Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački lukovi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački lukovi
lovostaj
 Može i ovo.....
 
lovostaj
 

lovostaj kaže:
Može i ovo.....

Žao mi je,slika ne ide,probam poslije.......riječ je o "hide sight" bez pep-a.....
 
DESPERADOS
 Dobar ovaj SABO , cini mi se da je sa njim dosta olaksana upotreba .

www.american-hunter.com/wp-content/gallery/sabo-sight/sabo-a.jpg



*
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
gorance
  Ja sam zadovoljan i sa klasičnim četvoropinskim nišanom. lako se podešava, ima fiber svetlovode,pinovi se odlično vide u mraku....
peeps. je širi lovački tako da se ne može očekivati baš takmičarska preciznost, ali pošto ne gađam na velikim daljinama ja sam zadovoljan.


DOBAR POGLED
 
DESPERADOS
 Definitivno veoma interesantno , kad bude u Cacku javisu se da se vidimo.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
lovostaj
 

gorance kaže:
Ja sam zadovoljan i sa klasičnim četvoropinskim nišanom. lako se podešava, ima fiber svetlovode,pinovi se odlično vide u mraku....
peeps. je širi lovački tako da se ne može očekivati baš takmičarska preciznost, ali pošto ne gađam na velikim daljinama ja sam zadovoljan.



Mislim da će i kod mene zasad biti isto,čak s 3 pina(da ne bude gužva) jer na 20 i 30 m mogu pucati istim pinom,a 40 i 50 m imaju svoje pinove i to je dovoljno.Inače sam koristio no pep sistem,no prodao sam luk pa sad izrađujem novi sistem.Gorance,preša gotova,isprobana, vrlo učinkovita iiiii,jeftina štoje vrlo bitno.....!!!!
 
gorance
 koliko vidim radi sa dve zavojnice. hajde ako možeš postavi luk na nju i slikaj. interesuje me u kojem delu se oslanja na krakove.
DOBAR POGLED
 
lovostaj
 Moram priznati da sam ostao iznenađen da tako dobro radi.Ja sam napravio po mjeri za moj luk,što znači da moraš gurače krakove napraviti po mjeri,odnosno gdje je proizvođač predvidio(you tube).Oni donji hvatovi drže luk u zraku i ne dopuštaju da se osloni ručkom na postolje a gurači guraju krakove lagano prema gore i istovremeno ih stišću.Naravno,gumeni umetci su obavezni na svim mjestima ev.oštećenja.
Kada donje hvatove postaviš pod 90*u odnosu na određeni dio ručke onda ne dolazi do pomaka lijevo-desno kada stiskaš krakove,nego se to događa ravnomjerno s obe strane tako da ne moraš o tome razmišljati......to radi.....znači prvo učvrstiš ručku,ostaviš 5-10 mm od postolja kada podigneš luk pa tek onda mjeriš i radiš gurače krakova.
Zavojnice..obični vijak M 12 mm 100 cm duljine.
 
gorance
  U tome i leži jedan mali problem. kod mene je predviđeno da gurači budu kao viljuška i da se naslanjaju na krakove tačno u osi sa osovinama kamova. ima i dodatak na kracima sa ležištem. meni ovakav sistem kao kod tebe ne bi odgovarao. a mislim da i inače nije dobar jer ne raspoređuje pritisak na celu dužinu kraka, već na samo jedan deo, do kamova. možda i grešim....
i42.tinypic.com/if5vk7.jpg
ovako nešto
DOBAR POGLED
 
lovostaj
 

gorance kaže:
U tome i leži jedan mali problem. kod mene je predviđeno da gurači budu kao viljuška i da se naslanjaju na krakove tačno u osi sa osovinama kamova. ima i dodatak na kracima sa ležištem. meni ovakav sistem kao kod tebe ne bi odgovarao. a mislim da i inače nije dobar jer ne raspoređuje pritisak na celu dužinu kraka, već na samo jedan deo, do kamova. možda i grešim....
i42.tinypic.com/if5vk7.jpg
ovako nešto

Slike ću staviti sutra pri dnevnom svijetlu.Kod tebe se radi o možda kompliciranom sistemu gdje moraš paziti da luk ne ispadne......onaj sistem s guranjem krakova ....mora biti vrlo precizan.Moj sistem sve to radi bez bojazni a napravljen je na obrnutom principu od tvog.Sure loc preša radi na tom principu a univerzalna je.Sure loc gura sve krakove ispod cam-ova.Zašto ne gurati krakove cca 1 cm ispod cam-a,ništa se neće dogoditi,čak štoviše i lakše je i sigurnije pošto je dosjed veći.Ja imam i ležaje na završecima krakova s vanjske strane pa ne smijem koristiti taj sistem.Kod tebe bi teoretski kad bi stisnuo krakove više od 90* u odnosu na podlogu cijeli luk pobjegao prema dolje a sad vuče prema gore pa ga zato moraš zaustaviti "zubićima" dok se to kod mene ne događa jer je ograničen sa svih strana,odnosno sam sebe drži stalno napet prema gore.Možda je Mathews napravio prešu da nas zbuni ali univerzalna "gužva" sve lukove na ovaj način.Jedna strana ti je fiksna......dolazi li do pomaka prema fiksnoj strani?
Koliko ti je trebalo da ovo proizvedeš.............?
 
gorance
 i41.tinypic.com/2cnavpy.jpg

ovde se vidi taj deo. možda si u pravu, ali sa ovim dodatkom sa lakoćom ću napraviti džepnu presu, odnosno prenosni uređaj. i koštaće još manje.
malo više od metar debljeg flaha,nekoliko šrafova,metar lanca i zatezač za sajle koji se postavlja na bandere.
i siguran sam da će odlično funkcionisati
DOBAR POGLED
 
gorance
 i43.tinypic.com/13zriox.jpg
i43.tinypic.com/2uhtqxi.jpg
i42.tinypic.com/izt3iw.jpg

http://www.youtub...r_embedded

ovako nešto
DOBAR POGLED
 
lovostaj
 Ma da, ali probaj me poslušati,probali smo stisnuti MR sa više vrsta mobilnih preša....skoro nemoguća misija,samo probaj stisnuti krakove ispod cam-a,dovoljno su dugački,ide to dobro i sigurno je.Prijašnji luk sam stiskao mobilnima bez problema ali ovoga baš i ne.
Ovi za ovakva pomagala traže pravo malo bogatstvo!!!!
 
gorance
  videću još......
nije isklučena mogućnost da se upustim u izradu ovakve prese u mojoj kućnoj radionici....samo da nađem vremena. alat i materijal imam skoro sav. dobro je što se na istu šasiju postavlja i drawing tool.
to bi bila baš kompletna oprema. dizalicu,čekrk sa pužnim prenosom imam, kao i sav potreban alat.
DOBAR POGLED
 
gorance
 http://www.archer...p?t=929875
na ovo sam mislio.
DOBAR POGLED
 
DESPERADOS
 I koliko kosta jedan vrhunski luk ?
Da li je potrebna dozvola kao i za samostrel ?
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
gorance
 još jedino u srbiji treba dozvola za luk. po novom ZOMu koji je u ''proceduri'' već godinama, neće trebati.
dobar, pa može se reći i vrhunski lovački luk sa opremom može se sklopiti za 1000e.
solidan početnički komplet, polovan može se uzeti za 400e.
DOBAR POGLED
 
gorance
 za samostrel nisam siguran da se može dobiti dozvola. to je oružje koje se može nositi u napetom stanju, može se pucati iz kola....
u nekim državama SAD-a lov samostrelom je dozvoljen samo za hendikepirane osobe.
DOBAR POGLED
 
DESPERADOS
 Za samostrel znam , ima ga moj drug i jedva je dobio dozvolu pre neku godinu.
Ali za obican luk nisam znao da treba.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
gorance
 srpska posla..... čeka se novi ZOM.
mada me ne bi začudilo da sa novim zakonom ne pooštre još uslove za nabavku.
interesantno je da u važećem zakonu se pominju samo uopšteno oružja sa tetivom, bez preciziranja snage, tako da ako se striktno primeni, i dete koje napravi luk od leskovog štapa krši zakon i rizikuje višegodišnju robiju.
DOBAR POGLED
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,185 posete www.srbijalov.com