Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kundak


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kundak
@andjelkovic
 Kolege,

Potrebna mi je informacija, to jest preporuka za dobrog kundačara, pouzdanog i povoljnog, Beograd i okolina ili Kragujevac sve dolazu u obzir.

Hvala unapred!
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
sasaruma
 Kolega ako ti odgovara Ruma javi se na PP
 
@andjelkovic
 

sasaruma kaže:

Kolega ako ti odgovara Ruma javi se na PP


Naravno kolega, odgovora apsolutno Smile

Poslao na PP, hvala ti.
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
veljko__
 Ima li neko na prodaju ili poklon nemacki kundak za zastavinu polozaru m75 kal 16?
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Kile_
 Evo slike kundana
Od pre oi68.tinypic.com/2hyxmvc.jpg
oi67.tinypic.com/103aclw.jpg

I nakon grubog smirglabja sa 120 a gravure sa mazao sa skid farbom i strugao sa plasticnom cetkom grubom da skine aic koji se ljustio.dosta mi je to pomoglo
oi63.tinypic.com/14ac603.jpg
oi66.tinypic.com/r1aknd.jpg

Sledi jos sa 320 pa sa 400 poliranje. I 2 sloja mazem balisto schaftol tamno braon Smile
Samo 300 i 4x4
 
Djurovic Djordje
 Ja sam jos uvek u procesu sredjivanja kundaka, a to traje vec 2 meseca.
Poceo lak da se ljusti i isto tako skinuo sve, pa bajcovao i sad ga mazem Birchwood casey tru-oil uljem. Citao sam po forumima pa sam nasao da je neko englesko najbolje, pa onda ovo birhwoodovo ulje i onda 20 mesta prazno.
Do sad sam premazao nekih 15 ak puta kundak i ima jos na pojedinim mestima gde upija ulje skroz, sve dok se ne zasiti drvo necu da prekinem mazanje. Kad zavrsim postavicu sliku, s tim sto cu ga na kraju preci celicnom vunom jer mi se ne svidja lakirano sjajan izgled pa cu ga malo matirati.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Petar1990
 Здраво људи, потребна ми је једна информација. Хтео бих да сазнам ко може да направи кундак за ИЖ27 кал.16, значи само задњи део без облоге, односно подкундака. Да није нешзо прескупо и тако то...😀
Имам један на пушци, али је за мене превише кратак. Значи потребно је да буде дужи за једно 4-5цм. Х
 
sasaruma
 Kolega,produzi kundak
 
Petar1990
 

sasaruma kaže:

Kolega,produzi kundak


А како да га продужим?
 
krilas
 https://www.faceb...brW.196544 Trebalo bi da dobijes tih 4-5 cm.
Siroma
 
krilas
 Vidim da ne moze da se otvori ova stranica na FB radi se o gumenom distanceru koji je oko 23 mm plus gumeni amortizer koji je negde oko 2-3 cm i eto ti najprostije i najjeftinije produzenje kundaka.
Siroma
 
andrijaijelena
 Ima li ko da preporuci majstora za kundak u blizini Cacka? Toz 34 er je u pitanju.
EYE OF THE TIGER
 
velja
 

andrijaijelena kaže:

Ima li ko da preporuci majstora za kundak u blizini Cacka? Toz 34 er je u pitanju.
druze imas u Uzicu majstora za kundak ime mu je Ljubo evo br 0641845234,u Cacku je bio Pele ne znam jel radi jos uvek,imas u cacku Petra Zunica 0658100300
8x57jsStari
 
petarp016
 Kolege,moram da posecem jednu tresnju u dvoristu, pa rekoh da pitam koji deo, kako i na koji nacin da ostavim gradju za kundak?
Ruski top - IZ 27
 
kolega_LOVEc
 Kod oraha je to deo što bliži korenu, dakle moralo bi se raskopati dok za trešnju nisam siguran.
Medjutim uzevši u obzir masovno pravljene kundake od bukve verujem da fizička svojstva drveta za kundak ne moraju biti na najvišem nivou.
Estetika je već pitanje ličnih preferiranja.
Vim vi repellere licet
 
petarp016
 Sto se tice estetike,drvo crvene boje je za mene izuzetno za oko,imam jedno montazno stepeniste koje je izradjeno od divlje tresnje,fenomenalno drvo izgleda,a znam kolege koji imaju karabinske kundake od tresnje pravljene,pa rekoh da ostavim nekoliko godina da se susi,pa kad radim restauraciju dedine belgijanke da je uradim sa ovim kundakom Smile
A takodje dosta je tvrdo drvo a teskstura bi trebalo da je laka za obradu,ako smo mogli otac i ja istrugati ukrasne ploce za stepeniste...
Ruski top - IZ 27
 
arli
 Neznam samo da li i trešnja treba da se pari kao i orah?!
Inače video sam par kundaka od trešnje(jedan na m24) na karabinima,prelepi su👍
 
petarp016
 Kolege,zna neko nekog kundacara Leskovac ili bliza okolina? Moze i nis
Ruski top - IZ 27
 
arnotije
 .
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
arnotije
 Pozdrav, ako neko ima kontakt od majstora, sa kojim imate pozitivna iskustva potrebno je da uradi kundak i podkundak za Iz 58, nije bitno koje je mesto, jer bih morao stari kundak i podkundak da posaljem brzom poštom, nisam u mogućnosti da lično odnesem. Unapred hvala svima.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Plastični kundak PUŠKARSKA RADIONICA 9 12.03.2011. 01:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,771 posete www.srbijalov.com