Internet prevara: lažni e-mail sa zahtevom za pomoć Jeremiji Trifunoviću, vlasniku Lorist portala!
Veći broj članova Srbijalov portala (koji su najverovatnije i članovi portala Lorist) su danas dobili e-mail koji je neko poslao sa adrese loristns@gmail.com, koji je navodno potpisao Jeremija Trifunović. Svi mailovi imaju identični sadržaj koji glasi:
'From: Jeremija Trifunovic [mailto:loristns@gmail.com] Sent: Friday, October 16, 2015 7:17 AM Subject: Pomoc!
Nadam se da ćeš ovo videti na vreme. Putovao sam u Nottingham, Velika Britanija, i tamo mi je ukradena torba u kojoj su sve moje lične stvari poput telefona, novca i pasoša. Pokušao sam da to rešim. Zato tražim od tebe da mi pozajmiš 1.750 eura kako bih rešio problem. Vratiću ti novac čim se vratim iz Englesk. Western uniona je najbolji i najbrzi nacin da primim novac. Mogu vam poslati informacije o tome kako da mi posaljete novac. Nadam se da se uskoro cuti. Pozdrav,
Jeremija Trifunovic'
Podsećamo svve primaoce ovakvog e-maila sa zahtevom za pomoć da zvanična mail adresa Lorist portala nije samo na mail adresi loristns@gmail. com, nego da postoji i zvanična internet prezentacija na domenu www.lorist.co.rs. Ovo je vrlo loša vest za sve koji su svoje mailove ostavljali prilikom komunikacije sa Loristom - postoji mogućnost da sve mail adrese sa spiska takodje budu hakovane, a to bi već vio skandal velikih razmera kako za vlasnike e-mail adresa, tako i naročito za vlasnika portala Lorist Jeremiju Trifunovića, koji očito nije adekvatno obezbedio svoj portali i e-mail nalog od napada hakera.
Srbijalov Admin Tim izražava žaljenje zbog ovog dogadjaja koji je zadesio Lorist portal i Jeremiju Trifunovića, i upozorava sve članove koji su dobijali lažne mailove da ne nasedaju na ovu prevaru!!! Nadamo se da će Trifunović podneti krivičnu prijavu protiv N.N. hakera kojim će ga teretiti za prevaru i lažno predstavljanje, a da će nadležni iz odeljenja MUP za visokotehnološki kriminal brzo rešiti ko je načinio ovu, slobodono možemo reći, svinjariju.
Pretpostavljamo da je neko na nezakonit način došao do spiska e-mail adresa članova portala, i da je isti spisak iskoristio da uputi lažnu molbu za pomoć. Propust u obezbedjenju sajta i e-mail adrese i slabi sigurnosni protokoli su najverovatniji uzroci loše bezbednosti, što je neko iskoristio da bi se domogao pozamašne sume novca! Podsećamo da je i Srbijalov pre oko 5 godina bio meta napada albanskih hakera koji su na naslovnu stranu postavili albansku zastavu, ali smo taj napad vrlo brzo rešili (bez kompromitovanja podataka o članovima) i drastično unapredili zaštitu samog portala i svih njegovih članova, pre svega prilikom učlanjenja novih članova, a i kasnije. Nismo dozvoljavali da se učlanjuju članovi sa egzotičnim imenima i domenima, koji nisu unosili nikakav podatak o sebi prilikom učlanjenja.
Molimo lovce članove lovačkih portala da ne reaguju na ovaj zahtev i da nipošto ne šalju novac preko Western Uniona, kako se u mailu traži!!! NE NASEDAJTE!!!
Kontaktirajte telefonom Jeremiju Trifunovića lično ili kontaktirajte agenciju Lorist, radi dodatnih obaveštenja.
DOPUNA VESTI: Na sajtu Lorist portala postavljeno je sledeće obaveštenje:
oscar
Administrator Lovac veteran     Na mreži Poruke: 1853

 |
« poslato: danas u 10:39:01 »
|
|
PREVARAPoštovani prijatelji, noćas mi je hakovan mejl lorist@gmail.com na gmailu i svi koji ste bili u mojoj bazi podataka dobili ste od mene mejl da tražim novac da bi se vratio iz Velike Britanije jer su mi tamo ukrali dokumenta i novac. Nisam u Velikoj Britaniji nego u Novom Sadu, živ i hvala Bogu zdrav.OVO JE PREVARA I NE ODGOVARAJTE NA TAJ MEJL |
dana 17.10.2015. 14:50
dana 17.10.2015. 16:29