Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Da li neko zna ???


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Da li neko zna ???
mogli
 blagodaram za informacijata
 
canis aureus
 

Sasa frrr kaže:
Da li neko zna ko je proizvodjac ovog oruzija i koji je model u pitanju. Puska je najvjerovatnije ruska, kalibra (16/70) , osim bravljenja i tipa kundaka ne znam nista vise. Puska ima i bocne plococe, vjerovatno ukrasne ali nisam siguran. Nije dobro ocuvana ni sa vana a i cijevi joj nisu najsjajnije ali funkcionise i ima dobar uzak posip, vjerovatno je jace cokirana, poprilicno je teska za kalibar 16, cijevi su 70cm ako sam dobro izmjerio. Puska ima i zanimljivu pricu, po mom djedu tu pusku su dobili svi igraci Crvene zvezde poslije neke utakmice u Moskvi negdje iza drugog svjetskog rata, ovu je dobio igrac koji nije bio lovac (zaboravio sam koji ali mogu provjeriti) i poklonio je nekome Sotri koji je onda poklonio djedovom prvom rodjaku kod koga je cesto bio u lovu, da bi na kraju ta puska ostala na djedu. Nigdje na njoj ne pise ime fabrike niti model pa ako neko zna neka pise. Evo par slika:


Puška je stvarno raritet! Skoro da sam 100% siguran(fali vrlo malo, nekih 2-5%Jaooo) koliko mogu da vidim i primetim na slikama, to je IŽ49!!
Već sam pisao o tom modelu ... ali ukratko ... model IŽ49 je proizvođen od 1950 d0 1954god po uzoru na Sauer-ovu sačmaricu položenih cevi, u 12/70 16/70 i 20/70. U 16/70 dostizala je i 3,5kg a dužina cevi je 70cm.
Trostruko Greener bravljenje, Anson-Deli mehanizam vatri i ukrasne pločice a nikako H&H mehanizam ... drvo bukva i orah ...
Ako ni zbog čega drugog, čuvaj je jer je vrlo vrlo retka!(možda bi je mogao kod nekog dobrog majstora "podmladiti" ...)
-a neke su dobile i ovakav izgledIznenadjen
canis aureus priložio:
2_56.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Sasa frrr
 Svaka cast care i hvala! Zacudio sam se da na njoj ne pise nista o prizvodjacu a kako je ispala ova na tvojoj slici pa to je haos! B) Tesko da bi se ova mogla potpuno oporaviti, malo i mehanizam zeza, spolja su cijevi dosta isarane, jedino na novo bruniranje a sa cijevima unutra ne znam sta bih, izmrljana je dosta..mada kazem ima dobar i uzak posip, prava patkara.. koliko je pazena cudo je da je u radnom stanju!. Hvala jos jednom. poz.
 
canis aureus
 Nema na čemu druže iveli 3
-kad bi je sjeftic "odmerio" Hmmm možda bi i k'o devojka bila iako ima prilično više godina ...
Sve najbolje i da te služi bar još toliko koliko je služila sve do sadB)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Sasa frrr
 Mislim da je najgori dio svog vijeka prezivila, sada kada je kod mene sluzice jos dugo sigurno. A kada budem u mogucnosti volio bih da je kolega "malo pogleda" . iveli 3
 
sladja05
 Zanima me da li neko zna gde mogu da vidim kako izgleda prepravljana puska BAJKAL MP 153 sa belom glavom. Ja planiram moju pusku da prepravim pa bih pre toga da vidim kako ce to da izgleda. Ako neko zna neka mi kaze gde to mogu da nadjem. Hvala unapred.



Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim!
 
kimi
 Da li može da se izvrši zamena puške kalibar 12/76 za 20/70 ? naravno mislim da li zakon dozvoljava...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
ohotnik
 

kimi kaže:
Da li može da se izvrši zamena puške kalibar 12/76 za 20/70 ? naravno mislim da li zakon dozvoljava...
Da moze da se zameni.
 
stojkuki
 Kako moze li da se zameni ? Ne razumem?
 
DakiNS
 Mislim da je našao nekoga pa će da menjaju puške . Tante za kukuriku
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nemeza
 Može da se vrši zamena bez obzira na kalibar, ali neolučene cevi za neolučene, olučene za olučene. Bye
 
kimi
 

stojkuki kaže:
Kako moze li da se zameni ? Ne razumem?


Pušku kalibra 12/76 da zamenim za drugu u kalibru 20/70 ili što bi reko Daki tante za kukuriku....uz doplatuFrown ako se dogovorimo
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
nemeza
 Može da se zameni. U SUP nosite po dva zahteva jedan za odjavu jedan za prijavu, overene izjave da ste puške zamenili iz razloga da vam puške više odgovaraju za lov (to je samo predlog da stavite kao razlog) i uplate za odjavu oružja, oružni list i registraciju oružja. Bye

P.S. Ipak proverite kod vas u SUP-u jer referenti tumače zakon kako oni misle da treba.
 
Neca92
 Da li neko sa sigurnoscu moze da mi kaze koja je puska u pitanju? http://www.kupuje...d=22266699
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
klaja
 Neca92 ja ti mogu reci,nasao sam je u oglasima pre mesec dana i otisaou u Suboticu.Puska se nalazi u policiji sa jos par cevi jer je vlasnik umro a supruga nasledila.Puska je upisana kao Krupova ali samo su cevi Krupove a od ostalih podataka i oznaka uspeo sam procitati da pise essen,znaci Nemacka.Kindak je pukao ali najveci problem je sto su cevi iznutra potpuno nagrizene,znaci pravi krateri.Tako da sam odustao od kupovine definitivno.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
PEZ
 

klaja kaže:
Neca92 ja ti mogu reci,nasao sam je u oglasima pre mesec dana i otisaou u Suboticu.Puska se nalazi u policiji sa jos par cevi jer je vlasnik umro a supruga nasledila.Puska je upisana kao Krupova ali samo su cevi Krupove a od ostalih podataka i oznaka uspeo sam procitati da pise essen,znaci Nemacka.Kindak je pukao ali najveci problem je sto su cevi iznutra potpuno nagrizene,znaci pravi krateri.Tako da sam odustao od kupovine definitivno.


Krup je vrsta celika za izradu puscanih cevi Krupp laufstahl pa zato je oznaka samo na cevima.
To sto u oruznom listu pise da je marka puske Krup je ocigledno neznanje referenta za oruzje u SUP-u gde je oruzni list izdat, imao sam prilike videti oruzni list gde je za jednu Brno polozaru u OL upisano Poldi specijal, sto je opet oznaka za celik od koga su izradjene cevi na ovoj pusci.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Neca92
 Hvala na informacijama, Klajo. Odobreno
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
klaja
 Tako je Pez,verovatno je u pitanju bilo neznanje,skrenuo sam im paznju ali se inspektor nasmejao i rekao da zna da je pogresno upisano ali sta je tu je.Zato sam u mom upisu i napisao da je upisana kao Krupova ali samo su cevi Krupove da ne dodje do pogresnog tumacenja.Moja polozara El Faisan je bila upisana kao hamerles pa prilikom prepisa morao sam ici kod Paroskog da izda potvrdu o kojoj je marki i modelu rec.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
kimi
 Slucajno upoznah coveka ovih dana(na letovanju) i kroz pricu kaze mi ostala mu od pokojnog oca koji je umro pre 5-6 god lovacka puska,u stvari dve! ! E sad to u ostavinskoj raspravi nije zavedeno, a stoje mu negde u kuci.
Mogu li se te cevi otkupiti od njega a da to bude legalno?
Da napomenem da je stari bio lovac a sin nikada.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
vojkan
 

kimi kaže:
Slucajno upoznah coveka ovih dana(na letovanju) i kroz pricu kaze mi ostala mu od pokojnog oca koji je umro pre 5-6 god lovacka puska,u stvari dve! ! E sad to u ostavinskoj raspravi nije zavedeno, a stoje mu negde u kuci.
Mogu li se te cevi otkupiti od njega a da to bude legalno?
Da napomenem da je stari bio lovac a sin nikada.


Mozes ih kupiti ali nikada preneti na svoje ime sve dok se puske ostavinskom raspravom ne dodele nekom od naslednika a onda resenjem suda prodaju trecem licu.Isto je nelegalno sto puske vec nisu prijavljene u ostavini a takodje i drzanje takvog oruzja u kuci.Jedino resenje je prijavljivanje i predavanje oruzja u Sup-u,prijava i pokretanje ponovnog ostavinskog nasledstva pa tek po zavrsetku svega toga kupovina i prenos na trece lice.
Ja sam Lovac s juga cevka mi je duga!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Da li neko zna PUŠKARSKA RADIONICA 354 25.11.2021. 00:59
Da li neko zna... ORUŽJE - SVAŠTARA 73 03.09.2015. 22:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,900 posete www.srbijalov.com