Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Požar u lovištu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Požar u lovištu
Lovac Stari
 Jedna od nepozeljnih pojava u letnjim mesecima.
Nakon vrsaja zita i jecma, ostaju velike kolicine slame i pleve. Ratari najcesce posegnu za Sibicom, te nezeljene vatre pustose staniste za sitnu divljaci, nanose stetu na podmladku a neretko u vatrenim stihijama stradaju objekti, masine i ljudski zivoti.
img195.imageshack.us/img195/3961/p1010206m.jpg
Sta mislite u vezi ovog problema?
img382.imageshack.us/img382/9283/p1010161.jpg
Jos jedna unistena parcela za lov Prepelice.
Dobar pogled.
 
Igor
 Na ovu temu možemo da komentarišemo uzaludno, sve dok se ne donese zakon kojim može da se spreče ovakve katastrofe mi lovci smo tu nemoćni.
Je se iskreno nadam da će jednom i taj dan da dođe kad ovakve slike nećemo moći da slikamo.
 
EKO NADZOR
 Eko Nadzor
). Paljenje strnjišta je zabranjeno Zakonom o lovstvu i
Zakonom o poljoprivrednom zemljištu
Republičke inspekcije Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede vršenjem inspekcijskog nadzora na terenu kažnjavaju sve koji pale vatre u šumama i u okolini šuma, kao i organske ostatke posle žetve (strnjiku

Ukoliko uočite vatru, manji požar ili primetite nekoga da pali vatru,
građani treba da obaveste nadležne organe, i to
Šumsko-lovnu inspekciju
Radivoje Kaurin 063/ 319-190

Poljoprivrednu inspekciju
Predrag Vukčević 063/ 493-494

Upravu za šume
Vidosava Jovanović 063/ 8334-222

Izvor Ministarstva Poljoprivrede
Takođe obavestite svoju
Lovočuvarsku službu
koja je inače dužna da reaguje i koordinira nadzor sa inspekcijskim službama
Komisija za Ekološki Nadzor i Održivi razvoj lovstva - LUFazan Srbobran
Momir Žestić
kontakt
email
tel 0645100780
 
misa 71
 Neznam kako je u drugim LU ali kod mene svake godine u prolece izgori ogromna povrsina polja i suma Frown
 
misa 71
 Idioti i ove godine nam popališe lovište i unuštiše divljač Angry Frown Confused
 
misa 71
 Confused
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
Sniper Hunter
 Prijavi kolega!
 
misa 71
 

Sniper Hunter kaže:
Prijavi kolega!


Kolega to je vec uradjeno ali problem je taj sto su paljevine namerno izazvane od strane NN lica .Confused
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
Lala
 

misa 71 kaže:

Sniper Hunter kaže:
Prijavi kolega!


Kolega to je vec uradjeno ali problem je taj sto su paljevine namerno izazvane od strane NN lica .Confused


I problem je što u većini slučajeva, NN lica ostanu NN, pošto se retko kada počinilac nadje. Kresnu vatru, i odu. Pa ti posle dokaži da je vlasnik nekog strnjišta zapalio, kad on neće da prizna, a svedoka nema.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 [xhide]Jedino je da se uhvate na licu mesta u trenutku dok to rade. E sad, ja sam par puta to video u ataru, zovem lovnika koji je isto u lovu sa nama malo dalje od nas (lovio se srndac u vreme parenja). Kazem mu o cemu se radi, a on kaze, 'ma to je moj komsija, on ce sad da zapali vatru, ali bice prisutan i nece dozvoliti da se vatra prosiri' sutra malo, ja na ceki, gledam kroz dvogled, covek upalio vatru i ode on, ladno...Confused ja opet zovem ovog, on meni 'ma tu je on negde, ne brini se i uzivaj u lovu' zamislite, i tako izgori jedno 20 ha lovista, strnjike, na kojoj je trebalo da lovimo prepelicu narednog vikenda, idealna parcela! Besan E sad, tu je sreca u nesreci da je sa svih strana bilo uzorano, pa se vatra nije prosirila, ali bilo je slucajeva da se pod suvim toplim vetrom u leto prosiri vatra na okolne bagrenjake i kanale sa senom, pa izgori mnogo vise nego sto su 'pristuni ljudi pored vatre' predvideli! Cast izuzecima, koji na malim parcelama traktorima i plugovima uzoru okolo njive i zapale pa je vatra pod kontrolom. Ali napominjem da bi to trebalo da budu male parcele, a ne poljoprivredni kompleksi od nekoliko desetina, pa cak i stotina hektara. To sto sam naveo se odnosi na Banat, ali tako je u celoj Vojvodini, leti posle zetve i u jesen posle berbe kukuruza! Besan[/xhide]
Just like old times!
 
bela
 evo i kod nas slika od pre neki dan. ja i još nekoliko kolega smo gasili podosta uspešno . ovo je već treći put ove godine da gasim vatru u lovištu. uništena su gnezda fazana sigurno, a i pačija .
bela priložio:
11_5.jpg

vižlan i terier
 
Lovac iz Vrbova
 

Sniper Hunter kaže:
Prijavi kolega!

Imamo i mi slične slučajeve.Veliki problemi sa požarima u toku proleća.Dođu vatrogasci ugase i to je to.Požari se kako reče jedan kolega podmeću od strane NN licai tu se nažalost ne može ništa,jedino da se ta osoba "uhvati"na licu mesta!Preki Sud
 
Lovac iz Vrbova
 Evo slika
 
Lovac iz Vrbova
 Shock
 
Dare_Makedonija
 

petar kaže:
[xhide]Jedino je da se uhvate na licu mesta u trenutku dok to rade. E sad, ja sam par puta to video u ataru, zovem lovnika koji je isto u lovu sa nama malo dalje od nas (lovio se srndac u vreme parenja). Kazem mu o cemu se radi, a on kaze, 'ma to je moj komsija, on ce sad da zapali vatru, ali bice prisutan i nece dozvoliti da se vatra prosiri' sutra malo, ja na ceki, gledam kroz dvogled, covek upalio vatru i ode on, ladno...Confused ja opet zovem ovog, on meni 'ma tu je on negde, ne brini se i uzivaj u lovu' zamislite, i tako izgori jedno 20 ha lovista, strnjike, na kojoj je trebalo da lovimo prepelicu narednog vikenda, idealna parcela! Besan E sad, tu je sreca u nesreci da je sa svih strana bilo uzorano, pa se vatra nije prosirila, ali bilo je slucajeva da se pod suvim toplim vetrom u leto prosiri vatra na okolne bagrenjake i kanale sa senom, pa izgori mnogo vise nego sto su 'pristuni ljudi pored vatre' predvideli! Cast izuzecima, koji na malim parcelama traktorima i plugovima uzoru okolo njive i zapale pa je vatra pod kontrolom. Ali napominjem da bi to trebalo da budu male parcele, a ne poljoprivredni kompleksi od nekoliko desetina, pa cak i stotina hektara. To sto sam naveo se odnosi na Banat, ali tako je u celoj Vojvodini, leti posle zetve i u jesen posle berbe kukuruza! Besan[/xhide]

Tako kod nas pale strnjike posle zetve i desavaju se strasne stvari. Ipak kod nas divljac najvise strada u sumskim pozarima. Pre dve godine su bile velike pozari ovamo kod mene bilo je unisteno i lepo staniste divljaci i lepa suma za setnjom i relaksacijom. Imam slike negde ako ih nadjem postavicu ih
 
Indjijanac
 ovih dana veoma mnogo problema stvaraju požari koji zahvataju polja neobranog kukuruza,do sada je bilo više požara u kojima je izgorelo do 100 hektara kukuruzišta,a danas je izgorelo i još uvek nije ugašen požar u kome je izgorelo preko 200 hektara njiva,užasan miris paljevine širi se lovištem i unosi jeziv osećaj
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
stojkuki
 To je svinjarija koja se svake godine ponavlja. Nesavesni poljpoprivredni proizvodjaci (citaj kreteni!!!!! pa makar me opomenuli) i pored zakonske zabrane i stalnih upozorenja strucne javnosti svake godine u Srbiji zapale oko 30.000 hektara. Razlog: mrzi ih da tarupiraju parcele posle skidanja useva, misle da ce unistiti kukuruznog plamenca i druge stetocine, i da ce tako nadjubriti zemljisste.
Grese: ne unistavaju plamenca, ali unistavaju ogromne kolicine azota koji isparava iz zemljista i tako ga osromasuju, ubijaju, odnosno unistavaju zemljisne mikroorganizme, unistavaju zemljisne agregate i strukturu .... itd.
Imam snimke zombija koji za traktor vezu staru zapaljenu gumu i tako je vuku kroz njive i pale ... A ko sisa komsijske useve, a ko sisa loviste ...
A O STETI KOJU PRICINJAVAJU U LOVISTU NE TREBA NI GOVORITI.
E tu je i kvaka. Postavlja se pitanja da li Lovacka drustva mogu da preduzmu mere u cilju zastite lovista odnosno naplate steta nastalih u lovistu kao posledica ovako neodgovornog ponasanja.

Ovo je tema o kojoj treba pricati! I to mnogo!
 
DakiNS
 Istina mnogi pale kukuruzovinu ili strnjak, kod mene u komšiluku ovih dana ovršeno je mnogo njiva ali nisu strnjište palili vlasnici nego ljudi koji su došli da posle kombajna pokupe zaostali kukuruz, popale pa lakše pokupe čak je moj komšija išao odmah iza kombajna i istanjirao njivu da je ne zapale i ne naprave štetu nama u komšiluku , a reč je o 10 ha u komadu . Čim se pojavio kombajn pojaviše se i skupljači kao žuti mravi.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
marijan
 Iskreno smucio mi se kukuruz!!!!!!!! berac + elevator= Histerian
 
Lala
 Prekjuče sam izašao da malo prošetam psa (i sebe), na sremskoj strani, preko puta NS.
Na samoj ivici lovišta, par stotina metara od najbližih kuća, palili ljudi strnjište. Ali, pored njiva pod strnjikom, postojalo je par lepih komada zemlje pod parlogom, gde se uvek nalazila divljač, i pernata, a i po koji zec.
Naravno, vatra sa strnjike, potpomognuta vetrom, je časkom zahvatila i taj parlog, suv kao barut! Kad sam ja došao, mogao sam samo da slikam gorenje malog preostalog dela - sve ostalo je već bilo izgorelo! Nije vredelo zvati vatrogasce, ili bilo koga drugog.Confused
Nadam se da se sva divljač na vreme izvukla...Evo slike sa lica mesta:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
Fotoaparatom i Kamerom kroz prirodu i lovište PRIRODA I EKOLOGIJA 1260 04.07.2017. 20:26
Prevoz psa do lovišta... KINOLOGIJA 95 05.09.2016. 21:43
Pojilišta u lovištu PREDSTAVI SVOJE CARSTVO 25 10.04.2016. 18:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,397,835 posete www.srbijalov.com