Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na zeca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na zeca
Brka bez brkova
 Kimi,upravu si.Lepsi je lov na fazana sa kerom,nego kruzni lov ili lov potkovicom na zeca,gde se ne vode kerovi. A taj lov bas favorizuju gradski lovci koji nemaju kerove. Lep lov na zeca je lov sa gonicima u brdskim lovistima.Tacno je da takav lov nije mnogo uspesan,ali odstreliti zeca ispred gonica je lepo kao i odstreliti fazana iz marke. Lov sa gonicima moze biti lep i ako nemate priliku da pucate i odstrelite,dovoljno je slusati pesmu gonica i srce ce vam biti puno.
 
golf071
 Svaki lov je lep.A sa kerom je jos lepsi.A mi sto nemamo kerove sta da radimo.iveli
Novine
 
krilas
 Ja ne razumem kolegu Brku, pa kod mene se lovi i zec sa kerovima (pticarima) koji vrlo cesto (ne bas uvek) budu ulovljeni (ako je polje i trava ) sa markom kao i fazanska divljac. Jedino u gustisima se zec digne bez marke jer nemoze da mu se pridje necujno. Tako da ona opaska za "gradske" lovce ne stoji bas! A kako i sami znate sa gonicima nemoze da se lovi svuda, tako da ...
Siroma
 
tomo vrbas
 U ravnici ili ti Vojvodini nema drugog nacina lova sem kruznog ili potkovice jer je to i jedini najbezbedniji nacin lova i u takvom lovu se vode jedino poslusni psi tu gonicima nije mesto e sad sto neko nezna za drugaciji nacin lova sem gonicima to nije razlog da se jedna grupa lovaca naziva "gradskim" lovcima u fazonu ti nemaju pojma pa zato tako love ili nemaju pse pa su izmislili takav nacin.Kruzni lov je stariji i od svih pticarara i gonica kada nije bilo pasa ljudi su na taj nacin postizali maksimalni uspeh u lovu na zeca!
 
Brka bez brkova
 Kolege govorio sam koji je lov po mom misljenju lepsi,a ukusi su razliciti. Sto se tice gradskih lovaca,njima je puno teze,daljina lovista problemi sa drzanjem psa...I sam spadam u tu grupu zivim u soliteru a psa cuvam 3km dalje ,svakodnevno hranjenje,ciscenje, izvodjenje oduzima i vreme i novac ali ja jednostsvno ne mogu u lov bez psa.Rekao sam da je lov gonicima mnogo manje uspesan od kruznog lova ili lova potkovicom,a tu se namece pitanje: Sta je bitnije loviti ili uloviti? Ne vidim razlog zasto se neko ko lovi gde su gonici zabranjeni osetio prozvan i sam lovim u takvom lovistu. Napominjem da sam govorio o tome koja je vrsta lova lepsa,a ukusi su razliciti.
 
krilas
 Nisam se nasao "prozvanim", samo mi je cudno da si napisao da se lov zeca (i fazana) u potkovici izvodi bez kerova?! Ja lovim u brdsko-planinskom kraju sa malo "ravnice" ali zbog propisa u nasem lovistu nisu dozvoljeni gonici u lovu na zeca, mi ne lovimo kruznim lovom nego potkovicom ali vodimo kerove, pticare , jazavicare i terijere. Posle, po mom skromnom misljenju, nacin lova je odredjen i terenom i brojem lovaca, a i propisima. Sto se tice sta je bitnije loviti ili uloviti, bitno je i jedno i drugo, i ko god kaze da ne voli da ulovi, laze, jer da je tako, nebi ni isao u lov. Mislim da smo se razumeli.
Siroma
 
DakiNS
 U čisto ravničarskom lovištu i kada vodim kera u lov na zeca potklovicom , on je pored noge i služi samo ako neki ranjeni zec produži iza nas, čisto da ga nađe i donese.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Обично идем на крилу са псом, тако да донесе оног зеца који пробије а био је пуцан. Да нема пса угинуо би и био изгубљен.
Где не дозвољавају пса у лову, ту не идем у лов.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 Kod mene u sekciji se i u lov na zeca vode ptičari. Ove godine sam bio u gostinskom lovu na zeca gde su domaćini zamolili da ne dovodimo kerove. Oni ljudi love zeca bez kerova i ja to poštujem.
Oba lovišta su ravničarska što znači da način lova može biti i stvar izbora.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Predator
 

tomo vrbas kaže:
Kruzni lov je stariji i od svih pticarara i gonica kada nije bilo pasa ljudi su na taj nacin postizali maksimalni uspeh u lovu na zeca!


Hmmm

Sasvim prirodno
 
tomo vrbas
 Da ne bude zabune da se nalazimo prozvani i tako to ja bi dao tri kruzna lova za jedan sa gonicima jos kad otpusti mraz u sred zadruzne duzi zimskog oranja!Smeko
 
Brka bez brkova
 

tomo vrbas kaže:

Da ne bude zabune da se nalazimo prozvani i tako to ja bi dao tri kruzna lova za jedan sa gonicima jos kad otpusti mraz u sred zadruzne duzi zimskog oranja!Smeko
Pa o tome ti pricam,jos ako si maler pa odstrelis zekana od 5kg na pocetku lova,pa ga ceo dan nosis na ledjima a na nogama dva puta toliko blata.
 
kimi
 

Predator kaže:

tomo vrbas kaže:
Kruzni lov je stariji i od svih pticarara i gonica kada nije bilo pasa ljudi su na taj nacin postizali maksimalni uspeh u lovu na zeca!


Hmmm


Kružni lov je luksuz koji malo udruženja može sebi da priušti. Posle njega ništa ne ostaje !
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
gavra bakos
 Kružni lov na zeca u vojvođanskim lovištima je praksa i u LU Fazan Ada u kome sam bio dugogodišnji član.moja iskustva su sledeća..
u lov ide grupa od 60 pa i više lovaca. kružni lov mora biti dobro organizovan ,a lovci disciplinovani. čelni lovci koji idu levim i desnim krilom i vode grupu moraju dobro poznavati teren da bi se krug pravilno zatvorio.
Nije tačno da posle kružnog lova tu "ništa ne ostaje" , ako zeca kao što je nekada bilo ,onda će i iduće godine njega biti na istom terenu gde se odvijao kružni lov.
Procenat ranjavanja i gubljenja divljači je veoma mali.
Za ovakav lov na zeca treba imati dobro obučenog psa koji će ići uz nogu lovca , a dozvoliće mu se da ode samo van kruga po ranjenog zeca. Pas ne sme da trči i vija zečeve po krugu!
gavra bakoš
 
AcaNik
 Одличан снимак.
https://www.faceb...869522920/
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 

AcaNik kaže:

Одличан снимак.
https://www.faceb...869522920/


Ovako isto i lutalice čiste po našim lovištima...!

Zec jeste brži, ali ne može dugo tim tempom. Svi koji imaju lovačkog kera, znaju koliko dugo i kojim tempom ta čuda od kerova mogu da trče,
A i lutalice su psi, i one mogu barem približno, i kada im zekan utekne, opet imaju nos i isprate trag i dok ga ne umore i dokrajče.

Dodajte u jednačinu grupu/čopor....KATASTROFA!

Inače....ovo na snimku....bogato lovište, Mašala!
 
Podunavac
 Мени се чини да овај зец са снимка није у пуној снази и форми. Никако није трчао пуном брзином, него све нешта успорено и испрекидано. Зец када бежи углавном трчи праволинијски и пуном брзином док не осети неку сигурност. И ловачки кер не може да стигне здравог и исправног зеца, нити може да трчи тако брзо нити тако дуго. Осим можда хртова, али они се код нас не користе.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Na pomenutom snimku je divlji kunic,koji je dosta manji od zeca.Zbog nacina zivota(koti se i zivi u jazbinama)nije preterano brz i kao takav,lak je plen mnogim predatorima pa i lasici.Lasica jeste yebena zivuljka i meni licno omiljena zverka,ali sa zecom nebi imala nikakve sanse,ni da ga stigne ni da ga savlada.
Ovakva brojnost,da je u pitanju zec,bila bi cudo nevidjeno.Uostalom i komentator kaze rabbit-kunic,dok je zec na njinom jeziku hare(her).
P.S.Sve vrste iz roda pasa,sakal,lisica pa i lutalica,zeca najcesce uspevaju da ulove timski.Dok jedni nateruju,drugi cekaju u zasedi.Kad bi sa zecom krenuli da se trkaju,slaba bi im brojnost bila.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kolega_LOVEc
 I ja sam mislio da samo hrt moze da stigne zeca.Dok nisam video kako kucka lutalica, kratkonogo neko cudo ko jazavicar, donosi kucicima u toku dana 6 zeca. Tesko da bih poverovao u tako nesto, da se nisam sam uverio.
Vim vi repellere licet
 
DakiNS
 Ja sam se iznenadio kada sam video da i breton hvata živog i zdravog zeca. A posmatrao sam i kako ga proganja , u pitanji je mlad pas deset meseci , dakle još nije stasao i održavao je uredno razmak oko 2 metra iza zeca , sve do neke ograde gde je zec naglo menjajući smer odmakao.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Paraziti zeca i prepelice u Bačkoj STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 07.11.2014. 15:02
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
VEŠTAČKA PROIZVODNJA ZECA STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 10.03.2014. 19:41
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,251,943 posete www.srbijalov.com