Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka lovačkih pasa


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka lovačkih pasa
Lala
 Na svim temama na forumu 'Kinologija' je bilo pitanja i diskusije o obuci pasa, svugde je neko nešto pomalo pisao.
Evo sad teme namenjene baš za takve diskusije.
Vaša iskustva, predlozi, načini obuke, neke 'cake' koje dobro dodju u praksi, literatura, video klipovi sa obuke, itd.
Svako ko je imao kera, ima iskustva u vezi sa ovom temom, a oni koji planiraju da nabave kera, ili imaju mladog kera, moći će ovde da nauče ponešto.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 Evo jedan moj slucaj....moju kuju nlt sam poceo da pustam po dvoristu preko celog dana i noci...i video sam da je pocela da jede kokosja jaja...pitao sam jednog coveka koji se bavi obukom pasa i rekao mi je da skuvam jaje i onako vruce da joj dam i kada zagrize da joj ne dam da otvori usta,tako reci da se malo opece i da nauci da vise ne radi tu radnju......
 
Lala
 Eeee sličnu metodu su pominjali neki iz mog LD, kad ker hoće da jede divljač kad je nadje, umesto da je aportira: uzme prepelicu (ili fazana), pa je zamrzne, i onda odnese u lovište i pusti kera da nadje divljač: kažu da ker više nikad neće žvakati i kidati divljač. Ja nisam siguran koliko je to dobro za kera, a nemam potrebe da probam, hvala Bogu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 

Lala kaže:
Eeee sličnu metodu su pominjali neki iz mog LD, kad ker hoće da jede divljač kad je nadje, umesto da je aportira: uzme prepelicu (ili fazana), pa je zamrzne, i onda odnese u lovište i pusti kera da nadje divljač: kažu da ker više nikad neće žvakati i kidati divljač. Ja nisam siguran koliko je to dobro za kera, a nemam potrebe da probam, hvala Bogu.


ti kerovi moraju prvo da se nahrane pre lova pa da se puste u lov...... Smeko
 
Lala
 Ja koliko znam, kerovi se ne hrane pre lova! Naročito ako treba da puno trče i ako je toplo vreme.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 Pa ako jedu duvljac sigurno su gladni.....jel ti lalo jedes kada nisi gladan???? ja kada nisam gladan ja ne jedem Grin
 
bela
 jeste neco istina je ovaj moj matori bi valjda pre izlegao pile nego da pojede jaje. ali kad je bio mlad dobio je jedno rovito jaje vruće bilo mi ga zao ali se isplatilo.Pas
a za pucanj koristim petarde počevši od najmanjihbar je sad lako kupiti petarde.nekada sam jedva dočekao novu godinu da saletim nekog uličnog preprodavca petardi pa kupi 100 150 pa štedi pomalo bacaj da ima preko cele godine.
za aport kao što kaže lala teniska loptica najpre se sa tim zaigra .
za marku treba malo i urođenosti i puno treninga ''teleskop pecaroški,najlon 070 i peruška'' ako ima od fazana dobro, ako nema dobra je i od guske,
i što više terena zbog kondicije.
al sam se raskokodako
! Chut

vižlan i terier
 
Lovac sa NLT-om
 bela nama (mladima) a i onima koji zele da nauce odgovara pisanje vas( iskuskijih) lovaca.......
Pozdrav
 
bela
 prvi put čujem za zamrznutu divljač do sad fala bogu nije trebala

neco ker se stvarno ne treba hraniti pre lova ali uveče prethodnog dana obavezno. 
vižlan i terier
 
bela
 hvala neco ali imam i ja još puno da učim tek mi je 36

vižlan i terier
 
Lovac sa NLT-om
 znam,ali rekao sam zato sto ker jede divljac....u sali sam rekao.....
 
Lala
 Da, Bela, i ja sam prvih par nedelja vežbao sa fazanskim krilom na najlonu, i sa teleskop štapom od 5 metara. Bilo je vrlo efikasno, ali tada je kuja imala svega 3-4 meseca, pa joj je brzo dosadilo da kao 'glumi marku'. Ali je sasvim pouzdana metoda za obuku kera, da sačeka komandu 'daj', da bi krenuo iz marke da podigne divljač, odnosno, da stoji u marki dok lovac ne komanduje 'daj'!
Za petarde mi Boban rekao da bolje da ne radim, pošto je pucanj petarde drugačiji (praskaviji) od pucnja puške. Mada, nisam imao problema uopšte, pošto ova moja jedva da je uhom trznula na pucanj. Navikavanje je trajalo max. pola sata: jedan drugar je na otvorenom pucao u vis 2-3 metka, a ja sam sa kerom bio prvo na jedno 50 metara i umirivao kera glasom, pa sam onda smanjivao razdaljinu, tako da je posle desetog metka ker bio pored puške, i nije mario uopšte za pucanj.
Slično sam vežbao i da traži divljač posle pucnja: drugar opali u vazduh, a ja bacim fazansko krilo, i onda joj komandujem 'traži'; prvih nekoliko puta je tupo gledala u mene, jer nije kapirala šta treba da radi, sve dok nisam prvo ja bacio krilo, a dok krilo leti, drugar puca u vazduh. Onda je odmah skontala Grin Aport je odmah počela da donosi Bravo 2
E sve bi to bilo lepo, da ovom mom drugaru jebivetru nije dosadilo da puca u vazduh, pa mu palo na pamet da gadja u krilo dok leti! I opalio je po krilu trapom od 2,5 mm, od krila više nije ostalo ništa Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sa NLT-om
 Grin Grin lalo drug ti je bas dobar, msm strelac........ pozdrav
 
bela
 imam ja rezervni ako zatreba
a vidiš lalo sad je trap povoljan, a nekad ga bilo teško i po narudžbini dobiti
vižlan i terier
 
rokvic
 ja sam pse na pucanj obucavao start pistoljem...bitno je psa ne isforsirati,... pas se na pucanj uci sa 7-8 meseci,kada je vec naucio neke osnovne komande...ja sam imao manji problem sa aportom,dodje do mene i gleda me ali divljac ne pusta..ali smo i to nekako nauculi...l..recimo da koristim i teletakt....a u lovu koristim laznu teletakt ogrlicu,,i psic radi kao svajcarski satSmeko...potrebno je puno vremena i strpljenja..da bi se pas naucio svemu sto se od njega zahteva,,,,
 
Lala
 Rekoh da sam kujicu na pucanj naučio sa 4 meseca, nije biloproblema uopšte!
Za vraćanje kera ako ode daleko, nisam pristalica nasilnih metoda, jer mi nije cilj da se ker boji nečega, mada to zavisi i od karaktera kera, ima ih tvrdoglavih da Bog sačuva. Nisam koristio ni teletakt, ali nisam radio ni pomoću kanapa od 30-ak metara; jednostavno sam naučio kera, da kad na pištaljku dodje, dobije neku nagradu u vidu klope! I mogu vam reći da je vrlo efikasan metod Grin
A stvarno treba puno strpljenja i vremena provedenog u radu sa psom, pa i domišljatosti, da ker ukapira šta se očekuje od njega.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
rokvic
 KOLEGE sada ne mozemo da vodimo svoje pse na trening,u polje,ne sme da se uznemirava divljac,,kako drzite psice u formi? mozda setnjama ? ili ?
 
Lovac sa NLT-om
 Ja moje na bajs i u polje po 3-4 km....malo oni mene vuku malo trce malo ih pustim.....
 
Lala
 Rokvic, ja moju izvodim na Šodroš, na istrčavanje. Nije zabranjeno, a teren je odličan za to. Nije deo lovišta, a opet je vrlo slično lovištu, a pod nosom je. Jedino kad krene sezona pecanja, onda baš nije zgodno, pošto se pecaroši bune. A iskreno da ti kažem, podigla je kujica par puta nekog fazana ili koku, a i barskih ptica ima, pa je milina.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Rodjo nista ne javljas kako je kuja sada.Yes
Kod mene se 4-tog aprila na uskrs odrzava Medjunarodna utakmica pticara,pa ako je neko razpolozen da oproba kera izvolite.Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,157 posete www.srbijalov.com