Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne?

Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije

INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne?
punisher
 Sasa, Kusturica je JEDINI primer privatizacije ne zarad dobiti i materijalnih bogatstava, nego zarad prirode i očuvanja iste, zarad ljubavi prema prirodi. Neumesno je njega u opšte navoditi kao primer, ali tom čoveku skidam kapu zbog svega što je uradio.
Sa druge strane, interes svake privatizacije u Srbiji pa i u Evropi nije ljubav prema u ovom slučaju divljači, nego PROFIT i samo PROFIT.
Ni to ne sporim osim u slučaju majčice Srbije i njenih "tajfuna" koji su počinili to što su počinili u proteklih 20 godina, pa bi sada tako "prljav" novac da ubace u legalne tokove.
Takvim novcem on će možda od države zakupiti neko profitabilno lovište gde ima divljači, istu istrebiti, da ne kažem isisati kao što je to učinio sa fabrikama koje je privatizovao, pa potom pošto ima firmu registrovanu kao d.o.o jednostavno nestati bez da će ga iko ikada pitati šta je to učinio. Neće mu ni dlaka sa glave faliti jer dok bude organizovao lovove u svome privatnom lovištu, gratis će neki glavonja političar da dobije da odstreli nekog jelena ili srnu, bez dinara da mu plati, ali da ga štiti kada za to dođe vreme.
E vidiš druže moj, pošto znam kako funkcioniše i privreda i država jako dobro, osnov svega u Srbiji, privatizacija svake fabrike, pa i lovišta bila bi i treba da bude HIPOTEKA NA IMOVINU SVAKOG TAJKUNA KOJI SE BAVI PRIVATIZACIJOM.
Dakle kratko i jasno, kada taj tvoj "tajfun" privatizuje lovište, mora da položi svoju imovinu u vrednosti početnog fonda divljači u lovištu, i to celog, i da obezbedi bankarske garancije za ceo početni fond divljači.
Pa ako zasere, i ne vodi računa o državnoj imovini, da vidiš kad mu ode kuća na doboš.
Lako je druže moj privatizovati kada ne postoji nikakva sankcija za tvoju lošuprivatizaciju. Raskid ugovora. Možeš misliti, ala će tajfun da se zaplaši. Sve ga vidim kako drhti.
E kada on bude znao da će, ukoliko prouzrokuje štetu, organizuje enormno izlovljavanje... biti odgovoran državi svojom imovinom, e onda će se videti ko meša malter a ko drži visak.
Vidiš, takvih privatnika nema tamo na zapadu. Oni doduše postoje ali se ne zovu privatnici nego KRIMINALCI i MAFIJA. I Zapad se bori protiv takvih.
Jedino ovde oni su zaštićeni kao beli medvedi.

stojkuki
 E ljudi, mante me kusturice ... Ko ne zna bolje da ne prica!!!
To je jedna sramota za ovu drzavu i ovaj narod.

Malo prokopajte informacije pa ga onda 'falte ako budete imali volje.

PEZ

sasa035 kaže:
[ Kolega Pez da ti nesto nekom u zakup ili privatizovati neznaci da taj neko postaje dozivotni vlasnik necega de ce sam elita moci da lovi.I neznam zasto mislis da onog trenutka kada se nesto tako i uradi lov postaje hobi bogtaih.Sto se mene tice tu ima mesta za sve koji su zaista zaljubljenici u prirodu i vole lov ane tamo neki krelci...I ako na kraju spominjs finasije...pa nemozemo se iskljucivo baviti necim samo sto volimo vec to mora nesto i da kosta!Nemislim astronomski ali zar ti ne bi bilo draze da platis lov i 200 a da u polju nema ljudi kojima tu mesto nije?!Ja bih.

Kolega naravno ne postaje dozivotni vlasnik vec uzme u zakup na recimo 99 god sto opet nije sija nego vrat,i naravno clanarina ce biti verovatno takva da prosecan lovac nece moci da plati pa je jasno ko ce placati takvu clanarinu i ko ce loviti(zbog toga mislim da ce lov postati privilegija bogatih)Prolistaj malo po portalu videces da je i sadasnja clanarina veca od clanarine u nekim razvijenijim zemljama,pa se ipak placa jer svako zadovoljstvo ima cenu(ponekad neopravdano visoku) pa ko voli nek izvoli, kod mene je clanarina 11000 din. ali nije na meni da ako sam platio clanarinu pa neka je i 200 E kako kazes da odlucujem ko ce biti u lovistu jer ce verovatno i taj "neko" platiti i biti potpuno "ravnopravan" samnom.Nemoj pogresno da me razumes i ja bih voleo da se u lovu svi pridrzavamo propisa da se jasno zna sta sme a sta nesme ali nazalost nije uvek tako,da ti navedem jedan primer iz mog udruzenja,pre nekoliko godina odstreli covek zeca dan pre otvaranja sezone,vidi ga jedna zena ciji je suprug lovac i prijavi LD,pokrene se postupak ,ovog kazne sa 22000 din. a on ce na to "Ma boli me k...c,ja odem u sumu kad hocu odstrelim(ukradem)sta hocu i platim."Ovakvih primera ima sigurno mnogo ali se takve pojave nece spreciti privatizacijom lovista i povecavanjem clanarine bas naprotiv,jer ima ovakvih ljudi koji mogu platiti a privatniku ce takve platise biti glavna klijentela i izvor prihoda tako da mi(sirotinjski sinovi) necemo moci ni da provirimo u takva lovista.

punisher
 Kolega Stojkuki tu se neću složiti sa tobom jer sam tu bliži Sašinom stavu pa bih te molio da ako nešto znaš podeliš sa ostalima. Da razvijemo diskusiju. Ovak kako si ti napisao deluje malo neozbiljno.

sasa035
 Kolega Paniser mi definitivno moramo od neceg da pocnemo.Ako polazimo sa tecke da je privatizacija bauk koji guta jedno preduzece (a tako nesto nam se desilo u privrednom sektoru) pouceni takvim iskustvom mora da se nesto promeni.Dacu ti samo primer u ribolovu u koji sam i tek kako upucen kod nas.Od 2002 godine starim komunistickim udruzenjima je oduzeto upravljanje vodama i dodeljeno i novim korisnicima.Da li znas usta su se novopeceni korisnici upustili.PA KAO BRACA RAJT 1903 KADA SU PROBALI DA POLETE i napravili prvi let tako je bilo i suocavanje sa stanjem na nasim rekama.Javasluk na sve strane.Trebalo je prvo dobre 3 godine da se samo pokupe sve mreze,strukovi,bubnjevi i ostale raznorazne alatke za krivolov a o grabuljasima da pricam.Pa se onda preslo na nivo sacekusa na strujarose pa onda procesuiranje istih itd.i tako iz godine u godinu doslo se do toga da ribocuvari mogu da kontrolisu neke stvari koje cak i policija nerad da se napravio ozbiljan ostetni cenovnik.I to za sada veoma dobro funkcionise.Sustina moje price da se u ribolovu krenulo od neceg od mrtve tacke,naravno treba i tu jos puno stvari uraditi ali prosto od necega moras da pocnes.Ako to i nije cak privatizacija hajde da pocnemo od te neke mrtve tacke zvela se ona kako god ti hoces.Ako se pomirimo sa cinjenicom da nista kod nas nemoze da se uradi pa onda nevidim zasto bi i polemisali.A sto se zakupnine tice i nekog investitora u lovstvo.Kada imas dobar nezavistan sistem kontrole rada LU i ta kontrola moze apsolutno nezavisno da funkcionise uz jasna pravila igre tu nema greske.Kontrole Kako administrativna tako i terenske.I da ne bi bilo ovo samo trla baba lan da joj prodje dan misli da je apsolutno sve izvodljivo.Prosto ovakav nacin udruzenja i pravljenja nekih kvazi saveza gde postoji toliko rupa i problema koji se kotrljaju godinama ma decenijam... prosto nevidim da neki ljudi imaju Bogom dato pravo da moraju da budu na mestima na kojima jesu mIslim na predsednike i ostalu bulumentu LSS a tako i na lovce iz navedenih nemoralnih primera.
sasa035

miomirkica
 Poštovane kolege,
Evo i čika Miomir da se javi oko ove teme.Mozda nisam pročitao sve komentare na ovu temu, ali lično mislim da mora i nešto drugo da se uzme u obzir.Šta se "privatizuje" -divljač ,zemljište i imovina postojećih društava.Nešto nije sasvim jasno.Na moje njive niko nesme da lovi bez moje saglasnosti. jer ču da tuzim sva kog ko udje neovlašćeno na moj posed.Divljač je opšte dobro koju nemilosrdno kradu u svakom sistemu.Imovina je vlasništvo svih lovaca koju su stekli dobrovoljnim radom , članarinom i raznoraznim akcijama. Ja sam lovac od 1977 god. isada mi ništa nije jasno. Veliki pozdrav
mica.jovanovic@gmail.com

DakiNS
 Čika Miomire, ovi mladi nikako da shvate da za komercijalu ne treba privatizacija, ako ste toliko željni lova platite pa klatite , to i sada može .Toliko su upeli da dokažu da sve ono što se negovalo 50-60 godina treba da ide na doboš ,da zaboraviše da je sve to izgrađeno(lovački domovi, kolibe, čeke ,hranilišta) dobrovoljnim radom samih lovaca. Ako se privatizuje ko će da podeli novce lovcima , kada mnogih više nema ili da se ono što je godinama stvarano proda i novci odu državi ili tajfunima za unapređenje fonda divljači. Eh ti mladi gledaju samo napred, dobro je gledati napred, ali se ne može zaboraviti ono što osta iza nas, ili bi to poništili kao puj pike ne važi. Mlade kolege kada nešto napravite , slobodno poklonite kome hoćete samo nemojte da poklanjate tuđih ruku delo , tuđe odricanje i tuđi rad.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM

sasa035
 Eto bas to cika Miomire treba da se promeni"Na moje njive niko nesme da lovi bez moje saglasnosti".Cika Miomire a zamislite kako je ako na vase njive udje srndac i slucajno dobije infarkt pre lovne sezone....Ivucite pouku iz konteksta. I nemojmo da budemo licemeri da ukoliko vama to odgovara sve je uredu ukoliko ne onda se tuzimo.Mislim da je rec privatizacija pravi haos u nasim glavama.I da pojam novog korisnika je mnogo prikladniji.A taj ko bi preuzeo jedno loviste morao bi da se ponas u skladu sa zakono koji je univerzalan.Sama cinjenjica DA BI SE TO NEKOM SVIDELO ILI NE I DA BI NOVA PRAVILA IGRE NEKIM LOVCIMA BILA APSOLUTNO NEPRIHVATLJIVA I POCELA POBUNA U MOJIM OCIMA NEIGRA NIKAKVU ULOGU.Onaj koji bi dobio tako nesto pocinje ispocetka.Ne privatizuje se ni divljac ni vase njive niti se ispiraju mozgovi.Vec zapocinje novo poglavlje u lovstvu.mislim da bi vam draze bilo da na vasoj njivi vidite VISE SRNDACA I UOPSTE VISE DIVLJCI I DA SA PONOSOM MOZETE O TOME GOVORIT.I nemojte da se plasite niko nikome nece nista da oteti.
sasa035

sasa035

DakiNS kaže:
Čika Miomire, ovi mladi nikako da shvate da za komercijalu ne treba privatizacija, ako ste toliko željni lova platite pa klatite , to i sada može .Toliko su upeli da dokažu da sve ono što se negovalo 50-60 godina treba da ide na doboš ,da zaboraviše da je sve to izgrađeno(lovački domovi, kolibe, čeke ,hranilišta) dobrovoljnim radom samih lovaca. Ako se privatizuje ko će da podeli novce lovcima , kada mnogih više nema ili da se ono što je godinama stvarano proda i novci odu državi ili tajfunima za unapređenje fonda divljači. Eh ti mladi gledaju samo napred, dobro je gledati napred, ali se ne može zaboraviti ono što osta iza nas, ili bi to poništili kao puj pike ne važi. Mlade kolege kada nešto napravite , slobodno poklonite kome hoćete samo nemojte da poklanjate tuđih ruku delo , tuđe odricanje i tuđi rad.Lovac 3
Kolega Daki a sta ste vi to i vase generacije stvorili i negovali.Mislim jeste stvorili ste samo muku i probleme vrzino kolo iz kojeg decenijama nemozete da se izpetljate.Samo pardon nekad se malo bolje ili mnogo bolje zivelo pa vam takve stvari nisu tesko padale.A ako govorimo o komercijali pa sto se mene tice neka sva lovista budu komercijalna ja nemam nista protiv.Ali nebudimo licemeri vec prakticniji.Ovde se govori o necemu ili nekome kome bi mogao da se obogati ili utrostuci svoje bogatsvo!!! Jer da je tako odavno bi se to radilo.Ovde se radi o ljudima koji to negledaju vasim ocima i koji zele nesto novo.Nikako da pokvare NEDAJ BOZE VAS MINULI RAD.JER PO MENI TO JE TA USADJENA GENETSKA KOMUNISTICKA KLICA KOJA MORA DA SE UGASI.I TADA KADA STE VI LOVILI I STVARALI MI NISMO BILI I PLANU...MISLIM BUDALASTINE.Kod nas cim neko pomene nesto novo i cim neko nesto zeli na bolje da promeni pa imamo pametnih koliko god hoces koji na nivou samo njihovih razmisljanja iznose argumente iz fijoka u kojima im jos uvek stoje pionirska kapa,marama a boga mi i partiska knjizica!!!
sasa035

DakiNS

sasa035 kaže:

DakiNS kaže:
Kolega Daki a sta ste vi to i vase generacije stvorili i negovali.Mislim jeste stvorili ste samo muku i probleme vrzino kolo iz kojeg decenijama nemozete da se izpetljate.Samo pardon nekad se malo bolje ili mnogo bolje zivelo pa vam takve stvari nisu tesko padale.A ako govorimo o komercijali pa sto se mene tice neka sva lovista budu komercijalna ja nemam nista protiv.Ali nebudimo licemeri vec prakticniji.Ovde se govori o necemu ili nekome kome bi mogao da se obogati ili utrostuci svoje bogatsvo!!! Jer da je tako odavno bi se to radilo.Ovde se radi o ljudima koji to negledaju vasim ocima i koji zele nesto novo.Nikako da pokvare NEDAJ BOZE VAS MINULI RAD.JER PO MENI TO JE TA USADJENA GENETSKA KOMUNISTICKA KLICA KOJA MORA DA SE UGASI.I TADA KADA STE VI LOVILI I STVARALI MI NISMO BILI I PLANU...MISLIM BUDALASTINE.Kod nas cim neko pomene nesto novo i cim neko nesto zeli na bolje da promeni pa imamo pametnih koliko god hoces koji na nivou samo njihovih razmisljanja iznose argumente iz fijoka u kojima im jos uvek stoje pionirska kapa,marama a boga mi i partiska knjizica!!!

Sinko daj dobre odgovore na ono što sam u citiranom upisu podebljao,a mani se pionira partije i sličnih stvari odavno je to završeno i nije sredstvo potkusurivanja za odgovore koje ne znaš.

punisher
 Saša, Daki je zaista u pravu. Naime, imaš lovišta "Vojvodinašuma" NP Fruška Gora...i ostalih po celoj Srbiji. Tu ima divljači i za slikanje i za odstrel, a sve po principu plati pa klati. Lovočuvari te gledaju kao Boga, titraju ti, maze te i paze, kažu ti šta možeš da odstreliš, bukvalno ti sajlom dovuku divljač ako treba tako da ne vidim razloga zašto da se privatizuje nešto što su zaista generacij gradile.
Sa druge strane pročitaj malo odredbe Zakona o javnoj svojini R. Srbije jer ćeš tu da vidiš šta je to javna svojina, ko je titular, kako i pod kojim uslovima država, APV, grad ili opština raspolažu sa predmetima javne svojine, šta su to dobra od opšteg interesa i dobra u opštoj upotrebi...
Što se tiče ribolovaca, lepo je to i pozdravljam jer sam i sam svedok rada raznih udruženja za očuvanje ove ili one reke, ali sam isto tako svedok i slučajeva da pripadnici tih udruženja izigravaju policajce, hapse, privode, pišu neke prijave, zapisnike, što je smešno jer su to udruženja građana i oni nisu ovlašćeni da hvataju i privode... pa zamisli mene, tebe, Dakija... i druge da mi hapsimo nekog po lovištu i privodimo... Krivičnu prijavu može da sačini svako a ne samo službeno lice, čak i anonimnu, tako da sam što se tiče krivolovaca, alavih predsednika LU i sekcija zaista za to da svako može da im šibne prijavu pa da se češu tamo gde ih ne svrbi...
Ali zar ne misliš da je prvo potrebno kvalitetno regulisati situaciju u lovstvu koja se otela kontroli, ustrojiti sistem, odnose između LSS i LSV i ostalih saveza, propisati šta je LU i šta sme a šta ne...pa tek kada se ustroji sistem, propiše adekvatan sistem kontrole, kazni za prekršioce, lako će se i o privatizaciji razmišljati jer ona LU koja se ne prilagode, a u zakupu su lovišta rizikuju raskid ugovora sa državom, pa je onda država ta koja odlučuje kome će lovište dati - da li JP ili NP ili privatniku...
Ovako trčati pred rudu znači samo hvatanje u mutnoj vodi tajfuna koji su upropastili sve čega su se dotakli pa im sada samo lovišta fale jer su skontali da stranci koji dolaze kod nas mogu lepe pare da ostave.
Pitam ja tebe a gde su tu obični, mali lovci iz Srbije???
Nema ih prijatelju moj.
Slažem se da treba od negde početi i da je svaki početak težak, ali sam izričito PROTIV PRIVATIZACIJE LOVIŠTA u ovom momentu, bar dok se situacija sa LSS i savezima ne reši na radost svih lovaca.

punisher
 Daj mi odgovor prijatelju upravo na pitanej koje je Daki postavio i Miomir. Dakle 30 godina sam lovac, napravio sam gomilu čeka, nahranio gomilu divljači, napravio lovački dom... i sada dođe neki Tašna Mašna klinac, ekspert, baci oko na lovište i puj pike ne važi gospodo lovci. Od sutra je sve moje, država će kao malo da me kontroliše, a možda i neće jer ću dovesti par Političara, njihovih 12-godišnjih sinova i dati im malo da pleve po lovištu onako za badava i ja sam zaštićen.
Osvrni se oko sebe i reci mi da nisam u pravu.
Dakle privatizacija NE, uređenje lovstva DA, sa LU kao centrom zbivanja, s obzirom da ona konkurišu za lovišta kod države. Čvršći sistem kontrole LU, edukacija stručne službe LU, rukovodećeg kadra u LU, kvalitetna lovočuvarska služba, a zašto ne i Rendžeri na platnom spisku opštine, grada, dakle lokalne samouprave koji će LU ali i poljoprivrednicima pomagati i sprečavati krađe ( nešto slično kao poljočuvari, ali da malo zvuči zapadnjački, to je sada vidim u modi ), i da vidiš koliko će manje biti krivolova, krađe letine po njivama, bez potrebe za privatizacijom.

huntinggirl1
 au, koje pitanje šta smo mi to stvorili.....

pa stvaralo se uvek, stvara se i sada, ali ko zna i može, a reći da mi nismo ništa stvorili.....

naše L.U. je dosta staro udruženje, stvarale su ga generacije i nije red da ga mi sada ra...mo bez pardona.... lovište na kome mogu mnogi da nam zavide, pa kome da ga damo....
ja tu nešto ne razumem,...
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!

sasa035
 Klega Punisher ( Kolega ovo je vrlo nizak udarac iskriviti podrugljivo nečije ime. Srbijalov Admin Tim) kao sto rekoh od necega pocni.A mi odnosno niko nema instrumente da dopre nidokoga mislim na ove iz LSS.Ribolov sam ti pomenuo zato sto znam kolika je grupa ljudi pokrenula inicijativ i sta su sve morali da ucine i ca kavim sve ljudima da se bukvalno obracunaju.Ja negovorim o lovistima koja lepo gazduju i niko nije izricit da sve treba u koranu saseci i privatizovati.Naprotiv sve sto radi dobro i sve sto funkcionise treba samo unapredite.Ali ljudi ovde se govori o svarima koje treba iz fundamenta promenit.Netreba biti licemer i govoriti o tome na nacin da je sve uvijeno i da je apsolutno svuda isto.Ovde se postavlja prvo jedno moralno pitanje a to da ono sto nefunkcionise a toga ima i na pretek treba promeniti i iskorenit.Nije lako i to su bolne stvar pogotovo za nasu drzavu koja je u teskoj ekonomskoj krizi.Jer nazalos budu nam u oci mnoge stvari i sa pravom imamo toliki strah i skepticizam.Ali hajdemo da nadjemo tu formulu a ona postoji SVE OSTALO JE PITANJE DOBRE VOLJE I RAZUMEVANJA. Misli da i kolegu Dakija podmiruje ovaj odgovor.
sasa035

DakiNS
 Pretekla me koleginica Dijana taman sam hteo da pitam kolege koje se tako zdušno zalažu za privatizaciju, ko kako, koliko i sa čime može da plati Bečejcima, Senćanima,Indjijancima ili Starom selu , i fala bogu još mnogim udruženjima koji nisu dozvolili da se članovi otrgnu kontroli niti da se upletu yapiji. A fond divljači tajfunima samo za poželeti

miomirkica
 Saša,
Ti si moj komšija ,ja sam iz Ćuprije i mislim da razumem tvoje razmišljanje.Ako srndać dobije infarkt sam je kriv ? ali na moje njive nemoz da dobije metak od nekog "Korisnika" prvo mora da se reši na čijoj imvini će novi "Korisnici " da gazduju. Privatna imovina nije"korisnička" nego je privatna. Reke su nešto drugo i to nije privatno. Ti misliš da su svi sta ri ljudi komunisti i krivi su što su ziveli u tom vremenu i to ti smeta, a vrlo rado bi lovio i koristio tudju imovinu , na demokratski način. Čika Miomir-Mića
mica.jovanovic@gmail.com

punisher
 Smatram da tajfunima nije interesantno neko propalo loviše koje nema divljači i u koje će on kao u voćnjak morati da ulaže par godina, bez da mu se uloženo vrati. SrBski Bizmismen hoće 100% zaradu sada i odmah i ne pita šta i koga treba da "podmaže" ili "gepekuje". Oni će sigurno baciti oko na lovišta koja su puna divljači i koja bi mogla da se brzo izlove i obrne lova kroz komercijalu.
"...Upamti savet što će ti čiča reći..."

DakiNS

sasa035 kaže:
Klega Punisher ( Kolega ovo je vrlo nizak udarac iskriviti podrugljivo nečije ime. Srbijalov Admin Tim) kao sto rekoh od necega pocni.A mi odnosno niko nema instrumente da dopre nidokoga mislim na ove iz LSS.Ribolov sam ti pomenuo zato sto znam kolika je grupa ljudi pokrenula inicijativ i sta su sve morali da ucine i ca kavim sve ljudima da se bukvalno obracunaju.Ja negovorim o lovistima koja lepo gazduju i niko nije izricit da sve treba u koranu saseci i privatizovati.Naprotiv sve sto radi dobro i sve sto funkcionise treba samo unapredite.Ali ljudi ovde se govori o svarima koje treba iz fundamenta promenit.Netreba biti licemer i govoriti o tome na nacin da je sve uvijeno i da je apsolutno svuda isto.Ovde se postavlja prvo jedno moralno pitanje a to da ono sto nefunkcionise a toga ima i na pretek treba promeniti i iskorenit.Nije lako i to su bolne stvar pogotovo za nasu drzavu koja je u teskoj ekonomskoj krizi.Jer nazalos budu nam u oci mnoge stvari i sa pravom imamo toliki strah i skepticizam.Ali hajdemo da nadjemo tu formulu a ona postoji SVE OSTALO JE PITANJE DOBRE VOLJE I RAZUMEVANJA. Misli da i kolegu Dakija podmiruje ovaj odgovor.

Da izvineš ali ne vidim da si išta odgovorio, Hajde kolege ostale prosvetlite me bar vi.Lovac 3

sasa035
 Greska u imenu je asolutno nenamerna.Izvinjavam se u to ime!
sasa035

punisher
 Da li si svestan da kada bi tamo neki tajfun uzeo u zakup lovište, da bi imao takav priliv lovokradica i krivolovaca da bi se češao tamo gde ga ne svrbi. Pomeni za ilustraciju tvojim kolegama lovcima da bi neki tvoj poznanik hteo da privatizuje lovište, baš me zanima šta će ti reći.
Da bi uspeo da sačuva divljač od prekomernog odstrela mora da angažuje obezbeđenje do yaya, da ogradi lovište, da kupi više vozila, da...
E sad kod ograde pojavimo ti se Daki, Momir, ja i kažemo ti: Šta ti to prijatelju ograđuješ, pa nije ti to tata kupio...itd.
Ne, ne prijatelju skup je to biznis i ovoga momenta ekonomski totalno neisplativ, a sa stanovišta starih lovaca i svega što su oni učinili za neko LU i neetički i nemoralan čin koji bi po lokalnog tajfuna i kabadahiju mogao da ima ko zna koje posledice.
Veruj mi imam drugare koji mi tvrde da nema tog tajfuna kome će oni to dozvoliti. A imaš raznih oblika opstrukcije.
NPR. Radovi na njivi koja je u sastavu lovišta, pa izlet na neko lepo mesto, pa planinarenje, pa... i tajfun to ne može da zabrani. Šta ćemo onda. A komercijala ugovorena, pare uzete...
Veruj mi nije to kako ti zamišljaš. Puno će vode proteći dok se o tome ne bude diskutovalo i privatizacija zaživela ali na pravi način.

Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Strelišta u Srbiji LOVNO STRELJAŠTVO 106 10.02.2020. 15:01
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0

Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.

tomo vrbas
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻

· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).

· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.

· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav

· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?

· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..

Anita Randjelovic
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?

· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.

· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,390,812 posete www.srbijalov.com