Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dogradnje i izmene


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dogradnje i izmene
velja
 kolega Daki ovako se nisani,samo sto je kod mene umesto ove zute povrsine pozadi zeleni stubic slicno nisanu na HEYM dvokuglari,dosta se preciznije i lakse nisani u odnosu na zastavin klasican nisanprvo zadnji nisan je dosta sirokzaklanja metu, musica crna,na crnoj silueti ds.se vrlo tesko primecuje,fiber optik vlaknoi je daleko bolje resenje
velja priložio:
1600763.jpg

8x57jsStari
 
velja
 moj zadnji nisan je slican ovom,napred sam stavio isto tako zelenu fiber optic musicu,i nisani se po principu stavljanje tacke na slovo i
velja priložio/e:
3561sr-21-allround-keilervisierung.jpg 1403528617_test_heym_6_heller.jpg

8x57jsStari
 
galjaman
 

mihailo kaže:

Koristi li neko ovakve mehanicke nisane?
 
Slob
 Kolege uskoro postajem lovac i potrebni su mi saveti u vezi prepravke nekih detalja na karabinu. Planiram da ,,skockam" karabin po svojoj meri, budzet je skroman pa dokle stignem.
Ideja je da imam karabin u kalibru 8*57 za pogonski lov, sa kocnicom koja koci udarnu iglu (odnosno udarac), sa nisanima za brzo nisanjenje (battue ili tacka na i) i sa jednim obaracem.
Pitanja su sledeca:
1. Da li da uzmem m70 ili m98? (mogao bih da platim oko 100e)
2. Gde i koji nisan da kupim? (ili bih mogao da prepravim postojeci)
3. Gde i koji obarac da kupim? (ovde na forumu sam procitao za neki Timney, ali ne znam koliko kosta i kakav je)

O kocnici sam se raspitivao na drugoj temi.
Lisica
 
sasaruma
 Kolega moj savet je da uzmes M70.Ovo ti kazem iz licnog iskustva ,zato sto sam ja imao iste planove samo da od M48 napravim LK.Stigao sam na pola posla i vec premasio cenu LK m70
 
canis aureus
 Ako će već da menja kočnicu tj da montira sigurniju/bezbedniju kočnicu na udaraču ... M98 je odličan izbor.
Ne vidim zašto bi bio bolji izbor M70 ako hoće između ostalog i "leptir kočnicu" sa m98 da menja ili na m70 istu da ugradi ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Slob
 Nezavisno od izbora karabina, bilo da uzmem m70 ili m98, planiram da ugradjujem/menjam kocnicu, stavljam "brze" nisane. Ako bih uzeo m70 sa dva obaraca morao bih da menjam i obarac, stavio bih samo jedan (sa ubrzicim ili ne, video bih).
Hvala na savetu kolega sasaruma, ja ne bih da menjam kundak, koji je mozda najskuplji deo, a za ostalo se raspitujem.. Ako bude preko mojih finansijskih mogucnosti odustacu Frown
Jel moze pomenuti tip kocnice da se ugradi na m70?
Lisica
 
velja
 ako vec planiras da kupis karabin sad je pravi momenat,imas na oglasima puno karabina,za 100 tinak evrica,u odlicnom stanju.ja sam imao na karabinu 2 obaraca,sa ubrzicom,zamenio sam ga isto zastavinim potpuno podesivim,prednost je sto se moze podesiti sila,hod..i gledaj da karabin bude do 86god.obavezno pogledaj saosnost rupa za montazu optickog nisana...
8x57jsStari
 
Slob
 Da li je potrebno popravljati okidanje na m98? Da li je tvrdo i koliki je hod?
Lisica
 
sasaruma
 Vecina LK M98 ima fabricki ugradjenu podesivu obaracu
 
velja
 

velja kaže:

ako vec planiras da kupis karabin sad je pravi momenat,imas na oglasima puno karabina,za 100 tinak evrica,u odlicnom stanju.ja sam imao na karabinu 2 obaraca,sa ubrzicom,zamenio sam ga isto zastavinim potpuno podesivim,prednost je sto se moze podesiti sila,hod..i gledaj da karabin bude do 86god.obavezno pogledaj saosnost rupa za montazu optickog nisana...
,moj je ovaj 1.a stelujes po soptvenim potrebama
8x57jsStari
 
Slob
 Planiram da smanjim silu okidanja do nekog razumnog minimuma (raspitacu se koliko), pa zbog toga bih izbegavao ove obarace koji imaju na sebi kocnicu, ali u svakom slucaju zahvaljujem kolega Veljo Smile
Lisica
 
Podunavac
 I moje mišljenje je kao i kolege Canisa. Ako već planiraš kočnicu na udarnoj igli (spojnici), onda ti je bolji izbor M 98. Kupiš Rusan kočnicu i sam je zameniš. Možeš da biraš levu ili desnu. Uvoznik Rusana za Srbiju je Top Gun iz Požarevca. Isto je i sa obaračem, Rusan pravi kvalitetan okidački mehanizam koji možeš sam da zameniš a štelujući je. Međutim ako planiraš karabin namenjen isključivo pogonskom lovu na DS ne moraš ni da prepravljaš originalni, jer je za ovakav način lova savim solidan. Meko okidanje nije preporučljivo u pogonskim lovovima. Model sa dva obarača (ubrznicom) svakako izbegavaj za ovu namenu. Nišane potraži u većim prodavnicama lovačke opreme, mislim da to neće biti problem.
Tri prsta 2Kolce
 
Slob
 Hvala na detaljnom odgovoru i savetu. Smile
Kad budem probao karabin onda cu znati da li da smanjujem silu okidanja ili ne, a u svakom slucaju bezbednost sigurno nece biti zanemarena.
Lisica
 
Slob
 Danas sam zvao Zastavu i raspitao se za cene prepravki koje me interesuju, pa evo da podelim sa vama:
-kocnica (sa novom spojnicom) sa M808 na M70 oko 8000 din
-battue nisani (prednji i zadnji) oko 7500 din (cena podrazumeva i upucavanje na 100m)
-DAT okidac bez kocnice oko 6500 din

Ako pretpostavimo da moze da se nadje solidan karabin za 100e, opet tu nije kraj jer treba i optika i montaza.
Lisica
 
sasaruma
 Kolega kako god da saberes,povoljnije je nego da porucic takav karabin nov u zastavi.Uzeo sam u obzir cenu novog lk.m70 sa Batue nisanima koja je oko 60 hiljada dinara sto jasno kaze da ces proci nesto povoljnije, da ce ti ostati mozda i za neku skromnu montazu i optiku.E da, setih se da ugradnja batue nisana zahteva i bruniranje cevi,tako da dobijas i gratis bruniranje(trebalo bi ali proveri) i ako uzmemo u obzir da je bruniranje karabina od 80 -100 evrica namece se jasan zakljucak da ces proci dobro a imaces karabin po svojoj zelji.Srecno.I hrabro napred u realizaciju.
 
DakiNS
 Kolega Slob da tebi nešto kaže deda Daki. Kupi sine lep klasičan karabin , normalno isproban na strelištu , navikni se na njega , opet na strelištu i lovi i uživaj. Sve ove zajezancije ti ne trebaju , barem ne kao početniku , a i u ovoj situaciji sa lovstvom i divljači , svejedno ćeš kasnije poželeti nešto drugo da li drugog proizvođača ili drugom kalibru . Ne bacaj se nepotrebno u trošak jer veliku većinu lovaca sasvim dobro u standardnom lovu služi klasičan fabrički karabin . U naredne dve tri godine računam da će tržište biti preplavljeno oružijem , skoro sam siguran da će biti u ponudi i izvanrednog straNJskog oružija, pa je lako moguće da nađeš nešto posebno. Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Slob
 Kolega Sasaruma, nakon montiranja battue nisana nije potrebno bruniranje, tako mi danas rekose. Confused

Kolega DakiNS, ozbiljno razmisljam da uzmem obicni M70 i eventualni ostatak novca potrosim na vezbanje na strelistu. A po svemu sudeci, ove prepravke ce ici postepeno Smile
Lisica
 
Planinko011
 Mozda ce me neko pametniji demantovati ali ako sam dobro razumeo da mladi kolega hoce sa 808ice prebaci na M70 kocnicu tj doplati pri narudzbini mislim da je to nepotrebno jer su ove standardne Zastavine kocnice pouzdane bar za ovih 30 godina koliko imam lovacki karabin.
Hocu reci da je najpouzdanije, ma kakvu kocnicu imas da metak nije u cevi u transportu, kolima, pri prelasku nekih vecih prepreka itd i da cev nije uperena ka kolegama i kucama a za pirs je dobra njegova kocnica.

Puska 808 je vise streljacka puska i malo je poteza za celodnevni pirs ali moze i na svadbu ronilacko odelo ako ces da budes primecen.
Olaksavanje okidanja ima smisla jedino ako ne lovis DS u pogonu a zelis malo da se oprobas i na strelistu na dalje
Nisam siguran ni da 808 ima bolju grupu od klasicnog M70 probrane cevke.
 
velja
 

Slob24 kaže:

Danas sam zvao Zastavu i raspitao se za cene prepravki koje me interesuju, pa evo da podelim sa vama:
-kocnica (sa novom spojnicom) sa M808 na M70 oko 8000 din
-battue nisani (prednji i zadnji) oko 7500 din (cena podrazumeva i upucavanje na 100m)
-DAT okidac bez kocnice oko 6500 din

Ako pretpostavimo da moze da se nadje solidan karabin za 100e, opet tu nije kraj jer treba i optika i montaza.
kolega citam ovaj tvoj post i kao da gledam sebe pre nekih 10 ak god...imao sam istu dilemu kao i ti danas...prvo da bi ugradio battu nisan moraju se izbusiti jos 2 rupe na cevi za zadnji nisan ukupno 4...problem je sto kod tog tipa nisana na zastavi nemas mogucnost podesavanja po visini ni po pravcu,znaci zadnji nisan je fiksni tj.rampa.sve rektifikacije se vrse preko prednje musice koja je opet velikog precnika oko 3mm,i ona se moze pomerati levo desno,po visini ne,jedino zamenom cele misice vise ili nize....sto opet sa svakom serijom moras menjati...a vec planiras optiku sta ce ti battu nisani...jepo preradis vec postojece kao sto sam ja uradio i bices prezadovoljan....drugo ta spojnica i kocnica od 808 je ruzna,cetvrtasta,ako vec hoces kocnicu na spojnici nadji neku koja je pravljena za m70,mada je i originalna veoma pouzdana...kocnica je u glavi,i jedino sto pozdravljam i sto sam i ja zamenio je obarac skinuo sam onaj dvostruki sa ubrzicom,i stavio potpuno stelujuci sa kocnicom bez ubrzice,nastelovao ga na 1200gr,bez praznog hoda,i propadanja..meni tako odgovara,i zamenio sam kundak stavio novi jer mi originalni nikako nije odgovarao
kazem imao sam istu dilemu kao i ti,citajuci razne casopise i td...nemoj uzaludno bacati pare za battue kad nemozes nastelovati precizno nisan,nemoj uzimati spojnicu od 808 jer ruzno izgleda....ugrati obaracu i zameni kundak eventualno i vezbaj sto kaze kolega daki i uzivaj...ovo je dobronameran savet iveli
8x57jsStari
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji PROPISI O LOVU 521 09.11.2016. 14:29
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,751 posete www.srbijalov.com