Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Školovanje u oblasti lovstva


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Školovanje u oblasti lovstva
Sremac75
 

petar kaže:
[xhide]Mogla bi jedna tema 'Skolovanje u oblasti lovstva' posto verujem da ovaj forum posecuju ljudi koju su u ovim vodama i koji nama mladjima pred upisom na fakultet mogu pomoci...B)[/xhide]

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
alex
 Po zavrsetku četvrte godine sredje skole u Kragujevcu "druga Tehnicka Skola" u planu mi je da upisem u Šumarsku školu Kraljevo LOVSTVO I RIBARSTVO odsek "SPECIJALISTA ZA LOVSTVO" pETI STEPEN TO VOLIM I TO JE JEDINO STO CU DA UPISEM
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
strahinja
 To je u sumarskoj uvedeno skoro..Prva generacija za lov i ribolov bila je 93godiste,i skolovanje traje 4godine...
 
alex
 Da Ja cu vanredno skolovanje
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
zoranp
 ..kod nas se na školovanje ide u specijalizovanu prodavnicu lovačke opreme ili u privatne kuće, pa se tako "obučeni stručnjaci" upućuju na daljnje zadatke koji imaju za cilj podizanje kvaliteta i brojnosti divljači, u omeru koji odgovara datom staništu, tj. biloško ekološkom kapacitetu istog!!..normalno rezultati su vidljivi i svakog dana sve izraženiji, PA ĆEMO VIDETI ŠTA ĆE ISPASTI...Frown
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
hamerles
 Ma sve sto neznate pitajte mene ROFLROFLROFL
 
kum
 Ja sam zavrsio srednju sumarsku u Kraljevu,sada za vikend krecem na V stepen u Sremskoj M. za specijalistu lovstva, i mislim da je to preko potrebno edukovanje za sva LU to jest za njihove radnike. Mislim da skolovanje nije skupo (70000) a jos ako je profesorski kadar jak kao sto je bio u Kraljevu 97 -e onda nema zime za LU-a koja posalju radnike na doskolovavanje tamo.Prve utiske cu preneti odmah u ponedeljak po zavrseyku predavanja. Napokon ce struka doci do izrazaja a ne kao do sada stariji lovci koji sede po UO-a raznih LU i tamo vedre i oblace decenijama i ispiraju mozak svima kako u <<njihovo vreme je bilo ovo,lovilo se ono,nece meni upravnik da kaze sta cu i kako cu da lovim ,lo vocuvar nema pojma ili kad sam ja lovio vi ste p....i u peleneitd. EPA dosta je bilo DRUGOVI lovci sada je neko drugo vreme i vi polako morate da se ustrojavte kako i ostali i da VEC jednom pocne da se postuje STRUKA I NAUKA! Toliko za sada i pozdrav iz Vrsca!itanje 
Raanj
 
petar
 [xhide] http://diplomske....i-turizam/

Ovako...ja planiram da po zavrsetku gimnazije studiram lovni turizam na PMF-u u Novom Sadu...ovo je link na kome se moze procitati dosta toga u vezi ovog modula...zbog toga sam i predlozio ovu temu...B)
E sad, jedno tesko pitanje je, Gde ja mogu da se zaposlim sa tim? Hmmm Turisticke agencije koje se bave organizovanjem turistickih lovova, cak kaze da se posle toga ima dovoljno znanja i za posao lovnog inspektora, e sad, kako doci do toga, a da nisi dobar ni sa kim iz LSV ili LSS, nikakva stranka, nego onako, kao svaki fakultetlija, kad se zavrsi? Confused
Da li mozda znate nekog ko je studirao ili studira lovni turizam, kako mu ide, neverujem da je neko vec zavrsio, postoje to relativno nov smer, od svega 2-3 godine, bar na PMF-u, za ostale fakultete ne znam...znate li mozda kako se postaje lovni inspektor, naravno sa fakultetom...neko je spomenuo da je nas kolega nenadx lovni strucnjak, mozda neko zna koji je on fakultet zavrsio, tj. koji smer, i gde je zaposlen, kako ide posao, plata i ostalo? Confused[/xhide]

Just like old times!
 
Lala
 Pa mogao bi valjda i kao upravnik nekog lovišta da budeš, uz već pomenuta zaposlenja u nekoj od agencija. Ne znam koji se predmeti izučavaju na tom smeru, i da li kad diplomiraš možeš da se baviš izradom planskih dokumenata u lovstvu.
Što se tiče zanimanja 'lovni inspektor', o prijemu na to radno ne odlučuje i ne zapošljava LSV ili LSS, to su lovački savezi koji ne odredjuju ko se zapošljava u državnim organima. Lovna inspekcija je pri ministarstvu trgovine, poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, odnosno, u Vojvodini, pri pokrajinskom sekretarijatu u Izvršnom veću Vojvodine.
Ovde se kao član pojavljivala jedna ženska osoba, zaboravio sam koji je nick, koja je tražila neke podatke o divljači, navodno za diplomski rad na tom smeru na PMF, čini mi se. To je bilo pre oko mesec dana, prelistaj upise na nekim od tema koje se bave sličnom problematikom. Ili po profilu nekog od ženksih članova proveri upise, pa kontaktiraj tu osobu, za info koje te zanimaju.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 [xhide]A secam se, trazila je neke podatke o DS, potrazicu...B)
Trebalo bi da student nakon zavrsetka ima obrazovanje za bilo koju struku u oblasti lovstva, sad za planska dokumenta ne znam...a na tom linku sto sam dao pise koji se predmeti izucavaju:
1. Osnove lovstva
2. Poznavanje divljači sa osnovama kinologije
3. Gajenje i zaštita divljači
4. Oružje, municija i oprema za lov
5. Lovni turizam
6. Planiranje i uređenje lovišta
7. Biologija i klasifikacija lovne divljači
Izborni predmeti na osnovnim studijama su:
1. Lovna kinologija
2. Gastronomija u lovnom turizmu
Obavezni predmeti na master studijama su:
1. Ribolovni turizam
2. Lovački trofeji
3. Edukacija u lovstvu i lovnom turizmu
4. Biologija i klasifikacija lovne divljači
5. Osnovi turističke valorizacije
Izborni predmeti na master studijama su:
1. Ustanovljavanje lovišta i gazovanje u lovstvu
2. Etika lovnog turizma
Nisu to svi predmeti, ali odprilike se vidi sta i kako ide...tako da se moze stvoriti predstava o ovom smeru...B)[/xhide]
Just like old times!
 
Lala
 Mislim da bi možda trebao da se obratiš Lovačkoj komori, za detaljnije i preciznije informacije, moje mišljenje (ne mora da znači da sam u pravu) je da bi komotno mogao da radiš planska dokumenta, obzirom na predmete koje polažeš.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 petre, sunce ti tvoje, 'de izadje s' ovim sad Grin Ja sam se dugo kolebao koj fakultet da upisem, odlucio sam se za ETF u Nisu, ali si me sada pokolebao.... Grin sta se polaze ovde ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 [xhide]Cvele, sta da ti radim, ja kad sam video predmete, rekoh sebi 'ovo ili nista'...Grin
Polaze se geografija, likovna kultura i ekonomika turizma, prijemni ima 30 pitanja, svako nosi po dva boda, inace su pitanja na koja je potrebno odgovoriti zaokruzivanjem tacnog odgovora, nasao sam negde i pitanja od prosle godine, video sam kako izgledaju...B)[/xhide]
Just like old times!
 
Cvele
 A jel' je to privatni ili drzavni fax ? Kolika je skolarina ? I kada je prijemni Stidljiv Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 [xhide]Cvele, moraces da odes na sajt PMF-a Novi Sad za detaljnije informacije, naravno drzavni je fax...B)
Lalo, raspitivacu se ja jos, pa cu napisati ovde sta sam saznao...B)[/xhide]
Just like old times!
 
sremskesume
 Kod mene u lovištu je upravnica koja je završila taj fakultet pre par godina.Koliko ja znam,u Srbiji se lovstvo izučava ozbiljno samo na dva fakulteta : PMF u NS i Šumarskom u BG.
homo homini lupus est!
 
Ujka Louie
 

alex kaže:
Po zavrsetku četvrte godine sredje skole u Kragujevcu "druga Tehnicka Skola" u planu mi je da upisem u Šumarsku školu Kraljevo LOVSTVO I RIBARSTVO odsek "SPECIJALISTA ZA LOVSTVO" pETI STEPEN TO VOLIM I TO JE JEDINO STO CU DA UPISEM


bravo zemljak!!
 
huntinggirl1
 za pohvalu

škola je zaista kvalitetna, može se naučiti puno, samo ko želi,

ja završavam sada to i mislim da mi je dosta pomogla,
samo treba pratiti predavanja pažljivo i učiti,

a ko voli nije ni teško,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
petar
 [xhide]

sremskesume kaže:
Kod mene u lovištu je upravnica koja je završila taj fakultet pre par godina.Koliko ja znam,u Srbiji se lovstvo izučava ozbiljno samo na dva fakulteta : PMF u NS i Šumarskom u BG.


Da, ali ovo na PMF je smer Lovni turizam, naveo sam neke od predmeta koji se uce, u prethodnijm postovima, a na Sumarskom u BG ima samo jedan predmet i to samo u drugoj godini, predmet Lovstvo i lovna fauna, uci se samo jednu godinu, tako da nije opsirno o lovstvu kao na PMF-u...[/xhide]
Just like old times!
 
sremskesume
 Znam,ja sam završio Šumarski fakultet.Hteo sam da kažem da se Lovstvo ozbiljno izučava samo na ta dva fakulteta.Kod nas je u jedan ispit strpano manje-više sve sa onog spiska ispita,pa se oteliš dok to položiš.
homo homini lupus est!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 203 10.04.2013. 18:16
Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne? LOVAČKA UDRUŽENJA 234 03.03.2013. 11:13
Istorijat lovstva u Srbiji LOVAČKE NOVINE 12 01.11.2012. 21:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,241,925 posete www.srbijalov.com