Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Oficijelne novine LSS


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Oficijelne novine LSS
boro
 Bilo bi lepo da lovci mogu da kazu nesto o zvanicnom glasilu LSS. O onim novinama u kojim se slika predsednika LSS pojavi dvanaest puta a slika predsednika LSV osam puta u jednom broju. O onim novinama koje smo mi svi placali a ciji je glavni i odgovorni urednik vodeci skupstinu u Kragujevcu bezobrazno pokusao da nas pokrade. Ne kritikujem lovne eksperte koji su o strucnim temama vredno posali vec pisanje o lovnoj politici, desavanjima u savezima i sl. Sada vidimo gde smo. Valjda.
 
nedzad
 e to je svuda ista prica mi trebamo lovci sami da sazovemo skupstinu bez njih, pa da mi saglasimo neke promene, pa ce da vide kako ce posle ali mi kako izgleda nismo uopste organizovani, i to je problem.
Dobar Pogled
 
slavaplana
 Steta hto je Nikola Hanter iz BG-a prestao da objavljuje list UPOZNAJMO LOV zbog nerentabilnosti i velikih troskova a malog trzista!!! Lovacke novine ne citam!!!!!!!!
 
dragangolubovic
 "LOVACKE NOVINE" "Glasilo lovaca Srbije", veoma dobar uvod. Samo jos da je tako. Zato su lovci u ovakvoj situaciji, informisani, uvedeni u materiju novih zakona i pravilnika i svega sto nas ocekuje 2011 godine.
 
Jank
 Uključim tv...predsednik....promenim kanal....predsednik...uzmem novine opet ON.....otvorim žutu štampu....ON....itd....itd...
Isto je i sa našim Lovačkim novinama....ali ja ne čitam Lovačke novine zbog njih....ima tu mnogo drugih stvari koje su zanimljive.....zanimljivih priloga o lovu, prirodi, o divljači ....o oružju....
Mogle bi da budu mnogo, mnogo bolje ali ....

Kakva nam je država dobro je da uopšte nešto funkcioniše.. pa kako tako.....Frown
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
boro
 Vidim da je tema zamrla odnosno da nije zaživela, a poslednji lovac je baš bio interesantan za raznorazne kritike. Čak je i članak o lovačkim receptima interesantan.
Kad neko ko nije iz priče pročita novine od korice do korice, mislio bi da u lovstvu u Srbiji teku med i mleko, bože kako uredjena zemlja i kako je sve bajno.
 
boro
 Boze i ja svasta pisem, kakav savez takve i novine, sve bolesno i zrelo za remont ili staro gvozdje.
 
Limun
 Veoma loše uradjen, s'obzirom da ga plaća 80000 lovaca puta puta DESU PARE! KoTuKoga
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Lala
 Pa evo, ja sam na nekoliko mesta na forumu, pominjao onaj jad od novina, što mi stiže u sanduče povremeno.
Razmišljam i ja, da otvorim ovde na portalu temu 'Lala i njegovi uspesi' i da sam sebe hvalim i tapšem po ramenu, kako sam lep i pametan. I da se slažem sam sa sobom, kako negde duhovito napisa Zoranp?
Ili je meni samo ogledalo musavo, pa se ne vidim najbolje?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mirko knezevic
 Mene bi bilo sramota da uopste stavljam sebe na naslovnu stranu od dva lista....Sad
 
walther
 ocajan...lite verzija...
 
gavra bakos
 

dragangolubovic kaže:
"LOVACKE NOVINE" "Glasilo lovaca Srbije", veoma dobar uvod. Samo jos da je tako. Zato su lovci u ovakvoj situaciji, informisani, uvedeni u materiju novih zakona i pravilnika i svega sto nas ocekuje 2011 godine.


Da nebi bilo zabune, list Lovačkog saveza Srbije (kao glasilo LSS) je "LOVAC" koga izdaje LSS. štampa ga "Dnevnik Vojvodina pres" d.o.o. Novi Sad. Glavni i odgovorni urednik Dušan Knežić."LOVAČKE NOVINE" , su nekadašnje zvanično glasilo LSS, sada su samo list za svakogh lovca Srbije, sa tradicijom od 48 godina.Priprema ga "Dnevnik -Holding " d.o.o. "Dnevnik -novine i časopisi" Novi Sad. Glavni i odgovorni urednik je DRAGAN MAKSIMOVIĆ.Godišnja pretplata je za deset brojeva 600,00dinara. novine izlaze deset puta godišnje na 36 sztrana.
Po meni, "Lovačke novine " su bolje od "Lovca" i nisu pod uticajem Lovačkih saveza . Uređivačku politiku "Lovačkih novina" mogu da vrše sami lovci dok u "Lovcu" uređivačku politiku vrši LSS. Sadržaj "Lovca" ni malo ne liči na zvanično glasilo LSS i ne odgovara zahtevima lovaca.Pun je reklama , a o informacijama o lovu i lovstvu - gotovo NIŠTA.Mislim da mesta za reklame nema obzirom da se list finansira iz lovačkog džepa!
 
Lala
 Moje mišljenje o 'Lovačkim novinama' jeste da je to brat od tetke od 'Lovca', i da je pod debelim uticajem LSV. Samim tim, uticaj običnih lovaca na uredjivačku politiku 'Lovačkih novina' je samo deklarativan.
Zašto te novine nisu napisale ni slovo o dogadjajima u LD Jelen B.Palanka, npr.? A znaju za ceo slučaj. Zašto ne pišu o škakljivim temama, nego se drže logike 'kako vetar duva'?
Čisto za informaciju: onaj nesuvisli intervju pun neistina, sa Zeremskim, sekretarom LSV, koji smo oštro napali ovde, je vodio i objavio u Dnevniku upravo D.Knežić!
Hajde da se ne igramo žmurke, Gavro. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Da na ovoj temi ukažem na još jednu petljavinu vezanu za informisanje lovaca:
U 'Lovcu' br 7, je bio objavljen izveštaj sa sednice UO LSS, gde su donete veoma važne odluke, oko izbora 'delegata' za onu nesretnu Komoru, kao i o donošenju novog cenovnika LSS za divljač. Ništa loše, i ništa čudno.
Medjutim, čudno je da se taj broj, sa tako važnim informacijama, pojavljuje na sajtu LSS tek polovinom januara, a da mi se dosta članova žalilo da taj broj nisu dobili na adresu!!! Insistirao sam za vikend, u Vel.Plani, da mi g.Ćeranić da objašnjenje za ovakav postupak, nisam ga dobio, nego sam dobio 'vickast' odgovor, uz smeh, da su u pitanju godišnji odmori. U ponedeljak, sam ponovo imao tel. poziv od g.sekretara, i ponovo sam tražio objašnjenje, dobio sam obećanje da će odmah izvršiti proveru i da će me obavestiti gde je bio problem. Nije me obavestio.
Meni ostaje da sumnjam da se ponovo radi o proturanju važnih informacija sa što manje talasanja, i da lovcima ne zapadne za oko da će divljač u 2011. godini plaćati najmanje duplo više, nego 2010. Otvoriću novu temu o cenovniku za 2011. pa da nastavimo tamo.
Ovo sam naveo samo kao jedan od primera kako se radi.
Ja više polako ostajem bez volje da nadležnima ukazujem na propuste, i da im ostavljamo prostor za dalje vrdanje. Efikasnije je ono što smo i radili: da 'opletemo' po svemu što smatramo da nije dobro, a prozvani neka se vade kako god znaju i umeju. Direktni kontakti sa nadležnima me zamaraju, i razvodnjavaju suštinu problema.
Dakle, Lalo, tastaturu u šake, i cepaj.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
gavra bakos
 

Lala kaže:
Moje mišljenje o 'Lovačkim novinama' jeste da je to brat od tetke od 'Lovca', i da je pod debelim uticajem LSV. Samim tim, uticaj običnih lovaca na uredjivačku politiku 'Lovačkih novina' je samo deklarativan.
Zašto te novine nisu napisale ni slovo o dogadjajima u LD Jelen B.Palanka, npr.? A znaju za ceo slučaj. Zašto ne pišu o škakljivim temama, nego se drže logike 'kako vetar duva'?
Čisto za informaciju: onaj nesuvisli intervju pun neistina, sa Zeremskim, sekretarom LSV, koji smo oštro napali ovde, je vodio i objavio u Dnevniku upravo D.Knežić!
Hajde da se ne igramo žmurke, Gavro.

U pravu si druže .Kada sam napisao da su LN bolje od Lovca mislio sa "malčice". MOJ KONAČAN STAV JE DA NI JEDNE NOVINE NISU PO MERI LOVACA!!!
 
temudjin
 Pitanje zvanicnog glasila saveza je pitanje svih pitanja jer upravo zbog (dez)informisanja savez je izgubio kontakt sa lovcima - sto bi rekli sa bazom.
Lovacke novine odnosno Lovac na kiosk, neka ih prodaje kvalitet.
Svaki lovac koji ih eventualno zeli, moze da se opredeli za pretplatu i to direktnu bez posrednika saveza.
Svakom dobronamernom lovcu je vec odavno muka od ovakvih novina.
Novine prodaju dobri tekstovi a ne hvalospevi o epskim dogodovstinama raznih lovackih rukovodstava.
Aha
 
slavaplana
 Novine cu kupovati na trafici ako u njima mogu da dobijen neku korisnu informaciju a ne da citam hvalospeve o LSS koji sebe dize u nebesa i salje porukulovcima da ako njih nebude bilo u Srbiji se vise nikada nece loviti!!!!
Ta prica je ispricana!!!!!
 
boro
 Tako je momci , slazem se sa objicom.
 
charuga
 ja te novine i ne dobijam..a i sta ce mi?da se nerviram..
ovako se bar zavaravam da nije toliko crno..hehe
..............
 
Lala
 Ja mislim da je logika uredništva 'Lovca' jednostavna i jasna, a to je 'veži konja gde ti gazda kaže'. Ako LSS finansira štampanje Lovca, onda nema smisla očekivati od tekstova u tom časopisu, da idu mimo razmišljanja i stava rukovodstva, koje im odobrava novac za izdavanje.
Čik da vidim bilo kog čoveka da je na mestu urednika Lovca, a da objavi neki članak, koji neće biti hvalospev, nego oštra kritika! Pa ja mislim da bi taj urednik već na jutarnjoj kafi bio 'nariban' samo onako! A i taj časopis mi lovci plaćamo...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačka Literatura (novine,magazini i knjige) ! LOVAČKE NOVINE 78 17.03.2021. 21:55
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,768 posete www.srbijalov.com