Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Jazavac (meles meles)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Jazavac (meles meles)
Lovac Stari
 img718.imageshack.us/img718/3843/p1010821m.jpg
Svastojed koji je jako dosta zastupljen u nasim lovistima. Na teritoriji Vojvodine trajno zasticen! Mada ga i tamo ima poslednjih godina sve vise.
Neko kaze da je stetan, neko da nije ali svrstan je u lovnu divljac i tretira se kao stetocina.

Mnogi kazu da je ukusan kao pecenka, neki drugi ga love zbog lekovite masti. Lako i cesto oboljeva od Trihinele. Lovi se najcesce jamarenjem ili cekanjem kraj jazbina. Kakva su vasa iskustva sa ovom zivotinjkom?
Dobar pogled.
 
Lovac sa NLT-om
 Ja imam samo iskustva sa njim preko jamarenja....kod nas nije zabranjeno jamarenje jazavca......desavalo se da moze da bude u rupu sa d.mackom ili lisicom samo imaju drugi ulaz.....Koza mu je inace vrlo cvrsta i tako da kerovi imaju velikih problema kada se uhvate u kostac sa njime........
 
nenadx
 Nikad nisam jamario,ali kazu da ker nadrlja od jazavca(naravno u proseku)Odstrelio sam 3 kom,takoreci usputno i rekao dosta.Mast je tradicionalno dobar za reumu,ali pazljivo po malo,jer pece dosta.U mojim bivsim krajevima su pominjali pasjeg i svinjskog jazavca.Prvi nejestiv,drugi jestiv.Verovatno je u pitanju zamena vrsta.Pasiji bi mogao biti rakunopas,kojeg laik moze zameniti za jazavca.Inace jeo sam jazavca,koji dobro spremljen zaista ima ukus d.svinje.
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 razlika izmedju te dve vrste je mislim u sapi...pasji ima kao pas a ovaj drugi kao svinja.......
 
Cvele
 Kod nas, leti na kukuruzu pravi ne verovatne stete, i na cekanju ga cujemo kako dodje, i po vise njih, i samo cujemo kako krse stabljiku, po stabljiku i verovatno se dogovaraju nekim kricima, ali dzaba kada ih ne vidimo kad ulaze, verovatno zato sto nam je lose postavljena ceka, ali mi se nadamo svinjama, koje bi' trebalo da dodju s' te strane gde gleda ceka... 
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 Neco,taj sto ima sape kap papak grokce i ima kljove,a onaj drugi pasiji laje,mada se i on jede,ali kao pleskavica i to zovu hot dog
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 Hvala Nenadx...... kod mene ima samo ovaj pasiji....drugu vrstu nisam vidjao.....
 
Lovac Stari
 Cika Nenade hajde da lovimo Zerebe ;).
Momci shvatite da na prostorima, mislim ovim nasim zivi samo jedna vrsta Jazavca Pozdrav. Znaci nema Svinjskog nema Pseceg Ne-ne.
img151.imageshack.us/img151/8411/jazavac.jpg
To su samo price ili verovanja. Jazavac je svastojed, znaci hrani se svom dostupnom biljnom i animalnom hranom do koje moze doci.
Dobar pogled.
 
bela
 to je to. kao što kaže stari mi imamo samo jednu vrstu. a sapa mu je najviše nalik na medveđe.
a priče postoje i pričaće se , dok oni ne dokažu drukčijeChut
vižlan i terier
 
nenadx
 Ma naravno da postoji samo jedna vrsta na nasim prostorima.Potporodica Melinae(jazavci)ima 5 roda.U Evropi zivi 9 podvrsta(da ih ne navodim),a nasa je takozvana evroaziska.U okviru nje postoje razlike u navikama tj.nacinu zivota.Sto rece Lovac stari(vraticu ti za ono cikaBesan)i bela,to su price koje sam naveo i dao odgovor zbog cega mozda ljudi veruju u to.Bela u pravu si medved i jazavac se po nacinu hoda ubrajaju u istu grupu Tabanasi.
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 Vrlo moguce da ima samo jedna vrsta Grin
 
Lovac Stari
 Prolece je na pragu.
img228.imageshack.us/img228/4015/p1010694m.jpg
Narocito u prolecnom periodu Jazavci su pokretljivi. Zato i ne cudi sto ih dosta lezi kraj saobracajnica u Banatu!
Dobar pogled.
 
Boban
 U potrazi za hranom malom nepaznjom i eto stete i za auto i za zivotinju,kada vozim nocu kroz vojvodinu uvek dobro pratim da nesto ne izleti na autoban.
 
Lala
 Ima mesta u Vojvodini gde može da ti pred auto izleti i neka garava Grin, naročito u blizini parkinga Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Igor
 11. jazavac (Meles meles L.), u periodu od 1. decembra do 31. jula, osim na podrucju AP Vojvodine tokom cele lovne godine;

Dosta toga smo pisali i upozoravali clanove da ne salju fotografije sa jamarenja jazavca jer je zakonski zasticen. Da, ali na teritoriji AP Vojvodine ako gresim ili neko ima nov podatak iz sluzbenog glasnika gde je jazavac zasticen na celoj teritoriji Srbije. Digla se uka i buka kod mene u okolini kako je trajno zabranjen.
I jos nest umalo zaboravih, ako je zasticen na celoj teritoriji Srbije zasto se onda nalazi u cenovniku lova za 2010/2011 koji je obljavljen pre desetak dana.

Predatori - Predators
(trofej lobanja iili krzno)

Vrsta divljači/ Eura

vuk /Canis lupus L./ # 100,0.-
šakal /Canis aureas L./ 50,0.-
divlja mačka /Felis silvestris Schreb./ # 30,0.-
rakunopas /Nyctereutes procyonoides Gray/ 30,0.-
lisica /Vulpes vulpes L./ 20,0.-
jazavac / Meles meles L. / # 20,0.-
# osim na području gde je vrsta zaštićena
Budi svoj, samo svoj........
 
Lala
 U Vojvodini je trajno zaštićen i vuk, i jazavac. Nisam znao da je u Srbiji dozvoljen lov jazavca.
Trebalo bi proveriti nekako, pošto ima nedoumica oko lova u Srbiji.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Mislim da treba razlikovati terminologiju.Zakonom zabranjen lov lovostajem i Trajna zabrana lova
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 Kod mene je mislim dozvoljen lov jazavca......
 
Lala
 U pravu si nenade, ima razlike u ta dva termina. A u kom režimu je onda jaza u Vojvodini? Ja mislim da je u zabrani lova. Pogrešno sam se izrazio u prethodnom postu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Pa to su te pravne definicije koje obican lovac zaista i netreba da zna,jer sluze upravo njima,Tako da se Lalo mozda i nisi pogresno izrazio,rekao si trajno zasticen,a trajna zabrana lova i z.zab.lov lovostajem i ko zna koje jos vratolomije su uglavnom lovcima nebitne.Dovoljno je reci lovi se ili nelovi i od tada do tada i nema problema.Po tome mislim da se jazavac u Vojvodini ne lovi(bar je tako bilo do skora)a u ostatku Srbije postoji lovostaj(u prolecnim mesecima,reprodukcije)Mene licno zakonske odredbe interesuju taman toliko koliko da ih nekrsim,one su prolazne i ,,,Bitniji su mi prirodni zakoni i odnos coveka prema njoj.
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Jazavac STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 2 15.10.2011. 11:55
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,100 posete www.srbijalov.com