Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Marlin lovački karabini


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Marlin lovački karabini
tomo vrbas
 А где ти је каубојске шешир? 😁
 
AcaNik
 

tomo vrbas kaže:

А где ти је каубојске шешир? 😁

Осто у кафани Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
AcaNik
 Онај ко није купио Марлин 336 може тврдити да се срећа не може купити. Ми остали знамо да може још од 1948 када је произведен први 336 (наследник модела 36 који је директни наследник модела 1893 ). Значи, преко 100 година нас усрећује Smile
Боримо се за своје љубимце који нас усрећују.
Против нових измена закона о оружју које је МУП предложио
i.ibb.co/z5mPHTT/0-02-05-08a6a5aa4cdf70a01c2a4c0e0eb10656b75a6f993a78dce8822d313224de9835-f2aa2159381f3ee2.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 Lepa i zanimljiva pucaljka.
Nije da kvarim sreću al u koje svrhe se koristi, u nas po popisu, nema indijanaca, bar ne onih divljih po šumama i gorama naše zemlje ....itd
Osim ljubavi i sreće nekako mi ta tridesetica ne donosi benefite iz postojbine zbog drugačije kulture i pravila lova.
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Има разних индијанаца а ко зна каква времена ће доћи ;)
Законски је дозвољена за лов ДС. За погон, где дозвољавају карабин, је одлична. До 150м је одличан а на даље и не гађам реално.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Imam poznanika koji je zaista i poznavalac orhzja, balistike, sa finansijskim mogucnostima daleko iznad naseg prosecnog lovca koji u kolekciji ima tazne pucaljke pa cesto je lovio lukom i strelom, revolverom u svojoj kolekciji oruzja ima i ovu pusku te cesto sa njom i lovi DS a mislim i jelensku divljac.
Verujem da on bolje zna njene mogucnosti i namene.
 
kolega_LOVEc
 Pa meni lepo kad vidim slabije zastupljenu pucaljku i opremu , pa budem dosadan i pitam.
Interesantno mi je što ta 30. nema ništa od "opreme" koja se danas generalno smatra potrebnom za lov DS niti je spora i teška, niti ima laka monolitna zrna...i eto sama odluka je zanimljiva, da je četrdesetica sve bi bilo jasno , ovako je zanimljivije i ostavlja puno pitanja..šta, kako i koja su iskustva.
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Što se tiče balistike sve je to " prosto", matematika i fizika iz nekoliko oblasti. Ono što najviše pravi razliku u lovu je strelac i meta.. i jedano i drugo svojim postupcima unose mnogo varijabila u ostvareni rezultat.
Vim vi repellere licet
 
ssekir75
 

kolega_LOVEc kaže:

Lepa i zanimljiva pucaljka.
Nije da kvarim sreću al u koje svrhe se koristi, u nas po popisu, nema indijanaca, bar ne onih divljih po šumama i gorama naše zemlje ....itd
Osim ljubavi i sreće nekako mi ta tridesetica ne donosi benefite iz postojbine zbog drugačije kulture i pravila lova.


не знам сад, по прошлом попису их је било. Yes ако се добро сећам, седиште им је било у алексинац (потражи друштво индијанаца србије)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 

ssekir75 kaže:

kolega_LOVEc kaže:

Lepa i zanimljiva pucaljka.
Nije da kvarim sreću al u koje svrhe se koristi, u nas po popisu, nema indijanaca, bar ne onih divljih po šumama i gorama naše zemlje ....itd
Osim ljubavi i sreće nekako mi ta tridesetica ne donosi benefite iz postojbine zbog drugačije kulture i pravila lova.


не знам сад, по прошлом попису их је било. Yes ако се добро сећам, седиште им је било у алексинац (потражи друштво индијанаца србије)


Значи само још бизони недостају и позорница је спремна за велики повратак 30-30 Smile

Ругер је започео производњу Марлина. Само модел 1895 у 45-70 у више верзија. Обећали су да ће ускоро почети и модел 336 у кал 30-30. Да ли ће у још неком калибру, незна се. У сваком случају, за очекивати је да ускоро и то дође на наше просторе.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Има и бизона ако ме сећање добро служи негде су насељени код нас?!
 
arli
 Može i evropski-zubr,ko ga šišaNamigivanje
 
ssekir75
 

tomo vrbas kaže:

Има и бизона ако ме сећање добро служи негде су насељени код нас?!


фрушка гора
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 

ssekir75 kaže:

tomo vrbas kaže:

Има и бизона ако ме сећање добро служи негде су насељени код нас?!


фрушка гора


Значи само скупимо индијанце и бизоне на исто место и игранка може да почне Smile
Кал 30-30 вин је поприлично потцењен код нас од оних који га нису ни видели уживо а не да су га користили. За погон би он био одличан.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
arli
 Kažu da je energetski na nivou 7,62x39mm...
 
kolega_LOVEc
 Nisam znao da imamo indijanceOsmeh 2
A kalibar je čudan za lov, ne zbog karakteristika više zbog lokacije koja ga čini manjkavim, al ne treba racionalizovati draž i ljubav prema lovu i oružju.
Vim vi repellere licet
 
Aca Kamenica
 

arli kaže:

Kažu da je energetski na nivou 7,62x39mm...
Moglo bi se reći da je po karakteristikama najslićniji sa 7,62 x 39 mada je ipak superiorniji, ima za petinu veću energiju, malo veće brzine, nešto veću daljinu upucavanja,malo veći izbor zrna. Još da dodam da 30-30 Win. ima dosta slab pritisak svega 2000 bara pa samim tim i blag trzaj.
 
AcaNik
 Боље је можда рећи да до 150-200м је у свему надмоћнији од 7,62х39 а онда нагло опада у свему у односу на њега. Зато је можда и безбеднији и бољи избор за погон. Упуцан на 0 на 50м даје 0 на 100м са зрном од 170гр. ППУ прави одличан метак за њега. Обориће све што хода Европом на тој разумној даљини 150-180м. Иначе је Марлин, изненађујуће прецизан! Толико да сам одустао од оптике. А и некако ми не иде уз такву пушку иако је предвиђена.
Мој Марлин док му још нисам ставио задњи нишан.

https://www.youtu...hU2R8KQ9Qk
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 Ma najvažnije da si srećan sa tom kombinacijom.
A idealnih kalibara i oružja nema, svako ko menja igračke zna da je najnovija najbolja .
Ima li izbora osim ppu/a za kupiti?
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Има Белот али ми боље од ППУ не треба. Имају одличан меткић у 30-30.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,419 posete www.srbijalov.com