Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Antikviteti lovačko oružje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Antikviteti lovačko oružje
marlin
 Za kuburu neko kaže da Crnogorac a neko da je Nagant..ja neznam šta je,ali najvjerovatnije da ću ih dati na restauraciju i u lovačku sobu da nađu svoje mjesto
 
PEZ
 

marlin kaže:
Za kuburu neko kaže da Crnogorac a neko da je Nagant..ja neznam šta je,ali najvjerovatnije da ću ih dati na restauraciju i u lovačku sobu da nađu svoje mjesto


Nagant drugacije izgleda ovo je kako Sniper rece Crnogorac ili Gasser M1880.
 
marlin
 

pez kaže:

marlin kaže:
Za kuburu neko kaže da Crnogorac a neko da je Nagant..ja neznam šta je,ali najvjerovatnije da ću ih dati na restauraciju i u lovačku sobu da nađu svoje mjesto


Nagant drugacije izgleda ovo je kako Sniper rece Crnogorac ili Gasser M1880.

Iskreno da ne lupam jeli ovo ili ono, ovo je slika prva kada sam ga očistio,a video sam i neke žigove sa obe strane,pa ću provjeriti ako mognem dešifrovati šta je žigovano Lupa ,jer negdje je u ostavi čeka svoj red i vrijeme,a dešifrovane žigove ću postaviti ovde pa možda lakše dođemo do saznanja,možda zvuči ružno ali ne volim kratke cevke,imam ga samo zato što sam ga našao...Confused
 
zex66
 

kelt kaže:
mogao bi da bude i Lefoche,Franconet ili cak i Nagant. mada ako su nadjeni zajedno i poreklo im je isto- ostriche I sv. rat- gasser , steyr- manlicher

Ne moze da bude Lefose ni Nagant, oba su vrlo specificna. Lefose ima paljenje tako sto kokot udari odozgo iglu koja je sastavni deo metka, nagant opet ima specifican metak, prilikom potezanja obaraca burence se pomera unapred i deo caure metka ulazi u cev i td.
Ovo jeste Austrijski Gasser koji je cest na podrucju Crne Gore. Nije ni neophodno citati zigove jer je prepoznatljiv. Svojevremeno je kralj Nikola uveo zakon da svaki Crnogorac stariji od 18 god. mora imati (Gasser) revolver. Sasvim slucajno, isti je imao ugovor sa austrijskom firmom Gasser.
 
PEZ
 

marlin kaže:
video sam i neke žigove sa obe strane,pa ću provjeriti ako mognem dešifrovati šta je žigovano Lupa


Kolega marline ako ti nije tesko (i ako je vidljivo) pogledaj na gornjij strani korena cevi trebalo bi da ima utisnuto "NI" ukoliko se radi o originalnom "Crnogorcu" koji je pravljen po ugovoru kralja Nikole i Gasera.
Ukolio nekog zanima mogu da prekucam tekst koji imam o ovom revolveru.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
marlin
 Nisam se još snašao sa obavijestima oko postova...ali ne zamjerite,nikad nije kasno da se odgovori ili piše...Confused
Što se tiče ovog pištolja,malo sam gledao preko povećala ali ne profesionalnog pa nisam mogao sa sigurnošću da tvrdim,ali ovo što sam pročitao to tvrdim da piše a to je..

Sa jedne strane piše al nevidim prvo i zadnje slovo ASSE a ispod toga piše al isto nevidim prvo ni zadnje slovoUSS-STA i više nevidim i opet ima nešto dole piše,a sa druge strane ima veliko slovo R i više slova ima kao neka kruna,nemogu jasno vidjeti a ispod slova R ima dali veliko A ili je to 1 nemogu sa sigurnošću potvrditi.....
 
astral hunter
 Evo da postavim i ja nesto sto verovatno niste imali prilike da vidite....lovacka puska kalibar 12 ... rucne izrade, vlasnistvo moje familijei porodicno nasledje, pronadjena pre 20 godina u selu, bila uvijena u juteni dzak i vezana za rog krova ostave za alat...moj deda nije znao odakle ta puska tu, a ni njegov otac nije znao... cukundeda je voleo da popravlja oruzje i njegov otac, tako da je moguce da je neko od njih to pravio pre 1900. godine...
astral hunter priložio:
2015-02-04-1366_2.jpg

smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
astral hunter
 ispod okidaca se nalazi branik koji je ujedno i poluga koja povlacenjem na dole odbravljuje puskui ujedno nateze udarnu iglu....cev je osmougaona
astral hunter priložio:
2015-02-04-1367_2.jpg

smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
astral hunter
 blizi izgled poluge.... i otvorene puske, koja je potpuno ispravna i osposobljena da bi mogla da puca, medjutim to nije bezbedno jer je cev istanjena i krpljena ko zna kada mesingom... te postoji mogucnost da bi se rascvetala, te se puska ne koristi vec samo sluzi kao ukras na zidu
astral hunter priložio:
2015-02-04-1368_1.jpg

smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
astral hunter
 ovde se vidi cev a u sredini se vidi i kocnica koja kda se povuce napred blokira okidac.... obzirom da je rucne izrade... neko je jos tada jako lepo napravio pusku, sa ponosom je cuvam na zidu dnevne sobe...
astral hunter priložio:
2015-02-04-1369_1.jpg

smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
micic80
 Lepa stvarcica nema sta interesuje me jel kundak menjan za te godine drvo dobro izgleda
srbijalov
 
astral hunter
 nije menjan, to je autenticni, samo je kada je ciscena od rdje prmzan uljem i zasticen, to da je autentican mozes i sam da zakljucis ako pogledas deo kundaka iznad okidaca, koji je tu bio ostecen, pa je zakrpljen drvenim gitom... cev je ociscena od rdje i premazana uljem i grejana da bi se zastitila od daljeg propadanja
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
micic80
 Vidjao sam nesto slicno ovom bar po godinama starosti pa me interesuje nacin za registraciju tako neceg da bi se uradila restauracija naravno samo za zid ne za koriscenje jeli tako nesto izvodljivo
srbijalov
 
astral hunter
 da ne bude Van teme piscu ti PP
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
micic80
 Okitanje
srbijalov
 
Tomash
 *ebes mi sve...ja bih iz toga pucao!

Nadjes nekoga u okolini ko jos puni patrone za puske na crni barut, i eto ga.
Jos makar jedan zekan pre nego sto ode u penziju na zid, makar jedan dan setanja u polju sa njom. Ako je od cukundede...

Jednocevka, jedan dan cukundedi za dusu!

Samo je prvo proveri, manje punjenje pa probaj, nece da skodi...
 
ssekir75
 цев је од каписларе, колико ја могу да видим. али је неко смислио браву, алал му вера. и не верујем да је цев крпљена месингом, већ да је ту раније била летована пређица.

из овога би се евентуално могло опалити полупуњење (црни барут, наравно), чисто ето да опали, али било шта сем на зид и није баш паметно...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Tomash
 Bravljenje, mehanizam napinjanja....blok glave.........cisto sumnjam da je ovo domaca radinost, cev isto.

Najveca opasnost kod opaljenja iz ovakve puske je zapravo kundak, matoro drvo, jos krpljeno...a celiku ne bi nista trebalo da fali.

Pa na nasim modernim sacmaricama su cevi toliko tanke da je to smesno. Ova osmougaona, kao da je za neki magnum karabin!
Brava izgleda mocno isto.

Jedino taj kundak da se ne raspadne po opaljenju posle toliko godina.
 
astral hunter
 prijatelj koji je sredjivao kaze da moze ladno da puca, mada se ja nebih igrao... inace grseite,pouska je 100% rucni rad...mozda ima nekih delova uzetih sa nekog oruzja, ali ovaj lik koji je sredjivao, je odusevljen....cev je kovana, najverovatnije namotavanjem zice, pa zagrevanjem i onda otkivano u jednu cev...tako nesto mi pricao ovj lik koji se bavi restauracijom oruzja... koji kupuje starooruzje, ima nekoliko kremenjaca, koje sredi pa prodaje kolekcionarima, mislim da je cev ipakkrpljena...bojim se da bi se rascvetala cev pri pucanju... drago mi je da vam se svidja
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
astral hunter
 e da...ovo je pravljeno definitivno, ne znam da li ju je pravio cukundeda ili neko njegov, a majstori su bili za oruzje obojica, verovatno su iskopirali neka resenja koj su postojeca, ne verujem da su izmislili ovo...ali je stvarno interesantan primerak i svako ko iole voli oruzje se odusevi kad dodje u goste i vidi je na zidu...posebno deluje mocno sto ima mnogo dugacku cev 80cm
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,116 posete www.srbijalov.com