Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na zeca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na zeca
AcaNik
 Пас му увек скрати муке, тако да га увек донесе мртвог. Пре неку сезону сам био у лову где је ловац испред пса узео зеца и те га удари у главу, те о земљу..... Он кука, смучило ми се да сам га отео и бацио Еросу да се не пати. Ако нећеш метком да га не пуниш, пусти пса.
Од тада како видим да неко узме зеца па креће неким нинџа потезима, само се окренем и одем, боље за обоје.
 
Serbian Hunter
 Znam, problem je sto moj pas to ne ume samo ga gnjavi, zato sam primoran nozem da mu skratim muke, meni se isto smuci kad vidim da ga udaraju, treskaju, ranjavanje je sastavni deo lova, i kada do toga dodje treba odreagovati najbolje moguce da se ispostuje i ta divljac koliko toliko, pas je najbolje resenje ali moj breton retko kad to odradi...
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
AcaNik
 чуди ме да неће. Мој онако у трку док му прилази само га као пипне и то је то. Или када га сустигне када је рањен колут са њиме и зец лежи. Гледао сам сваки пут када га дерем и нигде никакав траг дављења нисам нашао. Ни од зуба ни подлива. Ништа. Мора да им је то урођено нешто. Немац када га удави то је све изломљено, овај нетакнут.
Даки би могао да више каже о овоме.
 
DakiNS
 Igrom slučaja nisam nikada sa bretonom imao aport ranjenog zeca. Ali i to je od psa do psa neki pas samo stisne zeca preko leđa u predelu srca i završen posao , dok drugi koji nije da li iskuisan ili shvatio moć vlastitog ugriza , grize nasumice i uživa u krckanju kostiju kao kad ulovi miša ili pacova.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

Serbian Hunter kaže:

Kolege ajde da postavim jedno pitanje ovde da ne otvaram novu temu, kako postupate prema ranjenom zecu odnosno kako mu sto bi zargonski rekli 'skracujete muke' a da to nije pas, )))


Iako u 99% slucajeva kod mene to odradi pas,imao sam priliku nekoliko puta da to odradim sam i to udarcem rukom iza usiju.Posto drzim kunice koji se takodje usmrcuju na taj nacin za mene je to rutinski zahvat,dok sam i sam prisustvovo kad kolege iz neznanja ili neiskustva naprave citav cirkus od usmrcivanja zecaConfused
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Serbian Hunter
 Ma ni govora, pridje samo i gricka ga gnjavi ga ali nikako da ga dokrajci, DakiNS u pravu si sve zavisi od psa, u vecini slucajeva su ugrizi za kicmu, moja bretonka kao da joj zao da ga ugrize malo jace (sala), sto se tice udarcem iza usiju jeste rutinska stvar ali to treba znati, i cesto dolazi do cirkusa, gledao sam na internetu kako zive zeceve usmrcuju povlacenjem glave napred gde dolazi do preloma vrata, nikakvi udarci, nikakvo treskanje sve za pola sekunde, ja za sada kada to toga dodje i ako pas ne odradi, nozem zavrsim stvar efikasno i brzo.
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
Tomash
 Ker ako ga ne usmrti odmah, ti ga onda pusti da nauči.
Malo će ga tresti i cimati glavom, ali mu sigurno neće oprostiti i ostaviti ga živog.
Neka ga i gricka i gnjavi, ali shvatiće on i sam kad ga usmrti, kako je to uradio, i više nema greške.

Već sledeći put, odradiće on to veoma brzo (ili barem dosta brže),tako da... ne prekidaj ga, jer ipak je još ružnije da ga ti kolješ u lovištu...mislim stvarno, na šta to liči...

Ne traži mu odmah aport, a ako ga on ipak donese dok je još živ, ne uzimaj ga odmah,
pusti ga nek mu se koprca u ustima (ili ispred njega ako ga ispusti na zemlju ispred tebe), znaće on već šta da uradi sa njim...

A onda sledeći put, nema da omane, to može da bude samo na nivou statističke greške Smile
 
DakiNS
 Ne slažem se sa tobom Tomaš . Postoji opasnost da pas počne da kida i jede zeca , i eto teško ispravljive greške . Nemojte zaboraviti da je u pitanju kuja . Pretpostavljam po postupcima da je mlada i dosta mekana - da ne kažem nježnija , . Kuja koja nije sklona agresiji , prava francuskinja (izuzimam Lepenovu),
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Misljenja sam da je u ovom slucaju kao i kod kolege Gavre na temi bretona zakazala obuka donosenja iliti aporta.Pas MORA da odmah podigne sa zemlje i vodicu donese divljac do koje je dosao,nebitno da li je mrtva ili ranjena.Kada ukapira da je mnogo lakse nosi ukoliko je usmrti,svaki put ce to uciniti.E sad,kao i ljudi i pasa ima razlicitih.Oba moja nemca obavezno usmrcuju divljac koju aportiraju ali im to ne uzima dodatno vreme vec to rade u hodu,a na divljaci nema velikih ostecenja.Nemac koga sam imao pre njih,obavezno bi donosio divljac u stanju u kakvom bi je zatekao(sto je kod zeca izgledalo i zvucalo pomalo ruzno).Ja licno vise cenim pse malo tvrdjeg zuba iz razloga sigurnijeg aporta i izbegavanja nemilih scena sa ranjenom divljaci.Dobar,srcan aporter ce uraditi sve sto je u njegovoj moci da vodicu pronadje i donese nastreljenu divljac i to je bar za mene najbitnija osobina koju lovacki pas treba da ima.Ako aport izostane sve drugo pada u vodu-zar ne?
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
AcaNik
 Мој пас не донесе рањену дивљач ако она мирује већ стане у марку. Када га покренем а дивљач се не помери онда је удави. До тада стоји у марки. Зеца дави одмах како га сустигне. Лисицу исто.
 
Serbian Hunter
 Tomash ni ja se ne bih slozio sa tobom, bar u mom slucaju, kuja nije mlada starija je i iskusna, i nebi bilo bas humano da je pustim da ga grize, davi i gnjavi kuja radi perfektno, sve aportira i usmrcuje sve sem zeca, dokrajci i njega ali veoma veoma retko tako je to godinama jednostavno ili ne ume ili joj je to tako urodjeno, DakiNS jeste neznija i prava je gospodjica sve lagano nikada brecanje glavom ili treskanje divljaci ponavljam-uhvati ona njega i za vrat i za kicmu ali sve neko grickanje, mrwa slazem se sa tobom pas treba da pronadje i da aportira odstreljenu divljac moja to radi ali zeca ne i ne. Nemac je daleko prgaviji od bretona, ali se isto tako desava da nece da aportira, cak ni da markira sto je i bitnije od samog aporta sa psom mora da se radi ma koliko bio dobar i imao dara a ovo sto radim ja nozem kako rece Tomash ruzno, na neki nacin je bolje i humanije nego da pustim psa da ga davi 5 minuta, sve je to lov i poistovecavanje sa prirodom i divljaci, bar ja uvek gledam da to odradim sto humanije i sto brze
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
AcaNik
 Можда је гадљива на длаку. Буде то некада код паса.
 
DakiNS
 Kako je Mrwa napisao udarac sečimice dlanom u vrat je najbrži način , i nema dodatne krvi i vrištanja. Kod kuje tako je kako je , sumnjam da ako je starija od 2-3 godine možeš da je naučiš da davi , najčešće to pas ima ili nema. Nisam bio u situaciji da pas mora doneti ili daviti ranjenog zeca , ali su moji bretoni nekoliko puta uhvatili zdravog zeca i doneli umirenog.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 ..." cak ni da markira sto je i bitnije od samog aporta"...Markiranje nikada ne moze biti bitnije od aporta.Pas koji ne markira ili to radi redje,ce u svakom slucaju omoguciti lovcu priliku da puca,jedino mozda srce nece biti puno,dok ce pas koji ne aportira,u nekim situacijama kada lovac fizicki ne moze do odstreljene divljaci,ostaviti divljac da propada,sto je veca steta nego da izboksuje divljac....Da ne bude totalni off
Rodjen da budem lovac
 
Serbian Hunter
 DakiNS ja o tome pisem, nema nista od toga da se nauci, ili ima ili nema, moj otac to resava kako je Mrwa napisao, ja to ne umem, zato resavam nozem gde uzgred nema vristanja, brzo je ali je i teze, naravmo ne desava se to tako cesto alo kad do toga dodje ja tako postupam. Macvanski lovac nikako ne moze aport biti vazniji od markiranja, jer pas koji ne markira cesto dize divljac gde stigne i kako ga miris navede i lovac se i ne nada a cesto to bude van dometa lovca, a da ne pricam o izvlacenju fazana gde pas trci po mirisu ko muva bez glave i digne lopova iza nekog gustisa daleko od lovca, tako da mislim da je markiranje u velikoj prednosti.
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
AcaNik
 Дивљач падне преко канала пуног воде нема мостића. Можеш само да је гледаш ако нема пса који ће донети. Падне у густу трску, немаш је ако је пас не нађе и донесе. У кукурузу можда и нађеш. Бара? Дубока трава, трње, коров, .... без пса нема дивљачи већ само хране за грабљивице.
Дивљач можеш подићи и без пса, полети када чује човека, на шушањ реагује, уплаши је нешто, .....
Наравно да је лепше уз марку Smile Па сви и живимо за то да пуцамо дивљач из марке. Онај осећај када пас забоде тако некако испуни без обзира што је имао још марки пре тога. Али некако је свака посебна.
 
DakiNS
 

Serbian Hunter kaže:

DakiNS ja o tome pisem, nema nista od toga da se nauci, ili ima ili nema, moj otac to resava kako je Mrwa napisao, ja to ne umem, zato resavam nozem gde uzgred nema vristanja, brzo je ali je i teze, naravmo ne desava se to tako cesto alo kad do toga dodje ja tako postupam. Macvanski lovac nikako ne moze aport biti vazniji od markiranja, jer pas koji ne markira cesto dize divljac gde stigne i kako ga miris navede i lovac se i ne nada a cesto to bude van dometa lovca, a da ne pricam o izvlacenju fazana gde pas trci po mirisu ko muva bez glave i digne lopova iza nekog gustisa daleko od lovca, tako da mislim da je markiranje u velikoj prednosti.


Kolega lov sa cunjavcima je skoro isto tako uspešan kao i sa ptičarima , psi pri traženju jasnim znakovima pokretima tela pokazuju da je divljač blizu , cunjavci najčešće ide veoma blizu lovca tako da ih on ima na oku . Nekoliko kolega sa foruma imaju špringere i ne zaostaju u lovu za ptičarima , takođe i retriveri uspešno pronalaze divljač i još uspešnije aportiraju , a i oni ne markiraju. Vrlo je bitan teren na kojem se lovi . Na orvorenim terenima ptičari su neprikosloveni , dok u močvarnim terenima prednost bih dao retriverima i cunjavcima , na jako teškim terenima cunjavci su zakon. Ovo pišem računajući na pse iste klase ( temperamenta i obučenosti ).
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
gavra bakos
 Postupak sa još živim-ranjenim zecom je sledeći:
Zec se uhvati za zadnje noge, podigne od zemlje za cca 1m i jednim "karate" udarcom iza ušiju trenutno usmrti. Nakon toga mu se blagim pritiskom na stomak između zadnjih nogu isprazni bešika .
gavra bakoš
 
Serbian Hunter
 Nista da pocnem da praktikujem ''karate udarac'' nema mi druge Grin imao sam cunjavca dosta sam lovio sa njim i brzo sam se navikao na njega i njegov rad, savrseno znam kako rade, on stane u marku ali to su 3,4 sekunde i dize divljac ali se ne udaljavaju vec su oko lovca relativno blizu, a da napomenem nisam rekao da je aport nebitan nego da je markiranje u prednosti, to je moje misljenje, kada pogledamo i jedno i drugo treba jedan pas da ima.
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
Macvanski lovac
 Naravno da pas treba i da markira,ako je to odlika rase,ali mi ne pricamo o misljenju,kome se sta svidja,vec o cinjenicama,sta je korisnije za jednog lovackog psa i lovca,aport je svetlosnu godinu ispred marke,ti si mlad lovac,shvatices vremenom i kolege su u postovima iznad navele neke od primera zasto je aport vazniji....da ne nabrajamo X mogucih situacija kada je divljac ranjena,na raznim terenima,odnese 100,200,500m,ako nema dobrog aportera divljac propada.....Za ovih 5god,koliko drzim Nod-a,bilo je mnogo situacija u lovu na patke gde je divljac u vodi ili preko vode,mnogo ranjenih pataka koje su pronadjene,slicno i u lovu na fazana,ali dosta lakse za psa,pa onda koliko je ranjenih zeceva spaseno propadanja,bilo je slucajeva da se pogodak i ne primeti,pas ga isprati tragom van vidokruga i samo se pojavi noseci zeca,imao sam par takvih situacija i sa lisicom,o aportu na mestu odsteljene divljaci i da ne pricam.... i ja volim marku,evo sad imam kuju koja je pravi akrobata u markiranju,cesto u nekim neobicnim pozama,veoma atraktivno i prijatno za oko,ali ako pas na kraju ne donese divljac,dzabe mu sve...
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Paraziti zeca i prepelice u Bačkoj STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 07.11.2014. 15:02
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
VEŠTAČKA PROIZVODNJA ZECA STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 10.03.2014. 19:41
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,365 posete www.srbijalov.com