Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Skidajuće i fiksne montaže


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Skidajuće i fiksne montaže
Lovac Stari
 Sta koristite od raznih modela i marki? Koje prednosti ima skidajuca u odnosu na fiksnu?
Koristi li neko Tunelske?
img443.imageshack.us/img443/2599/eavmontaza.jpg
EAV montaza jedna od skupljih ali i najsigurnijih.
img34.imageshack.us/img34/9755/qrmountsir0.gif
QR jedno delna i dvo delna skidajuca.

img37.imageshack.us/img37/8606/s7710530imageset01.jpg

img197.imageshack.us/img197/6538/s7710527imageset01.jpg
Leopold Fiksna.

img197.imageshack.us/img197/3935/4118f6fbf0.jpg
Cetri razlicite visine prstenova za Leopold.
Zavisno ko sta koristi od tubusa i uvecanja.

img31.imageshack.us/img31/4338/voeremontaze.jpg
Voere montaze.

img197.imageshack.us/img197/6023/sem6.jpg
Suhl montaza ubadajuca einhack.
img197.imageshack.us/img197/1692/sem5.jpg
Jedno je sigurno sve ovo koristimo ali bolje je u startu kupiti pravu i kvalitetnu montazu nego kasnije imati glavobolje s jeftinim iz privatne koprodukcije.
Dobar pogled.
 
Igor
 Ja na svom browningu imam leupold QR dvodelnu sa najvišim prstenovima.
Igor priložio:
browning_1.jpg
 
Igor
 Dali moze neko da prepozna koja je ovo montaza inesto vise kaze o njoj.
 
pescarac
 Ovo je jedna iz palete takozvanih švenk montaža.
Skida se tako što se prsten na zadnjem nosaču snajpera okrene za nekih 45 stepeni i onda optički nišan skine u smeru obrnutom od kazaljke na satu.
Na zadnjem donjem nosaču u sredini prstena imaš šraf koji služi da se rastavi donji nosač , u donjem nosaču imaš ekscentar sa kojim se grubo upucava optički nišan.
Ovaj nosač je čeličan, nije loš, i bilo ga je u prodavnici Vidra u Beogradu. Cena mu je oko 100 eurića. Ne prodaje se u kutiji, tako da nema imena proizvodjača.
 
pescarac
 Zaboravih reći da je ovo cena montaže za zastavine karabije, ne i za kombinovane ili dvokuglare gde donja montaža mora da se lemi i ne može se uraditi u sopstvenoj režiji već kod boljih puškara
 
Igor
 Tvoj tekst sam detaljno procitao i ja se slazem sa tim ova montaza je ugradjena na brno kombinirku koja je uvezena iz inostranstva meni je bitno nekako da saznam ko proizvodi ovakvu montazu.
Dobar pogled.
 
spaleph
 Po meni treba da bude sto je moguce nize i sto cvrsce, a protivnik sam skidanja i vracanja optika na karabin. Cemu to?
 
pescarac
 U jednom starom ketnerovom katalogu sam našao sliku te montaže. Piše original Blaser. Pokušaću sutra to da slikam i stavim na post. Inače se slažem da je nepotrebno skidati optički nišan sa puške ili karabina.
Nekad je to bilo dobro iz razloga loših futrola, danas to nije slučaj. Drugu namenu ne vidim, osim ako nismo dovoljno bogati da na jednoj puški imamo dva ON, jedan za čeku, i jedan za buširanje, pa po potrebi stavljamo šta nam treba. Inače na mojoj sulovoj kombinovanoj puški imam sulove nosače. Nisam skinuo ON zadnjih tri godine sigurno, a tada sam ga skinuo jer sam kupio novi i kvalitetniji. Na karabinu 243 imam takodje skidajuću montažu i do sada nije skidana.
 
Igor
 Bio bi ti veoma zahvalan Pescarac za informacije o ovoj montazi. Ako pronadjes u ketneru napisi koji je to broj ketnera ili godina izdavanja tako da mogu kasnije i sam nesto vise da procitam.

Dobar pogled.
 
pescarac
 ketnerov katalog iz 1988/89 godine strana 182, pozicija 5
i29.tinypic.com/21cs9xx.jpg

i30.tinypic.com/2nj900n.jpg
 
pescarac
 Pošto je slika mala, jedino mi preostaje da ti prepišem tekst, ako nemaš taj ketnerov katalog
 
Igor
 Spale, puno hvala kao i sto sam mislis da nemam ovaj katalog tu si upravu to je bilo bas davno tad sam se igrao klikera. Ne brini snacicu se ja nekako ima na int. dosta ljudi koji prodaju stare kataloge pa cu dati oglas. Ujedno sad mi je bas drago sto znam koju montazu imam na pusci.

Dobar pogled.
 
pescarac
 Uzgred, ne znam da li vidiš cenu, 487 maraka, što znači isto toliko eura. (pod uslovom da je original blaser), Koliko god da si platio pušku odbij od te cene 500 eurića+ugradnja i videćeš da si je jeftino platio.
Neka te dobro služi. uzgred koja je optika na puški?
 
Kile_
 e ljudi treba mi pomoc,sad na sajmu trebam da kupim nosace za moju optiku koja ide na 300win mag ,a sad nesto razmisljam i utripovo se je moj karabin je za levoruke,znaci meni treba sina koja ima zarez sa leve strane,kako bih mogao da repetiram,jel tako?
i sta mi predlazete da uzmem,tubus optike je 25mm a prednji okular 42mm,koji prstenovi koja sina? mislio sam da uzmem leupold?
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 a hocu fikne nosace
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 kile, naruci montazu iz firme HAMERLES Rade, covek pravi sve zivo a i kazu da je dosta kvalitetno! Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
darkon
 Ako uzaimas leupold,sigurno neces da pogresis.
Svi koji ga imaju,imaju samo reci hvale za njega.B)
 
petar
 Ja sam uzeo Leupold pre nekih mesec i po dana u NS prodavnica "Canona"... Smile
Just like old times!
 
Kile_
 evo ja danas uzeo svenk montazu made by rade kragujevac u cetvrtak je montira puskar pa videcu kako ce biti,javicu Smile
Kile_ priložio:
1_33.jpg

Samo 300 i 4x4
 
nedzad
 nema odgovora, ali nema veze ja cu vam reci iz iskustva, najbolje su EAW svenk montaze slicne ovoj gore, i prednost je ta sto mozes da skidas i stavljas montazu bez ikakvih problema da ce se balisticki ista promenit, jednu manu imaju ovde kod nas to su jedne od najskupljih negde ok 450 evra dok je viksna montaza mislim 50 evra. toliko od mene.

Pozdrav
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lampe, nosači, montaže OPREMA 677 09.09.2019. 22:08
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,682 posete www.srbijalov.com