Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: parazitske bolesti pasa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
parazitske bolesti pasa
Uca
 Odobravam
 
Macvanski lovac
 Jos jedan domaci lek je preradjeno ulje,bas danas sam pominjao ovaj problem jednom drugaru i on mi rece da je tako izlecio nkd-a,samo je dva puta namazao,jeste da pas bude ceo umazan,ali je lako resio problem....poznato je da se preradjeno ulje koristi kao mamac za DS,a one se upravo zbog koznih parazita rado valjaju u ulju,vrlo moguce da ce pomoci i tvom psu,vredi probati.
Rodjen da budem lovac
 
Uca
 Čuo sam za to i imao prilike da vidim pre desetak dana (kad smo pravili čeku i lovački gulaš) jednog posavca koji je sav u pečatima na kojima raste dlaka. Odmah sam znao da je šuga u pitanju iako moj ker nema ni 10% od onoga što sam video. Kad sam pitao vlasnika što ne leči kera, on mi je odgovorio da je ker ostao bez dlaka i da je ovakvo stanje extra i da je kera mazao prerađenim uljem 3-4 puta u razmacima od 5-6 dana. Rekao mi je još da mu je ker bio sav u ranama (vidi se još par ranica) i da ništa drugo nije koristio. Danas sam okupao svog kera i pregledao ga i zadovoljan sam trenutnim oporavkom. Još samo na jednom mestu gde je dlaka opala treba skroz da se popuni novom dlakom koja sada raste i trebaće joj nedelju dana da se sve izjednači. Juče sam koristio običnu svinjsku mast (i večeras ponovo namazao) i mogu vam reći da je za 24 sata bolji napredak nego za nedelju dana tretiranja bilo kojom drugim sredstvom. Znam da će sad verovatno neko reći da je to prosto nemoguće ali i meni je bilo mnogo čudno. E sad postoji mogućnost da je dejstvo tableta uticalo da se to brzo sređuje. Ko bi ga znao šta je više uticalo - mast ili tablete ili oboje. U svakom slučaju nastaviću da stavljam mast, za 9 dana ponovo ću dati tablete, u nedelju gasim kreč i krečim boks, a u sredu ponavljam tretman boksa ektanonom. Nadam se da ću ovu boljku iskoreniti. Ono što je čudno je što u mojoj lovačkoj sekciji ima tri obolela psa od šuge. Nešto je zahvatilo celu teritoriju.
 
DakiNS
 Pitao sam kolegu, šta je sve koristio za lečenje svog psa. Nabrojaću lekove ali ne zamerite ako nije sve ispravno napisano.

kanesten
hidrociklin mast
claritine
dehacon
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Uca
 Hvala Daki!
 
Brka bez brkova
 Doslo je lepo vreme,sa njim komarci i potencijalna opasnost za pse u obliku srcanog crva.Kako se boriti ptotiv ove gamadi?
 
AcaNik
 За комарца је одличан адвокат. то ти је исто као фронт лајн само што је за комарце. Не помаже против крпеља!
Иначе псу би било добро два пута годишње узети крв да се провери да није покупио црва.
 
Brka bez brkova
 Milmebax tablete daju se kao prevencija od scanog crva,imaju dejstvo mesec dana i kostsaju oko 5e.Ima li neko iskustva sa njimaa
 
DakiNS
 Sada sam od veta dobio informaciju da je u NS i okolini prava epidemija srčanog crva i kao preventiva se koriste tablete i sirup .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Има домаће средство које кошта 400рсд. Штити од бува, комарца и крпеља. Користим га од летос и за сада сам презадовољан!!!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 

DakiNS kaže:

Sada sam od veta dobio informaciju da je u NS i okolini prava epidemija srčanog crva i kao preventiva se koriste tablete i sirup .


Koje tablete i koji sirup, napiši?

Kod mene je već haos koliko komaraca ima...
 
AcaNik
 О Срчаном црву
http://www.vetlab...U885s5IK5w
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 

AcaNik kaže:


Иначе псу би било добро два пута годишње узети крв да се провери да није покупио црва.


Test na srčanog crva je 2400 din. Iz tog razloga mislim da je jeftinije stititi psa od aprila-maja do oktobra.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 Sto se tiče preventive protiv srčanog crva moze tableta Prezimec-D. Oko 150 din košta jedna tableta i ima dejstvo oko 30 dana.
Zatim invermektin koji se može davati oralno(čini mi se) i inekcijom pod kožu. Ne znam tacno cenu i period delovanja a neka moja procena je da ne bi trebalo da bude skuplje od 500 din po tretmanu jer ako se daje inekcijom pod kožu daje se razblažen.
Oba leka ne sprečavaju ujed komarca već ubijaju larvu(ili šta god) kojom komarac zarazi psa.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DakiNS
 Baš sam tražio na netu ali ni kod jednog preparata ne piše da deluje na larve srčanog crva.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tar
 Preventivno djeluje tableta Nexgard Spectra!
Kristijan Orešković
 
AcaNik
 

kimi kaže:

AcaNik kaže:


Иначе псу би било добро два пута годишње узети крв да се провери да није покупио црва.


Test na srčanog crva je 2400 din. Iz tog razloga mislim da je jeftinije stititi psa od aprila-maja do oktobra.

Уопште ме није брига колико кошта када је Ерос у питању.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 Od momenta kad se pas inficira mora proci 8 meseci da bi test bio pozitivan. Ili prosto receno pas moze biti inficiran 7 meseci a da test to ne pokaze.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 ... pa onda lečenje 6-9 meseci a pas bi to vreme trebalo da miruje. Sve ovo sam prosao u stvari prolazim jer jos nije gotovo za 5 dana radimo test da se vidi jel Frida izlecena. Ako jeste, test se ponavlja dal za dve ili cetiri nedelje pa ako je opet negativan terapija je gotova. Ako je test pozitivan na srcanog crva tretman se produzuje jos 3 meseca. Ja sam rizikovao i vodio Fridu u lov jer je mlada kerusa koja je trebalo da uci a mislim da bi propustanje sezone nanelo nenadoknadiv gubitak.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Djurovic Djordje
 Evo neko moje lose iskustvo sa parazitima, glistama ili sta god. Imam psa NKD 6,5 godina star, jak, na oko delovao potpuno zdravo i redovno ciscen od parazita, ali nisam vodio racuna kojim tabletama. Tablete sam kupovao u prodavnici za pse i uvek uzimao najskuplje misleci da su najbolje 210din komad. Jedno jutro ustao da pustim pse u dvoristu kao i svako jutro, pas izadje iz kucice i vrati se nazad e onda nastaje problem mislio sam da je infarkt, ali to je bio epi napad, izvukoh ga napoje iz kucice i sve to prodje. Pozovem veterinara ispricam sta se desilo i rece mi moze da bude iz 100 razloga kod pasa ne mora da znaci da ima epilepsiju. Uzeo sam tablete protiv parazita kod njega i sutradan mu dao imao je napade jos 3-4 puta, ali sve redje, posle 7 dana ponovo dajem tablete za parazite i evo vec 10 dana je sve OK. Ostalo je da mu dam tablete ponovo za 28 dana i onda krece na 3 meseca redovno ciscenje. Radjena krvna slika kompletna, sve mu je savrseno, test na krpelje sve negativno. Nadam se da je sve to bilo od parazita i da ce se na tome zavrsiti.
Vodite racuna sa cim cistite pse i koje tablete im dajete, i ja nisam znao da to ima veze ali sad znam. Da ne pricam koliko je ruzno gledati psa koji ima epi napad.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ishrana pasa KINOLOGIJA 19 20.04.2019. 23:12
Bolesti (Zonoze) DIVLJAČ 43 13.01.2019. 19:57
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Izložbe i utakmice pasa KINOLOGIJA 707 18.09.2018. 18:44
Bolesti kod srneće divljači! DIVLJAČ 40 31.12.2017. 01:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,733 posete www.srbijalov.com