Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ptičji svet koji nestaje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ptičji svet koji nestaje
Igor
 ПТИЧЈИ СВЕТ КОЈИ НЕСТАЈЕ

Иако су законом трајно ( или ловостајем) заштићене у нашим ловиштима многе вресте птица полако, али неумитно нестају. Ко је кривац? Ко би други био него човек својим деловањем на природу. Мада се у многим Правилницима и законским актима истиче дужност и обавеза многих институција о очувању природе, природних станишта, скоро нико о томе не води рачуна. Из неких својих интереса и небриге и непоштовања законских регулатива човек перманентно уништава природу а самим тим и утиче на бројност одрђених популација сисара, биљака и птица. Исушују се мочваре, уништавају се зарад пољопривреде велике површине под трском, секу се старе врбове шуме које се замењују тополом, преоравају се пашњаци, граде се викендице без дозволе и где се сме и где несме, сметлишта се „праве“ где се стигне, канали који служе за одводњавање и наводњавање пуни су токсичног и другог отпада, трују се њиве разним отровима против глодара и пестицидима Могло би се набројати још сијасет других фактора и чинилаца који утичу људском небригом на природу. Да се вратим на птичји свет. Један мали, али ипак значјан допринос смањењу птичјег фонда сносе и ловци који или непознавањем ( а то неоправдава) заштићених врста птица или бахатим односом према птичјем свету пуцају на све што лети.Да споменем у случајеве и када су Ловачка удружења или друштва дозвољавала Ино-ловцима да пуцају на све што има крила. Зато треба још једаном подсестити све које су врсте најугроженије. Овог пута је осврт на „грабљивице“ и сове.
ЛОВЦИ,ПРЕ НЕГО ПОВУЧЕМО ОБАРАЧ РАЗМИЛИМО ШТА ЈЕ НА НИШАНУ!




Орао рибар( Pandion haliaetus ) Орао мишар ( Buteo buteo)





Кобац(Accipitr nisus) Сиви соко (Falco peregrinus) Об.ветрушка
(Falco tinnunculus)


Соко степски (Falco cherrug ) Орао белорепан (Haliaetus albicilla)




Сива ветрушка(Falco vespertinus) Еја ливадарка(Circus pygargus)



Еја мочварица Кукувија (Tyto alba)
(Curcus aeruginosus)


Мала ушара(Asio otus) Ритска сова (Asio flameus)

Шумска сова (Strix aluco) Ћук(Athene noctua)
Николић Славољуб-Саша

lalos
Budi svoj, samo svoj........
 
Josev
 Ljudi slazem se sa kolega Igor jer bar kod mene u Makedoniju neke od ove spomenute vrste su zaista zagrozene. E sad koliko se to vodi racun da se nesto preuzme to neznam. Ali vidjao sam mnogu lovce koji pucaju bas na te zasticene vrste ptice el to sove ili sokle nije bitno al nije to nimalo dobro. Oni kao pravdaju se pa jedu male zeceve unistuju Jerebice ovo ono ali ljudi pa kolko su stetni toliko su i korisni. Primer fataju gluvce i slicne male stetocine koji stetu na poseve zitnih i drugih kultura. a sve je manje i manje takve ptice. tako da treba da mi Lovci vodimo racune o zivotinskog svveta u nasem lovistu. No no no
marka fazan
 
zoranp
 Igore jako dobar izbor temeOdobreno... a nažalost ovom spisku, barem ovde na području Bačke Palanke moramo dodati i verovali ili ne CRNU LISKU!!..do nedavno je ove močvarice bilo gotovo na svakoj bari ili kanalu, a u nekih zadnjih pola godine, ja nisam video ni jednu lisku Cry..neznam kakvo je stanje u vašim krajevima??..evo jedan link da se bolje upoznamo sa tom prelepom pticom, koja izgleda napušta ovaj svetCryCry http://www.gimnaz.../liska.php
Moram napomenuti da nigde nisam pročitao da je neko primetio smanjenje populacije ove vrste, tj da je napisao nešto o njenom "nestajanju"??
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
nidzamotocross
 Zoki, kod mene oko J.Morave je ima mnogo. Čak ih sve češće i češće viđam. Odobreno
A vidim da se gore pominje takođe Šumska sova, koja je kod mene u planini ima u velikom broju. Ove godine su puhovi bili u ekspanziji, pa se nadam da će broj Šumskih sova da se još više poveća.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
mrwa22250
 Pricao sam sa Zokijem u nedelju u Nestinu na tu temu i kad malo bolje razmislim ni ja ih ne vidjam vec skoro tri god.Na starom ribnjaku koji je u neposrednoj blizini sela do skoro ih je bilo na stotine,pa su pecarosi ludeli jer je voda relativno plitka a one naucile da kad cuju buc,to znaci da neko hrani mesto pa su brze bolje cistile primamu namenjenu ribama,a ujedno ih i plasile.Posto je ribnjak blizu sela na njemu se ne lovi tako da lov definitivno nije razlog njenog nestanka.Bilo ih je doduse manje na celom toku recice Plazovic koja dolazi iz Madjarske i tece kroz ceo atar.Na toj recici postoje sigurno dve(mozda i vise)porodice vidri,do skoro je bilo rakova i skoljki(nestrucnim izmuljivanjem,korito je prilicno ruinirano)pa i zagadjenje stanista nije razlog nestanka ove interesantne mocvarice.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ssekir75
 код нас их има на тоне, нико их не дира, па врло близу прилазе.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
temudjin
 ... Tačno u 5,30 ujutru 16. jula 1945. godine, u američkoj vojnoj bazi u oblasti Almogordo u Novom Meksiku, uz odobrenje američke vlade izvršeno je testiranje prve nuklearne bombe punjene plutonijumom, poznato kao Trinity test. .....Za samo nekoliko sekundi milijarde radioaktivnih čestica usisano je u atmosferu do visine od deset kilometara, gde mlaznjaci lete povezujući čitav svet. Kako znamo da radioaktivne čestice izazivaju rak kože i pluća? Test za dokazivanje uzroka svake bolesti je rigorozan. Tako se i radioaktivna čestica, na koju se sumnja, mora izolovati, onda u adekvatnim kontrolisanim uslovima u laboratoriji naterati da izazove rak kože ili rak pluća kod sisara. Naučnici su tako žrtvovali desetine hiljada pokusnih životinja koje su namerno izložili radioaktivnim česticama. Rezultati su bili nedvosmisleni: svaki miš ili pacov u kontaktu sa ovom česticom dobijao bi rak i umirao. Dokazi su bili neoborivi - radioaktivne čestice izazivaju rak. Pitanje je sada koliko je tih čestica potrebno i koliko ih ima u vazduhu?
....može proceniti da je bruto količina 715.200 kilograma radioaktivnog materijala. To je više od milion smrtonosnih doza po kilogramu, što znači da su neodgovorni svetski kriminalci iz državnih vrhova kontaminirali atmosferu sa više od 715.000.000.000 (715 milijardi) takvih doza. To je dovoljno da izazove rak pluća ili rak kože 117 puta na svakom čoveku na Zemlji. Ove procene je izneo novinar i publicista i bivši operativac Mosada, pod pseudonimom Džon Vials. Mlazni avioni raznose ove čestice širom sveta i one se nasumice talože, ponekad se koncentrišući čak na mestima koja su veoma daleko od mesta njihovog izbacivanja u atmosferu. Naravno, raznosi ih i vetar.

Izvodi iz autorskog teksta Ivone Živković, 2014.
 
nenadx
 Da se našalimo - kažu ostavite cigarette, a potrovaše I nas I prirodu sa svim I svačim…..
Postoji neka teorija da se ljudska populacija mora umanjiti nekoliko puta,pa je I ovo verovatno pomaže toj svrsi … problem je kako ovo dugoročno utiče na živi svet
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
NESTAJE LI LSS? LOVAČKA UDRUŽENJA 1239 02.06.2024. 12:41
Vajmarski ptičar KINOLOGIJA 135 26.04.2014. 22:57
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Razlika izmedju kontinentalnih i britanskih ptičara KINOLOGIJA 14 20.06.2012. 22:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,892 posete www.srbijalov.com