Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Medved


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Medved
ssekir75
 svaka čast ovom keru!

mečku sa dva mečeta sam video jednom u zaplanju. mislim da je to bilo 1990-91. išli smo sa bratom u pečurke, tačnije vraćali se. ne sećam se tačno kad je bilo, negde jun-jul. brat je tad imao 9-10 godina, slučajno je pogledao na tu stranu i iznenadjeno je uzviknuo "pogle mečka!" mečka se gegala lagano uz potok i s vremena na vreme se osvrtala ka mečićima koji su se usput nešto kao koškali. bili su relativno daleko od nas, a ja sam, kao stariji i malko obavešteniji odlučio da sednemo i propustimo ih. negde sam bio pročitao da ti se medved neće skloniti s puta, pa bi u nekom susretu bilo pametno otići na svoju stranu ne obraćajući pažnju na njega (hehe, aj da vidim tog junaka Smean ). u svakom slučaju, otišli su ka suvoj planini, ne obraćajući pažnju na nas. najverovatnije je da su tu došli iz bugarske.

deda mi je pričao da su nekad negde radili (bio je gradjevinac) pa su krenuli po kruske. covek iz kraja ih je upozorio da je moguće da sretnu medvede, ali da se ne plaše jer su to "kruškari". navodno nisu opasni. zna li neko koji su ti medvedi kruškari? po opisu to je jedino crni medved, ali ne znam da on živi kod nas.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
nenadx
 ti medvedi su živeli u doba tvoga dede,sada ih nema
Dobar pogodak
 
ssekir75
 znači crni medved je bio u pitanju?
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
nenadx
 Cry
Profeore ,ajde zovi da idemo na pecanje
Dobar pogodak
 
bturjane
 Evo ovom ne treba ni oruzje da bi ulovio trofej
http://www.6yka.c...o-medvjeda
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
 
veljko__
 

bturjane kaže:
Evo ovom ne treba ni oruzje da bi ulovio trofej
http://www.6yka.c...o-medvjeda

Jaooo
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
marlin
 http://www.youtub...ZLhMrKNBxo
 
Predator
 Svaka čast ovom majkanu! Šta su ti mediji, baš ga pretjeraše. Po jednima je iz sela Izgori, po drugima iz sela Vrba. Napisaše da je rukama zadavio medvjeda, a čovjek lijepo kaže da je medvjeda srušio sjekirom. Sreća njegova te je udario gdje treba inače bi se drugačije završilo.

Sasvim prirodno
 
zoranp
 Što jo kaže moj dobri zemo Nenad...zovi me profesore, da idemo na pecanjeCry!!...aj što veliki broj lovaca nema ni elementarno poznavanje o vrsti divljači koju navodno uzgaja i štiti, ali ubiti znaju, pa znaju!!...


...evo malo druge strane medalje o tom "junaku", a volio bih da neko napiše koliko su to ljudi napali medvedi (izuzev medvedice koje vode mlade, ili ranjenog medveda) u prošlosti???..ja neznam, za nijedan slučaj osim jednog na Plitvicama, koji se nikada nije potpuno dokazao, jer se sumnjalo ipak na medvedicu sa mladima!..

skinuto sa fecebooka-a!!

NI MRTAV SE MEDVID NEDA DIRATI..!!!!Čitajući i slušajući svakodnevno o čovjeko koji je golim rukama zadavio medvjeda,a znajući da je to laž ,krenuo sam malo u istraživanje slučaja ,preko ljudi koji se nalaze na "licu mjesta" ,i koji mi mogu dati informaciju iz prve ruke...Prenosim vam dio pisma ,koje je grupa lovaca iz Gacka ,danas uputila Lovačkom Savezu RS-a..,citiram :"Uvaženi rukovodioci LS ,obraćamo vam se povodom laži koje se prikazuju u javnosti ,u vezi slučaja Blaže Grkovića iz sela Vrba ,opština Gacko.Slučaj i priča koja se desila oko ubijanja medvjeda tesarskom sikiricom je čista laž,i mazanje očiju javnosti ,u želji prikrivanja istine o samom slučaju.Čitav grad bruji kako je medvjed nastradao u krivolovu ,koji je mogao završiti kobno ,a da dotični gospodin nebi morao sam plaćat liječenje i kazneno odgovarati ,komisija koja je izišla na uviđaj ,je tesarskom sikiricom rasjecala ulazne i izlazne rane ,nastale od vatrenog oružja."završen citat...Ovo je samo mali dio pisma upućen LS-u,čak ga nisu ni potpisali ,bojeći se osvete pojedinih općinskih čelnika ,koji su i sami krivolovci....


AKO JE OVO ISTINA ONDA STVARNO NEZNAM VIŠE ŠTA DA KAŽEM!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Predator
 

zoranp kaže:
Što jo kaže moj dobri zemo Nenad...zovi me profesore, da idemo na pecanjeCry!!...aj što veliki broj lovaca nema ni elementarno poznavanje o vrsti divljači koju navodno uzgaja i štiti, ali ubiti znaju, pa znaju!!...


...evo malo druge strane medalje o tom "junaku", a volio bih da neko napiše koliko su to ljudi napali medvedi (izuzev medvedice koje vode mlade, ili ranjenog medveda) u prošlosti???..ja neznam, za nijedan slučaj osim jednog na Plitvicama, koji se nikada nije potpuno dokazao, jer se sumnjalo ipak na medvedicu sa mladima!..

skinuto sa fecebooka-a!!

NI MRTAV SE MEDVID NEDA DIRATI..!!!!Čitajući i slušajući svakodnevno o čovjeko koji je golim rukama zadavio medvjeda,a znajući da je to laž ,krenuo sam malo u istraživanje slučaja ,preko ljudi koji se nalaze na "licu mjesta" ,i koji mi mogu dati informaciju iz prve ruke...Prenosim vam dio pisma ,koje je grupa lovaca iz Gacka ,danas uputila Lovačkom Savezu RS-a..,citiram :"Uvaženi rukovodioci LS ,obraćamo vam se povodom laži koje se prikazuju u javnosti ,u vezi slučaja Blaže Grkovića iz sela Vrba ,opština Gacko.Slučaj i priča koja se desila oko ubijanja medvjeda tesarskom sikiricom je čista laž,i mazanje očiju javnosti ,u želji prikrivanja istine o samom slučaju.Čitav grad bruji kako je medvjed nastradao u krivolovu ,koji je mogao završiti kobno ,a da dotični gospodin nebi morao sam plaćat liječenje i kazneno odgovarati ,komisija koja je izišla na uviđaj ,je tesarskom sikiricom rasjecala ulazne i izlazne rane ,nastale od vatrenog oružja."završen citat...Ovo je samo mali dio pisma upućen LS-u,čak ga nisu ni potpisali ,bojeći se osvete pojedinih općinskih čelnika ,koji su i sami krivolovci....


AKO JE OVO ISTINA ONDA STVARNO NEZNAM VIŠE ŠTA DA KAŽEM!!


I meni je tu nešto bilo sumnjivo, ali znam da se nekad čuda stvarno dešavaju. Dobro sam pregledao izjavu koju je Blažo dao za TV (postavljena na You Tube) i tu on jasno kaže da je lovac. Sudeći po bespuću po kojem čuvaju stada (Volujak je dosta visoka i "divlja" planina, koga zanima, neka pogleda http://volujak.org/sr/transverzala-vo...oogle-maps), skoro da sam siguran da su čobani često naoružani vatrenim oružjem, tako da me uopšte ne bi začudilo da je na medvjeda pucano vatrenim oružjem. Ako je ovaj gore navedeni citat prepisan od slova do slova (tako bi trebalo, ako je citat), onda mi ni on ne djeluje vjerodostojan. Gačani nikad ne govore (pišu) "Blaže" u genitivu, a ne kažu ni "sikirica".
E sad, što se tiče napada medvjeda na čovjeka, ostao mi je u sjećanju jedan prepričani događaj koji se zbio negdje u Lici za vrijeme ovog nesrećnog rata. Djevojka je čuvala krave, zbog okolnosti i čisto iz navike ponijela je oružje (automatsku pušku). Tu je napadne medvjed i ona oplete po njemu. Od cijelog okvira, pogodi ga sa 17 zrna i usmrti. Znam da su ljudi skloni pretjerivanju, tako da ne znam kako je tačno bilo, ali ću se probati raspitati gdje se događaj zbio.

Sasvim prirodno
 
marlin
 Razne priče kruže,ali istina je tu negdje između.Moj lični pogled je da riječi kojima je pisano ne odgovaraju tom podneblju dešavanja,dobro je kolega zapazio.Ja samo mogu reći da je trebalo imati snage i hrabrosti prići ili sačekati medvjeda sa sikirom iako tvrde da je ranjen,a nevidim razlog ako bih prilazio pod oružjem ranjenom medvjedu da dozvoli da mu toliko medvjed priđe i još ga napadne da se Blažo ne brani hitcem.....
Sve u svemu ja gledam od sebe,treba imati kockasta m..a pa prići sa ili bez vatrenog oružja ranjenoj divljači....to je samo moj stav gedajući po sebi.
 
Lovac Stari
 Pa i onaj jedan postavio sajlu da uhvati nesto od plemenite, (isti kraj-isto podneblje). Otisao jaran da obidje zamku i kad tamo zatekao mladu Mecku(3-4god), uhvacena za kukove, sta ce jadan, nije smeo pucati pa onda otisao i prijavio da se uhvatio Majkan od 300kg. Kada su nadlezni izasli na lice mesta, ono mlada Meckica. Jedva je oslobodili sajle.

Tako da neverujem ni u ovu pricu!!!
Vise bi odgovaralo da je u lovokradji ranio(napucao) pa krenuo po krvavom tragu i onda ga sacekala negde.

Svojevremeno jedan Bg prijan napunio i donji ves a i procurelo do carapa Grin, isto potraga za ranjenim
Dobar pogled.
 
nenadx
 Ja nebih komentarisao,ali vam verujem...
Majkane evo primera kako nestaju retke vrste
www.youtube.com/w...
Dobar pogodak
 
Indjijanac
 baš čudno da pored ovako ispraćenog dogadjaja nigde u medijima nema slika tog medvedaConfused
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 http://www.youtub...oOLo8yDGyI
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Zoran Zoli
 Ovo je zaista strasno . Ne zna se ko je gore prosao ili meda ili auto . Katastrofa .Nervozan
srbijalov
 
DakiNS
 Medved je otišao ali zato što je još sve sveže pitanje je šta će biti kada se ohladi, da li ima slomljenih rebara, unutrašnje povrede. Tako veliku životinju odbaciti desetak metara može samo velika masa i brzina
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Zoran Zoli
 Kako god da je nije dobro ni jednom . Ovakve masovne probleme imaju u Svedskoj sa losovima .Kad sam video tamo automobile kako izgledaju posle bliskog susreta sa losom nije mi bilo dobro . Shock
srbijalov
 
Lala
 

zoranp kaže:
Što jo kaže moj dobri zemo Nenad...zovi me profesore, da idemo na pecanjeCry!!...aj što veliki broj lovaca nema ni elementarno poznavanje o vrsti divljači koju navodno uzgaja i štiti, ali ubiti znaju, pa znaju!!...
...evo malo druge strane medalje o tom "junaku", a volio bih da neko napiše koliko su to ljudi napali medvedi (izuzev medvedice koje vode mlade, ili ranjenog medveda) u prošlosti???..ja neznam, za nijedan slučaj osim jednog na Plitvicama, koji se nikada nije potpuno dokazao, jer se sumnjalo ipak na medvedicu sa mladima!..

skinuto sa fecebooka-a!!

NI MRTAV SE MEDVID NEDA DIRATI..!!!!Čitajući i slušajući svakodnevno o čovjeko koji je golim rukama zadavio medvjeda,a znajući da je to laž ,krenuo sam malo u istraživanje slučaja ,preko ljudi koji se nalaze na "licu mjesta" ,i koji mi mogu dati informaciju iz prve ruke...Prenosim vam dio pisma ,koje je grupa lovaca iz Gacka ,danas uputila Lovačkom Savezu RS-a..,citiram :"Uvaženi rukovodioci LS ,obraćamo vam se povodom laži koje se prikazuju u javnosti ,u vezi slučaja Blaže Grkovića iz sela Vrba ,opština Gacko.Slučaj i priča koja se desila oko ubijanja medvjeda tesarskom sikiricom je čista laž,i mazanje očiju javnosti ,u želji prikrivanja istine o samom slučaju.Čitav grad bruji kako je medvjed nastradao u krivolovu ,koji je mogao završiti kobno ,a da dotični gospodin nebi morao sam plaćat liječenje i kazneno odgovarati ,komisija koja je izišla na uviđaj ,je tesarskom sikiricom rasjecala ulazne i izlazne rane ,nastale od vatrenog oružja."završen citat...Ovo je samo mali dio pisma upućen LS-u,čak ga nisu ni potpisali ,bojeći se osvete pojedinih općinskih čelnika ,koji su i sami krivolovci....


AKO JE OVO ISTINA ONDA STVARNO NEZNAM VIŠE ŠTA DA KAŽEM!!


Svašta se dešava: u nekim medijima ovog čoveka proglašavaju herojem, junakom, a ima i dosta onih koji sumnjaju u istinitost priče, naročito kad se ima u vidu da medvedi zaista ne napadaju ljude nego ih se klone, osim ako je u pitanju odbrana mladunčadi, ili eventualno odbrana života medveda zbog ranjavanja.

Evo kako je ekipa legendarnog serijala emisija 'Državni posao' RT Vojvodine danas obradila ovu temu, na zaista zanimljiv način, kroz fenomenalan humor i satiru, koji otvara mnoga pitanja:
[movie=youtube]RoGs4yG5uPs[/movie]
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Zoran Zoli
 Dobri su , odlicna obrada teme . Odobreno
srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
MEDVED /Ursus arctos/ STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 9 12.05.2012. 18:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,492 posete www.srbijalov.com