Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nikko optic


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nikko optic
kelt
 Kile 1 klik ti je 7mm treba da ti je na 100 meteri u plusu 4-5 cm. eventualno digni za jos dva klika. pozzz...
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
kelt
 Pof uslovom da su ove kockice od 1 x1cm
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
270
 Kile ukoliko okrećeš toćkić na turetu za retifikaciju po visini u pravcu "UP" spustićeš končanicu odnosno dobićeš još višlje pogodke, oznaka upućuje na pravac gde okrenuti turet da bi grupa pogodaka išla gore ("UP" ), Da spustiš grupu okrećeš kontra od pravca koji pokazuje strelica sa oznakom "UP"!!!
Premeri na meti i okreni turet toliko "clik-a" koliko treba da se dobiju pogodci oko 4-5cm višlje od tačke nišanjenja! 1 "clik"=7mm na 100 metra pa sam izračunaj!
 
270
 Sad pročitah tvij post da su kvadrati po visini 1,5cm znači karabin na 100m je upucan 4,5cm gore! NE DIRAJ NIŠTA!!!
 
Kile_
 E ok ,u pravu ste! ne diram nista,hvala na komentaru..i to za podesavanje i korekciju optike nisam znao,znaci 1clik 7mm to je bitno da znam..i oko okretanja tockica sam shvatio kako funkcionise,to nisam znao do sada
Samo 300 i 4x4
 
sheytan
 ^ 1 Klick je 7mm, ali samo na papiru, narochito kod takvih otpitjkih brendova! Stari Najcheshtje je to malko vishe od 7mm, ali skoro da nema pravila! Ako imash dobar naslon, josh bolje postolje za upucavanje, najbolje je gledati kroz optiq, dok "kliktjesh"! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Kile_
 imam postolje za upucavanje moracu ja to da testiram jos jednom.da slazem se treba gledati kroz optiku..eto videli ste sliku tih tockica za podesavanje moje otike.da li ona moze da s evrati na nulu sto se kaze da se koncanica vrati u prvobitan polozaj? ako me razumete sta hocu da kazem Grin

http://oi46.tinyp...480xp4.jpg
Samo 300 i 4x4
 
sheytan
 Ja ne razbiram? Ne-ne
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Kile_
 a nema veze,ne diram nista Grin
Samo 300 i 4x4
 
270
 Ako si mislio da "Nuliraš" turete, jok, neće da može na tvojoj optici!!!
Olovka i papir pa zapiši kako su namešteni da možeš ponovo da ih vratiš ako se zezneš pa ih mrdneš!!!
Mada ne moraš, sad imaš sliku dok god postoji i ovaj forum, pa možeš da se loguješ i podsetiš kako treba da stoje! Grin
 
Kile_
 ee to ,na to sam mislio, nuliram to je ta rec Smile
hehe pa dobro imam lsiku u racunaru Smile
ma ne diram nista,ne cackam dobro je Grin
Samo 300 i 4x4
 
ultras035
 Ajde da povampirimo temu...Na kiplaufu cal. 7.62x54R je bila montirana optika Nikko Stirling ja mislim fix.uvecanja 4x32 ili nesto slicno , ne zamerite...U tom trenutku, u sred dana, imao sam u ruci i 30.06 sa redfild revolution 3-9x40 i nisam mogao da verujem u ono sto vidim...jednostavno pri tim trenutnim uslovima nikko je bio i vise nego bolje resenje...nisam mogao da poverujem da se toliko kvalitetnije vidi, jasnije, bistrije, plus odlicna koncanica itd....jednostavno sam uzimao jednu pa drugu cev i gledao kroz jedni i drugu optiku cudeci se razlici...E sad ja mislim da je rec o nekoj nikko optici starije generacije...
Mene zanima ova diamond klasa...posebno sa fiksnim uvecanjem 6x42...koliko je zgodno staviti je na zastava 7x64 i kakva montaza dolazi u obzir da to bude OK...
Drug iz grupe kupio u FRA, ali predpostavljam narucio iz USA nikko diamond 3-12x56 sa svetlecom cini mi se i to je kostalo 415 evrica...
Naravno postoje neke nikko optike aktuelne po oglasima koje su dosta jeftine i koje nisu prave nikko, vec od onih sa belim natpisima Nikko, Tasco,Bushnel itd...
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
Podunavac
 Postoji mogućnost da na optikama nije bilo jednako namešteno izoštravanje slike u odnosu na dioptriju oka. Redfield je isto što i Leupold VX-I a to nikako nije loša optika. Što se tiče Nikko Stirling optika i one su solidne kvalitete, pogotovo serija Diamond. U HR su prilično popularne u cenovnom rangu oko 200 evra i nisam čuo loše komentare za nju.
Tri prsta 2Kolce
 
Cvele
 Redfield postoji Revenge i Revolution model, jedan made in Koreja, a drugi made in USA Smile moj otac ima Nikko Stirling Diamond 3-9x42, a ja Redfield Revolution 3-9x50, i cini mi se da moj ima lepsu sliku... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
davidovic6
 Ako me pamcenje dobro sluzi Revenge is made by Filipiny a ne Korea dok je Revolution iz Oregona (USA). Inace Redfield je starija fabrika od Leupolda ali je nazalost dospela u ruke Leupolda. iveli
 
Cvele
 Moguce da su i Filipini, nisam siguran... ja imam ovu drugu...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Podunavac
 Zašto kolega Davidoviću na žalost? Leupold sigurno neće upropastiti ime Redfield, nego će nastaviti proizvodnju i poboljšavati kvalitet. Da nije bilo Leupolda Redfield bi bio ugašen zauvek i svremenom otišao u zaborav. I dok je bio na svojim nogama Redfield je bio poznat samo na američkom tržištu, a Leupold ga sada distribuira širom sveta. I ako Leupold i jeste mlađi od Redfilda ipak je postigao mnogo više i kvalitetom i kvantitetom. A kao izbor između serija Revolution i Revenge, za malu razliku u ceni ja bi svakome preporučio seriju Revolution.
Tri prsta 2Kolce
 
davidovic6
 

Podunavac kaže:
Zašto kolega Davidoviću na žalost? Leupold sigurno neće upropastiti ime Redfield, nego će nastaviti proizvodnju i poboljšavati kvalitet. Da nije bilo Leupolda Redfield bi bio ugašen zauvek i svremenom otišao u zaborav. I dok je bio na svojim nogama Redfield je bio poznat samo na američkom tržištu, a Leupold ga sada distribuira širom sveta. I ako Leupold i jeste mlađi od Redfilda ipak je postigao mnogo više i kvalitetom i kvantitetom. A kao izbor između serija Revolution i Revenge, za malu razliku u ceni ja bi svakome preporučio seriju Revolution.

Slazem se kolega da ga Leupold nije unazadio vec da mu je obezbedio bolji plasman nego mi je nekako "protiv prirode zakona" da starija renomirana firma dospe u ruke mladjih. Indenticna je situacija sa Swarom i Kahlesom. Eto zbog toga sam rekao na zalost al ne do te mere da mi je krivo zbog njih neznam koliko... Najvise mi je krivo zbog "nas" entuzijasta i ljubitelja lova & naoruzanja sto nismo u prilici da dodjemo do dobre opreme po Americkim cenama, sto imamo glup zakon (60 kom/god bez reloadinga....) itd. A sve sto kupimo ovde salju 2-u klasu po duplim cenama (mozda ne bas sve).
n.p.r. Neznam ko je sad kupio Leupold VX-1 3-9x40 na sajmu i platio 32000 a u Americi je isti 200$....
 
Podunavac
 E to je kolega već druga stvar. Veće tržište manja cena. Manje tržište veća cena + dadžbine na uvoz, porez, poštarina i trgovačka marža. Tu možemo samo da se ljutimo i ništa više. Mnogi američki proizvodi za lovce dok stignu do nas budu po evropskim cenama i više, a u stvari koštaju mnogo manje. Možemo da budemo srećni što imamo domaću proizvodnju oružja, municije i ostale opreme pa bar nešta dobijemo po povoljnoj ceni. Inače da sve uvozimo mnogi bi se u Srbiji morali odreći lova.
Tri prsta 2Kolce
 
Kile_
 Da malo obnovim temu jer sam je ja i zapoceo Smile
Neki su mozda i videli oglas za moju optiku pa eto da kazem juce sam je prodao.
Ode nikko i svenk za 150e
optiku sam kupio pre 6 god montirao na moj 300 win mag i do juce je koristio i lovio sa njom.pa nek sam ispalio samo dve kutije godisnje da ne kazem vise (a gde su hajke) .pa vi vidite sta je i koliko izdrzala.
Samo reci hvale.svakakvih je komentara ali mene je sluzila svaka cast.
da naglasim da sam uglavnom koristio nocu na d.svinje i far.
a na mesecini ko po danu....

u bliskoj buducnosti uzimam 223 i nikko 3-12x56 koji se moze naci za 300e preko
Sveri svaku paru
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,286,150 posete www.srbijalov.com