Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
stojkuki
 Smeko Smeko Smeko Smeko Smeko Smeko
 
Lala
 Nesvakidašnji dogadjaj se desio danas u toku prepodneva, oko 9,30 h, skoro u samom centru Bečeja: nekoliko podivljalih pasa lutalica je iz lovišta nateralo preplašenu srnu skoro u sam centar grada!
Prestrašena srna, iznemogla od bežanja po lovištu pred krvoločnim psima lutalicama je spas potražila kod ljudi, tako što je utrčala u jednu od sporednih ulica blizu samog centra grada. U pokušaju da se provuče kroz ogradu i udje u dvorište kuće, i tako izbegne sigurnu strašnu smrt od razjarenih i podivljalih pasa, zaglavila se u ogradi, tako da joj je zadnji deo tela i zadnje noge, ostao izložen besomučnom ujedanju i kidanju od strane pasa!
Na sreću, sve se to desilo naočigled zaprepašćene domaćice kuće, koja je, igrom slučaja, u najbližem susedstvu Sanje Momčilović-Bognič, poznate lovne radnice, specijaliste lovstva i medjunarodne kinološke sudkinje.
Uznemirena vikom suseda, i lavežom svojih pasa u boksovima, Sanja je izašla na ulicu i uspela da rastera pomahnitale pse lutalice, i tako spase nesretnu srnu od sigurne smrti! Srećna okolnost je da su se psi razbežali, i da nisu onako razjareni pokušali da napadnu čoveka! Odmah je obavešten i predsednik LU Bečej, Tamaš Lastovič, kao i lovočuvari Steva Sekulić i Mile Medić, koji su vrlo brzo došli na lice mesta.
Takodje, odmah je pozvan i poznati bečejski veterinar i član LU Bečej,dr Žarko Mikalački, koji je ostavio svoj redovan posao i pohitao da nesrećnoj srni pruži adekvatnu pomoć i zbrine je, na dalje lečenje. Srna će ostati pod stručnim nadzorom do očekivanog oporavka, i sve dok se uvidom u zdravstveno stanje izujedane srne, ne uveri, da neki od pasa nije bio zaražen.

Da igra slučaja bude još zanimljivija, nekako baš u isto vreme kada se ovo dešavalo, u Bečeju je u redovnu kontrolu tamošnjeg LU dolazila i lovna inspektorka Milena Graovac, koja je, eto, imala priliku da prisustvuje kasnijem zbrinjavanju teško ozledjene srne, i da se (verovatno ne prvi put) uveri kakve sve probleme prave psi lutalice na divljači.
Odmah je obaveštena i veterinarska inspekcija, i na lice mesta je izašla vet. inspektorka Olivera Ivkov.

Prema mišljenju stručnjaka (veterinara, inspektora i stručnih lica LU Bečej), povredjena srna je starosti oko 2 godine, težine oko 30 kg, i na sreću, u izvanredoj fizičkoj kondiciji, što svedoči da se o srnećoj divljači u LU Bečej itekako vodi računa. Zahvaljući takovm stanju divljači, ima nade da će srna preživeti, osim ako se ne ispostavi da stres ili eventualna zaraza od ujeda ne budu fatalni po divljač.

Ovo je još jedan primer, kako Zakon o dobrobiti životinja, i pored nekih dobrih strana, vezuje ruke ljudima, da reše problem sa psima lutalicama. Koliko još napada na ljude, na domaće i divlje životinje treba da se desi, da zakonodavac uvidi da se nešto u zakonskim rešenjima mora menjati?
Srbijalov portal čestita Sanji na hrabrosti, a ostalim odgovornim ljudima u LU Bečej na požrtvovanosti, da spasu napadnutu srnu.
Do sada se, povodom ovog dogadjaja, kao ni povodom drugih sličnih, nisu oglasile organizacije za zaštitu životinja.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 2.:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 3. - na levoj butini i na zadnjem delu srne su vidljivi krvavi tragovi od ujeda pasa:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 4. - iznemogla srna posle odglavljivanja, nije bila u stanju ni da ustane!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 5. - da bi se izbegao još veći stres kod životinje, oči su joj prekrivene, i odneta je na tretman kod veterinara
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 6.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Slika 7. - na bedrenom i stomačnom delu srne su vidljivi tragovi zaglavljivanja, nastali od tegljenja pasa, koji su srnu ujedali i vukli za zadnji deo tela i noge!!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
goranqw
 svim zastitnicima pasa lutalica iskreno zelim da se i oni nadju u takvoj situaciji !!! KoTuKogaIzvoltePreki Sud
 
Lala
 

goranqw kaže:
svim zastitnicima pasa lutalica iskreno zelim da se i oni nadju u takvoj situaciji !!! KoTuKogaIzvoltePreki Sud


Nije loša ideja! Možda bi onda drugačije razmišljali?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sabatti
 Tuzno najvise za srnu,ko zna kakav stres je dozivela.Ispada da su od svih zivotinja zasticeni samo pse lutalice.Ili mozda srna nije zivotinja.Al resice se ovaj problem sto bi reko Pantic iako su zasticeni mungosa i medveda je sve manje....
 
duskov
 Zakon treba poštovati dotle dok ne počne da pravi štete. Psi mačke koji su podivljali su opasne štetočine ali su za to isključivo krivi ljudi! Koji ljudi!? Pa oni koji su odbacili kućne ljubim,ce a danas zaodjenuti u europsku priču brane pse lutalice i mačke koje su već podivljale...
Ali ja kažem da svemu ima lijeka....
Ovo što se vidi na fotografijama je katastrofa a ponašanje onih koji bi trebalo energično da reaguju-obično je licemerje na čelu sa zaštitnicima lutalica...
 
nidzamotocross
 Ne kazem da mrzim pse, naprotiv, oni su sastavni deo mog zivota, ali sta sa onima koji ih cuvaju samo dok su mali, dok jedu malo hrane, a kasnije na ulicu pa nek se snalaze.. Pa bolje im skratite muke jer Takvi psi kasnije postaju ovakvi..! Kad se pronadje povredjen pas, digne se ogromna huka, kao da je covek povredjen, a sada, povredjena srna, zar ona nije zivo bice, gde su sad zeleni? Sad cute! Sta ce psi u lovistu? Koliko mogu da budu krvolocni da bi srna potrazila spas u gradu? Cenzurisano Cenzurisano Cenzurisano Cenzurisano Cenzurisano
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
huntinggirl1
 zelenima srna nije životinja, za nju ne dobijaju ogromne pare, tu je tragedija, briga njih što je jedna veoma perspektivna srna ovako prošla, mi je hranimo da bi lutalice imale još bolji '' ručak'', sramota... i užas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Indjijanac
 pa pored zaštitnika životinja divljač nemože da ima svoja prava
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
stevin
 svaka cast mojim becejcima!veliki problem predstavlja i novi zakon,koji kaze da za lov predatora moraju minimum dva lovca.ja sam ove nedelje presedeo kuci,jer nisam mogao da nadjem jos jednog lovca.ovo nam se polako obija o glavu.
Lisica
 
jovan su
 mesto taksi za ,,opasne pse"[citaj psi koji nisu socijalizovani] trebalo bi uvesti takse za neodgovorne gazde ciji psi lutaju ulicama i godinama prave stete na divljaci i napadaju ljude jer zbog nemarnosti ljudi psi postaju lutalice i opasni
 
duskov
 TBravo 2ako je Jovane!
 
Lala
 

jovan su kaže:
mesto taksi za ,,opasne pse"[citaj psi koji nisu socijalizovani] trebalo bi uvesti takse za neodgovorne gazde ciji psi lutaju ulicama i godinama prave stete na divljaci i napadaju ljude jer zbog nemarnosti ljudi psi postaju lutalice i opasni


Ima tu dosta istine, što si napisao; ali ima i druga strana medalje - šta raditi sa već postojećim lutalicama?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Samo FIK i gotovo !!!
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,904 posete www.srbijalov.com