,za koje mnogi kazu da su jedni od najboljih. i47.tinypic.com/2iiye6g.jpg
Dobar pogodak
 
Sniper Hunter
 Ja bih ovako nesto da ugradim
i34.tinypic.com/2ytvfo0.jpg
i36.tinypic.com/3346d00.jpg
 
Boban
 Lep je nema sta ,ali zavisi na koju se pusku ugradjuje ovakav kundak
jer je mali tezi i za na izgled veci.
Ja sam imao slicni na karabinu ali je tada karabin bio dosta tezi pa sam ga zamenio.
 
Sniper Hunter
 Ovo sam Bobane slikao na sajmu u Bernu bio je na sacmarici ali nisam zapamtio na kojoj marki pa se ubih trazeci po netu i nikako da nadjem na kojoj malo cudno na sacmarici ali eto i toga imaSmile

PS bar mislim na sacmariciIznenadjen
 
Boban
 Obicno se ovakvi kundaci stavljaju na karabine
ali ukusi su razliciti i izbor takodje.
 
mihailo
 kako na M70 ugraditi diopter ili gost ring u kombinaciji sa optikom i sve da bude fiksno znači bez zamene jedno pa drugo
 
kmkole
 zna li neko kako da iskljucim ejektore na IZ 43e 1c, tj da mi samo izvuce patrone(ekstraktor tako bese) a ne da ih izbacuje.
 
asivica
 Ja mislim da to ne mozes da uradis jer puska koja ima ejektrore pored opruga koje guraju ona kad se preklopi odjednom otkaci opruga pogura ejektor i izbaci cauru ako bih izbacio oprugu onda ejektor ne bi imalo sta da drzi u zadnji polozaj kada je puska preklopjlena nego bi se slobodno setao gore dole,drugaciji je mehanizam drzanja kod izvlakaca jer njega ujedno kako preklapas cevi tako izguruje cauru,mozda gresim makar sam na mojoj pusci skidao opruge prilikom ciscenja pa sam to primetio.
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Podunavac
 Na glavi gde se prelama imaš dva šarafa, sa svake strane po jedan. Okreni ih za 90 stepeni i isključeni su ejektori. Evo slika ali od IŽ-27 čisto da vidiš o kojim se šarafima radi. To su ovi mali crni šarafi u gro planu. Slično izgleda i na tvojoj puški.
Tri prsta 2Kolce
 
kmkole
 e za te srafove sam hteo da pitam jer sam cuo da se samo okrenu neki srafovi i iskljuce se ejektori. sada sam pogledao kod mene i malo je zbunjujuce. pusku sam kupio novu pre nekoliko dana i nista nisam dirao, jedino ako su nesto u prodavnici gde je bila.

img855.imageshack.us/img855/469/sarafi.jpg
 
vlada lovac
 Trebalo bi da su to ti šrafčići, ali je malo čudno ako je puška nova da tako stoje kao da je jedan aktiviran a drugi ne, ubaci dve prazne čaure pa okini i videćeš kako funkcioniše
 
kmkole
 probao i kad stavim oba srafa da budu || rade ejektori kad ih okrenem da oba budu -- opet rade ejektori Hmmm mozda sam pogresio oko smera okretanja srafova pa odvio mesto zavio i obrnuto, ako to uopste ima veze. i kako bi trebalo da bude po pravilu kad su ukljuceni a kada iskljuceni? sta je kada su srafovi || a sta kada su --?
 
Podunavac
 Na IŽ-27 položaj - - uključeni, a položaj I I isključeni. Za tvoju pušku neznam, ali pretpostavljam da bi trebalo da bude isto. Možda IŽ-43 zbog starije konstrukcije nema mogućnost isključivanja ejektora? Pogledaj u tehničkom uputstvu koje si dobio sa puškom, tamo treba da piše.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Sve mi se čini kolega da na IŽ-43 ne mogu da se isključe ejektori. Gledao sam malo Baikalov sajt i za IŽ-27 lepo navode da ima mogućnost isključivanja ejektora, a za IŽ-43 nema takav podatak. Što znači da najverovatnije ne može. Oni šarafi na glavi tvoje puške izgleda imaju drugu funkciju. Možda služe za skidanje poluga natezača udarnih igala. Probaj da ih zavrneš udesno. Ako dođu do kraja kao klasični šaraf i ne mogu dalje, onda definitivno ne služe za isključivanje ejektora i nemaš tu mogućnost na svojoj puški.
Tri prsta 2Kolce
 
Dulle
 Da li je moguce preraditi vazusnu pusku 5.5 mm u kalibar 22 posto je stari mehanizam neisplatljivo popravjati?
 
kelt
 to je zabranjeno!
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
kmkole
 

Podunavac kaže:
Sve mi se čini kolega da na IŽ-43 ne mogu da se isključe ejektori. Gledao sam malo Baikalov sajt i za IŽ-27 lepo navode da ima mogućnost isključivanja ejektora, a za IŽ-43 nema takav podatak. Što znači da najverovatnije ne može. Oni šarafi na glavi tvoje puške izgleda imaju drugu funkciju. Možda služe za skidanje poluga natezača udarnih igala. Probaj da ih zavrneš udesno. Ako dođu do kraja kao klasični šaraf i ne mogu dalje, onda definitivno ne služe za isključivanje ejektora i nemaš tu mogućnost na svojoj puški.


izgleda ne mogu da se iskljuce, to su srafovi koji fiksiraju onaj klin ili kako se vec zove. majstor Toza mi rece da je moguce to uraditi jedino ako se izvadi opruga za ejektore a ostavi ona za ekstraktore, barem sam ga tako razumeo, ali to treba da uradi puskar tako da ja to ne pipam Grin hvala svima na pomoci i dobar pogled
 
Dulle
 

Dulle kaže:
Da li je moguce preraditi vazusnu pusku 5.5 mm u kalibar 22 posto je stari mehanizam neisplatljivo popravjati?

Bez ljutnje kolega Kelt,ja sam pitao da li je moguce izvesti prepravku a ne da li je zabranjeno ili nije.Slazem se sa tobom ali ako je moguce sto da ne.Grin
 
Podunavac
 Moguće jeste. Ali uz to što nije legalno, smatram da nije ni sigurno. Prepravki ima mnogo i stvarno treba pravi majstor (kakvih je malo). A prepravka kod nestručnog lica može da završi loše po strelca. A sobzirom da nije legalno nijedan pravi majstor sa prijavljenom puškarskom radionicom neće ti tako šta raditi. Prema tome kolega bolje se mani takve rabote.
Tri prsta 2Kolce
 
I Jevtic
 [xhide]evo malo lepih rucica za karabin
i54.tinypic.com/294hq2o.jpg[/xhide]
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji PROPISI O LOVU 521 09.11.2016. 14:29
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,302 posete www.srbijalov.com