Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Antikviteti lovačko oružje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Antikviteti lovačko oružje
DakiNS
 To nije oružije za korištenje! Neka ga tamo gde mu je i mesto. Sumnjam da za njega ima i oružni list, pa bi svako korištenje značilo i kršenje zakona. I na kraju krajeva šta bi dobili korištenjem , a šta je sve moguće izgubiti? Oko, ruku , druga, ili obraz!Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
astral hunter
 ma to je samo za ukras i da se isprica neka lepa prica... sve sto si rekao Daki je apsolutno na mestu... bezbednost je iznad svega i barem ja od toga ne odstupam ni milimikron... oruzje je namenjeno za unistavanje i nije igracka, po mom misljenju je potpuno nebezbedno za koriscenje, nebih se usudio ni da je probam da se ne rascveta cev i da izgubim ili ostetim za mene jako vredan predmet iz porodicnog nasledja, a da ne govorim o povredama koje su moguce... licno nikada nisam ispalio metak izvan strelista ili lovista, kako iz puske tako ni iz pistolja... kad vidim da neko puca u vazduh zaledim se i pomislim "samo da zrno ne zavrsi gde ne treba"
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
ssekir75
 не би добио ништа сем сазнања да може да испали неки метак. наравно да ово оружје није безбедно за активну употребу и да му је место тамо где већ јесте - на зиду. али испалити који метак (на црни барут, наравно) вероватно би могло без последица. ја се ипак не бих играо са тим да је не оштетим, није друго. (иначе, шипак ће неко око нове године да зна ко из чега пуца кад трешти на све стране ко у донбасу, па око кршења закона није велико питање)

цев није дрот сигурно, већ је бушена од одкивка, то се види по дебљини зидова. код дротара цеви су танке ко пластика од чауре, а ова има охо-хо меса. највероватније је искоришћена цев од неке каписларе, то се масовно радило. деда ми је причао да су они на сандук од "краљевске брзометке" увртали цев од каписларе (нашо сам механизам, у питању је лоренц из друге половине 19 века) и пуцали са њом. та пушка је после рата продата у суседно село и ја је нисам видо, али сам видо код комшије пушку која је прављена на механизам од ракетног пиштоља. она је читава и налази се код њега, па ћу кад идем у ниш да га замолим да ми је изнесе да је сликам.

има ли каквих жигова на цеви?

п.с. тражећи слике за колегу астрала, налетех на ову. изгледа да нису само у лужници од брзометки правили сачмаре ;)
ssekir75 priložio:
budz.jpg

ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
astral hunter
 Ma nema ama bas nikakvu oznaku... Inace i ova puska je iz juzne Srbije, u pitanju je Kursumlija, inace su tamo ljudi uvek bili prenaoruzani, iz toplickog kraja je veliki broj ljudi bio deo cuvenog gvozdenog puka... mnogo predaka i sa mamine i sa oceve srane je poginulo u balkanskim ratovima, a oruzje se bacalo, ko zna sta sve jos uvek moze da se nadje po seoskim napustenim kucama od oruzja... nisam pretresao staru kucu u tatinom selu, tamo sve stvari stoje netanute, a niko ne zivi vise od 40 godina...letos cu da pretrazim podrume...ko zna mozda nadjem neku spravicu
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
ssekir75
 е мој пријатељу, подруми, тавани, греде, уз прозоре, уз врата, између свињца и кокошарника, под праг, ма не могу да ти набројим места где су све скривали оружје. врх је био чича који је годинама редовно ишао у криволов на свиње са м24, а полиција није успевала да га пронађе без обзира на претресе. а ја га пронашо чим сам ушо у двориште, јер се стајао углављен у смокву пред кућом Smile видо се с километра Smile
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
astral hunter
 moj kolega belgijsku m24 predao policiji u uzicu da ne placa porez, poludeo sam kad mi je rekao, mogao je da je meni da... rekaoje da ce da proveri da li je prosao onaj rok a otudjenje...mozda je dobijem
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
Bigman86
 Pozdrav kolege,

Jel prepoznaje neko pusku sa slika?
Slike mi je doneo kolega na sa posla, tako da je ni ja nisam video uzivo.
On ne zna koja je puska u pitanju, u sup-u kada su je registrovali, po njegovim recima, nisu znali sta da upisu, pa su upisali da je puska svedske proizvodnje.
 
Bigman86
 Slika 2
 
Bigman86
 Slika 3
 
Bigman86
 Slika 4
 
Bigman86
 Slika 5
 
Bigman86
 Slika 6
 
Sniper Hunter
 Po cemu su zakljucili da je bas "svedjanka"?
 
ssekir75
 опа! комбинација Smile ја бих рекао да је ово белгијско оружје, јер сам исту такву имао јесенас у рукама (само класична сачмарица, није комбинација). пријатељ је има, остала од његовог деде.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Dali je ova desna cev olučena ili glatka samo manjeg kalibra?
Tri prsta 2Kolce
 
Bigman86
 Sniper,
Kaze da su je zagledali, okretali citali oznake i posto nisu imali poima sta je, upisali su to.

Podunavac,
Leva cev je cal.16 a desna je navodno 10.5mm precnika, i navodno je olucena.
E sad, kolega nije ni lovac, niti ga oruzje zanima, a desnu cev je merio sublerom tako da je moguce da nije dobro izmerio, tj. da je izmerio leziste metka.
 
Podunavac
 Ja bi pre rekao da je desna cev kalibra 36 (.410), kod koga je prečnik duše cevi 10,2-10,4 mm.
Kalibar 10,5 mm kod olučenih cevi spada u tropske kalibre anglo-saksonske oznake .416, a nema nikakve logike upariti sačmeni kalibar 16 i karabinski 10,5 mm (.416). Ili je cev stvarno olučena i namenjena za upotrebu Paradox kugle (ili neke druge kugle namenjene za upotrebu iz olučenih cevi) u kalibru 36 (.410)? U svakom slučaju interesantna i retka kombinacija kalibara.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 подунавац, итекако има логике да је десна цев карабинска и да је око 10,5 из разлога што је предвиђена за црни барут. а поред тога, пушка има и задњи нишан.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Bigman86
 Zamolio sam kolegu da jos jednom izmeri cev, precnik je 10.2mm na ustima cevi.
Meni je taj zadnji nisan bio najcudniji.
 
Podunavac
 

ssekir75 kaže:
подунавац, итекако има логике да је десна цев карабинска и да је око 10,5 из разлога што је предвиђена за црни барут. а поред тога, пушка има и задњи нишан.



Ima logike ako je puška napravljena pre 1890. godine. Uvođenjem bezdimnog baruta kalibri su značajno smanjeni.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,510 posete www.srbijalov.com