Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne?
Sniper Hunter
 kolege evo nove teme gde možemo nastaviti diskusiju započetu u temi nestaje li LSS.
 
punisher
 E pa ovako. Mislim da organizacija LSS-a mora da bude drugačija...ROFL
Šala mala. Jednostavno sam morao. Izvini Snajper. Predlog je da ako može INTER prebaci par poslednjih upisa sa teme LSS ovde pa da nastavimo.
 
sasa035
 Sto se mene tice sve treba prepustit privanom sektoru i ljudima koji su spremni da itekako investiraju u L.D.Naravno pod budnim okom drzave odnosno,ministarsva nadleznog za tu delatnost.I naravno potpuna decentralizacija.Plan i program prilagoditi potrebama lovista(netrebaju oni sa juga,centra i severa isto)i potruditi se da se radi iskljuciva na kvalitetu a ne kvantitetu.Decentralizovani jesmo ali ja to mislim da bi jos i bolje funkcionisalo po okruzima.Jer na vecem nivou "IZDAJA JE PITANJE VREMENA".A ovako jad i cemer dozivotni problemi i agonije,kforumi, delegati,drugovi i drugarice i Prle i Tihi...Druze Tito mi ti se kunemo...
sasa035
 
Lala
 

Djura33 kaže:

Lala kaže:
Suvodolac, već sam napisao ranije, da mislim da nije dobro vezivati učešće u odlučivanju, za količinu novca kojim neko učestvuje u finansiranju saveza.
To otvara mogućnost da bogatiji članovi jednostavno količinom novca preglasaju ostale. A da ne pominjem mogućnost, da preko nekih poslovno tehničkih ugovora, privatni kapital udje u neko LU, pa da bogati privatnik, ili neka firma, jednostavno 'kupi' odlučivanje u savezu.
Takav način vezivanja finansija sa učešćem u odlučivanju jako podseća na akcionarsko društvo, gde vlasnik većeg broja akcija preglasa onog sa manje akcija, bez obzira na kvalitet nekog predloga ili odluke - takvim načinom odlučivanja ostavlja se mogućnost majorizacije. A to je u suprotnosti sa tezom o jednakosti lovaca i LU.
Ostatak tvog upisa se uglavnom podudara sa mojim mišljenjem.


Lalo, al to je normalno, ko ce dati pare, a da nema sta da kaze. Ako daje pere, hoce i da kaze nesto. I to hvala bogu je tako, jer taj ko daje novac, nece hteti da svaki "mali" lovac samo zato sto je grlat, stalno svakog proziva!

I uopste gledano, treba nam vise tih, koji ce uneti novac, a manje onih (mnogo manje) koji za clanarinu hoce sto vise da odstrele......................


Po toj logici, Djuro, hajde da se raspiše licitacija, pa ko da više para, neka uzme i lovišta, i savez, i LU.

Ni do sada niko ko je davao pare, nije morao da ćuti, mogao je, ako hoće, da kaže nešto.
Problem je što je puno ljudi odabralo opciju 'ćuti i peglaj!'. Šta misliš zašto? 'Ajd pošteno!?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
punisher
 

sasa035 kaže:
Sto se mene tice sve treba prepustit privanom sektoru i ljudima koji su spremni da itekako investiraju u L.D.Naravno pod budnim okom drzave odnosno,ministarsva nadleznog za tu delatnost.I naravno potpuna decentralizacija.Plan i program prilagoditi potrebama lovista(netrebaju oni sa juga,centra i severa isto)i potruditi se da se radi iskljuciva na kvalitetu a ne kvantitetu.Decentralizovani jesmo ali ja to mislim da bi jos i bolje funkcionisalo po okruzima.Jer na vecem nivou "IZDAJA JE PITANJE VREMENA".A ovako jad i cemer dozivotni problemi i agonije,kforumi, delegati,drugovi i drugarice i Prle i Tihi...Druze Tito mi ti se kunemo...


Kojim bre privatnicima?
Onima što su pokrali državu, upropastili fabrike?
Onima što ne plaćaju poreze i doprinose?
Onima zbog kojih se radnici sakate, seku prste, skaču sa zgrada?
Da im politika omogući lagodno privatizovanje onoga što su generacije gradile, kao što su privatizovali fabrike u sramnoj privatizaciji?
Ježim se te pomisli, jer kada danas vidim ko oko mene ima para i ko bi mogao i hteo da privatizuje to je sramota.
Najveći lopovi ove zemlje danas su bogataši i glume "engleske grofove i gospodu" samo im još dvorci i porodični grbovi fale.
Takvi da privatizujupuc puc
Pa lov je jedan od retkih slobodnih bastiona druženja, a veliki broj LU koji su imali dobro i pametno rukovodstvo dokazali su da ne treba da dođe do privatizacije ako se stvari u LU postave na svoje mesto.
Da vidim ja ko bi da privatizuje, pa da mu malo ispitam poreklo imovine, pa ako si čist druže u proteklih 25 godina privatiizuj onda.
Ako to država bude dozvolila biće to sumrak lovstva jer takvi neće voditi računa o divljači kao delu prirode koju treba negovati i čuvati, nego kao jedinkama za odstrel od kojih će oni moći dobro da zarade i ništa više.
 
papiga
 Ovo oko privatizacije LU je cista glupost to ako smo i malo pametni ne smemo da dozvolimo nikom pa ni drzavi,a ko hoce privatna lovista nek iskesira lovu za 2000ha ogradi i unutar zice nek gaji i lovi nilske konje ako hoce
 
Kockar
 jos jedan teoreticar heheh a praksa u evropi i ovde se bitno razlikuje. Tamo se kupuju uspesne firme gde je dobit izgledna a ovde se uspesna prvo upropasti pa se kupi bud zasto a onda se proda sta ima da se proda da se pare vrate a onda na kraju ide zemlja i tu se "biznismen " odmah dobar ONOLIKO para da krene u sledecu akciju. Sasa035 gde god se okrenes takvih primera ima i tu oko tebe. Pa sad su najveci lovci koji su se puske dohvatili u 40oj godini tj kad ej to postala prestizna stvar da moze da se hvali kako je UBIO svinjce ili srndaca. Pravih lovaca je ostalo jos po forumima a i oni ce kakva je situacija uskoro da nestanu. Jos se samo po forumima gaji ideja PRAVOG I CISTOG lova a po krugovima tajkuna idu drugacije price.
Ne dao bog privatizacije kakvu ti pricas i sam ces od lova imati samo onaj TV kanal i to ces morati da njima platis jer ce i za to uzeti prava.
 
papiga
 Pa vidis kolega ovaj model sto si naveo za Rumuniju mozda i uspeva,pogotovo ono oko razbijanja,al ovde ta prica malo drugacije ide ovde nas za druge stvari mozda i ne okupis zajedno al za razbijanje smo uvek spremni a najvise volemo te novokomponovane sto misle da su uvatili boga za uskrsnji simbol pa sve mogu,kad ono mucak bio simbol uskrsa
 
Sremac75
 

punisher kaže:
Kojim bre privatnicima?
Onima što su pokrali državu, upropastili fabrike?
Onima što ne plaćaju poreze i doprinose?
Onima zbog kojih se radnici sakate, seku prste, skaču sa zgrada?
................
Najveći lopovi ove zemlje danas su bogataši i glume "engleske grofove i gospodu" samo im još dvorci i porodični grbovi fale.



..........I privatna lovišta!Besan
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
sasa035
 

punisher kaže:

sasa035 kaže:
Sto se mene tice sve treba prepustit privanom sektoru i ljudima koji su spremni da itekako investiraju u L.D.Naravno pod budnim okom drzave odnosno,ministarsva nadleznog za tu delatnost.I naravno potpuna decentralizacija.Plan i program prilagoditi potrebama lovista(netrebaju oni sa juga,centra i severa isto)i potruditi se da se radi iskljuciva na kvalitetu a ne kvantitetu.Decentralizovani jesmo ali ja to mislim da bi jos i bolje funkcionisalo po okruzima.Jer na vecem nivou "IZDAJA JE PITANJE VREMENA".A ovako jad i cemer dozivotni problemi i agonije,kforumi, delegati,drugovi i drugarice i Prle i Tihi...Druze Tito mi ti se kunemo...


Kojim bre privatnicima?
Onima što su pokrali državu, upropastili fabrike?
Onima što ne plaćaju poreze i doprinose?
Onima zbog kojih se radnici sakate, seku prste, skaču sa zgrada?
Da im politika omogući lagodno privatizovanje onoga što su generacije gradile, kao što su privatizovali fabrike u sramnoj privatizaciji?
Ježim se te pomisli, jer kada danas vidim ko oko mene ima para i ko bi mogao i hteo da privatizuje to je sramota.
Najveći lopovi ove zemlje danas su bogataši i glume "engleske grofove i gospodu" samo im još dvorci i porodični grbovi fale.
Takvi da privatizujupuc puc
Pa lov je jedan od retkih slobodnih bastiona druženja, a veliki broj LU koji su imali dobro i pametno rukovodstvo dokazali su da ne treba da dođe do privatizacije ako se stvari u LU postave na svoje mesto.
Da vidim ja ko bi da privatizuje, pa da mu malo ispitam poreklo imovine, pa ako si čist druže u proteklih 25 godina privatiizuj onda.
Ako to država bude dozvolila biće to sumrak lovstva jer takvi neće voditi računa o divljači kao delu prirode koju treba negovati i čuvati, nego kao jedinkama za odstrel od kojih će oni moći dobro da zarade i ništa više.
Kolega kao prvo raspitaj se malo sta znaci privatizovati loviste.Primer pojedinac ili grupa koja zeli da privatizuje nemoze da kupi zemlju vec da je iznajmi na odredjeni vremenski period.U Evropi je zakupnina na 99 godina.Samim tim on dobija od drzave protokol sta i kako mora ali napominjem mora da radi i kakva su pravila ponasanja.Primer-kakva bi trebalo da bude struktura divljaci u odnosu na teren,koliko je duzan da ubaci sam divljaci u loviste kao primer fazana,koliko bi trebalo da ima lovaca i ono sto je apsolutno bezkompromisno a to su pravila ponasanja. Ako ti mislis da su to gluposti ja nemislim tako.A mislim da imam i dobre argumente. Pogledaj nacionalni par Mokra gora,koja je data Emiru Kusturici na upravljanje.Prvo je doterao lokalce u red.NEMA KRADJE DIVLJACI,NEMA KRADJE SUME I NEMA BESPRAVNE GRADDNJE.Tuze se sa njim ali je on sa njegovom grupom rendzera zaveo red i tu sumnje nema.Da li te je strah da lovis u lovistu gde ima dovoljno divljaci?Da li ti smeta da nema lovokradje ili da se ona svede bar na najmanji moguci procenat?Mislis li da je glupost se odstrane gospoda lovci koji nemaju nikakve moralne norme i koji se ponasaju kao kabadahije u lovu.Lovci koji i u sezoni i van sezone obilaze lovista u nadi da ce iskociti neki srndac ali neprolaze dobro jer je divljaci sve manje i manje.Nema bato pobilo se i bije se stalno. Mislim da kontrole po lovistima manjkaju jer drustva se kraparaju i nemaju sredstva za adekvatan broj lovocuvara,Broj vozila...Ako si spreman ja sam voljan da banemo u par lovista i na liscu mesta sam se uveris u moje reci. A da nepricamo o ovoj muci i nevolji LSS i dozivotnim precednicima i komunistickim idejam,kforumima ludilima i muci u nedogled... Ovo je samo moje misljenje i ja nemislim da treba svako da se deli.Ali ja mislim da postoji previse ljudi koji su zalutali u ove vode sto lovaca sto onih koji vode LU i LS. Naravno ima i dobrih ali ih je malo i imace ih sve manje ako se ovako nastavi.
sasa035
 
DakiNS
 Kolega Sasa 035 po ovome upisu zaključujem da si idealista i veliki optimista.Evo i zašto. Navodeći primer NP Mokragora naveo si najbolji ako ne i jedini primer uspešne privatizacije u Srbiji.Možeš li navesti još koji primer , (da te ne ograničavam samo na lovstvo ) - možda ali to nije ni 1% kompletne privatizacije. Ispravi me ako grešim ali ostatak od 99% čine privatizacije gde je prethodna firma uništena , radnici završili na ulici a novi vlasnik rasprodao ostatak firme ili promenio namenu Ne misliš li da je Kusturica iznimka od na žalost pravila i stvarnosti.Ovaj upis bio bi verovatno predugačak kada bih navodio samo priere iz NS gde je privatizacijom uništena osnovna firma. Koliko ima još tako savesnih ljudi kao što je Kusta, a kolik mi se čini on i nije lovac nego zaljubljenik u prirodu i Mokru goru nije uzeo da bi je iskoristio (kao što su uradili ostali u privatizaciji) nego da bi je sačuvao.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Jank
 

punisher kaže:

sasa035 kaže:
Sto se mene tice sve treba prepustit privanom sektoru i ljudima koji su spremni da itekako investiraju u L.D.Naravno pod budnim okom drzave odnosno,ministarsva nadleznog za tu delatnost.I naravno potpuna decentralizacija.Plan i program prilagoditi potrebama lovista(netrebaju oni sa juga,centra i severa isto)i potruditi se da se radi iskljuciva na kvalitetu a ne kvantitetu.Decentralizovani jesmo ali ja to mislim da bi jos i bolje funkcionisalo po okruzima.Jer na vecem nivou "IZDAJA JE PITANJE VREMENA".A ovako jad i cemer dozivotni problemi i agonije,kforumi, delegati,drugovi i drugarice i Prle i Tihi...Druze Tito mi ti se kunemo...


Kojim bre privatnicima?
Onima što su pokrali državu, upropastili fabrike?
Onima što ne plaćaju poreze i doprinose?
Onima zbog kojih se radnici sakate, seku prste, skaču sa zgrada?
Da im politika omogući lagodno privatizovanje onoga što su generacije gradile, kao što su privatizovali fabrike u sramnoj privatizaciji?
Ježim se te pomisli, jer kada danas vidim ko oko mene ima para i ko bi mogao i hteo da privatizuje to je sramota.
Najveći lopovi ove zemlje danas su bogataši i glume "engleske grofove i gospodu" samo im još dvorci i porodični grbovi fale.
Takvi da privatizujupuc puc
Pa lov je jedan od retkih slobodnih bastiona druženja, a veliki broj LU koji su imali dobro i pametno rukovodstvo dokazali su da ne treba da dođe do privatizacije ako se stvari u LU postave na svoje mesto.
Da vidim ja ko bi da privatizuje, pa da mu malo ispitam poreklo imovine, pa ako si čist druže u proteklih 25 godina privatiizuj onda.
Ako to država bude dozvolila biće to sumrak lovstva jer takvi neće voditi računa o divljači kao delu prirode koju treba negovati i čuvati, nego kao jedinkama za odstrel od kojih će oni moći dobro da zarade i ništa više.



Bravo 2 za punišera....Kakva bre privatizacija u Lovstvu... Pa ovi samozvani biznismeni su upropastili sve...Posle svakog rata potrebno je minimum 20 godina da se država oporavi. Naša se neće oporaviti nikada jer su svakojaki lopovi pokrali i opljačkali sve što je moglo.....Ako uđu u lovišta mi obični lovci i zaljubljenici u prirodu ćemo moći da im zamenjujemo pse ptičare i goniče, da im aportiramo divljač, da im nosimo rančeve....a o lovu ćemo samo maštati....
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
sasa035
 

Jank kaže:

punisher kaže:

sasa035 kaže:
Sto se mene tice sve treba prepustit privanom sektoru i ljudima koji su spremni da itekako investiraju u L.D.Naravno pod budnim okom drzave odnosno,ministarsva nadleznog za tu delatnost.I naravno potpuna decentralizacija.Plan i program prilagoditi potrebama lovista(netrebaju oni sa juga,centra i severa isto)i potruditi se da se radi iskljuciva na kvalitetu a ne kvantitetu.Decentralizovani jesmo ali ja to mislim da bi jos i bolje funkcionisalo po okruzima.Jer na vecem nivou "IZDAJA JE PITANJE VREMENA".A ovako jad i cemer dozivotni problemi i agonije,kforumi, delegati,drugovi i drugarice i Prle i Tihi...Druze Tito mi ti se kunemo...


Kojim bre privatnicima?
Onima što su pokrali državu, upropastili fabrike?
Onima što ne plaćaju poreze i doprinose?
Onima zbog kojih se radnici sakate, seku prste, skaču sa zgrada?
Da im politika omogući lagodno privatizovanje onoga što su generacije gradile, kao što su privatizovali fabrike u sramnoj privatizaciji?
Ježim se te pomisli, jer kada danas vidim ko oko mene ima para i ko bi mogao i hteo da privatizuje to je sramota.
Najveći lopovi ove zemlje danas su bogataši i glume "engleske grofove i gospodu" samo im još dvorci i porodični grbovi fale.
Takvi da privatizujupuc puc
Pa lov je jedan od retkih slobodnih bastiona druženja, a veliki broj LU koji su imali dobro i pametno rukovodstvo dokazali su da ne treba da dođe do privatizacije ako se stvari u LU postave na svoje mesto.
Da vidim ja ko bi da privatizuje, pa da mu malo ispitam poreklo imovine, pa ako si čist druže u proteklih 25 godina privatiizuj onda.
Ako to država bude dozvolila biće to sumrak lovstva jer takvi neće voditi računa o divljači kao delu prirode koju treba negovati i čuvati, nego kao jedinkama za odstrel od kojih će oni moći dobro da zarade i ništa više.



Bravo 2 za punišera....Kakva bre privatizacija u Lovstvu... Pa ovi samozvani biznismeni su upropastili sve...Posle svakog rata potrebno je minimum 20 godina da se država oporavi. Naša se neće oporaviti nikada jer su svakojaki lopovi pokrali i opljačkali sve što je moglo.....Ako uđu u lovišta mi obični lovci i zaljubljenici u prirodu ćemo moći da im zamenjujemo pse ptičare i goniče, da im aportiramo divljač, da im nosimo rančeve....a o lovu ćemo samo maštati....
Klega jank to je samo moje misljenje .Citaj malo bolje sta sam napisao.A sto se lova kao lova tice lov nije obaveza kao ni ribolov.Ko je istinski zaljubljenik u prirodu on nastoji da je ocuva a ne osakati.Trenutno i kurta i murat ide u lov a meni se to nesvidja.I KAO STO REKOH VOLJAN SAM DA KO GOD HOCE PRODJEMO PO SRBIJI I ZAVIRIMO PO LOVISTIMA VAN I U SEZONI PA CEMO ONDA DALJE DA PRICAMO.JA IMAM VOLJU I SPREMAN SAM DA NA DELU DOKAZEM MOJU TEORIJU.A TI???
sasa035
 
kelt
 hoces reci da kad budu isli u lov samo oni koji imaju pare to tad nece biti >i kurta i murta?Zbunjen
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
DakiNS
 Pa Sasa 035 koji si ti od njih a koji smo mi dal Kurte ili Murte. Rekao sam ti već da si malo previše idealizovao , samo nemoj molim te da počneš deliti kolega na one sa dubokim i one sa plitkim džepom neće valjati. Ili hoćeš reći da si ili da su bolji ljudi oni koji imaju skuplje oružije ili bplju opremu ili da zbog toga više vole lov od jednog siromaška koji nije imao toliko sreće (umešnosti) u životu. Iskreno u lovu su mi mnogo draži obični prosti ljudi i Kurte i Murte od nadpkanih lovana.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 

Kockar kaže:
jos jedan teoreticar heheh a praksa u evropi i ovde se bitno razlikuje. Tamo se kupuju uspesne firme gde je dobit izgledna a ovde se uspesna prvo upropasti pa se kupi bud zasto a onda se proda sta ima da se proda da se pare vrate a onda na kraju ide zemlja i tu se "biznismen " odmah dobar ONOLIKO para da krene u sledecu akciju. Sasa035 gde god se okrenes takvih primera ima i tu oko tebe. Pa sad su najveci lovci koji su se puske dohvatili u 40oj godini tj kad ej to postala prestizna stvar da moze da se hvali kako je UBIO svinjce ili srndaca. Pravih lovaca je ostalo jos po forumima a i oni ce kakva je situacija uskoro da nestanu. Jos se samo po forumima gaji ideja PRAVOG I CISTOG lova a po krugovima tajkuna idu drugacije price.
Ne dao bog privatizacije kakvu ti pricas i sam ces od lova imati samo onaj TV kanal i to ces morati da njima platis jer ce i za to uzeti prava.
Druze to je samo moje misljenje i mislim da nesto bi trebalo da se promeni bas u interesu lovaca.Da lovaca a ne onih koji misle ili nabedili sebe da jesu.U nasoj lepoj zemlji ima puno toga sta treba menjati.Ali od neceg se mora poceti.Slazes se zar ne?Jer ja se nezadovoljavam pricom MOZE BITI I GORE.HAJDE DA VIDIMO STA MOZEMO DA URADIMO BOLJE.Sa idejom straha da ukoliko neko po mom modelu proba da uradi tako nesto i to funkcionise...pa trebas nesto da probas novo!.Ja nevidim sta je tu sporno.Ali ukoliko problemu pristupimo kradja i javasluk i sve ostalo.Pa onda nevidim zasto uopste diskutujemo.Jer ja se duboko nadam da nesto mora da krane i da se promeni nabolje.A to sve zavisi i od nas samih?!
sasa035
 
sasa035
 

DakiNS kaže:
Pa Sasa 035 koji si ti od njih a koji smo mi dal Kurte ili Murte. Rekao sam ti već da si malo previše idealizovao , samo nemoj molim te da počneš deliti kolega na one sa dubokim i one sa plitkim džepom neće valjati. Ili hoćeš reći da si ili da su bolji ljudi oni koji imaju skuplje oružije ili bplju opremu ili da zbog toga više vole lov od jednog siromaška koji nije imao toliko sreće (umešnosti) u životu. Iskreno u lovu su mi mnogo draži obični prosti ljudi i Kurte i Murte od nadpkanih lovana.Lovac 3
Daki probaj da se osecas ne prozvanim vec idejom da nesto treba da se menja. Dosadicu ako ti kazem...REKAO SAM DA PODJEMO PO LOVISTIMA I POKAZEM NASTA MISLIM.Novac ne pominjem.A ukoliko zelis mozemo da se i upoznamo i da te uverim da sam sasvim normalan covek koji uz casicu razgovora mozes o cemu god hoces da pricas. Nedelim ljude na BOGATE I SIROMASNE VEC SAMO NA DOBRE I LOSE KRETENE I POTENCIJALE LOVCE I LJUDE KOJIMA TU NIJE MESTO.
sasa035
 
punisher
 E pa ovako...
Saša, Daki ti je za deo oko Kuste dao zaista lep odgovor. Govoriš mi o Kusturici i sa njim "podmiri" sve primere privatizacije. Lepo Boga mi.
Kusta je pravi narodni čovek, koga nenormalno cenim zbog te njegove jednostavnosti, dobrodušnosti i iskrenosti. Zaista mi je drago u pogledu svega onoga što je uradio na Mokroj Gori. Alu UPAMTI: On je jedini u majčici Srbiji to uradio iz srva, narodski, iz ljubavi prema prirodi a ne iz ljubavi prema LOVI, PARAMA, ENGAMA, nazovi kako hoćeš, čemu danas teži 99% "bizmismena" koji su zaista u 40-oj nakon šverca benzina, cigara, kriminala, reketiranja....postali Gospoda, pa im je samo falio Browing BAR i ML ili X5 kao simbol nedosanjane mladosti o velikim lovcima, čiji je jedini cilj, kako neko napisa ovde DA UBIJE što više komada DS, jer im sje suviše sitno da idu u lov na zeca, fazana...
Takav neće doći u lovište da zajedno sa kolegama lovcima iznosi hranu za divljač, da pravi čeke... ali će uvek oko sebe okupiti ekipu dupeuvlakača koji će ga tapšati po rameniu i hvaliti njegov BAR kakav ima samo još par ministara u Vladi RS.
To su prijatelju moj obični kompleksaši. I takvi da privatizuju lovišta.
Lepo ti je rečeno i 100% potpisujem da će obični, normalni lovci, istinski ljubitelji prirode sutra po privatizaciji lovišta moći samo da im nateruju divljač i nose istu posle uspešnog UBIJANJA.
Mani me pominjanja Zapada i privatizacije koje su tamo u lovstvu sprovedene.
Ti isti Zapadnjaci kada dođu ovde ne znaju šta je dosta, pucali bi i dan i noć. Doduše i plate neki od njih, pa te pitam da li je bolje urediti LU da liči na nešto, dovesti Zapadnjaka, omogućiti mu lep provod i kvalitetna odstrel, da se seća kada je bio u lovu u Srbiji, a tog jelena, srnu, DS koju odstreli, naplatiti i pare ostaviti udruženju.
Priča o privatizaciji na Zapadu ovde ne prolazi jer je Zapad UREENI SISTEM ZAKONA I ŽIVOTA od kojeg smo mi u Srbiji udaljeni svetlosnu godinu, upravo zbog domaćih "tajfuna" i "kraljeva privatizacija" koji su uz pomoć političara srozali totalno ugled ove zemlje i lova u njoj.
Znaš li da je u Vojvodini pre ovih nesretnih ratova mislim u periodu od 1980 ili 1985-1990 inkasirano od lova preko 10 miliona maraka.
A lovišta tada nisu bila privatizovana.
Pa ti sad vidi.
To što je na Zapadu neko propisao pravila igre kojih se mora pridržavati SVAKO pa i zakupac lovišta, više govori o njima nego o nama.
Kod nas zakupac lovišta kao fizičko lice može da bude samo "tajfun" koji je upropastio neku fabriku u privatizaciji, isisao joj krv, radnike poslao na biro, nije platio državi rate iz ugovora o privatizaciji, ali je platio zato nekom političaru kampanju i malo pride, mimo kampanje, pa sad jadan sa silnim milionima za koje ga niko ne pita odakle mu, rešio čovek da malo uloži i ostvari sebi "sanak nedosanjani" da i on poput nekog engleskog lorda o kome je baš gledao na onom kanalu satelitske o lovu, ima svoje lovište, pa gomilu engleskih hrtova, pa kad zatrubi u trubu, sa sve špilhoznicama i šeširićem...
Kustu molim te ne spominji u ovom kontekstu. Čovek je totalno van priče. Jednostavno kralj.
Eto toliko od mene.
Lalo izvini.
Nazad na temu
 
DakiNS
 

sasa035 kaže:
Daki probaj da se osecas ne prozvanim vec idejom da nesto treba da se menja. Dosadicu ako ti kazem...REKAO SAM DA PODJEMO PO LOVISTIMA I POKAZEM NASTA MISLIM.Novac ne pominjem.A ukoliko zelis mozemo da se i upoznamo i da te uverim da sam sasvim normalan covek koji uz casicu razgovora mozes o cemu god hoces da pricas. Nedelim ljude na BOGATE I SIROMASNE VEC SAMO NA DOBRE I LOSE KRETENE I POTENCIJALE LOVCE I LJUDE KOJIMA TU NIJE MESTO.


Tu priču ovde na forumu odavno pričamo, ne osećam se prozvanim.Običan sam lovac koji poštuje kodeks i neguje etiku i drugarstvo,samo kolega ako se osvrneš na našu privatizaciju uvidećeš i sam da nam se u tom slučaju loše piše u barem 90 % slučajeva, upravo zbog toga poučen iskustvom izuzetno sam protiv privatizacije lovišta , ali sam zato da se sankcioniše kršenje kodeksa da se napišu etičke norme koje ukoliko se prekrše se i sankcionišu, da zaboravimo na politiku nemešanja i nezameranja.Da nivo edukacije podignemo na nivo radnih akcija s tim što ukoliko se ne dođe na predavanja gubi se pravi recimo izlaska jednu lovnu sezonu. Samo strožijim poštovanjem pravila isteraćemo iz svojih redova mesare krivolovce i mešetare.A da bi smo došli do tog nivoa moramo prvo da raščistimo sa raspikućama iz LSS, za koje si se do sada mogao uveriti da ne postoji ni kodeks ni etika ni moral a poštenje izgleda nisu poneli sa sobom ni kada su dolazili.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Indjijanac
 što se tiče privatizacije u lovstvu ona je oduvek postojala kod nas ,oduvek su je bilo pojedinaca koji su se ponašali kao da je to njihovo privatnoIndjijanac
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Strelišta u Srbiji LOVNO STRELJAŠTVO 106 10.02.2020. 15:01
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,614 posete www.srbijalov.com