Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačka zadruga 'Lovzad' Novi Sad


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačka zadruga 'Lovzad' Novi Sad
Sremac75
 

Lala kaže:
Možda su zato, kako čujem, ogromni pritisci na delegata Jović Nikolu, koji je prošle godine kao delegat svog LU izneo za govornicom masu stvari i pitanja koje su podigle veliku prašinu, e taj isti se sada na sve načine pokušava sprečiti da prisustvuje Skupštini, iako ima odluku UO svog LU da ih predstavlja! To je posebna priča šta se sada radi, i to ćemo izneti javno bude li onemogućen Jovićev odlazak na Skupštinu LSV! Uplašila se neka gospoda iz LSV delegata Jovića? Isprepadao ih čovek prošle godine, pa sad ne bi da opet 'odu u nokdaun' (tek sad ima zgodnih pitanja za rukovodsvto), sad izgleda primenjuju princip 'bolje sprečiti, nego lečiti'?


Тачно...

ПреЦедника смо изабрали на Скупштини 22.03.2014. године.
У петак 04.04.2014. године је одржан први УО у новом саставу.

Прво је ПреЦедник изјавио да очекује да УО њему поклони поверење да ОН представља ЛУ на Скупштини ЛСВ!

Мој одговор је био да има право да то очекује, али да је УО о томе већ донео одлуку, која се наравно може на УО и изменити, па сам му предложио да предложи измену претходне одлуке.
Онда ја изјавио да та одлука УО у другачијем саставу нема значаја, јер су неки од оних који су учествовали у њеном доношењу сада поднели оставке.
На ово сам одговорио да је то обична глупост.
Онда је тражио да се донесе нова одлука о представнику у Скупштини.
На то сам одговорио да не може нова када већ има важећа одлука, и да једино може измена постојеће одлуке.
Онда је поднео оставку.
Онда је пренео сва овлашћења на мене.
Онда је одбио да потпише пуномоћ за учешће на Скупштини.

На то сам му рекао да крши Статут, одлуку УО, и Закон и да је једино што би у том случају могао да урадим подношење кривичне пријаве.
Онда је рекао да Пуномоћ може потписати до петка.
Онда је рекао да ми не да Материјал за скупштину.
Онда је дао на гласање предлог једног члана УО да се измени Одлука којом сам ја именован за представика у свим органима свих савеза.
Онда за доношење те одлуке није имао потребну већину.
Онда је рекао да постоји могућност да нам затворе лов.
Онда је опет поднео оставку.
Онда је рекао да је она одлука којом сам ЈА именован донета притисцима и уценама на једног члана УО.

Онда сам се ја запитао шта се са оваквим човеном има даље расправљати.
Онда ми је дао Материјал за скупштину.
Ја сам онда отишао кући.
У понедељак је најавио ВЕТО на одлуку УО од пре месец дана, после које је одржана Скупштина, и јадан УО....
Рекао сам му да је то незаконито, и да ћу у петак доћи по Пуномоћ.
Онда је рекао да је неће потписати.

Онда смо сазнали да НИЈЕ извршен његов упис у АПР као лица овлашћеног за заступање
Smeko и да је ппотребно доставити нови Записник са Скупштине КОЈИ ЈА ТРЕБА ДА ПОТПИШЕМ!!!
Smeko

Иначе Нови ПреЦедник је лични пријатељ Душана Куновца, али се више пута заклео да га нико није инструисао да спречи моје појављивање на скупштини, као и то да је информисан да ја ни не познајем неку господу уважене ловне раднике.

Шта рећи Confused
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
vuk71
 bravo Zoranp ovaj upis sa ovcama je na mestu... posto bar 90 posto lovaca pojma nema o cemu se ovde pise...a jos manje razume
 
DakiNS
 Meni to nekako liči da mu je možda ponuđen deo kolača to jest članstvo u zadruzi!I verujem da si je dao fore da ode kod mentora i "ličnih prijatelja" po svoje mišljenje, da bi uspešnije pokušao opstruisati Sremčev dolazak na skupštinu!Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Sremac,alal vera na izboru takvog preCednika.To je samo dokaz koliko su "Zadrugari"organizovani i posveceni svom cilju,sto rece moj zemara,sisanju (l)ovaca.Eto resenja da i oni koji nemaju podrsku ni u sopstvenim LU.nadju uhlebljenje u lovstvu,a clanstvo u "zadruzi"bice kao slobodno zidarstvo,samo za birane i podobne.Eto ja sam ovde saznao da je i moj preCenik zadrugar,a za godinu dana postace i svi preCednici LU,barem onih jacih,pa pretenduju da postanu azil za bivse i odbacene lovne (ne)radnike,koji ce preko zadruge i dalje rovariti,rebalansirati,monitoringovati itd...cisto da ne bude da V.Lonac ima monopol u perjanici lovstva Serbskoga.
Da li to misevi kopaju rupu u koju ce se zavuci ako nestane politicke podrske iz PSPSV?
Po ko zna koji put me sramota sto sam lovac.Sad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Poslednje što sam saznao neformalno jeste da je jedan broj drugih delegata (osim Jović Nikole kojeg pokušavaju da sputaju) vrlo raspoložen da na Skupštini LSV insistira na razjašnjavanju okolnosti oko osnivanja Lovačke razdruge 'Lovzad'.

Neki od tih 'raspoloženih' imaju itekako dobro znanje oko pravnih stvari, zadrugarstva, i slično, i nisu voljni da i ovo prihvate tek tako, 'zdravo za gotovo'.

Kažu ljudi, pročitali upise na Srbijalov, pa se lupili po čelu kad su ukapirali šta bi sve moglo ovo oko zadruge da znači.Jaooo
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 Samo da ne bude u odsudnom momentu;svi junaci nikom ponikose i u tanjir saren pogledase!Da ne ostane Jovic sam u diskusiji,a ostali posle da ga tapsu po ledjimaHmmm
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Gedza66
 

Sremac75 kaže:

Lala kaže:
Možda su zato, kako čujem, ogromni pritisci na delegata Jović Nikolu, koji je prošle godine kao delegat svog LU izneo za govornicom masu stvari i pitanja koje su podigle veliku prašinu, e taj isti se sada na sve načine pokušava sprečiti da prisustvuje Skupštini, iako ima odluku UO svog LU da ih predstavlja! To je posebna priča šta se sada radi, i to ćemo izneti javno bude li onemogućen Jovićev odlazak na Skupštinu LSV! Uplašila se neka gospoda iz LSV delegata Jovića? Isprepadao ih čovek prošle godine, pa sad ne bi da opet 'odu u nokdaun' (tek sad ima zgodnih pitanja za rukovodsvto), sad izgleda primenjuju princip 'bolje sprečiti, nego lečiti'?


Тачно...

ПреЦедника смо изабрали на Скупштини 22.03.2014. године.
У петак 04.04.2014. године је одржан први УО у новом саставу.

Прво је ПреЦедник изјавио да очекује да УО њему поклони поверење да ОН представља ЛУ на Скупштини ЛСВ!

Мој одговор је био да има право да то очекује, али да је УО о томе већ донео одлуку, која се наравно може на УО и изменити, па сам му предложио да предложи измену претходне одлуке.
Онда ја изјавио да та одлука УО у другачијем саставу нема значаја, јер су неки од оних који су учествовали у њеном доношењу сада поднели оставке.
На ово сам одговорио да је то обична глупост.
Онда је тражио да се донесе нова одлука о представнику у Скупштини.
На то сам одговорио да не може нова када већ има важећа одлука, и да једино може измена постојеће одлуке.
Онда је поднео оставку.
Онда је пренео сва овлашћења на мене.
Онда је одбио да потпише пуномоћ за учешће на Скупштини.

На то сам му рекао да крши Статут, одлуку УО, и Закон и да је једино што би у том случају могао да урадим подношење кривичне пријаве.
Онда је рекао да Пуномоћ може потписати до петка.
Онда је рекао да ми не да Материјал за скупштину.
Онда је дао на гласање предлог једног члана УО да се измени Одлука којом сам ја именован за представика у свим органима свих савеза.
Онда за доношење те одлуке није имао потребну већину.
Онда је рекао да постоји могућност да нам затворе лов.
Онда је опет поднео оставку.
Онда је рекао да је она одлука којом сам ЈА именован донета притисцима и уценама на једног члана УО.

Онда сам се ја запитао шта се са оваквим човеном има даље расправљати.
Онда ми је дао Материјал за скупштину.
Ја сам онда отишао кући.
У понедељак је најавио ВЕТО на одлуку УО од пре месец дана, после које је одржана Скупштина, и јадан УО....
Рекао сам му да је то незаконито, и да ћу у петак доћи по Пуномоћ.
Онда је рекао да је неће потписати.

Онда смо сазнали да НИЈЕ извршен његов упис у АПР као лица овлашћеног за заступање
Smeko и да је ппотребно доставити нови Записник са Скупштине КОЈИ ЈА ТРЕБА ДА ПОТПИШЕМ!!!
Smeko

Иначе Нови ПреЦедник је лични пријатељ Душана Куновца, али се више пута заклео да га нико није инструисао да спречи моје појављивање на скупштини, као и то да је информисан да ја ни не познајем неку господу уважене ловне раднике.

Шта рећи Confused


Ех да сам ти ја новоизабрани ПреЦедник, не би ти био узрок моје и нервозе мојих ближих и даљих пријатеља!!!??? Ма ја бих прво написао платформу за твоје наступање као делегата на скупштини, па бих исту послао својим пријатељима на разматрање, па бих коначну верзију платформе усаглашену са потребама и интересима својих ближих и даљих пријатеља ставио на усвајање Управном одбору, па бих ти написао питања, односно дискусију за Скупштину ЛСВ (подразумева се да бих иста пре тога послао својим пријатељима на разматрање) и дао ти овлашћење само за та питања и за ниједна друга.

Ако би на скупштини кренуо са питањима без овлашћења, уследило би гашење микрофона (претходно договорено са мојим даљим и ближим пријатељима) и активирање обезбеђења уколико будеш претерано истрајан да останеш за говорницом за питања без овлашћења.ROFL

Ма не бих ти никада дозволио, тј. овластио да причаш нешто што претходно нисам договорио са мојим ближим и даљим пријатељима. Да дозволим да твојом несмотреношћу и лакомисленошћу угрозиш повратак вредне имовине у власништво ловаца, па макар у својину само 16 ловаца (боље ишта него ништа) и да на тај начин ризикујем забрану лова, ма иди бре......., да за пар десетина милиона рескирам годишње задовољство нас ловаца и љутњу и разочарење својих ближих и даљих пријатеља и да изигравам паметног или фукару из оне Андрићеве (или Селимовићеве)......, НИКАД.Grin

И све бих то урадио без обзира да ли сам у АПР уписан као овлашћени заступник удружења.Krsti
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Cadara
 Jeremaja je svojevremeno u časopisu Lorist napisao jedan intervju sa pravnikom nekim ne sećam se imena koji je opisao, objasnio i kompletno izneo stav još u jeku donošenja novog Zakona o lovu da je bolje lovcima da se udruže u Zadruge (lovačke Zadruge) i da se preko tih Zadruga konkuriše za dodelu lovišta i onda naveo prednosti Zadruge naspram Udruženja građana ima to u Loristu, ako nađem skeniraću taj članak.
Nema veze sa ovim dešavanjima i našim Zadrugarima ali intersntno da je o tom vidu udruživanja skoro pisano.
 
Sremac75
 Vidi upis br.17.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
ficha007
 Sremac, ovaj tvoj je cvećka, nema šta.

I šta kažeš, treba mu tvoj potpis. Pa hebote ispade da si ti njemu značajniji, da tvoj potpis njemu ima veću težinu nego njegov potpis tebi. ROFL

Slatko sam se ismejao ovom tvom upisu. Kakav mega carROFL

Mada kad vidim ko mu je "drugar" nije ni čudoGrin

Kako se ljudi prodaju za malo tapšanja po ramenu od strane političara kojekakvih, pa to nije normalno.

Mamu bi rođenu prodao da mu G-din Kunovac Odlazeći stegne ruku pa da ima čime da se hvali kod svojih drugara. Strašno.

Elem, Lalo u pravu si u pogledu Zakona o zadrugama koje mogu da osnuju samo fizička lica. Malo sam škicnuo u zakone jer me nije previše interesovao.

Pitanje je ko će ovoj "finoj" gospodi da "poda" pravno sledbeništvo i sa kojim papirom će oni da dokažu da su pravni sledbenici one stare zadruge iz 50-ih godina prošlog veka.

Takođe je pitanje koje možda da se postavi i šta je sa sticanjem svojine održajem ( savestan i nesavestan držalac, protek vremena... ) pa bi moglo da se dogodi da je Lovoturs svojinu stekao održajem.

Neka me neko ispravi ako grešim, ali zar nije Lovoturs u okviru JP "Vojvodinašume". Ako jeste, da li neko misli da će mu JP tako olako prepustiti poslovne prostore i lokale bez nekog sudskog spora, onako "na izvolte".

Treba samo krenuti od Zakona o katastru i ispravama koje su podobne da se izvrši nečiji upis prava svojine na nekretninama. Katastar to radi na osnvou ugovora, rešenja nadležnog organa uprave ili sudske presude.

Lovačka zadruga ( ova novoformirana ) nema niti jedan papir podoban za upis prava svojine u RGZ.

Obaška što nemaju papir o pravnom sledbeništvu ( još uvek ) pa mi se čini da će to pokušati da reše preko Skupštine LSV-a, osim ako brat Sremac i još neki koji se najavljuju kao govornici ne krenu da postavljaju nezgodna pitanja.

Sremac, vidim ja da ćemo morati da se izorganizujemo za tu Skupštinu pa da banemo sa sve transparentima...čisto da se organi reda i gonjenja zainteresuju za ove "moderne zadrugare".
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,742 posete www.srbijalov.com