Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU "Pomoravlje Plana" iz Velike Plane


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU "Pomoravlje Plana" iz Velike Plane
slavaplana
 Da stvar bude gora na novim lovnim karticama je stari pecat udruzenja koje vise nepostoji i cije ima je promenjeno pre godinu dana!!!Jaooo
 
kempi
 Samim tim i nevazeca!! Trebao bi neko nahebati zbog toga!!!
 
Indjijanac
 to se lako reši,kupe se nove i ponovo se popune i pečatiraju novim pečatom,jedino što onaj ko je kriv za to trebalo bi da se isprsi za uplatu novihudaranje
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
elko
 Ne znam, nisam ni siguran da je g.Pajkić u periodu koji se pominje vezano za Lebane bio direktor inspektorata čak nisam ni siguran da je ta funkcija u tom trenutku postojala.Na NO LSS te terevenke koje su knjižene na račun Južnog lovnog regiona bile su vezane za 2011 godinu.Ovo je samo čista razmena informacija koja odstupa od teme.
ja ne bih situaciju u V.Plani kvalifikovao personalno, uvek će biti samovolje vlastodržaca i to je zlo lovstva Srbije bilo da se oni zovu zoran, Dragan, orđe, marko, pero ili slično.Biće i Don Kihota, možda i uzaludnih pokušaja ali to je sudbina malih spram velikih - nažalost.Sigurno je da ne treba odustajati od borbe protiv svih devijacija, zloupotreba i samovolje u lovstvu i to na svim nivoima zato što to izgleda beznadežno - uvek su takve borbe u početku tako izgledale, ali samo u početku.Pravda je spora ali dostižna.Mogu se lovci Plane naći u problemu ali ne bi trebalo da mešamo uzrok i posledicu.Kada ovo kažem ne znači automatski da sam ili smo na Slavinoj strani ali javno etiketiranje loših pojava i ukazivanje na njih je za svaku pohvalu.Ne bi bilo prihvatljivo pričanje po kuloarima, rekla - kazala i sl. bez javnog stajanja iza izrečenog.
Nije pohvalno što se veliki broj lovaca ponaša indolentno, što čeka pobednika.Prozvani rukovodioci moraju da prihvate teret odgovornosti a ako su ubeđeni da ih neko blati bez osnova neka to javno iznesu i na ovom forumu, biltenu, sredstvima javnog informisanja.
Vojvodina je Naša, kao što je i Šumadija, Južna,Zapadna i Istočna Srbija kao i Kosovo i Metohija.Naša i ničija.Mi lovci dobri drugovi, prijatelji bez ikakvog zla u sebi i želje da povredimo onog do sebe.Zato imamo Naš Kodeks ali bi valjalo da ga češće čitamo.
 
Aca Velika Plana
 Elko slazem se sa tobom,ali zakon,sistem pravosudnih organa,i ostalih doktora i koje cega jos nisu bas naivni a i umeju uveliko da zazmure na tom sistemu gde treba da se nesto sakrije,ja u taj sud ne verujem sve dok se neke stvari ne zamene i promene,licno nisam toliko potresen situacijom u Plani s tim da sam bio tamo lovac od podmlatka do pretrprosle sezone,steta ali velika steta za sekciju i za udruzenje Velike Plane sto je teren bogat divljaci,besmisleno je sto se oni raspravljaju i *ebu sve redom a ovi lovci strepe za lovne karte i jedva cekaju da nekog dovate ako ne idu u lov ove sezone bude li bilo zabrane,a sada je susa uveliko i cisto sumnjam da su nesto uradili svojoj sekciji na nekoj Akciji iznosenja voda u pojilista i ostalih akcija sto je potrebno?? nisam dzabe reko da ne cackaju mecku jer je stvarno zajebana situacija,prvo sto je to na vlasti ooodavno a drugo sto su pojedci jaki kao crna zemlja vazda bi ste se vi iznenadili kada bi ste nesto culi o njima,neznate ih i zato kazem nisam badava pomenuo! a pojedincima ovde stalo do omalovazavanja i uporedjivanja da im je malo dupe presusilo na tastaturi da to jednako rade! Sad Dobar Pogled i mirna ruka dosta je bilo mog komentarisanja ovde cekacu da mi javite sta je rekla inspekcija ;) Cao poljubac
 
Aca Velika Plana
 Slavo sta je bilo sa Starim Selom po pitanju pozara? u Novom Selu je izgoreo danas ceo poligon za prepelicu nisam mogao da verujem kad sam otisao da vidim,40 ha sprzeno do zemlje suvo ko barut! a prema staromselu koliko sam primetio nastavio da ide Cry Cenzurisanom mu sve mu Cenzurisanom sta je izazvalo ovaj usrani pozar,nista zalosnije od ovoga nema sad propade sezona nacisto...Sad
 
slavaplana
 U Vojvodini sam!!!Confused
 
slavaplana
 Nada se da ce Djordje Donic znati da objasni kako je moguce da je LSS UPLATIO SAMO 100 clanarina i za koje to lovce a druga strana medalje ce biti sa cijom odlukom je platio clanski doprinos LSS???

Sakupio je pare kroz clanarinu a LSS prebacio samo za 100 lovaca ???
Zasto ja kao clan NEMAM MARKICU LSS a platio sam u zakonskom roku UPISNINU od 4000din i sta ja imam za to????
PODNEO SAM ZAHTEV ZA MIROVANJE KOJI MI JE ODOBREN ali ne mogu mirno da spavam jer nemam markicu LSS za ovu godinu pa me interesuje kako to da neki clan dobije markicu a neko ne???

Ja sam bez markice LSS kao SUGAV!!!!!!
 
slavaplana
 

slavaplana kaže:

slavaplana kaže:
EVO MATERIJALA KOJI SE TICE RADA MOG UDRUZENJA , KOJI JE JAVAN, KAO I RAD ISTOG!!!:Grina lovci procitaju !!!!!
Moja izjava lovnom inspektoru
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/1.1.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/1.2.jpg
Podnete prijave inspektoru LOVOČUVARA
http://www.srbijalov.com/download/pla...lana/1.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...lana/2.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...lana/3.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...lana/4.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...lana/5.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/6.1.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/6.2.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/6.3.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/7.1.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...na/7.2.jpg
Finansijski izveštaj za 2011.god.
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0004.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0005.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0006.jpg
Finansijski plan za 2012./13.god.
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0007.jpg
Izveštaj Upravnika lovišta za 2011.god.
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0008.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...sc0009.jpg
Izveštaj poslovanja za 2010.god.sa lovnim turizmom koji ulazi u poslovanje za tu godinu!
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/11.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/12.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/13.jpg
Finansijski plan za 2011./2012.god.
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/14.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/15.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/16.jpg
Izveštaj APR-u za 2011.god. sa minusom od 573.000 din!!!
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/17.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/18.jpg
Izveštaj N.O. za poslovanje za 2010.god.
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/19.jpg
Finansijski plan za 2012./2013.god. !!!
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/21.jpg
Finansijski izveštaj za 2011.god. utrošenih sredstava bez prenetih srestava iz 2010god. od 97.926din gde se ponovo pominje dug sekcijama za lov.turizam za 2010 od 439.744dinkoji je vec racunat u poslovanju kao rashod u 2010god?
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/22.jpg
http://www.srbijalov.com/download/pla...ana/23.jpg


Da se malo podsetimo sta je sve radjeno do sada!!Mosa lovocuvar je kaznjen sa 10% od plate na poslednjem U.O.!!!Tako prodjes kad radis svoj posao!!
 
Aca Velika Plana
 Slavo sta je bilo sa inspekcijama u vasem L.U. ?? ima li nekih novosti? ja kolko sam cuo po "carsije" lova ce biti koj je uplatio a koj nije ima se grije tokom zime pored smederevca! Confused
 
veljaVP
 Aco,inspekcija je zavrsila svoj posao nema nepravilnosti,lovci koji su izmirili obaveze mogu da izvade dozvole za prepelice za prve izlaske,juce je lovljen i srndac u S.S jes da je decko promasio ali bice bolje drugi put Grin
veljaVP
 
Aca Velika Plana
 

veljaVP kaže:
Aco,inspekcija je zavrsila svoj posao nema nepravilnosti,lovci koji su izmirili obaveze mogu da izvade dozvole za prepelice za prve izlaske,juce je lovljen i srndac u S.S jes da je decko promasio ali bice bolje drugi put Grin


Ojsa! Odobreno iveli 4 bice lova na patkice pored jasenice! jos samo kobaje da spremim i tuj smo Rotilj Dasa

a za ovog sto promasijo drugi put vise srece u S. Selo nema bas malecki srndaci,mozda bidno veliki pa se upisko od stra! Dragoljupe
 
Cadara
 Kako to? Ovde pišete o velikim malverzacijama a inspekcija utvrdila da je sve OK ? Tu nešto smrducka.
Hmmm
 
slavaplana
 Ono sto treba reci jeste da je kontrola tri ispektora obuhvatila 20% iz prijave jer za ostalo kako kazu NISU NADLEZNi i da je to posao nekih drugih organa koji ce se pozabaviti tom materijom.(finasiski deo i ostalo oko zakona o udruzenjima)
Ispekcija je nalozila da sadasnji upravnik lovista Zivorad Pavlovic mora da dobije OTKAZ i da udruzenje do 19.06.nadje novog upravnika koji ispunjava zakonsku obavezu i da ima potrebne kvalifikacije za taj posao!!

Zika je namestao da Mosa dobije otkaza ali mu se nije bas posrecilo i ode on na brzinu bez pozdrava!!!

Ja sam to predlagao jos u januaru mesecu ali Zika je tvrdio na sednici U.O. da on ima pravo da radi tu gde radi ali izgleda da nije tako....

Isti je uradio brojanje divljaci a da nije izasao na teren pa sada u godisnjem planu stoji 330 grla a treba oko 200 grla srnece divljaci ali nema ni to veze valjda to tako treba.

Da stvar bude gora prilikom kontrole udruzenje je koristilo starii nevazeci pecat samo godinu dana od zakonske preregistracije u APR-u i cak je pecat koji NEVAZI stavljen na sve lovne karte koje su trebovane do 16.07.

I sta reci.............

pecat udruzenja koje NEPOSTOJI samo godinu dana i cije imeje zvanicnim dokumentom promenjeno.....

I to nema veze................

11 srndaca u mesu od aprila kada su Francuzi lovili je fakturisano sekciji Staro Selo 20.01.2012god???Zasto???To zna samo Donic!!!

Takodje je umesto 7 srna za potrebe sekcije iz 2011-2012god fakturisamo sekciji samo 6 komada dok je jedna greskom fakturisana Branku Ruzicu koji je tuzen za isti duga niko nije hteo da ispravi fakturu i posle mojih par intervecija !!!

Zbog svega toga i jos mnogo cega podneo sam i prijavu Osnovnom sudu Smederevo pa ce to ubuduce raditi neko ko ima vremena i ko je sigurno nadlezan!!!

Veljo ako mislis da udruzenje moze da lovi i da funkcionise ako je minus u kasi preko 200.000din + isplacena steta od 810.000din u kojoj je Misa Pancic usao bez odluke U.O. sto je konstatovao i N.O. gde nema nikakve odluke i zapisnika i traga da je neko trazio postavljanje znaka "divljac na putu "o cemu imam i dopis supa Plana koji to pokazuje onda ako na 2.500.000din koliki je planirani budzet za ovu godinu ako oduzmes oko 1.000.000din koji su otisli u nepovrat ja se pitam kako izaci do kraja godine tj.izdrzati finasiski do sledece lovne godine???

Napomenuo bih da udruzenje duguje sekcijama za hranu 117.000din koje sam ja licno obezbedio od nadleznog Ministarstva a koje udruzenje duguje da kupi namenski hranu za ovu lovnu godinu???

Ja sam lovio i pre a lovicu i sada jer vec imam lovnu kartu od aprila meseca tako da u Starom Selu neka love oni sto moraju ja ne moram i necu!!!
Nemojte da verujete u sve carsiske price dok zvanicno sutra ne dobijem zapisnik oko ispekciskog nalaza od 16.07. !!!

Videce se vrlo brzo ko je krsio zakon a ko je govorio istinu.!!

Zakon o udruzenjima ce biti sproveden na delu!!!!

Ko god misli da moze da glasa za NEZAKONIT ZAVSNI RACUN ILI DA UDJE U SUDSKI SPOR BEZ ODLUKE U.O. i stetu od 390.000din dotera do 810.000din TAJ mora da se spremi da odgovara!!!!

AKo je to OK ja ne znam sta pojedinci traba da urade da se neko zainteresuje za nezakonit rad udruzenja!!!Valjda je ovo vise nego dovoljno????
 
veljaVP
 Slavo sve si ti ovo lepo objasnio,ja ne bih vise da se ponavljam ja sam obican covek i lovac koji zeli da lovi jer se lovom bavim iz hobija to je moja strast!! Videcemo naravno da li si ti upravu,samo lovacko udruzenje je angazovalo drugog upravnika lovista umesto Zike ne znam da li znas i jos neke druge stvari su resene iz gore tvog navedenog teksta ali vidim da nisi trenutno u toku !!
veljaVP
 
slavaplana
 Obicno ja nisam u toku oko desavanja u lovstvu u Plani !!!

Kad dobijem zvanican zapisnik objavicu ga da svi vide posto je to javan dokument i treba da se ljudi uvere sta i kako se radi u Plani!!!

Nije problem da se stvari rese kako Ti kazes vec neko za te stvari mora da odgovara!!!

Nemoze se sredjivati i prelaziti preko svega na stetu lovaca koji placaju clanarinu za rad udruzenja a ne da se sa njom placaju propusti pojedinaca!!

Ako to treba tako onda sam ja pogresio!!!!!

Veljo ja bih voleo da mi ti kazes sta je to reseno i kako sto ja neznam???Mozda si ti u pravu ali kako????
 
veljaVP
 Slavo sacekacemo izvestaj,da ja ne pricam napamet!!! Nece se vise prelaziti tako lako preko tih propusta na stetu nas lovaca,videces i kako ali sacekajmo jos malo videces sve!! I ja ne zelim ovde da prosipam prazne price,samo zelim da prodje ova situacija sto pre,i da se konacno okrenemo nekim drugim stvarima,uzgoju,prihrani i mnogim drugim ciniocima da bi sacuvali ovo sto imamo!!
veljaVP
 
slavaplana
 Odobreno
 
slavaplana
 Kao sto sam i obecao od danas javno postavljam sav materijal po kome je uradjena kontrola lovackog udruzenja Pomoravlje Plana sa svim podnetim dokazima o krsenju zakona i pravilnika kao i o izvestaju Republicke lovne ispekcije i sta i kako su nadlezni radili i sta su konstatovali!!

Kako bi vise lovaca i sama javnost bila upoznata sta i kako se radi kako se ovako nesto ne bi pojavljivalo kao praksa u ostalim udruzenjima i kako bi svi nadlezni uvideli svoje greske u cilju boljeg i savesnijeg rada !!!!
 
slavaplana
 Ovako izgleda prijava podneta nadleznom Ministarstvu sa jasno navedenim nezakonitim radnjama pojedinaca sta i kako su radili sa dokaznim materijalom.
Upravi za sume





Republickoj lovnoj ispekciji

Ja Slavoljub Stojadinovic iz Starog Sela sa stalnim prebivalistem u ul.Vidovdanskoj 14,jmbg 1101977761527 kao lovac i clan L.U.Pomoravlje Plana I kao bivsi predsednik sekcije Staro Selo do 12.02. i clan U.O. istog udruzenja iz koga sam se povukao jer nisam vise mogao da gledam kako se zakon krsi i kako se udruzenje UPROPASCAVA podnosim ovu prijavu pod punom materijalnom i krivicnom odgovornoscu da su navodi istiniti i tacni koje ce te Vi proveritii pismeno me obavestitio o utvrdjenom cinjenicnom stanju.
P R I J A V A
Protiv:
1.Djordja Donica predsednika L.U.Pomoravlje Plana
2.Mise Pancica pred.sekcije Velika Plana i bivseg pred.L.U.Pomoravlje
3.Milutina Obradovica bivseg predsednika skupstine L.U.Pomoravlje
4.Zivorada Pavlovica upravnika lovista

Postovani,
U vise navrata lovci iz Naseg udruzenja pokusavali su da izmene situaciju u udruzenju preko svojih clanova U.O. ali situacija se do te mere zakoplikovala i sada je djavo dosao po svoje preko izgubljenih sudskih postupaka i pravljenjem novih krivicnih dela jednih istih ljudi!!!
1.Djordje Donic je predsednik od 2009god.Na to mesto umesto da radi za udruzenje isti je prepustio da to rade neki drugi ljudi u njegovo ime jer isti nije imao vreme da to obavlja na valjan nacin jer ima ogromno poljoprivredno domacinstvo i jaku privatnu firmu.Udruzenjem se nije bavio i ono je tu gde sada jeste.Minus u poslovanju istog od 573.000din isplacenim sudskim sporovima i napravljenim krivicnim delima.
a.Naime Dordje Donic je bio u obavezi da u 2011god. izvsi preregisraciju udruzenja kod APR-a kao ovlasceno lice u pravnom licu.Isti je po odluci U.O. predao na vreme sve potrebne papire za taj posao do aprila 2011god.Da stvar bude gora po dobijanju resenja iz APR-a i promenom imena udruzenja isti nije nasa za shodno da promeni PECAT udruzenja koji ce se slagati sa resenjem APR-a i vazecim statutom vec je nastavio da na dokumenta udruzenja stavlja stari pecat udruzenja koje zvanicno vise nepostoji.Izmenom imena sa L.U.Pomoravljeu L.U.Pomoravlje Plana moralo se pristupiti zvanicnoj promeni i pecata kao i naziva ziro racuna kod Agrobanke kod koje udruzenje jedino ima odluku U.O. za otvaranje racuna!Isti niti je promenio pecat i naziv ziroracuna sa novim imenom udruzenja vec je otvorio bez icijeg znanja racun kod Credi banke???O ovome niko nije imao pojma u udruzenju!! Cak i u vazecem statutu u clanu 3 stoji kako pecat izgleda a to nikome nije bilo vazno!!!(dokaz statut udruzenja )
b.Djordje Donic je probio finasisku plan za 2011god bez jedne odluke U.O. ili oluke skupstine za vise od 1.300.000din od finasiskog plana za istu godinu sto se moze videti iz skupstinskog materijala i finasiskog plana za istu godinu.kako stoji u finasiskom izvestaju za 2012god u 2011god lovni turizam sekcijama je dva puta racunat kako nije isplacen i kako se isti prenosi u 2012god sto apsolutno nije tacno a radi se o iznosu o 439.744din!!!(dokaz finasisko poslovanje za 2011god i predlog fin. poslovnja za 2011god).
Bez obavestavanja U.O. isti je probio finasiski plan za skoro 1.300.000din!!!Kako sam kaze za to je kriva devalvacija i dug prema sekcijama na ime lovnog turizma iz 2011god. koji je isplacen u 2012god a koji je vec usao u poslovanje kao dug za 2011god.Ovaj minus 573.000din je delimicno napravljen u Djoletovom mandatu a deo se vuce od bivseg predsednika Mise Pancica koga je Donic nasledio a Donic je bio u vreme Misinog mandata predsednik N.O. koji je na skupstini kada je Misa predavao udruzenje i kada je Donic izabran kontrolom poslovanja kao pred.N.O. konstatovao neke sitnice u poslovanju u iznosu od 2000din koje se nisu slagale u poslovanju udruzenja u .Kao smo upoznati knjigovodja koja vodi knjige godinama preko konta za unos divljaci fiktivno prikazuje pozitivno stanje udruzenja dok je isto dugi niz godina u minusu koji je Donic samo svojim nesavesnim poslovanjem povecao za dve godine.N.O. nije prihvatio poslovanje za 2011god. i skupstina je zakazana za 30 dana ponovo koja je odlozena do daljnjeg jer N.O. u u poslovanju ne moze da utvrdi jer nije kopetentan ko je i kada minus napravio jer knjigovodja prica jednu pricu da se minus vuce od pre sto nigde zvanicno nestoji u izvestajim za skupstinu ili da je U.O. o tome bilo kada upoznat!!!!!
Upravni odbor je JEDNOGLASNO izglasao i usvojio zavsni racun i poslovanje udruzenja za 2011god. cime je prekrsio zakon o udruzenjima gradjana jer je svesno i ako na NEZAKONIT nacin i MINUS u KASI usvojio ovakvo poslovanje cime su naneli STETU pored aktivnog predsednika udruzenja i sami snose posledice za rad istog jer nisu izdvojili misljenje!!!Isti treba pored predsednika da nadohnade MINUS U KASI SHODNO ZAKONU o UDRUZENJIMA GRADJANA!!!Da shvate koja je njihova uloga u citavoj ovoj prici i kako treba da se radi!!!neko za ove propuste mora da odgovara!!!
c. Djordje Donic je svom kumu Jovanu Jovanovicu omogucio u saradnji sa upravnikom Zivoradom Pavlovicem koji nema uopste uslove i zavrsenu skolu kao ni licencu da bi se bavio poslom upravnika sto je pokusao da ostvari prijavom u KOMORU gde je 31.05 polozio ispit za sticanje licence i ako nepostoje uslovi ni za clanstvo u istoj!!Od sekretara Milovana Stoica je obavesten da mu polaganje neznaci nista jer ne ispunjava uslov da bi dobio licencu ili da bi bio clan komore!!Isti je radio godisnji plan bez brojanja divljaci i koga je posle toga potpisao TATOVIC iz LSS!!Isti radi i u L.U.SUMARICE Krnjevo u stalnom je radnom odnosu a kako to niko ne zna!! pred. sekcije Misa Pancic je znao sve vezano za ostrel srndaca u Plani Donicevog kuma da isti u lovu na srndaca u trofejnom otrelu pre mogucnosti da se istom smanji cena po zvanicnom kalendaru i cenovniku Lovackog saveza Srbije koji i mi primenjujemo po odluci U.O. Jovanu je omoguceno da srndaca plati umesto 700 eura sa umanjenjem koje na osnovu datuma kad je srndac ostreljen ne moze da se primenjuje (30% od cene) jer je isti ostrelje u vreme TROFEJNOG OSTRELA(period od 16.04. do 15.05) i po cenovniku za taj period LSS nepredvidja smanjenje cene za svoje clanove vec se placa pun iznos trofeja!!DOKAZ CENOVNIK LSS I TUMACENJE KADA SE LOVCIMA URUZENJA OMOGICAVA POPUST NA CENU !Ovde se to nije ispostovalo i ovaj srdac je placen samo 30% od pune cene??Radi se o Djoletovom kumu!!!
Djordje nikada nije pokrenuo postupak za nadohnadu stete lovcima iz Livadice koji su izgubili sudski spor oko krivolova na srnu i istima nikad nije naplacena steta udruzenja od 200.000din i ako ima odluku U.O. za to??/To su njegovi LIVADJANI pa gde i da plate stetu jos!!!(dokaz sudka presuda koja je pravosnazna za LIVADJANE).Udruzenje spor za nadohnadu stete nikada nije pokrenulo??/Zasto???UDRUZENJU NETREBAJU ti 200.000din mozda???
Ovo je vec kako cujemo prijavljeno policiji koja ovaj predmet drzi u fioci!!!Zasto????
Djordje Donic je 04.03. zajeno sa jos 44 lovca ucestvovao u grupnom lovu na sakala i lisucu po odluci sekcije Velika Plana i izvsnog odbora ove sekcije od 02.03. koju vodi Misa Pancic koji je takodje bio u ovom nezakonitom lovu gde su protiv istih pokrenute i krivicne prijave za nezakonit lov i ako oni tvrde da su iznosili hranu u loviste kojom prilikom nisu ni imali dozvolu vodili su kerove u lov i puske iz kojih su pucali na stetocine pa su nahnadno posle ucinjenog krivicnog dela falsifikovali dozvolu koju su blanko popunili i podmetnuli upravniku Zivoradu Pavlovicu bez da su isti lov najavili Republickom lovnom ispektoru ili upravniku lovista 48 sati pre istog.Grupni lov na stetocine u martu mesecu je ZABRANJEN zakonom.Sad lazu i pricaju kako oni nisu lovili vec su iznosili hranu bez oruzja(Svedoci i prijava lovocuvara ispektoru Djuicu iz V.Plane)
Pitanje je kako ljudi sa krivicnim prijavama i oduzetim oruzjem mogu da vode udruzenje i sekciju i da sede u U.O. udruzenja ako statut L.U.Pomoravlje Plana jasno kaze ko i pod kojim uslovima moze da bude clan jasno kaze kao i zakon o divljaci i lovstvu da lovac koji nema oruzje za lov ne moze biti clan L.U. a kamoli da vodi isto!!!!!!!(Dokaz statut L.U. POMORAVLJE PLANA i zakon o divljaci i lovstvu)
(dokaz krivicne prijave ispektora Djuica,iskaz lovocuvara Aleksandra Nikolica i upravnika Zivorada Pavlovica)
Djordje Donic je takodje zadnje dve godine bez odluke SKUPSTINE placao na svoju ruku clanarinu LSS bez odluke skupstine jer ista mora biti doneta u skladu sa vazecim statutom i clanom 59 statuta koji je trenutno na snazi.
Djordje Donic je u par navrata kaznjavan pred trgovinskim i prekrsajnim sudom u Pozarevcu i Smederevu i dalje vodi udruzenje suprotno zakonu i statutu udruzenja i clanu 17 vazeceg statuta!

Zivorad Pavlovic je takodje kaznjavan pred trgovinskim sudom u Pozarevcu i pred Opstinskim sudom u Smederevu zbog propusta u radu!!Obadvojica imaju uslovne kazne !!!!dokaz presude iz oba dva suda!!!
Nije jasna cinjenica kako je Pavlovic sebe prijavio u clanstvo KOMORE i kako je IZIGRAO tamosnju sluzbu i sa kakvim papirima i potvrdama!!(DOKAZ podneta dokumentacija za clanstvo u Lovackoj Komori ,Beograd!!)))
OVO JE NAJVAZNIJI PROBLEM!!!!!!!!!!!
Misa Pancic je u 2008god bez odluke U.O. usao na svoju ruku u sudski spor sa Spasicem iz Velike Plane i zbog tog izgubljenog sudskog postupka nase udruzenje je u 2012god isplatilo istom iznos od 810.000din na ima nastale stete na autu.U.O. nikada nije bio upoznat sa prijemom ostetnog zahteva Spasica, a morao je,niti je isti doneo odluku da se udje u sudski spor,a morao je .Steta je sa sudskim troskovima i kamatama porasla vise nego duplo zahvaljujuci jednom coveku Misi Pancicu koji i dalje sedi u U.O. i vodi sekciju Velika Plana kao i L.U. Lane Velika Plana.Isti je na vise U.O. lagao da je za vreme svog mandata podnosio zahteve za postavljanje znaka Divljac na putu sto se kasnije ispostavilo kao NETACNO i kao LAZ jer isti i ako je bio pred. udruzenja to zvanicno nikada nije uradio kao ni upravnik , a U.O. je svo ovo vreme obmanjivao da jeste( dokaz provera u OUPU Velika Plana,iz predmeta Spasic izvestaj JP Putevi Srbije ,i zahtev sudije Janica udruzenju za dostavljanje dokaza o zatrazenim podcima o zahtevu za postavljanje znaka u ovo sudskom sporu na koje udruzenje NIKADA nije odgovorilo)
Misa Pancic je na sednici I.O. odrazane sa grupovodjama sekcije Velika Plana dana 02.03. doneo odluku da organizuje grupni lov na stetocine suprotno zakonu i kalendaru lova na stetocine i isti zakazao za 04.03.2012god.Lovocuvar ih je zatekao u terenu sa psima,puskama,i bez dozvole i izvestaja o lovu koji si bili duzni da popune pre pocetka lova a isti lov najave 48 sati upravniku i Republickom lovnom ispektoru Djuic Miomiru .U ovom lovu je bilo oko 44 lovaca sekcije Velika Plana.Protiv istih je pokrenut i krivicni postupak za nezakonit lov i falsifikovanje isprave tj.dozvole za lov posle samog lova koji nije organizovan u skladu sa zakonom.Citavo udruzenje sada snosi posledice i kazne koje su neminovne u ovo slucaju kao i privredni prestup udruzenja i predsednika Donica licno koji je takodje ucestvovao u ovom lovu(dokaz odluka I.O. i izjave grupovodja oko ovog lova jer postoji mogucnosta da je zapisnik NESTAO ali izjave svedoka ne mogu da nestanu i ljudi koji su obmanuti za ovaj lov i navuceni i koji su ucestvovali u ovom lovu neznajuci da je isti nezakonit).prijava lovocuvara sa podacima o koriscenom oruzju i izjave svedoka sa terena cije podatke lovocuvar poseduje.
Misa Pancic je vec pravio probleme kao predsednik sekcije jer nije hteo da pise propratnice i da popunjava dozvole za lov na zakonit nacin a nase udruzenje je vec kaznjavano za njegove propuste a isti i dalje sedi u U.O. i vodi politiku udruzenja !Da stvar bude gora niko njemu nije postavio pitanje kako je usao u sudski spor sa Spasicem bez odlukeU.O. ili skupstine ?On smatra da moze da radi sta hoce ali ne moze dokle hoce!!!!Dokle????Ko ce nadohnaditi stetu od 810.000din zahvaljujuci propustu u radu Mise Pancica koji je kao pred.udruzenja OBMANJIVAO u.o. i lovce!!!Nista nije radio a samo je pravio stetu koja sada polako dolazi za naplatu!!Kao odgovorno lice isti je u sudskom postupku oslobodjen krivice za zgazenog srndaca ali je isti bez odluke usao u ovaj sudski spor i to ga NEOPRAVDAVA da nije znao sta ga ceka kao i udruzenje a mozda je sve ovo u dogovoru dveju strana i organizovano????Zaso isti nije podneo KRIVICNU PRIJAVU protiv Spasica i istakao ostetni zahtev u to vreme znajuci da je divljac uginula i da je steta naneta i udruzenju kao korisniku lovista?Divljac je vlasnistvo drzave na osnovu zakona o divljaci i lovstvu!!!

Odluka U.O .je morala da postoji pre ulazka u sudski spor!!!
Zivorad Pavlovic je u 2011god od strane lovocuvara Aleksandra Nikolica dobio vise od 25 prijava i iste nije prosledio ni disciplinskoj komisiji a ni nadleznim organima sto mu bio posao i obaveza!!!(dolaz izvetaji lovocuvara Alekandra Nikolica i njegova licna izjava) postoji i zataskavanje lova i upada lovaca iz drugog udruzenja sto je prikrivanje krivicnog dela upravnika koji nijednu prijavu nije prosledio kao ni ostetna 2 zahteva za 2 srne koje su pojeli kerovi ove zime i cija je steta oko 400000dinu Starom Selu !!Zahtev za jednu postoji i prijava a druga je nema nigde i ako je lovocuvar u svojim izvestajima sve na vreme prijavio ali upravnik ne radi svoj posao!!!Pavlovic je besan na lovocuvara koji ga je prijavio da nema skolu i danije brojao srnecu divljac i kako je i na osnovu kojih podataka napravio godisnji plan gazdovanja ne izlazeci na teren!!Upravnik je nalozio sekcijama sta moraju da imaju od objekata u lovistu i sta je koja sekcija uradila to nikada nije podneo kao izvestaj U.O. ispektor Djuic je izlaskom na teren uocio niz neoravilnosti i manjak objekata i sta je preduzeo???Ko neradi svoj posao i zasto je to u interesu???
Zivorad Pavlovic nema kvalifikaciju da bude upravnik lovista jer na osnovu zakona o divljaci i lovstvu ne ispunjava zakonski predvidjene uslove da bude upravnik .Isti nema zavsenu skolu koju propisuje zakon.
Kako isti radi??Svesno je prekrsio zakon i srdaca kojeg je ostrelio Donicev kum Jovan Jovanovic fakturisao je 3 puta manje!!!Zasto??/Ko je podelio ostali novac???Gde je razlika zavsila do 700 eura???
Isti nije obelezio loviste i ako je udruzenje usvojilo pravilnik o bezbenosti u lovu i o obelezavanju lovista!!Isti nista neradi!Zasto se doneti pravilnici nepostuju???Zasto se tolerise nerad ??
Upravnik kako kaze je u 2012god uneo u loviste 745 fazana prema skupstinskom materijalu i njegovom izvestaju koji je usvojen 18.04. i ako prema planskom dokumentu (GODISNJEM PLANU )koji je U.O. usvojio na pocetku godine tu predvidjeno 600 fazana!!!Zasto se dokument koji je i otisao u Ministarsvo prekrsen i zarad koga????Zasto se nepostuju donete odluke?Kome je u interesu da se tek sad odkrivaju manjci u kasi i minus od 573.000din!!N.O. vec tri puta odbija da poslovanje prihvati i niko nista !Nema ni skupstine????
Poslednje sto je N.O. doneo je od 12.06. gde jasno kaze da POSLOVANJE za 2011god NIJE DOBRO!!!Traze reviziju u nazad 0d 2009god!!Pancic i Donic su nesto muvali ali to ce nadlezni da utvrdjuju!!!
Zato se pare BACAJU na nesto neznacajno i ko tu ima proviziju oko fazana???
Milutin Obradovic je kao predsednik skupstine bez odluke Skupstine potpisao papir na osnovu koga je Djordje Donic i ime L.U. postao delegat LSS!!!Skupstina NIKADA takvu odluku nije donela na osnovu clana statuta 63 stav 14 tada vazeceg statuta.Isti se pozvao na stav statuta 80 koji nema veze sa ovlascenjima predsednika i njegovim zastupanjem udruzenja !Sta je Obradovic potpisao bez odluke skupstine i zasto govori i cinjenica da je Donic glasao za minus u kasi LSS i Zorana Popovica koga podrzava u radu!!I u 2012god je bez odluke SKUPSTINE platio LSS clanarinu jer on smatra da tako treba !!U.O. takodje o ovome nema pojma i nema odluku istog!!!!Niko nije po automatizmu clan skupstine LSS ako ga pre toga uruzenja svojom odlukom ne delegira u LSS sto ovde nije bio slucaj!!Covek je potpisao nesto sto je KRIVICNO delo fasifikovanja sluzbene isprave bez odluke L.U. i skupstine koja moze jedino da donese takvu odluku!!!
( dokaz odluka LSS sa potpisom Milutina Obradovica i pozivanje na POGRESAN clan jer je ista doneta mimo SKUPSTINE L.U.)
Milutin Obradovic je i ako posle podnete ostavke na mesto predsednika Skupstine L.U.Pomoravlje potpisao statut koji je sada vazeci i ako je isti na skupstini pre dve godine zvanicno podneo ostavku i skupstinu je preuzeo da vodi Srboljub iz Donje Livadice dok se na potpisu statuta nalazi Milutinov potpis sto se suprotno zakonu o udruzenjima!!!Ne moze se nesto potpisivati po podnetoj ostavci !!!!!Sta to znaci???( dokaz zapisnik sa skuppstine L.U.na kojoj je Milutin podneo ostavku u datum potpisivanja statuta koji je otisao u APR posle niza izmena i promena) .
Takodje sadasnji predsednik skupstine javno i svesno krsi zakon i statut i to clan 17 i zakon o udruzenjima gradjana koji jasno kaze da jedno lice ne moze da sedi u vise organa upravljanja dok sada imamo slucaj da svi clanovi U.O. udruzenja su i clanovi SKUPSTINE udruzenja koja ocenjuje kako ispada svoj rad!!!Jedni isti ocenjuju i glasaju za sebe???Suprotno statutu L.U. POMORAVLJE PLANA!!!
Ljudi koji su ovo udruzenje doveli tu gde jeste sami ocenjuju sebe i svoj NERAD!!!
Ovo nema nigde a predsednik Skupstine Srba je ovo morao da spreci a ne da nastavi politiku krsenja statuta i zakona!!!!!Dosta je bilo vise!To se desilo na poslednjoj skupstini i desice se verjujte ponovo ako se neko nadlezan neoglasi uskoro.
i ove i prosle godine placa se clanarina LSS bez odluke skupstine ????Zasto ???LSS nikada nije fakturisao cu clanarinu koja ima se placa a u obavezi su jer su u sistemu PDV-a i kako knjigovodja zatvara ovakvu isplatu bez zvanicne odluke Skupstine???Radi se o preko 100.000din svake godine!!!

Molimo nadlezne organe da pod hitno preduzmu nesto a ne da prijave stoje po fiokama i da se gore imenovani privedu licu pravde kako vise ne bi upropascavali nesto sto nisu nasledili od svojih oceva!!
Mi ce mo se obratiti kao lovci ovog udruzenja svim relevatnim istitucijama da zatrazimo zastitu svojih prava u ovom udruzenju gradjana na koju imamo pravo!!!!!
O svemu ovome sto je gore navedeno obavesten je i Republicki lovni ispektor Djuic Miomir Djuic koji sam kaze daje ovom udruzenju gledao malo visekroz prste ali da sesituacija nemenja na bolje!!!Bilo bi dobro da gos Rkulovic i jos par ispektora koji su nezavisni dodju i prekontrolisu rad udruzenja.
Dobar pogled!!!!!!!!!!
Slavoljub Stojadinovic
Staro Selo 11324
jmbg 1101977761527
tel 060 0 841 843
l.k.b.102575
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,464
Najnoviji član: Aca Baikal M...

Poslednje vesti
ПРЕГЛЕДАНО 1.000 ОЧНИХ СОЧИВА
Изабрано ново руководство Ловачког савеза Во...
СКУПШТИНА ЈЕДНОГЛАСНО УСВOЈИЛА ИЗВЕШТАЈЕ И П...
ЗАКАЗАНА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА Ц...
СТРУЧНЕ ТРИБИНЕ ТОКОМ САЈМА

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


Lela
Offline
· 17.05.2025. 12:37

Krivolov se odvija u Zapadnoj Srbiji, Opština Požega, okolna sela ! Ubijaju se srne !!!


tomo vrbas
Offline
· 20.04.2025. 08:48

Христос Васкресе.


avatarPlaninko011
Offline
· 04.11.2024. 07:37

Milane imas temu izbor prve puske za pocetnike mada tesko da ce neko nesto smisliti protiv Z6 e sad taj Lupo ne znam.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?

64,754,892 posete www.srbijalov.com