Lovački portal SRBIJALOV - Novosti


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme
Četiri odstreljene, mnogo više utekle
news: lov_29.jpgČetiri odstreljene, mnogo više utekle

U lovnom reviru Bačko Novo Selo kraj Bača, drugog oktobarskog dana, skupila se sedamnaestočlana grupa pasioniranih lovaca na divlje svinje.
Posredstvom agencije Target 021, po predivnom jesenjem danu idealnom za lov, stigli su lovci iz Beograda, Novog Sada, Futoga i drugih mesta i mogli su se pohvaliti solidnim ulovom pale su četiri divlje svinje. Divljači je i te kako bilo, pa samo trojica nisu opalila metak.
Odstrel nije bio veći zbog nepažnje lovaca koji su bili na dočeku. Ovaj grupni lov je odlično organizovan, a vodio ga je poznati upravnik revira Arif Masnica.
dnevnik.rs
10. KUP NOVOSADSKOG SAJMA U TRAPU
Futožani dominirali, Jovanović najprecizniji

Ovogodišnja zvanična vojvođanska takmičenja u gađanju glinenih golubova završena su minule nedelje na sjajnom futoškom strelištu AM trap, kada je okončan 10. ti jubilarni Kup novosadskog sajma, kog je organizovalo Lovačko društvo Jarebica iz Futoga. Strelci su, očigledno, želeli da se još jednom oprobaju pred početak glavne lovne sezone koja je na pragu, te podese nišanske sprave. Tako se na ovom takmičenju prijavilo 147 takmičara, a pucanje je trajalo od osam ujutru do osam uveče, te je završeno pod svetlošću reflektora!
U ekipnoj konkurenciji, Futožani nisu dozvolili da im neko preotme prvo mesto na njihovoj busiji, te su još jednom pokazali zašto su prvaci Južnobačke lige i vicešampioni u Vojvodini. Iza Kruševljana, dobru formu su pokazali i Begečani zauzevši treće mesto.
Nakon raspucavanja u plej ofu u pojedinačnoj konkurenciji pobedio je Novosađanin Aleksa Jovanović, potvrdivši sjajnu formu. Podsećanja radi, kako je svojevremeno Južnobačka liga pod okriljem Lovačkog savgeza Vojvodine odmicala, Aleksa je iz gađao sve bolje. Mada po godinama ispunjava uslove da puca u konkurenciji veterana, u Futogu se sjajno nosio sa mlađima koji su na kraju morali da mu gledaju u leđa.
U juniorskoj konkurenciji, očekivano, pobedio je Maksim Egelja, odlični petnaestogodišnjak, koji se bez problema rapsucao na domaćem terenu, strelištu na kom inače trenira. Prednost domaćeg terena je iskoristio i Dejan Milkov u konkurenciji veterana.
LOV DIVLJIH SVINJA POGONOM U BAČU
news: vlado.jpgU subotu, 09.10., LD 'Fazan' iz Bača, organizuje lov na divlje svinje pogonom.

Lovi seu lovištu'Bodjanski rit', lovni revir Bač, potez (lovni teren) Mandra. Pogonom će se ići na dve ogromneparcele pod kukuruzom, prvo jedna, pa zavisno od uspeha, i druga.
Poslednji (večerašnji) izveštaj sa terena kaže da ima jako puno tragova oko, i unutarkukuruza, neki od tragova kazuju da ima i kapitalnih primeraka. Lovovi pogonom na ovom lovnom terenu su ranijih godina uvek rezultirali odstrelom nekoliko primeraka divljih svinja.
Broj lovaca praktično nije ograničen, obzirom na veličinu parcela na kojima će se loviti. Pored lovaca domaćina, članova LD 'Fazan' iz Bača, dobro došli su i lovci sa strane.

Okupljanje lovaca je predvidjeno u subotu, najkasnije do 6 h 30 min., na Lovačkom domu LD 'Fazan', u Baču, ulica Bratstva i jedinstva bb.
Kotizacija za učešće u lovu za lovce sa strane iznosi 30 evra, u dinarskoj protivvrednosti, i uplaćuje se prilikom prijave, na Lovačkom domu, pre polaska u lov. Gosti mogu da povedu i svoje pse.

U cenu kotizacije je uračunat i ručak posle lova, na Lovačkom domu- naravno, paprikaš od divljači.
Zemunci prvaci, Banaćanin najbolji veteran
news: lov-trap.jpgZemunci prvaci, Banaćanin najbolji veteran

Minule nedelje u Svilajncu, na brdu Baćica, u organizaciji Lovačkog saveza Srbije, održano je Finale liga u lovnom streljaštvu u gađanju glinenih golubova - disciplina trap.
Na ovom takmičenju, u juniorskoj, seniorskoj i konkurenciji veterana, učestvovali su lovci koji su bili najuspešniji u 10 regionalnih lovačkih liga širom Srbije, a bilo je 100 pojedinaca i 20 ekipa.
Nažalost, ponovila se ustaljena praksa iz prethodnih godina na finale uvek neko ne dođe, a izostanak prouzrokuje činjenica da pojedine ekipe treba da krenu u četiri ili pet sati ujutro, kako bi stigli na početak pucanja. Samo takmičenje zna prilično da se otegne, što stvara dodatne muke. Uvek je daljina nekome problem, a ovoga puta to su bili Vojvođani, na pucanju su se pojavili samo Sremci. Ipak, pojavio se i čuveni pucač iz Opova Blagoje Mirkov, koji je osvojio titulu šampiona među veteranima.
Organizatori žale zbog takve situacije, ali i iz samog LSS a čuju se poruke da , jednostavno, koga nema bez njega se mora. Nezvanično, saznajemo da su sve glasniji predlozi da u narednim sezonama u finalu bude manje takmičara i manje ekipa, (primer samo pobedničke ekipe regionalnih liga i nekoliko najuspešnijih pojedinaca), te bi pucanje počinjalo kasnije a pre se završavalo, pa bi deo problema sa putovanjem bio prevaziđen.
SMOTRA LOVAČKIH PASA U BAČU
news: imagesCAVLPCHR.jpgU nedelju, 10. oktobra, sa početkom u 8 h, održaće se u Baču, na poligonu pored Lovačkog doma,smotra svih rasa lovačkih pasa, sa ocenjivanjem u eksterijeru, i polaganjem ispita urodjenih osobina.
Organizator smotre je Kinološko društvo 'Bač'. Da smotra bude uspešna, pobrinuli su se Dobrijević Bogdan-Boćo, predsednik,i Djaković Goran, sekretar Kinološkog društva.
Ocenjivanje pasa je povereno poznatoj internacionalnoj kinološkoj sutkinji, i lovnoj radnici Sanji Momčilović-Bognič.
Prijave se podnose pred početak smotre, u Lovačkom domu u Baču.
Kotizacija iznosi 1000,00 dinara za ocenu u eksterijeru, i 1.300,00 dinara za polaganje ispita urodjenih osobina.
Očekuje se učešće velikog broja pasa, iz regiona srednje Bačke, izNovog Sada, a ima najava učešća pasa i iz drugih delova Srbije.
Da podsetimo, da je novim propisima zabranjeno voditi neocenjenog psa u lov, pod pretnjom vrlo visokim kaznama, kako za vlasnika psa, tako i za grupovodje i uprave LU , na čijem terenu prilikom kontrole, u lovubude nadjen pas bez ocene i položenog IUO! Takodje, propisima je predvidjeno obaveznoobavljanje smotre pasa pre lova, na zbornom mestu, i pregled papira za psa.
Obzirom da je početak lovne sezone na pragu, ovo je jedna od poslednjih prilika za ispunjavanje zakonske obaveze.
Lovački portal SRBIJALOV daje punu podršku organizatorima ove smotre.

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,464
Najnoviji član: Aca Baikal M...

Poslednje vesti
СКУПШТИНА ЈЕДНОГЛАСНО УСВOЈИЛА ИЗВЕШТАЈЕ И П...
ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА Ц...
СТРУЧНЕ ТРИБИНЕ ТОКОМ САЈМА
ТАКМИЧЕЊЕ У КУВАЊУ САЈАМСКОГ ГУЛАША
ОДРЖАНА СЕДНИЦА УПРАВНОГ ОДБОРА ЛОВАЧКОГ САВ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


Lela
Offline
· 17.05.2025. 12:37

Krivolov se odvija u Zapadnoj Srbiji, Opština Požega, okolna sela ! Ubijaju se srne !!!


tomo vrbas
Offline
· 20.04.2025. 08:48

Христос Васкресе.


avatarPlaninko011
Offline
· 04.11.2024. 07:37

Milane imas temu izbor prve puske za pocetnike mada tesko da ce neko nesto smisliti protiv Z6 e sad taj Lupo ne znam.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?

64,694,005 posete www.srbijalov.com