Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Tasco


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Tasco
INTERMAKER
 Tasco
 
aca81
 Koristim optiku TASKO 3-9x40E sa crvenom koncanicom i prezadovoljan samB)
DOBAR POGLED
 
aca81
 Zadovoljan sam jer je ispaljeno priblizno 100 metaka a nije bilo nikakvog razilazenja ili pomeranja koncanice,crvenu koncanici nikada nisam koristio jer nemam potrebe
DOBAR POGLED
 
aca81
 Zaboravio sam da kazem da sam samo ja ispalio 100 metaka a ko zna koliko je ispalio prethodnik jer sam je kupio od poznanika a sto se tice vidljivosti i jasnoce dovoljno je da kazem kako ne pamtim kad sam koristio tunele bez obzira na daljinu i dal je divljac u mirovanju ili trku...POZ.
DOBAR POGLED
 
aca81
 Eto posle sest meseci od pisanja posta totalno razocarenje,mozda nije kriva optika nego moja nemarljivost i nepaznja ali TASKO nije ispunio moja ocekivanja i previse sam verovao u njegovu izdrzljivost pa i aluminijumska montaza mi je pravila probleme u pocetku dok je nisam bolje osigurao a evo i zasto
DOBAR POGLED
 
nenadx
 Moze da bude,al nemora da znaci.Aco,naravno da je ovo katastrofa na 40m,ali proveri prvo sve.Vidim bio si prezadovoljan,pa sada razocarenje.Proveri prvo da li je sve dobro utegnuto i na mestu.Losa montaza...,mozda zbog materijala..vremenom se deformise,ako je u startu bilo prenaprezanja...a i nacrtaj crnu tacku u koju nisanis,ipak olaksava...a ponekad i u seriji municije bude skarta.
Dobar pogodak
 
DakiNS
 

nenadx kaže:
Moze da bude,al nemora da znaci.Aco,naravno da je ovo katastrofa na 40m,ali proveri prvo sve.Vidim bio si prezadovoljan,pa sada razocarenje.Proveri prvo da li je sve dobro utegnuto i na mestu.Losa montaza...,mozda zbog materijala..vremenom se deformise,ako je u startu bilo prenaprezanja...a i nacrtaj crnu tacku u koju nisanis,ipak olaksava...a ponekad i u seriji municije bude skarta.
Ukoliko je optika polovna dešava se da se unutar optike sve razdrma a na prvi pogled sve ok. svaki naredni hitac može biti na sasvim drugom mestu jer 40 m malte ne možeš praćkom biti precizniji
 
nenadx
 Svakako Daki, to je zadnja opcija,pa se zato prvo sve ostalo iskontrolise.Pozdrav
Dobar pogodak
 
aca81
 Nenadx pre svakog pucnja sam stavljao na istom mestu grudvicu od otprilike 5cm tako da sam imao ciljnu tacku,prvi metak je priblizno precizan posle upucavanja na hladno i zanemarimo prvi metak bitna su naredna dva koja sam pucao u prvi i imaju pravac ali ne i istu visinu ali to nije pravilo jer se svaki put drugacije ponasa,potrosio sam oko 50 metaka SP 12,7gr a za te pare sam mogao da kupim montazu ali to nije bitno jer svakom slucaju uzimam drugu optiku i montazu ali me kopka sta je u pitanju i gde sam pogresio posto sam sve sam radio od busenje rupa do upucavanja pa i odrzavanja karabina i optikeConfused
DOBAR POGLED
 
aca81
 DakiNS voljan sam kad skinem optiku ako ne nadjem odgovor posaljem nju i montazu nekome ko je expert po tom pitanju i resi misteriju radi mene i ostalih koji se mogu susresti sa ovakvim ili slicnim problemimaIznenadjen
DOBAR POGLED
 
aca81
 Slika pogodaka sa proslogodisnjeg upucavanja na 130 m
DOBAR POGLED
 
aca81
 Sa naslonom poslednja tri metka
DOBAR POGLED
 
DakiNS
 

aca81 kaže:
DakiNS voljan sam kad skinem optiku ako ne nadjem odgovor posaljem nju i montazu nekome ko je expert po tom pitanju i resi misteriju radi mene i ostalih koji se mogu susresti sa ovakvim ili slicnim problemimaIznenadjen
Ne znam na koji način si pucao da li sa posebnog stalka za upucavanje ili iz ruke ali pre nego što odustaneš da ti dam jedan savet uzmi džak recimo kukuruza ili ga napuni još bolje peskom postavi ga na grudobran, po sredini gde treba da legne puška rukom utabaj pesak u džaku kao kanal postavi pušku onako kako ćeš da pucaš ali obrati pažnju da puška bude što dublje u kanalu .Kada ispališ prvi metak u nacrtanu i obeleženu metu na 100-150 ili 200 m (meri tačnu udaljenost) trudi se da pušku što manje pomeraš repetiraj i ispaljuj drugi ako je neslaganje opet preveliko proveri prvo da li je municija iz iste serije, ukoliko nije preveliko odstupanje ispali i treći metak pa po rezultatu koriguj na optici a ako je preveliko odstupanje nevalja montaža ili optika. Prije svega nabrojanog potraži balističku tablicu proizvođača municije za tvoj kalibar i prouči je .Obrati pažnju na navedenim udaljenostima koliki je pad zrna svaki pogodak koji je na manjoj udaljenosti (od podatka sa tablice ) od proveravanog često je visok jer znaš i sam zrno pravi parabolu. Srećno
 
aca81
 Sve je slikano losijim mob. tel. tek sad sam se setio za te slike
DOBAR POGLED
 
DakiNS
 Sinko moj moraš onda pod hitno naći neku devojčicu nešto ti drhte ruke
 
aca81
 Druze kad idem ozbiljno na upucavanje nosim bravarsku stegu sa nozicma koja je velika i teska pa kad je ukopam onda nema sanse da se pomeri inace nju koristim za tacno podesavanje a inace pucam iz ruke a stega mi je oslonac pa posle samo stegnem pusku i svedem pogodke tako da nema odstupanja niti pomeranja i sva municija tri kutije je SP 12,7 a pre toga sam koristio GROM,mislim da je i ovo iznad pucano GROMOM sa uvecanjem x5 dok je prva slika iz lovista onako usput sa vec pomenutom municijom SP 12,7grSmile
DOBAR POGLED
 
aca81
 

DakiNS kaže:
Sinko moj moraš onda pod hitno naći neku devojčicu nešto ti drhte ruke

Eeeee ako je to resenje onda da se premucimVuk
DOBAR POGLED
 
nenadx
 Aco,mozes recimo(ako imas vremena i zrnevlja)da skines tvoju optiku,postavis drugu i isprobas(ako si u mogucnosti..)Time vidis da li je problem u optici ili montazi...........malo me brine i sto kazes da si sam busio rupe???
Dobar pogodak
 
aca81
 

nenadx kaže:
Aco,mozes recimo(ako imas vremena i zrnevlja)da skines tvoju optiku,postavis drugu i isprobas(ako si u mogucnosti..)Time vidis da li je problem u optici ili montazi...........malo me brine i sto kazes da si sam busio rupe???

Druze od svega toga jedino imam slobodno vreme ali sam cvrsto resio da promenim montazu i optiku pa lepo odnesem kod profesionalca da sve uradi kako valja oko montaze i postavljanja a za upucavanje cu obavezno sam,sad kad si pomenuo rupe secam se da sam odneo kod poznanika strugara i nije mogao da nadje burgije 3.5 mm nego smo cini mi se busili cetvorkom pusku i pazili da ne bude isuvise duboko kako ne bi probusili cev,onda smo prebusili drzace jer su bili konusni a zatim sam kupio imbuse 4mm ali se ne secam da smo uzeli osu cevi prilikom busenja a i ovo ostalo neznam koliko je tacno jer tad nisam pridavao znacaj tome mislio sam da je to nebitno samo da bude sto pre gotovo i spremno za upucavanje pa smo ga obojica zajedno zbudzili na brzaka ali eto bilo je dobro, barem neko vremeudaranje
DOBAR POGLED
 
nenadx
 Najskuplje i najbolnije su cesto licne skole,ali iskustveno,najbolje deluju.Zato verujem da sve ovo sada drugacije sagledavas,pa ce i biti mnogo bolje,Pozdrav
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,400 posete www.srbijalov.com