Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na zeca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na zeca
Serbian Hunter
 Ma naravno, sve je tako kao sto si napisao, rekao sam samo da pas koji ne markira nije bas dobra stvar, nisam rekao da aport nije bitan, veoma je bitan pogotovu zbog pronalazenja divljaci kao sto si napisao, samo sam obrazlozio prednosti markiranja.
Posteno u prirodi. Dobar pogled!
Osmeh 2
 
DakiNS
 U lovu na zeca koji se najčešće u Vojvodini lovi potkovicom ili kružnim lovom , ako i vodim kera , držim ga uz nogu jer u kružnom lovu svakako ćemo podići divljač a u lovu potkovicom puštanjem kera unutar potkovice može uzrokovati preranim podizanjem zeca, pa mi ker služi najčešće za traženje zeca koji je pogođen , ali je otišao predaleko da bih ga išao tražiti normalno peške , još ako je mokro oranje u pitanjuIznenadjen
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 Meni se danas posrećilo. Iako se zec na oranju dizao daleko, toliko da niko nije imao prilike za odstrel, ovaj se prevario i iz trave krenuo prema meni. Kada je shvatio da ide u pogrešnom pravcu, bilo mu je kasno.
Podunavac priložio:
dsc_0157_1.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Zeka
Podunavac priložio:
dsc_0158.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Cestitke zemaraBravo 2.Mi zeca ove godine ne lovimo,ali to izgleda niko nije rekao lisicama.Dok smo danas u potrazi za fazanom pretrazivali jednu manju remizu,primetih lisicu kako se lagano izvlaci razorom na zalost daleko.Matori Ozzy se vratio ali Aresa nema,mislim otisao tragom za lisicom.Na zvuk pistaljke vidim da se mrda uski pojas trske pored novoizgradjenog hranilista i eto ti njega sa sve zecom u ustima.To je i bio razlog zasto je lija napolju u deset sati.Taman ga ulovila i pocela da jede(sto se i vidi na fotki),a ja mislio da se hrane samo insektima i misevimaJaooo
Naravno,dozvole za cekanje su ukinute do daljnjegGlavu o zid
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 Један од данас.
Podunavac priložio:
dsc_0179.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 А и колегу МБ-ББ је данас послужила ловачка срећа.
Podunavac priložio:
dsc_0183.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Nidza
 Kolege,

čestitke na odstrelima. Bravo 2
 
Podunavac
 Jedna od danas. Napokon pravi lov. Zemlja smrzla i pokrivena snegom. Nema više blata.
Podunavac priložio:
dsc_0350.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Cestitam zemara,lepo protice sezona kod vas.Ajde da barem negde ima zeca,kod nas tek po koji za pelcer>
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 Hvala zemara. Kod nas ga ima ove godine stvarno dosta. Već dugo nije bila ovako dobra sezona.
Tri prsta 2Kolce
 
AcaNik
 До када ловите зеца?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 Bravo Podunavac !
Moram priznati da sam pomalo ljubomoran jer je za mene pravi lov na zeca baš ovakav...sneg, minus... a kako stoje stvari mi to u Srbiji možemo samo da sanjamo !!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 Хвала Кими. У Србији изгледа све законе везане за лов и оружје пишу или лаици или будале. Или нечији плаћеници.
Боље да су продужили ловну сезону на зеца, а скратили на дивље свиње, конкретно крмаче. Много више логике има, ако неко у ловству уопште мари више за логику.
Иначе најлепши лов и јесте у децембру и јануару, само што нам је ове године снег касно стигао. Зима мало окаснила.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

AcaNik kaže:

До када ловите зеца?


До 15. јануара Ацо.
Tri prsta 2Kolce
 
AcaNik
 Штета што и код нас није тако.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 

Podunavac kaže:


Боље да су продужили ловну сезону на зеца, а скратили на дивље свиње, конкретно крмаче.


Zavisi kako se gleda. Sa lovačke strane svi se slažemo, pogotovo ono prvo. Ali generalno gledano lov na zeca je skraćen jer ga nema da bi se zaštitio a krmača opet mislim da je produžena srazlogom, namnožile su se svinje i prave štete koje neko mora da plati a čuo sam i jednu zanimljivost od "struke". Pošto moje udruženje ima problem sa padom brojnosti srneće divljači "struka" je to dovela u direktnu vezu sa porastom broja divljih svinja !!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 

kimi kaže:

Podunavac kaže:


Боље да су продужили ловну сезону на зеца, а скратили на дивље свиње, конкретно крмаче.


Zavisi kako se gleda. Sa lovačke strane svi se slažemo, pogotovo ono prvo. Ali generalno gledano lov na zeca je skraćen jer ga nema da bi se zaštitio a krmača opet mislim da je produžena srazlogom, namnožile su se svinje i prave štete koje neko mora da plati a čuo sam i jednu zanimljivost od "struke". Pošto moje udruženje ima problem sa padom brojnosti srneće divljači "struka" je to dovela u direktnu vezu sa porastom broja divljih svinja !!



Колега није у реду да трпе ловишта која имају зеца због оних који немају. Зато постоји квота одстрела. Када се испуни, стоп. А на друштву је да одређује када ће да лови дивљач за коју има одређену квоту. Или ако у неком друштву нема зеца, забрана лова до даљњег. Најлепши лов на зеца почиње управо када му завршава сезона.
Исто је и са крмачама. Ако су се свиње намножиле, нека се лове вепрови и назимад. А не да се одстрељују крмаче које су већ супрасне.
И не видим што би свиње утицале на бројност срнеће дивљачи? Утиче пораст предартора (поготово шакала), криволов и агресивна пољопривреда. Кад кажем агресивна пољопривреда онда мислим на уништавање ремиза, тршчара и свега осталог где може једно семе да се спусти. Као и шприцање њива са свакаквим отровима и у прекомерним дозама.
Tri prsta 2Kolce
 
golf071
 

Podunavac kaže:

Jedna od danas. Napokon pravi lov. Zemlja smrzla i pokrivena snegom. Nema više blata.
iveliBravo 2 svaka cast druze
Novine
 
kimi
 Problem kod lova zeca je što se ljudi nešto baš lože na to...zec,zec,zec... Iskreno meni je mnogo lepši lov na "perje".

Šta to u praksi znači? U mom udruženju je npr plan odstrela 700 kom. U prvom izlasku odstreli se npr 500 kom i onda je na sekcijama da odluče da li će organizovati još jedan izlazak. Tu nastaju problemi, pošto ja lovim "u svom selu" a mi smo rubna ruralna gradska sredina( Lu Zemun- graničimo se sa Novim Beogradom, Bežanijskom Kosom, Zemunom...) imamo mnogo gradskih lovaca koje boli paja za fondove divljači i za sutra, potamanili bi sve a onda ajd u drugo udruženje( već viđeno), naravno čast izuzecima.

Desilo mi se da "gradski kauboj" odstreli zeca van sezone i na pitanje zašto si to uradio kaže: mislio sam da ću promašiti !!

Šta da radim u takvoj situaciji... ne znam koliko ko poznaje propise(tako je bar kod nas a verujem da bi trebalo da bude svuda) ali za odstrel zeca u lovostaju sleduje krivična prijava a konsekvence toga su oduzimanje oružja i sve posle po redu...

Onda dođeš lepo do zaključka ma bolje zažmuri, uštini se , progutaj i pusti da ti se iza leđa smeju...jbg...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Paraziti zeca i prepelice u Bačkoj STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 07.11.2014. 15:02
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
VEŠTAČKA PROIZVODNJA ZECA STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 10.03.2014. 19:41
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,406 posete www.srbijalov.com