Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
Lala
 Da ne zaboravim da kažem: u današnjem broju lista 'Dnevnik' Novi Sad, je u lovačkom dodatku, na pola strane prenet kompletan naš tekst, sa slikama, o ovom dogadjaju sa srnom, uz navodjenje da je tekst preuzet sa www.srbijalov.com .
Zahvaljujem se uredniku lovačkog dodatka (koji je ujedno i urednik časopisa 'Lovac' ), g.Dušanu Knežiću, na pomoći u skretanju pažnje nadležnima na problem sa psima lutalicma.
(dvostruki klik na sliku, za uvećanje)
Lala priložio:
dsci0018_1.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
alex
 

Lala kaže:

goranqw kaže:
svim zastitnicima pasa lutalica iskreno zelim da se i oni nadju u takvoj situaciji !!! KoTuKogaIzvoltePreki Sud


Nije loša ideja! Možda bi onda drugačije razmišljali?


Bravo 2Bravo 2Bravo 2
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
zoranp
 

Lala kaže:
Da ne zaboravim da kažem: u današnjem broju lista 'Dnevnik' Novi Sad, je u lovačkom dodatku, na pola strane prenet kompletan naš tekst, sa slikama, o ovom dogadjaju sa srnom, uz navodjenje da je tekst preuzet sa www.srbijalov.com .
Zahvaljujem se uredniku lovačkog dodatka (koji je ujedno i urednik časopisa 'Lovac' ), g.Dušanu Knežiću, na pomoći u skretanju pažnje nadležnima na problem sa psima lutalicma.
(dvostruki klik na sliku, za uvećanje)


Bravo za gospodina KnežićaB), a bome i za našeg Lalomira!!KissGrin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
DakiNS
 Bio je nekada onaj crtać sa Snupijem i tu je neka devojčica rekla jednu naizgled običnu rečenicu koja glasi :" Govori tiho i nosi psa sa sobom". Ta rečenica se može preneti skoro u svaki segment života . Prvo najbolje te čuju kada govoriš tiho ko hoće da čuje, a drugo nosi psa sa sobom preneseno kao sredstvo prisile. Tako i sa lutalicama govorite tiho i nosite "psa " sa sobom. Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 

zoranp kaže:

Lala kaže:
Da ne zaboravim da kažem: u današnjem broju lista 'Dnevnik' Novi Sad, je u lovačkom dodatku, na pola strane prenet kompletan naš tekst, sa slikama, o ovom dogadjaju sa srnom, uz navodjenje da je tekst preuzet sa www.srbijalov.com .
Zahvaljujem se uredniku lovačkog dodatka (koji je ujedno i urednik časopisa 'Lovac' ), g.Dušanu Knežiću, na pomoći u skretanju pažnje nadležnima na problem sa psima lutalicma.
(dvostruki klik na sliku, za uvećanje)


Bravo za gospodina KnežićaB), a bome i za našeg Lalomira!!KissGrin


E moj Zoki, seti se samo, kako si ovako goloruk, na konju, krenuo u obračun sa štetočinama po lovištu!!! Smeko
Lala priložio:
dsci0011_1.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Predator
 

DakiNS kaže:
Bio je nekada onaj crtać sa Snupijem i tu je neka devojčica rekla jednu naizgled običnu rečenicu koja glasi :" Govori tiho i nosi psa sa sobom". Ta rečenica se može preneti skoro u svaki segment života . Prvo najbolje te čuju kada govoriš tiho ko hoće da čuje, a drugo nosi psa sa sobom preneseno kao sredstvo prisile. Tako i sa lutalicama govorite tiho i nosite "psa " sa sobom. Stari

http://www.youtube.com/watch?v=Zpz3xC...4I#t=6m13s
"A šta se događa ako sretneš nekog ko govori tiho i nosi bernardinca sa sobom?" Confused
A ja se pitam, šta da radim ako na mene nasrne bilo kakav pas bez gazde? Frown

Sasvim prirodno
 
DakiNS
 Kolega pa metafora je u pitanju, ajde da ja tebe pitam kao lovca šta nosiš u ruci psa ili ........
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 Pa sad, ko za lov koristi kućne kučiće može i u ruci da ga nosi da ne pokvasi nogice.ROFL
Rođo ovo se nikako nije odnosilo na one tvoje ljute lavove koje ti koristiš za lov, nego na tamo neke...
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 O Rođo pa gde si kada ćemo se videti baš sam te se nešto uželeoPalicaPalicaPalicaudaranjeOpameti se
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 Čim nabavim zaštitu opremu za deminiranje terena u kombinaciji sa zaštitnom opremom za dresuru policijskih pasa, stižem.GrinDrutvo
Tri prsta 2Kolce
 
Lala
 Pored korektnog postupka 'Dnevnika', moram da pomenem da je i novinska agencija SRNA, Republike Srpske, u rubrici 'Zanimljivosti', objavila našu vest sa naslovne strane o ovom dogadjaju iz Bečeja, zajedno sa fotografijom, ali su prilično nekorektno i neprofesionalno postupili, i nisu naveli izvor odakle su preuzeli vest i fotografiju, iako sam vest označio kao ekskluzivnu! Vest jeste prepričana, ali opet...Žalosno za jednu ozbiljnu agenciju, ako se služi ovakvim stvarima.
Pogledajte na www.srna.rs
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Da se u novinarstvu često primenjuje 'resavska' (prepisivačka) škola, evo još jednog dokaza: banjalučki portal www.banjaluka.com je takodje prepisao našu vest, ali opet bez navodjenja izvora! Samo što su oni stavili neku njihovu fotografiju povredjenog laneta!
Pogledajte: http://www.banjaluka.com/vijesti/krat...-lutalica/
Vest koju smo mi objavili kao ekskluzivnu, potpisala je izvesna Aleksandra Komljen, kao svoju!
Mašala, braćo&sestre!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mirko knezevic
 [xhide]Pitajte Limuna kako se treba ophoditi prema psima lutalicama......Grin[/xhide]
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Limun
 [xhide]

mirko knezevic kaže:
[xhide]Pitajte Limuna kako se treba ophoditi prema psima lutalicama......Grin[/xhide]
[xhide]4 komada na mrcinistu kod ceke.... fik i gotovo[/xhide]
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Vule991
 

Limun kaže:
[xhide]

mirko knezevic kaže:
[xhide]Pitajte Limuna kako se treba ophoditi prema psima lutalicama......Grin[/xhide]
[xhide]4 komada na mrcinistu kod ceke.... fik i gotovo[/xhide]


svaka cast, tako i treba, sta traze k..... gde im nije mesto B)
 
pekar
 kod nas su napravili haos ove zime.sneg je bio preko 1m.
pekar priložio:
dscf0986.jpg
 
Lala
 

pekar kaže:
kod nas su napravili haos ove zime.sneg je bio preko 1m.
Lala priložio:
dscf0999.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

pekar kaže:
kod nas su napravili haos ove zime.sneg je bio preko 1m.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 

pekar kaže:
kod nas su napravili haos ove zime.sneg je bio preko 1m.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Po Pekarevim rečima, psi lutalice su ovu svinju sa prethodne slike (a i još nekoliko) naterali na led jezera, koji je popustio, pa se divljač utopila. Lovci su kasnije izvukli udavljene svinje. Radi se o lovcima iz Nove Varoši.
Srnu su psi lutalice pojeli skoro celu, a jedan lutalica je uhvaćen na delu, dok jede zeca! Po onolikom snegu, divljač zaista nije imala nikakvu šansu, protiv lutalica!
Odlično, što postoji onako dobar Zakon o dobrobiti životinja, pa lovci mogu samo da (se) slikaju, kada nalete na ovakav prizor!!!Sad
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,904 posete www.srbijalov.com