Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Odgoj štenadi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Odgoj štenadi
Igor
 Prve vakcinacije,dexelmintizacije,ciscenje od parazita na koje vreme u kom vremensnkom periodu davanje vitamina.

Temu predlozio Asivica
Budi svoj, samo svoj........
 
Gandalf the gray
 Kardinalna greska je sto su Asivica tvom stenetu od 4 meseca dali vakcinu protiv besnila ali pravilo je da se pas cipuje na prvoj vakcinaciji protiv besnila,ipak su ti to vetrinali trebali reci!!!
Ne pada sneg da pokrije breg,vec da zverka pokaze svoj trag!!!
 
huntinggirl1
 zašto mislite, pa sada postoje vakcine koje ne utiču na razvoj kučeta, ja sam vakcinisala vižle od 3 meseca,
 
asivica
 Huntinggirl1 malo si me opustila,pa tako su i meni rekli da je proizvodjac propisao da slobodno moze posle treceg meseca,e kad sam pre godinu ipo dana hteo da vakcinisem svoju NKD zenku oni tada nisu hteli kazu sacekaj da napuni godinu pa posle,a sada su mi rekli da su dobili ove vakcine na kojima je proizvodjac propisao da slobodno moze posla treceg meseca.Ali znate kako jedan ti kaze ovako jedan onako a je bas i nemam nekog iskustva pa me stvarno sto se kaze i malo uhatila panika jer nije mi sve jedno da zeznem stene od odlicnog porekla.Svratio sam u jednu priv.vet.apoteku i kupio sam granule i jedne tabletice vitaminske strane neke neznam tacan naziv ali mi je ta doktorka rekla da jedna tabletica ide na 10kg tezine i mnogo su bolje od Cafortana i jedna kosta 10din i daje se jedna dnevno,saznacu naziv pa cu napisati.Da ne zaboravim jos nesto juce sam ga merio u visini znaci do grebena iznad prvih nogu je sada 42-43cm inace nisam rekao ovo je stene NOD-a i vakcinu je primio NOBIVAC RABIES A035A01 a INTERVET je sigurno proizvodjac. HmmmPas
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Gandalf the gray
 Pitanje za odgajivace sa iskustvom!
Sta se moze davati u zamenu za Kafortan,kao sto kolega rece u prethodnom postu cuo sam za taj neki novi preparat,ide jedna tableta na 10kg telesne mase.
Kafortan placam 7 din komad i dajem 6 komada na 10kg tezine,dnevno me to izadje oko 6o dinara a taj novi preparat bi me kostao15-20 dinara!
Nista mi tu nije jasno a ni lgicno!
Ko ima bilo kakvo iskustvo neka me posavetuje!
Unapred zahvalan!
Ne pada sneg da pokrije breg,vec da zverka pokaze svoj trag!!!
 
asivica
 Gandalf the gray ja sam rekao pitacu kako se zovu tablete i cije su proizvodnje cim budem isao do Nisa,ali svi znamo da je zapad daleko ispred nas pa se nadam da su i u kinologiji i veterinarstvu otisli ispred.Bye
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Gandalf the gray
 

asivica kaže:
Gandalf the gray ja sam rekao pitacu kako se zovu tablete i cije su proizvodnje cim budem isao do Nisa,ali svi znamo da je zapad daleko ispred nas pa se nadam da su i u kinologiji i veterinarstvu otisli ispred.Bye
Ok kolega! I ja cu se raspitati pa ko prvi sazna neku informaciju neka je turi ovde na temu!
Ne pada sneg da pokrije breg,vec da zverka pokaze svoj trag!!!
 
asivica
 Gandalf the gray evo bio sam u apoteci i doktorka mi je napisala naziv PET-PHOS CANIN proizvodjac SOGEVAL Made in France,stvarno je jeftinija od cafortana kod nas je cafortan 4din na 2.5kg tezine znaci trebe mi 4 kom to su 20 din. dnevno a ovo je 1 na 10kg tezine dnevno i jedna kosta 10din.B)
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Gandalf the gray
 

asivica kaže:
Gandalf the gray evo bio sam u apoteci i doktorka mi je napisala naziv PET-PHOS CANIN proizvodjac SOGEVAL Made in France,stvarno je jeftinija od cafortana kod nas je cafortan 4din na 2.5kg tezine znaci trebe mi 4 kom to su 20 din. dnevno a ovo je 1 na 10kg tezine dnevno i jedna kosta 10din.B)
Ok! Potrazicu ovde kod nas.
Ne pada sneg da pokrije breg,vec da zverka pokaze svoj trag!!!
 
asrobi
 Ja kupujem Cafortan od nekog lika iz Subotice inace salje postom .Danas sam upravo narucio kutiju (samo na kutiju prodaje)izadje 4000,00 din U kutiji ima 2000 komada .Ako nekog
interesuje naci cu njegov broj!
 
asivica
 Asrobi jeste ali moras kupiti celu kutiju treba se isprsiti sa 4000hiljadarke u startu sto nekad bas i nije zgodno dati toliki novac odjednom,a ta cena okey,ali sve je jeftinije na vecu kolicinu i ove PET-PHOS CANIN kad bih uzo 2000 kom.cena bi sigurno bila 6-7din pa kad opet preracunas ipak ispadnu jeftinije jer ti nju dajes jednu na 10kg tezine a CAFORTAN moras dati 4kom pa sad vidi.Pozdrav.Hmmm
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
asrobi
 Tacnije na svakih 5kg ide 3 tablete.Tako da na deset kila ispadne 12dinara,a ove druge su u svakom pogledu jeftinije.Ja sam zadovoljan sa kafortanom mada nedajem bas po fabrickoj specifikaciji posto mi ni veterinar to nije preporucio!
 
asrobi
 A sto se tice vakcina i ja sam vakcinisao mog Amosa sa 4 meseca protiv besnila posto sam ga poceo izvoditi u loviste pa sam se bojao da ne pokupi besnilo.Ne vidim nikakve razlike izmedju njega i njegovih braca koji nisu dobili vakcinu upravo sa tim izgovorom da utice na rast i razvoj cak je moj Amos za nijansu krupniji od njih!Voli da jede kao i gazda!
 
kosmajski div
 Vidim da ovde ima novih odgajivaca pa mozda mogu da pomognem.Tridesetak godina se bavim odgajivanjem stenaca i preko godine imam desetak legala NKD i E.Bretona.Pocecu od dana stenjenja da vam navodim kako ja to radim.Ako su stenci ostenjeni u dobrim uslovima, svi uredno sisaju, ne cvila,a kerusa izlazi s vremana na vreme i jede redovno ujutru i uvece ,to je znak da je leglo u redu.Sesti dan po kocenju, secem repove i kontrolisem da slucajno nemaju na zadnjim nogama peti prst i to takodje odstranjujem.Sa dvadeset dana pocinjem da im nudim hranu i oni pomalo lizucu i uce se da jedu.Obicno posle 2-3 dana pocnu da jedu bolje i tada ih cistim od parazita.Zadnjih godina dajem jednu cetvrtinu drontala plus svakom stencu direktno u usta jednokratno [ zapamtite, vise je stenaca uginulo od nestrucnog ciscenja od parazita, nego od svih drugih bolesti ,koje se kod stenaca javljaju ,zajedno] i to mu je dovoljno za pocetak.Hranim ih zimi tri puta dnevno ,a leti, dva puta.42 dan ih ponovo cistim od parazita, takodje sa jednom cetvrtinom tablete,a 49 dan im dajem vakcinu protiv tih stenecih zaraznih bolesti ,da ih sada ne nabrajam.Ja obicno dajem Nobivak vakcinu koji mozete svuda po Pet sopovima da nabavite [ vakcinu kada kupite nosite je u termosu sa dve tri kockice leda i kada stignete kuci obavezno je stavite u obican frizider do davanja ] Od 55 do 60 dana ih odbijam od majke i oni polako prestaju da sisaju ,a zasticeni su vakcinom.Te sye stence i dalje hranim isto, obavezno ujutru i uvece ,a po potrebi i jedan manji obrok u toku dana, jer vise ne sisaju i nemaju taj majcin obrok .U hranu sada dodajem, prvo po malo, jednu malu kasicicu Kostanvita [to vam je vitaminska predsmesa za prasice], a kada se naviknu na njegov miris i budu nesto veci, na njih 5-6 moze i velika jelovna kasika po obroku.U Kostanvitu imate na kesi navedene sve vitamine i minerale koji postoje .85 dan ih ponovo cistim od parazita i ako imaju preko pet kilograma dajem im polovinu drontala plus ,a ako imaju manje onda ponovo jedna cetvrtina.93 dan im dajem vakcinu nobivak , to bi bila revakcina i oni su spremni za normalan razvoj. Uz dobru hranu , topao i suv smestaj njima ne trebaju nikakvi hemijski dodaci, tablete i koje sta.Od te hemije ja samo ako je hladno i ne suncano vreme dajem malo AD kapi i to tek kada pocnu da jedu.Takav stenac treba jos u sest meseci da se ocisti od parazita , sa celom tabletom drontala i u godinu dana da mu se da jos jedna vakcina Nobivaka ,a ima i drugih vakcina na trzistu.Vakcinu protiv besnila dajem uvek u jesen svim psima koji su stariji od 10 meseci i nalaze se kod mene u odgajivacnici.Te kafortane ne dajem nikome , ali cini mi se da oni samo uticu na kvalitet dlake, mada to ne tvrdim. jer ih nikada nisam koristio . To je za moj pojam nepotreban trosak, ali vi za svog jednog ili dva psa mozete da uradite sta vam je volja i naravno da mu priustite sta god pozelite, a to verovatno nece da skodi, a da li pomaze videce te sami.
http://www.facebook.com/kosmajskidivsopot.ivkovic
 
nemeza
 huntinggirl1 sobzirom na tvoje iskustvo u kinologiji dali znaš gde može da se nabavi Ketamin. Pozdrav.
 
asrobi
 Kosmajski dive dali ti izvodis na teren svoje pse pre vakcinacije protiv besnila?
 
charuga
 

asrobi kaže:
Ja kupujem Cafortan od nekog lika iz Subotice inace salje postom .Danas sam upravo narucio kutiju (samo na kutiju prodaje)izadje 4000,00 din U kutiji ima 2000 komada .Ako nekog
interesuje naci cu njegov broj!

Cafortan je br.1..sve ostalo su kopije..ne stedite na tome.sad im je potreban
..............
 
kosmajski div
 

asrobi kaže:
Kosmajski dive dali ti izvodis na teren svoje pse pre vakcinacije protiv besnila?
Retko jer sa tim mladjim psima radim neke druge stvari u dvoristu, aport, apel, povodnik i tu kucnu dresuru.
http://www.facebook.com/kosmajskidivsopot.ivkovic
 
arnotije
 Cafortan je odlican preparat, gledao sam rahiticna stenad koja je on spasio, od mene sve pohvale i naravno preporuka.
 
vasilije
 

asrobi kaže:
Ja kupujem Cafortan od nekog lika iz Subotice inace salje postom .Danas sam upravo narucio kutiju (samo na kutiju prodaje)izadje 4000,00 din U kutiji ima 2000 komada .Ako nekog
interesuje naci cu njegov broj!


Jesi li nasao broj tog tipa iz Subotice.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,292 posete www.srbijalov.com