Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU 'Beograd'


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU 'Beograd'
Lala
 Na zahtev članova foruma tema je ponovo otvorena za argumentovano pisanje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Planinko011
 Pa sad ako se na mene misli nije da sam trazio tu temu, vec sam par puta uvijeno pomenuo (kad je vec zakljucana) u kontekstu nekog upisa Comp. Prosli put je tema dosla do usijanja a ja sam nekako bio u sredini izmedju dve vatre jer mi nisu smetali ni stari a mislio sam da i novima treba dati sansu jerbo kad su vec izabrani.

Ok, neke stvari su poboljsane, neke stare navike preuzete i sve u svemu ocigledno je da se drustvo trudi da se ponasanje nas dovede u okvir zakona i ostalih propisa.
Prilagodjavanje ceka, formulara, mladi novi upravnik a zaista dobar lovocuvar koji zna da te prepadne ako osmatras nocu u dane pre lova, pogleda da nemas skriveno oruzje itd sto je jako pozitivno jer je savestan radnik.
Dobre novosti koje su uvedene su sto su jasno objavljeni u biltenu pod kojim uslovima mozes dovesti gosta u lov na fazana i patke, takodje ogranicen mesecni odstrel DS (valjda da bi ljudi kao ja koji izbegavaju komarce mogli da love zimi) a i jaca cena za meso krmace sve do polovine oktobra sto pozdravljam a i nesta su petljali na uknjizbi nepokretnosti LUBa i zavrsili dom zapocet od strane prethodnog saziva.

Negativno je da je larma oko nekih velikih zloupotreba ispada bila neopravdana jer mislim da ni jedan postupak za odgovornost nije pokrenut vec je stampana neka debela knjiga u formi biltena i dostavljena svima nama clanovima a u njoj duplo golo sto se tice dokaza vec samo neke insinuacije- pricam o parama.
To je vec i Dunav odneo ali ostala je stara praksa da poziv na sastanak izborne jedinice u vecini slucajeva dobijem dan-dva ranije a nekad i posle uz napomenu da ako ne dodjem bice i neke opomene a ja ni na rucak ne mogu za sutra da obecam da dodjem.
I da, kad sam na jedan sastanak dosao uplasi se jedan stariji kolega da ce neko od starijih sigurno da razduzi kasiku kad sam se ja tu pojavio Shock.
E da kazu da je bilo i nekih pogona DS po pozivu a da nije bilo u biltenu a ja nesto nisam bio u krugu bas zasluznih ni u vojsci pa ni u LU tj ne volim da trckam uz upravu ni na poslu a kamoli u slobodno vreme.
Eto, toliko od mene kao lovca koji voli da lovi a ne da ide na sastanke i gleda papirologiju drustva. A i malo manje bih i ovde pisao da neka lova pretice za komercijalu za srndaca Confused.
 
SUMO
 Cudi me da niko ne diskutuje i pise. Valjda je ``onima`` bilo zanimljivo da blate i pljuju bez argumenata. Sa jasnim ciljem.
Danas, situacija je sledeca
- od 01.do sredine novembra cekanjem je odstreljeno 161 grlo divljih svinja. To nema ni jedno lovacko drustvo u Srbiji. Ukupan broj grla 186, ostatak je u komercijali
- naplaceno je pet ranjavanja
- Pogona nece biti trajno
- krmaca je 200 din od avgusta do septembra po kg.
- predlog je da se lovi od 01.09.2016. i da se love svinje svih kategorija, bez jace cene
- Ristovaca nas je debelo zaCenzurisanola, fazani koji su pusteni su losi i kusavi. Ono sto smo nabavili za kra sezone bice bolje
- Srneca divljac se ne lovi do daljnjeg. Stvarno su joj je`ali majku od 2011. Sa 500 grla, pali smo na max 150. Hvala vam brizne kolege.
- Zec se ne lovi ove godine
- uplacen avans za hvatanje 50 komada u Plandistu

Ono sto je u planu za sledecu je ogranicen broj divljih svinja po lovcu. Jednostavno ne moze neko da ulovi 10 ili 15 komada zato sto ima odlicnu ceku ili vrhunsku opremu.
-ponovna proizvodnja fazana kod nas
-unos jelenske divljaci sa Fruske gore
- cuvanje srnece divljaci
Bilten uredjujem ja, ako imate primedbi recite.
I vidimo se sutra, 120 godina nije mala stvar.
Pozdrav sa slikom od juce
 
SUMO
 l
SUMO priložio:
12336022_1083912754960282_709521607_n.jpg
 
DakiNS
 Lepo , drago mi je što ima rezultata dobrog razmišljanja , planiranja i realizacije Bravo 2
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
SUMO
 Tek ce biti. Prenosim deo slika od ove i prosle godine.
U podunavskom delu lovista uradjena su pojilista i polja za divljac.
Prepokriven ambar i prosiren. Ovog momenta ima 40 tona kukuruza u njemu.
Prosiren gater.
Odrzani lovovi za veterane.
Kupljeno novo terensko vozilo.
Dosta uhvacenih krivolovaca. Proletos nacelnik okruga, nedavno recni policajac i jos par okorelih krivolovaca.
Na zalost, 1/5 petinu lovista pojeo je novi most i obilaznica.

Deo slika
 
SUMO
 ,
SUMO priložio:
ambar3.jpg
 
SUMO
 ll
 
SUMO
 detalji....
 
SUMO
 Pojilista
 
SUMO
 Gater
 
SUMO
 Zimus
SUMO priložio:
12359680_1083942601623964_1139106825_o.jpg
 
mrwa22250
 Jos jedna potvrda da je glavni uzrok smanjenja fondova gajenih vrsta divljaci NERAD i LOPOVLUK.Tamo gde se cuva i radi,lovi se kao u najbolja vremena.Odlicna odluka da se ne lovi pogonom kad vec uspesno lovite cekanjem.I divlje svinje i sve ostale vrste divljaci,postedjene su na taj nacin cestog uznemiravanja i progonjenja od strane pasa,a odredjen broj predatora koji se odstrele u ovim pogonima,moze se odstreliti na cekanju.Rad je uvek davao rezultate,a oni koji ove jeseni nemaju sta da love,neka pogledaju dve tri godine u nazad,sta su i kako radili.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Mrwa imaju loša iskustva sa hajkama zbog toga su i odustali od istih.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 Moje misljenje je da se u lovni kalendar i bilten tj u planu odstrela predvideti 20-30 grla DS za 3-4 pogona na DS i to recimo dve hajke za sve clanove a za potrebe drustva a mozda jos dve za recimo clanove uprave lovackih udruzenja sa kojima nasa uprava saradjuje a tu su i policija i jos neki cija saradnja treba drustvu.

I to normalno, da pogoni budu, u vreme kada moze da se puca i krmaca i nazimad i vepar da ne dodje do nekih diskusija.
Pogoni u kojima sam ja nekada ucestvovao na divlja svinje su bili iskljucivo za potrebe drustva i najveci benefit za LUB je bio veci odstrel predatora. Jednom prilikom je jedan lovac u pogonu u kom sam ja bio odstrelio sedam lisica pored Tamisa. Jes trcao po flanki 50m ispred vrste al bar je bio uspesan.

Recimo u delu kome ja lovim se pojavilo krdo 15-tak prasadi meleza za koje sam u mraku mislio da su pitomi i dugo sam se i premisljao da li da pucam.
I stvarno em su bledo sivi ali papci su od domace svinje.
Doduse pre dve godine je meni u poslednjem lovu na tom terenu promakla landras original krmaca 80-tak kg (tj pogresim i otpucam divlju da me ne zavitlavaju na merenju) i kad sam rekao lovocuvaru da je on odstreli sa moje ceke normalno da to nije moglo.
Tako i sad mislim da bi ovde trebalo organizovati pogon i odvaditi meleze iz lovista.
E sad dal imamo markice ne znamHmmm.

Ono sto me je nerviralo u tim pogonima sto se uvek nalazio po neki ludak da sa flanke presece ispred lovaca u centar ili da sa ceke podje u susret pogonu pa se nadje sa nama iz pogona na pola sume. To nikada nije bilo sankcionisano. A mislim i da bi udruzenje trebalo da nabavi par alko testova i da uvede odstranjivanje iz lovista s 0.3 ili 0.5 promila. Cugnem i ja par gutljaja da se zagrejem ali vidim i neke koji se ozbiljno teturaju.
Normalno ako je potrebno da se donese odluka o tome i da bude ni po babu ni po stricevima.

Ove godine nesto ne znam da li ce dozvoliti odstrel predatora sa ceke i to bi bio lep dozivljaj u februaru i martu mada kod nas nekako niko nema poverenja da pojedinci nece cekati nesto drugo.
Ali ja sam vec nesto dogovorio ne tako daleko od Beograda gde to mogu i kao gost pa mi je svejedno.
 
kaludra
 ima mnogo toga za diskusiju,pocev od broja odstreljenih svinja kada je zaustavljen lov ( nekih 125+ kom)
da iako je ispunjena kvota za novembar pusten jos jedan lov.
za tih 186 kom prvi put sad cujem(da li je ta razlika napravljena u komercijali)
do diskusije da se lovci na predatore izjednacuju sa krivolovcima(kaze se da se dosta divljaci nalazi ranjeno)
i da se na konstataciju da ko hoce da krivolovi on ce da puca na svinje i srndace i kad se lovi fazan patka zec.
kazu:
pa zabranite onda potpuno lov(skupstina ll izb,jed)
fakticki su lovci na predatore u podredjenom polozaju sto se tice lova(odredjuje im se gde ce da love) iz po meni nebulozne konstatacije .
 
Planinko011
 Po, rekla kazala koliko znam da pojedinacnog lova docekom predatora nije bilo prosle zime a onda u Kalibru lep clanak sa dosta odstreljenih sakala, sto je za pohvalu.
Ja sam pretprosle sezone pitao za cekanje sakala ali nije moglo, pa pohvale posle na sastanku lovca (ne znam da li imamo jos i da li je on slucajno lovocuvar-volonter) da ne navodim postoje je dobar lovac i dobar momak, da je odstrelio dosta sakala te godineHmmm.
Ja licno bih sada u februaru cekao ako bas ne zakuje na -5, -10 ali pitacu tek posle praznika upravnika ako se bude moglo.
E sad sto se tice DS, ja lovim u podruju gde najvise uspeha ima u avgustu zbog kaljuzanja pa je onda zastoj sa manjim sansama a u novembru krece bukarenje i opet dobra prica ali avaj vec drugi- treci put LUB obustavlja lov u novembru kao ispunjen mesecni plan a godisnji nije pa mi je nelogicno zaustaviti kad je najveca sansa a plan nije ostvaren.

E zivo me zanima i ta ogranicenja po lovcu broja DS.
Licno nikada u sezoni nisam otpucao preko 2 komada jer prvo pucam i nazime a posle cekam vepra, ali ne bih nekog ogranicavao da ne moze da odstreli 5 svinja a znam da se lomi i hrani tako reci svaki dan 2-3 ceke, osmatra i van lovnih dana i uziva u tome.
A bas ne znam da je neko odstrelio 10 svinja sam u sezoni u legalnom lovu pogotovo sto postoje grupe vecinom od 2-3 lovca pa bi to trebalo da recimo jedna grupa odstreli 10-15 komada u sezoni da bi preslo granicu pristojnosti.
U drustvu je kolala priica da kada se izgradi dovoljan broj numerisanih ceka (stotinak pretpostavljam) da ce se izvlaciti brojevi sto sam vec pisao negde odgovara samo lovcima manekenima koji ne zele (ili ne znaju) da gledaju tragove, idu svakodnevno u loviste -ja sam tri puta nedeljno nosio po 25kg svog kukuruza na ledjima i pesacio 3km od kola i prihranjivao tri ceke, da sednu nelovnim danima na ceku i osmatraju sta izlazi i u koje vreme.
Ovako manekeni dodju u lovni dan, dobiju broj, odsede na ceki i prde posle u kaficu da oni love svinje. A takvi najvise vole da sednu na tudju ceku ako doticni lovac radi mesecima a oni provale ako je izasao u sredu eto njih u subotu u lovu na razradjeno mesto.
Ili se radilo o krivolovcima koji su dolazili u nelovne dane a bilo je znakova da je neko sedeo na cekama.

Ja licno imam alergiju na mnoge zabrane jer sam odrastao u sistemu i zivim jos uvek u zemlji gde mnogi nesto brane upravo zbog svoje koristi, kao jedan kolega koji lupi na sastanku zatrazi da treba zabraniti lov u plavnoj zoni a on tamo lovi 20 godina a i prica se da ide i nelovnim danima pa da mu ne smetamo valjdaZbunjen.
Sto se tice zabrane u avgustu ja sam se licno borio za zivot na +40 ove godine hraneci i cekajuci ali opet kada je Nova godina svakako kraj lova zbog krmace onda skracujemo bez veze ljudima kojima vrucina ne smeta.
 
kaludra
 Odobreno
kao da sam ja pisao
poznata mi je ta muka pocev od hranjenja po kijametima
do upropastavanja mesta od strane raznih gotovana
i i ilegalne sece sume( i usput ceka)
do zabrane lova kada je mesto produktivno(kod mene je tipicno zimsko)
i tako dve zadnje godine.
 
kempi
 Postoji samo jedan razlog zasto je to tako.Ti gotovani isl.koji donose takve odluke misle da ce lakse doci da ulova ako sprece one koji znaju da ulove.Lov izumire u pravom njegovom smislu i opet samo iz jednog razloga. Izabrali ste one koji o PRAVOM lovu veze nemaju.
 
SUMO
 Momci,
vidim da vam obavestenost nije jaca strana.
Djole, nije se stalo na 125 nego je ostalo 16 ukupno i odlucili su da se lovi u komercijali po cenovniku LSS-a. Dakle odstrljeno je bilo oko 160 komada, odnosno -5 ranjenih, sa naplacenim ranjavanjem.

O gotovanima, pa drugari dve godine druga Skobe i ekipe su dale svoje. Kao clanovi naprimani su mnogi likovi koje zanimaju samo svinje. Takodje, prijem novih clanova i sada je smesan. Skoro sve do jednog svinjari. I ljudi zauzimaju svoja mesta, ima ih svuda, a o pristojnosti ne treba raspravljati. Kao urednik biltena imam pravo da objavim koliko je ko odstrelio sakala a koliko ko imenom i prezimenom divljih svinja.
Jer iskreno, ponekad se na izdavanju dozvola osecam kao gost u rodjenom udruzenju.
Ceka imamo preko 200. Na zalost ne pitam se oko prijema clanova i nacina izvodjenja lova, ali sve se da promeniti.

A otkud nas Kaludra u Kalibru ? Di da pisem vidite ovaj setni pogledGrin
SUMO priložio:
10811237_886932877991605_301256224_n.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LU Beograd LOVAČKA UDRUŽENJA 278 18.09.2011. 21:51
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,272,852 posete www.srbijalov.com