Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Hawke


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Hawke
Igor
 10 godina fabrička garancija, izdržava trzaj jakih kalibra veliki izbor i naravno povoljna cena 200-400 eura zavisno od modela.
 
Zarko
 Gde moze da se nabavi ova optika i po kojoj ceni
 
Igor
 Hawke optiku mozes najbrze i najlakse da narucis preko interneta, ima dosta online sopova koji nude ne samo hawke nego i drugu optiku. Cena optike dosta varira na primer u Engleskoj na sjtu http://www.opticswarehouse.com/acatal...0_IR_.html je cena od 100-170 Funti to ti je otprilike 115-195 eura. Nemci istu optiku prodaju po nesto visoj ceni 250-400 eura. Ovde mozes o svemu da se informises http://www.steinadleroptik.de/shop/in...g=gruppe07.

Dobar pogled.
 
Igor
 Prosle nedelje sam narucio Hawke optiku iz Engleske, cim bude stigla prenecu svoja misljenja.

Dobar pogled.
Igor priložio:
1_5-6x44ir_eclipse.jpg
 
Igor
 Kao što sam i obećao, tačno deset dana po naručivanju optike iz Engleske danas sam je dobio kući. U svakom pogledu sam iznenađen, veoma lepo zapakovan paket sama kutija optike je prilagođena lovačkom ukusu ali to nije toliko ni vazno koliko je bitna sama optika. Na prvi pogled mi se činilo da je optika malo robusna ali nije tako. Robusnom je čini točkić za uključivanje svetlece končanice( kod ovog modela samo tačka), i ne zaboravimo da ova optika ima tubus 30mm. Još jedna moja zamerka proizvođačima ove optike je gumica koja zaptiva točkić za podešavanjenije od propustanja vode nije u čepu nego je vidna. Sve ostale karakteristike ove optike mogu da ocenim pozitivno. Da krenem prvo od cene Eclipse 30 1.25-4x24 sa dostavom na kućnu adresu košta samo 145 Eura naravno tu je uračunat i porez , Eclipse 30 1.5-6x44 165 Eura. Bitno je još reći za ovu optiku da prilikom uvećanja neuveličava se končanica a samim tim se neuveličava se ni svetleća tačkica. Svetleću tačku možemo da podešavamo ne samo po veličini od 1-5 nego postoji i mogućnost menjanja boje, u ovom slučaju je crvena i zelena. Svakako ovu optiku ne možemo uprediti sa vodećim optikama u svetu ali sigurno možemo reći da je da je u klasi srednjih optika. Težina optike je 454 grama i udrugom slučaju 585 grama. Ostale bitne karakteristike i pohvale mozete naci na njihovom sajtu www.hawkeoptics.com. Naravno, ostaje nam samo još da probamo optiku u lovu ili na strelištu.

Dobar pogled.
 
Igor
 Eclipse 30 1.25-4x24
 
Igor
 Eclipse 30 1.5-6x44
 
Darko
 Cinimise da je malo glomazanSmile
 
Igor
 Ne bezim od toga da izgleda glomazno, ali sama cinjenica je koliko para toliko i muzike.
 
Darko
 Jeste to tacno kolko para tolko i muzike,ali nekad je pametnije sacekati i kupiti kvalitetniju stvarYes
 
nikola tisma
 Poz drav za kolege ja imam nikon master 4,5 14 x40 ma dobra optika ovde samje platijo 350 dolara .Koliko para toliko i muzike .
 
Cvele
 Ko proizvodi ovu optiku ?! Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Zex
 Admine reci mi jesi li probao taj 1,5-6x44 sta kaze,i zanima me jos jel su ti porez naplatili ovi sto su ti poslali ili ovi nasi naknadno?
 
Cvele
 

Admin kaže:
Kao što sam i obećao, tačno deset dana po naručivanju optike iz Engleske danas sam je dobio kući. U svakom pogledu sam iznenađen, veoma lepo zapakovan paket sama kutija optike je prilagođena lovačkom ukusu ali to nije toliko ni vazno koliko je bitna sama optika. Na prvi pogled mi se činilo da je optika malo robusna ali nije tako. Robusnom je čini točkić za uključivanje svetlece končanice( kod ovog modela samo tačka), i ne zaboravimo da ova optika ima tubus 30mm. Još jedna moja zamerka proizvođačima ove optike je gumica koja zaptiva točkić za podešavanjenije od propustanja vode nije u čepu nego je vidna. Sve ostale karakteristike ove optike mogu da ocenim pozitivno. Da krenem prvo od cene Eclipse 30 1.25-4x24 sa dostavom na kućnu adresu košta samo 145 Eura naravno tu je uračunat i porez , Eclipse 30 1.5-6x44 165 Eura. Bitno je još reći za ovu optiku da prilikom uvećanja neuveličava se končanica a samim tim se neuveličava se ni svetleća tačkica. Svetleću tačku možemo da podešavamo ne samo po veličini od 1-5 nego postoji i mogućnost menjanja boje, u ovom slučaju je crvena i zelena. Svakako ovu optiku ne možemo uprediti sa vodećim optikama u svetu ali sigurno možemo reći da je da je u klasi srednjih optika. Težina optike je 454 grama i udrugom slučaju 585 grama. Ostale bitne karakteristike i pohvale mozete naci na njihovom sajtu www.hawkeoptics.com. Naravno, ostaje nam samo još da probamo optiku u lovu ili na strelištu.

Dobar pogled.

Pa zar se kod nekih optika zumiranjem povecava koncanica ? Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
gardista
 aj sad detalje, cena + putarina + carina +xxx =?

manje vishe zbog cene mene interesuju dazbine i nameti...
 
vlada lovac
 

Cvele kaže:


Pa zar se kod nekih optika zumiranjem povecava koncanica ? Confused[/quote]
Da, uvek kada je končanica u prvom fokalnom planu
 
Nenad000
 nebih ja da pametujem ali mislim daoni daju garanciju od 3 godine samo na elektroniku a ne na mehaniku !!!!Besan

Pravilo foruma je da se predstavite u temi predvidjenoj za to "Predstavite se"
Srbijalov Admin Tim!
 
Cvele
 Nenade, nisam te bas najbolje razumeo, na koju to elektroniku mislis ? Sistem za paljenje crvene tacke-krstica ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Zapustena tema... sta mislite o ovoj optici ?
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
arli
 Da se Admin nije razočarao pa ne piše više o opticiChut
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,663 posete www.srbijalov.com