Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Hawke


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Hawke
astral hunter
 Video sam Dreger tvoj oglas za golden eagle na kupujem prodajem, napisao si ono sto ti rekoh za JOL .... ta ti je ok optika
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
dreger
 Shejtan to 6x uvecanje i nije da ne odgovara i ja sam najvise odstreljivao upravo na tom uvecanju vrlo retko na 8,9x.zato sam i definitivno odustao od optike od 12x i vise.al mi ovo 1,5 nikako netreba,za lov cekanjem.znaci 3-9x ili 2,5-10x to je opcija objektiv u rasponu 40-50mm,nebi bilo lose sa osvetljenom koncanicom al nije primarno.pa sta se nadje ili naidje po oglasima.
Da astralhunter ubacio sam i te podatke za koje nisam znao,hvala kolega.
 
sheytan
 A ne znam el smo komentarisali FIXNU, 6x42? Ona je za nijansicu svetlija od varijabla istog proizvođača sa istim prečnikom obdžektiva, jer ima jedno staklo manje... Smile I veruem da su SIGURNIJA qpovina kao polovne, u odnosu na varijabilne, tj. manje šta ima, ne daj Bože, da se pokvari... Smile

Do 300e bi se mogla naći jaaaaaaaaako lepa starija optika 6x42 iz veliq četvorq... Mmmm... Dim
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
MMilos
 Poput ove:

https://www.kupujemprodajem.com/Zeiss...d=20510753

Mada je jedina mana tih optika što su uglavnom končanica 1...
 
sheytan
 Može se naći i 4, al, što kažeš, izgleda da su češće 1... Ili su jeftinije, pa ih Srbistanci rađe qpuju...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
vlada lovac
 Ako je cekanje u pitanju nista ne fali fixnoj optici, 6x42 iz velike cetvorke moze se naci za planiranu sumu novca, nocu se tanka koncanica ne vidi ni kod jednog nisana, tako da ako je samo nocni lov u pitanju ne treba bezati od koncanice 1, mada ako je lov kombinacija dan-noc mnogo je bolja 4, 4a.
 
dreger
 Danas u prodavnici "Lovac"u Zr.slucajno videh optiku Hawke 3-12x56 i na prvi pogled izgleda doosta dobro,onako sto sam tu u radnji mogao da vidim odaje utisak da je dobro odradjena,ima crvenu tacku koja se lepo pali i pojacava,lepu .cistu sliku ,a i cena je lepa oko 58000din.kaze prodavac rezervisana,pitam ga i za hawke panoramu 3-9x40 isto sa osvetljujucom tackom kaze imao je i prodao .kupio covek 22-250 karabin i uzeo i nju da je namontira na njega ,cena ove je oko 28ooodin.samo nije znao da mi kaze nista sto se tice garancije,mada sam mu spomenuo da na netu pise da daju neku ogranicenu dozivotnu.
 
milenko0609
 Juče odem do prodavnice gde kupujem sve stvari za lov, u potrazi za jednom kvalitetnom optikom, kako sam svoj swar sa 30-06 prodao letos, i ostao bez optike sad gledam da kupim neku koja bi zadovoljila moj broj pucanja i potrebe, trazim nešto sa crvenom tačkom, prodavac mi ponudi HAWKE ENDURANCE 2.5-10×50 LR DOT?
Evo i linka

http://www.hawkeo...r-dot.html

interesujem da li neko ima iskustva sa njom u praksi?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
krilas
 Kolega Milenko, koja je cena za ovu optiku?
Siroma
 
milenko0609
 56 crvenih?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
kempi
 MIslim da je pametnije uzeti za desetak crvenih vise Deltu titan(Japan) nego PRC Hawke
 
stefan092
 Ja sam tu opriku drzao u rukama sad na sajmu u NS, tog dana sam i ja kupovao i gledao optike, u tom i malo vecem cenovnom razredu. Koncanica je prilicno deblja od recimo meopte, nikona ili zeisa tera... Imala je i iluminaciju, kad se ukljuci kao da iza te tacke ima jos jedna, malo kao da baca senku. Za te pare definitivno nije dobar izbor(moje skromno misljenje) jer sam ja godinu dana trazio optiku i nacitao se dosta po nasim i stranim forumima.
 
milenko0609
 Mislim da cu je uzeti i kad je isprobam napisacu jedan post.
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
milenko0609
 

stefan092 kaže:
Ja sam tu opriku drzao u rukama sad na sajmu u NS, tog dana sam i ja kupovao i gledao optike, u tom i malo vecem cenovnom razredu. Koncanica je prilicno deblja od recimo meopte, nikona ili zeisa tera... Imala je i iluminaciju, kad se ukljuci kao da iza te tacke ima jos jedna, malo kao da baca senku. Za te pare definitivno nije dobar izbor(moje skromno misljenje) jer sam ja godinu dana trazio optiku i nacitao se dosta po nasim i stranim forumima.

I sta si na kraju kupio od optike?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
stefan092
 Meoptu MeoPro 3-9x42 a ozbiljno sam se dvoumio izmedju nje i artemisa 2000 3-12x50. Po meni za cenu od 69000 din kolko je kostala na sajmu na svetu ne postoji bolja optika. Jedino sto nema iluminaciju. Moj karbin je u kal 6.5x57 tako da ce MeoPro u potpunosti da zadovolji moje potrebe.
 
milenko0609
 Ja isključivo trazim sa iluminacijom, pa je ova jedino što sam našao, cena ostalih proizvodjača su za moj đep preskupa jako, bar za sada?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
AcaNik
 Узми Сутер Smile
 
dreger
 Milenko kako si samo to nasao a npr.Vortex 3-9x50 sa iluminacijom ti je duplo jeftiniji a ja cuh da je mnoogo dobra optika,em daju dozivotnu garanciju.
Imas je u "peloponezu"u Novom Sadu a za 15-20 dana im stize nova narudzbina Vortex optike raznih serija i cena.ja pricao sa prodavcem pre neki dan.
 
milenko0609
 Ok dreger, videcu i tu felu optika
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
dreger
 Milenko,ne javljas se,sta si odlucio i na kraju koju si optiku kupio?ako je Hawke daj neke utiske.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,002 posete www.srbijalov.com