Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012
Sremac75
 ODLIČNA VEST IZ MINISTARSTVA!
Ministarstvo poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede je raspisalo konkurs za raspodelu sredstava iz Fonda za razvoj lovstva. Sredstva su obezbedjena od naknade za korišćenje divljači, i od naknade za lovne karte, koju su LU plaćala. Time su se obistinila obećanja nadležnih, da će sredstva prikupljena na ovaj način, biti plasirana preko LU, za finansiranje programa za razvoj lovstva!
Sredstva u visini od 60 miliona dinara će biti raspodeljena onim LU koja ispunjavaju kriterijume iz konkursa.
Sredstva se odobravaju bespovratno, sa precizno definisanom namenom: za nabavku hrane za divljač, za finansiranje prostorija za prihvat i čuvanje divljači, i za ostale namene koje su precizirane konkursom.
Ovaj konkurs se odnosi na LU sa teritorije centralne Srbije, dok će za područje Vojvodine raspodelu dodatnih sredstava sprovesti Pokrajinski sekretarijat za PŠV.

Za sve bliže informacije, uprave LU se mogu obratiti na e-mail:




Broj telefona za kontakt: 011/31 48 391
Konkurs je objavljen u SLužbenom glasniku 82/2011, na strani 140. Rok za prijavu na konkurs je 15 ddana,od dana objavljivanja, 04.11.2011., i već teče, tako da preporučujemo upravama LU, da što pre prikupe potrebna dokumenta, i prijave se na konkurs. Rok za prijavu na konkurs je naizgled kratak, ali, uvidom u uslove i konkursnu dokumentaciju, većina potrebnih dokumenata je vezana za postojeća planska dokumenta, tako da ne bi trebao da bude problem da se prikupe.
Ceo tekst Konkursa, sa uslovima i spiskom potrebne dokumentacije, možete pogledati, ako kliknete na sledeći link:


http://www.mpt.go...ivanje.pdf
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Posle duže vremena, ovo je prvi put da se neki ozbiljniji novac plasira u lovstvo, za razvoj.
Ne bih da poredim, ali ovaj iznos koji je predvidjen (60 miliona u centr. Srbiji, plus oko 20 miliona za Vojvodinu) se skoro poklapa sa iznosom koji su LU uplatili na ime lovnih karata, recimo! Setite se, da li se ikad novac od lovnih karata vraćao u lovišta? Ja ne znam da jeste!!!
Ova vest mi je vratila osmeh na lice - u ovoj krizi, da LU dobiju sredstva, znači mnogo! Time se skida deo tereta sa budžeta LU, kako bi se lakše prilagodili novim uslovima koji su propisani Zakonom o divljači i lovstvu.
Prošle godine, u okviru sajma Lorist, bila je tribina koju su organzovali ljudi iz Uprave za šume; ja sma učestvovao tada, i moram da kažem da sam bio vrlo skeptičan prema obećanjima, da će se sredstva vratiti LU.
Drago mi je, da nisam bio u pravu, i da su me iz Uprave za šume, svojim konkursom i dodelom sredstava, demantovali!
Svaka čast, za ovaj potez!!!!Bravo 2
Nadam se, da će i dalje sredstva if Fonda za razvoj lovstva, biti periodično plasirana, dinamikom kojom se Fond bude punio.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Ovo je stvarno super, ali mislim da je rok od 15 za podnošenje zahteva prekratak....ako je objavljen u 04.11.2011. to znači da je zadnji rok za podnošenje zahteva 19.11.2011. godine...a to je još 10 dana!
Mislim da ne bi bilo loše produžiti taj rok na bar 30 dana!
Eto ako neko iz Ministarstva ovo čita mogao bi da utiče da se ovaj rok produži!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 HVALA SVEVIŠNJEM!!! IMA BOGA!!!Molitva
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
slavaplana
 Kako ce se udruzenja snaci da isti novac povuku i pripreme potrebne papire to ce mo videti !!!Vazno je da se nesto pozitivno desava!!!
 
Sremac75
 Vidi Slavo da se rok malo produži!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Indjijanac
 Kao prvo da pozdravim ovakav gest države i drago mi je da se novac namenski vrati u lovišta a time se naravno i unapredi lovstvo što nam je i cilj.koliko sam ja pročitao ovaj konkurs nije nimalo prosta stvar pripremiti dokumentaciju za učešće na njemu,a pogotovo da ta dokumentacija opravda cilj.i još nešto u tački 2 konkursa je naglašeno da po 4 stavu prve tačke konkursa pravo na učešće imaju sva pravna lica koja se bave unapredjenjem lovstva sa TERITORIJE REPUBLIKE SRBIJE,a to znači i privatne firme i iz svih delova srbije
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Mislim da se mora striktno voditi računa, da ova sredstva budu dodeljena u najvećoj meri LU i lovcima, koji su Fond i punili svojim parama. Ne treba zaboraviti apetite mnogih, koji će se zaleteti da ova sredstva razgrabe. Tu je velika odgovornost na ljudima iz Uprave za šume, koji će svojim radom na ovom poslu pokazati da li smo se prerano radovali, ili će potvrditi da smo u pravu što im, u zadnje vreme, sve više verujemo.
Nadam se da će nadležni voditi računa o tome, inače, ode mast u propast. A o mogućoj reakciji lovaca na neke eksperimente ili protežiranje nekih, bolje da ne mislim - ne bih ja tu puno razmišljao: pare natrag u lovišta kojima gazduju LU, i to direktno! Ovo je šansa da se osiromašen fond divljači popravi, i da se LU pripreme za ispunjavanje uslova za konkurs za dodelu lovišta (prostorije za prihvat i čuvanje mesa divljači). Ne sme se dozvoliti da se ovaj konkurs pretvori u cirkus ili masku, za prebacivanje para privilegovanima!!!
Uostalom, nakon isteka konkursa, ako bude nekih sumnji u regularnost, zatražićemo zvaničnu informaciju o tome, kako su sredstva podeljenja.
Verujem u ljude iz Uprave za šume, da će korektno odraditi ovaj posao, pokazali su da su vredni poverenja, ali opet, djavo ne spava, oprez nije na odmet, pa bolje da unapred signaliziramo, nego da posle kukamo kako smo nasankani!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 A šta čeka Pokrajinski sekretarijat????

Zašto nema ovakvog Konkursa za LU iz Vojvodine???

GDE SU NAŠE PARE (malo i vas neko da pita ovo pitanje)???

Nije valda sve potrošeno na "vertikalno" finansiranje od države poverenog posla od opšteg interesa, tj. obeležavanja granica starih i novih lovišta u Vojvodini???

GDE SU NAŠE PARE???

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Cadara
 iduće nedelje ima sastanak predsednik LSV sa predstavnicima veterinarske inspekcije gde će se tačno precizirati kakvi treba uslovi da se ispunjavaju za objekte za pregled odstreljene divljači, pošto će verovatno dobar deo novca biti utrošen na izgradnju i opremanje ovakvih objekata koje praktično ima samo Ristovača u Vojvodini, ja mislim da je to koordinirana akcija i da će posle tog dogovora PSPŠV objaviti konkurs za dodelu sredstava.
 
Lala
 Pa malo je neobično, da je u centralnoj Srbiji konkurs za ova sredstva već skoro završen (raspisan je 04.11., rok 15 dana), sad valjda sledi dodela sredstava, dok u Vojvodini nije još ni raspisan!
Zbog čega se ovo ovako dešava? Zima ide, vreme protiče, bliži se dodela lovišta, a preko potrebna sredstva nisu dostupna vojvodjanskim lovcima. Zašto se kasni?

Ja znam samo, da se o izradi prostorija za prihvat divljači, razgovaralo još na sajmu, pre mesec i po dana. Da li je zapelo možda u adminsitrativnim zavrzlamama (Ministarstvo-Sekretarijat), da li su sredstva prebačena pokrajini, ne znam. Znam samo da smo svi lovci i sva LU na isti način uplaćivali novac u centralni budžetski Fond za razvoj lovstva, dok se, eto, raspodela prikupljenih sredstava ne obavlja jedinstveno i istovremeno.
Mislim da je greška, što konkurs za dodelu nije istovremeno raspisan za celu teritoriju države, za sva LU istovremeno. Takodje, ne vidim da ima puno vremena, da se taj novac raspodeli: ide nova godina i praznici, a ne znam da li se novac u budžetskom fondu može prenositi iz jedne u drugu godinu? Da ne bude, da se desi da vojvodjanski lovci dodju u cajtnot, i da ne stignu da realizuju predvidjena sredstva?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 

Sremac75 kaže:
A šta čeka Pokrajinski sekretarijat????

Zašto nema ovakvog Konkursa za LU iz Vojvodine???

GDE SU NAŠE PARE (malo i vas neko da pita ovo pitanje)???

Nije valda sve potrošeno na "vertikalno" finansiranje od države poverenog posla od opšteg interesa, tj. obeležavanja granica starih i novih lovišta u Vojvodini???

GDE SU NAŠE PARE???



Eve ja jope da se ponovim!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Indjijanac
 Najstrašnije od svega je što za učešće na konkursu treba imati spremnu dokumentaciju sa razradjenom idejom kako odraditi ono za šta se traže pare i još dokumenata,a za to je potrebno izvesno vreme da se napišu pa da ih usvoji UO...a konkurs dok izadje,pa dok ga rastumačimo i odlučimo za šta tražiti sredstva...isteći će i rok za konkurisanje a neka udruženja koja su punila ovaj fond neće ni pokušati da konkurišu ,konkretno moje udruženje je ove goodine za lovne karte dalo oko 600 iljadarki i onih 10% oko 270 iljadarki to mu dodje 870 ,mislim da bi realno bilo da se vrati u naše lovište barem polaSrbijalov 
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Ivca
 Pa svako LU u ovo doba godine bi trebalo da ima plan ulaganja za narednu godinu. Kao poslovalje jedne firme tako i LU treba da ima svoj dugorocni plan ili cilj, inace bez njega nema sta da trazi. U ovom slucaju trebalo bi da je veci deo dokumentacije vec spreman. Inace sta ste radili cele godine? Svi znamo sta nam manjka i sta je neophodno drustvu kako bi bolje funkcionisalo. U ovom slucaju izrada prostorija za prihvat odstreljene divjaci i mesa je potreba svima. A u preksi retko koje udruzenje takvu prostoriju ima. A to bice uskoro obaveza svakog LU da takve prostorije poseduje.

Da li ce to u javnosti da izadje koliko su LU dobila novac? Jer verujem da to nece biti a naj verovatnije i nije moguce podeliti svima podjednako.
 
Limun
 

u indjiju ima djungla kaže:
Najstrašnije od svega je što za učešće na konkursu treba imati spremnu dokumentaciju sa razradjenom idejom kako odraditi ono za šta se traže pare i još dokumenata,a za to je potrebno izvesno vreme da se napišu pa da ih usvoji UO...a konkurs dok izadje,pa dok ga rastumačimo i odlučimo za šta tražiti sredstva...isteći će i rok za konkurisanje a neka udruženja koja su punila ovaj fond neće ni pokušati da konkurišu ,konkretno moje udruženje je ove goodine za lovne karte dalo oko 600 iljadarki i onih 10% oko 270 iljadarki to mu dodje 870 ,mislim da bi realno bilo da se vrati u naše lovište barem polaSrbijalov
Moje Udruzenje je na kontu istog dalo oko 2 600 000 din, pa nebi bilo lose da nam se vrati takodje polovina
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Indjijanac
 pa u ovom konkursu koji je još aktivan jasno piše pravo učešća imaju sva pravna lica koja se bave unapredjenjem lovstva.....pravna lica su i doo a dovoljno je da u registraciji imaju bavljenje lovom ili slično pa ovde bi mogao da konkuriše i Srbijalov
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Sremac75
 A što samo polovina...ŠTO SE NE BI SVE VRATILO makad za prvih par godina dok LU ne stanu na zdrave noge!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Limun
 Iskreno mislim da ce da bude muljanja,nije uredu da se novac raspodeli na nacin da neko udruzenje koje je dalo manje para na ime svih dazbina dobije vise u odnosu na neko koje je dalo vise.
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Sremac75
 Evo ja predlažem da se svako LU vrati 90% uplaćenih sredstava i da se isti obavežu da novac ulože u lovište i divljač!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Limun
 Sremac brate tvoj predlog je ok,ali ti nazalost Crynisi taj koji ce odredjivati kolicinu para koja ce biti dodeljena nekom LU.
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Gazdovanje zecom u Vojvodini (1997/2011) STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 14 06.11.2014. 15:58
Rast, razvoj i deformacije parogova srndaća STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 12.05.2014. 18:46
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,294,423 posete www.srbijalov.com