Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Optike Schimdt & Bender


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Optike Schimdt & Bender
Milos5
 Kolege danas je namontiran S&Bender na Roessler Titan 6 u cal.270 win , sutra ide na upucavanje pa slike slede
Milos5 priložio:
420520150304_092300.jpg
 
Milos5
 1
Milos5 priložio:
420520150304_092600.jpg
 
Milos5
 2
Milos5 priložio:
420520150304_094232.jpg
 
Milos5
 0vo je Titan i Zastava 8x57
Milos5 priložio:
420520150304_092403.jpg
 
Milos5
 8x57
Milos5 priložio:
420520150304_094344.jpg
 
Milos5
 Sigg-sauer 205 cal7.5x55 swiss toje posle karabina K31 kupljena mislim 1997god isa njom sam ispalio oko 20000 metaka jedna je cev menjana idruga je bila na kraju ispucana i takvu sam je prodao
Milos5 priložio:
855.jpg
 
Milos5
 a ovo su bilteni ceo godisnji program od kluba naravno i moji rezultati
 
Milos5
 Ovo je kranz to je bilo interesantno na pocetkui( to je mali deo) karijere mislim tek posle druge trece sezone sam osvoio prvi kranz mislim da nije bilo srecnijeg coveka od mene, hocu reci trebalo je mnogo volje novca za kupovinu opreme i treninga da se napreduje, ja sam bio uporan
Milos5 priložio:
20150306_135440.jpg
 
Milos5
 Molim Admin tim da zadnje moje postove izbrisu ili prebace na temu Karabini greskom sam ih postavio u pogresnu temu
Unapred zahvalan Milos5
 
BOJK
 Da li bi neko mogo da mi kaze kakva je serija ZNITH, razmisljam da kupim polovan u dobrom stanju 3-12x50, ili je bolja starija verzija 2,5.10x56. Kakva im je slika u losim svetosnim uslovima?
 
stojkuki
 Slika je takva da neces bolju videti. Tesko. ja imam 3 Bendera iporedio sam ih i sa zeiss i Swar optikama. i to je to, ... vrh. 2,5-10x56 je idealna za cekanje odlican raspon a 56 mm mnogo znaci. Njega konkretno imam pa mogu da pricam. 3-12 nemam ali je to ista prica. stakla su zaista vrhunska.
 
moravac 1
 

stojkuki kaže:

Slika je takva da neces bolju videti. Tesko. ja imam 3 Bendera iporedio sam ih i sa zeiss i Swar optikama. i to je to, ... vrh. 2,5-10x56 je idealna za cekanje odlican raspon a 56 mm mnogo znaci. Njega konkretno imam pa mogu da pricam. 3-12 nemam ali je to ista prica. stakla su zaista vrhunska.

Kolega ne zelim da ispadnem grub ili bezobrzan...Swarovski i Zeiss su klase za sebe.Pa dosta mesta prazno pa ostatak sveta.Dobra jeste, za porediti sa tim markama nije.Govori ti neko ko je gledao kroz sve skoro sto je danas u ponudi na trzistu.
Napominjem nista licno, samo cinjenicno stanje.Kolce
srbija
 
BOJK
 Optika je stigla Smile
 
BOJK
 Da li moze neko da mi objasni kako se nulira koncanica(vraca na pocetni polozaj)?

Necu nista ja da cackam, idem kod oruzara za neki dan ali bih voleo da znam kako se to radi Smile
 
kolega_LOVEc
 Kada ti strelica na tom "saticu" pokazuje na nulu onda je koncanica u "pocetnom polozaju".
Za nulu na aluminijumskom prstenu sa podeocima, otsrafi se srafce i trouglic sa prstena se vrati na indeksnu tacku.

"Ukradi" ti puskaru fazon, ili bolje prouci uputstvo, pa ces posle i sam da odradjujes takve poslice.

iveli
P.S. ako jedna od strrelica udje u crvenu zonu, postoji mogucnost da dodje pomeranja klikova i na drugom turetu.
Vim vi repellere licet
 
7x57
 Samo da dodam za "nulovanje končanice" za kolege "sa crno-belim televizorima". Uzmete ogledalo koje vaša lepša polovina koristi za šminkanje, stavite objektiv na njega, pogledate kroz okular i videćete dva krsta končanice. Klikćete turetima dok se krstovi (končanice) ne poklope i to je to. Verujte da mi se dešavalo da se optička nula ne poklapa sa nominalnom nulom, doduše kod jeftinijih optika od "bandere".

Inače gospoda iz S&B preporučuju da montaža za njihove optike bude štelujuća (kao EAW švenk npr.) da bi se izbeglo nepotrebno naprezanje opruga u mehanizmu, ali dok god je strelica u zelenoj zoni nema problema. Pozdrav.
Draško
 
7x57
 

moravac 1 kaže:

stojkuki kaže:

Slika je takva da neces bolju videti. Tesko. ja imam 3 Bendera iporedio sam ih i sa zeiss i Swar optikama. i to je to, ... vrh. 2,5-10x56 je idealna za cekanje odlican raspon a 56 mm mnogo znaci. Njega konkretno imam pa mogu da pricam. 3-12 nemam ali je to ista prica. stakla su zaista vrhunska.

Kolega ne zelim da ispadnem grub ili bezobrzan...Swarovski i Zeiss su klase za sebe.Pa dosta mesta prazno pa ostatak sveta.Dobra jeste, za porediti sa tim markama nije.Govori ti neko ko je gledao kroz sve skoro sto je danas u ponudi na trzistu.
Napominjem nista licno, samo cinjenicno stanje.Kolce


Složio bih se sa kolegom moravcem. S&B je odličan, ali su Zeiss i Swar ispred, i pre i sada. Što se tiče lovačkih optika.
Draško
 
BOJK
 Nasao sam uputstvo za upotrebu na zvanicnom sajtu i skinuo. Nije komplikovano da se vrati na pocetni polozaj.
Cuo sam za metodu sa ogledalom ali sam takodje cuo da nije ni ona pouzdana.
U svakom slucaju hvala vam kolege Smile
 
angler
 Posle razmisljanja koju optiku uzeti za svoj .223 rem. odlucio sam se za S&B 3-12x50 Klassik, koncanica L3.
Marka koja mi je nekako ulivala najvise poverenja i delovala nekako najsigurnije, neko ko mi ne deluje šminkerski. Ovim putem bi da vam iznesem svoja dosadasnja iskustva sa S&B i unapred se izvinjavam na malo duzem postu.
Pronasao radnju koja ih kod nas zastupa, porucio i sa kasnjenjem u isporuci od strane S&B od dva ipo meseca optika stigla. Prvobitno isporuka je bila predvidjena za oko mesec dana, na kraju skoro ispala skoro tri ipo meseca, iz nekog razloga je nisu slali.
Stigao Klassik 3-12x50. Medjutim odmah i vracen jer je pocelo nesto da zvecka u okularu...
Nov, nikada montiran, ispao ili slicno, treci put izvadjen iz kutije i da ne valja. vraćen u fabriku...da li su ni nesto zeznuli, transport ili slicno ne znam.
To nesto je verovatno neko sočivo/leće/staklo ili slicno, posto se i prilikom promene uvecanja javlja onako blagi osecaj skripanja stakla.
Inace opticki super, sve bistro i jasno.
Koncanica i tacka bas kako sam hteo. Inace i koncanica i osvetljena tacka su u prvom fokalnom planu.
Podesavanja osvetljaja bas pogodna za noc, mada se i danju na najacem polozaju osvetljaja i vecem zumu vidi osvetljaj no nepotrebno za dan.
Posle desetak dana prodavac me zove i kaze stigla nova optika (po serijskim brojevima se znalo da je druga).
Ali problem isti zvecka i ona!
Po rečima prodavca priznali su da imaju problema sa klassik serijom i da to, kao, tako treba i da ne utiče na funkcionalnost.
Skoro 4 meseca čekanja od dana poručivanja, prvobitno su rekli stize za oko mesec dana pa su je tek poslali posle 2 i po meseca. 2 puta šalju optiku u kojoj nešto zvecka, priznaju da imaju problema sa klassik serijom a prodaju je i dalje.
Ljudi iz radnje gde sam uzeo su maksimalno korektni i ljubazni. Izvinjenja koliko hoces i ponude za resavanje problema, kako prvi put tako i sada. Bilo je ili da probaju da za ovu novu optiku (zvečku) spuste benderu jos cenu, da se dogovorimo za recimo zenit (sa kojim porecima prodavca do sada nije bilo problema) ili da vrate novce u potpunosti.
Uz malo pregovora su ovi u S&B, valjda shvatili, da se brukaju, za njima male novce a meni, kao i vecini lovaca danas velike, pa će mi umesto klassik serije poslati Zenith 3-12x50 FD4.
No na njega moram pricekati sredinu ili kraj septembra.
shotguns... what like guns that fire shots?
 
arli
 Prosto neverovatno za takvu firmu😲
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
ZEISS optike OPTIKE I MONTAŽE 233 11.08.2020. 23:05
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice .... OPTIKE I MONTAŽE 50 22.11.2017. 12:37
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Ruske optike VOMZ (ВОМЗ) OPTIKE I MONTAŽE 16 10.12.2016. 12:25
Sa ili bez optike u lovu na srndaca LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 78 12.03.2016. 13:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,033 posete www.srbijalov.com